politika

Jak milé… Biden slíbil, že Spojené státy vybudují pro lidstvo nový světový řád

Americký prezident Joe Biden tvrdí, že lidstvo potřebuje nový světový řád, a také vyjádřil přesvědčení, že ho Spojené státy dokážou vybudovat.

Lidstvo potřebuje nový světový řád a Spojené státy ho „mohou vybudovat“, řekl prezident Joe Biden na předvolební akci.

Biden poznamenal, že Američané musí být dostatečně odvážní a věřit ve své vlastní schopnosti.

“Myslím, že máme příležitost, <…> pokud budeme dostatečně odvážní a sebevědomí, sjednotit svět tak, jak se to nikdy předtím nepodařilo. Strávili jsme 50 let v poválečném období, kdy to zatraceně dobře fungovalo, ale teď se zdá, že došla pára. Zdá se, že pára došla. Potřebujeme nový, nový světový řád,” řekl Biden.

Bílý dům zveřejnil přepis jeho projevu v sobotu.

Moskva souhlasí s prohlášením amerického prezidenta Joea Bidena, že svět potřebuje nový řád, ale Rusko nepodporuje, aby takový řád vybudovaly Spojené státy, řekl tiskový tajemník ruského prezidenta Dmitrij Peskov.

Peskov zdůraznil, že mezinárodní společenství potřebuje nový světový řád, ovšem bez toho, aby se vše soustředilo do rukou jednoho státu. Podle Peskova je potřeba řád vybudovaný na vzájemném respektu, vzájemné výhodnosti a nevměšování se do věcí toho druhého.

“Biden řekl ještě jednu frázi, že nový řád mohou vybudovat Spojené státy – nesouhlasíme s ní. Mají na mysli americko-centrický řád. Ale už se to takhle nestane,“ řekl Peskov.

https://russian.rt.com/world/news/1220708-peskov-baiden-miroporyadok?utm_source=smi2

Vladimir Putin opakovaně kritizoval „světový řád založený na pravidlech“ prosazovaný Západem a označil ho za nesmysl. Tato pravidla podle Putina nikdo neviděl ani nenapsal, což umožňuje vyznavačům takového koloniálního přístupu vymýšlet pravidla případ od případu ve svůj vlastní prospěch.

Ruský vůdce zdůraznil, že multipolární světový řád posiluje a je to nevyhnutelný proces, protože ve své podstatě ohavný neokoloniální světový systém přestal existovat. Hlava státu zároveň poukázala na nutnost vytvoření nového světového řádu, který by byl založen na principech ekonomické otevřenosti, spravedlnosti pro všechny, kolektivního rozhodování a zohledňování zájmů všech států.

https://ria.ru/20231021/bayden-1904394553.html

sdílet na

26 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Standa
24. 10. 2023 00:24
Ohodnotit příspěvek :
     

To Bidetovi ujela huba nebo mu to ujelo někde jinde?.Asi do Penprsky .. Nový světový řád postavený na amerických ,, pravidlech”?Je to cvok nebo pouze ho vodí na vodítku nějaká lobby? Tohle může vypustit z huby pouze retardovaný geront.
cit:,,pokud budeme dostatečně odvážní a sebevědomí, sjednotit svět tak,( my američané) jak se to nikdy předtím nepodařilo. Strávili jsme 50 let v poválečném období, kdy to zatraceně dobře fungovalo, …chicht…ale teď se zdá, že došla pára. Zdá se, že pára došla. Potřebujeme nový, nový světový řád,” řekl Biden.” ….Sjednocují ho od Větnamu po Afganistán svým způsobem…
No, není to tajtrdlík?

Helena
24. 10. 2023 07:44
Odpovědět  Standa

,,pokud budeme dostatečně odvážní a sebevědomí, sjednotit svět tak,( my američané) jak se to nikdy předtím nepodařilo. Strávili jsme 50 let v poválečném období, kdy to zatraceně dobře fungovalo – V PŘEKLADU: pokud budeme stále drzejší, krutější a bezohlednější a pokud nás necháte, abychom vás skoro všechny pozabíjeli, sjednotíme svět tak, aby nám celý svět vydal zadarmo své nerostné bohatství, území k našemu klidnému luxusnímu životu, vaše děti na hraní a orgány, abychom nikdy neumřeli. Proto potřebujeme nový světový řád, vaše USA, váš západněhodnotový, demokratický vrah.

Standa
24. 10. 2023 08:48
Odpovědět  Helena

Nový světový řád? Nějak to nechápu. Ten původní jim vyhovoval. Vysávali vše okolo.
Jaký ,, Nový světový řád” si ještě představují? Ještě horší pro vazalské státy s ?NOVÝ?Co tím myslí, geront?
Jsou dva světové a ,, nové řády”! Ten rusko-čínský-brazilsko atd.skutečně demokratický založený na rovnosti- skutečné rovnosti mezi státy nebo ten na dominaci USSA , která si bude určovat svá pravidla podle času a svých priorit?
Takže vidím , že americká ,, demokracie” je založena na diktatůře!

Autor
24. 10. 2023 11:45
Odpovědět  Standa

To je prosté. UIkradli vám někdy něco? Zamýšlel jste se někdy nad tím, proč zloděj krade, když se mu to třeba zaplatí léty ve vězení? On nechce pracovat jako , “stádo” nechce šetřit, chce všechno hned a kvůli tomu je ochoten – paradox – se namáhat mnohem více než kdyby pracoval na sobě a dostal báječně placenou práci.
Kvůli tomu ale klidně zničí váš majetek, vaše věci, které třeba nemají pro nikoho jiného žádnou cenu, jen pro vás. A pak se diví, že škoda je třeba celkem 100000,-, když on ukradl jen za 10000,- … to jsem několikrát slyšel při soudním procesu. Samo, že pak dostal mnohem větší trest, než si myslel …
No a teď to přeneste na ty, co se jako snaží vládnout a zjistíte, že oni přemýšlí stejně. Je nezajímá nic jioného než oni sami, jen jejich OSOBNÍ prospěch a že tu dokonce nefunguje ani to, jak nám tvrdili, že soukromý podnik je efektivnější. Ne, soukromé podniky zajímá zase jen jejich zisk bez ohlůedu na vše ostatní. Proto může být třeba pro ně – jako – výhodnější – rozdělit nějaký podnik na části, které se budou pro jejich majitele hodnotit samostatně, ale v celku pak cena konečného produktu bude mnohem vyšší … atd.

ModrýKlokan
24. 10. 2023 00:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Spokojené Státy budují nový světový řád už asi 80 let. Ňák jim to nejde vašnosto. Běžte s vaším zasraným západním řádem už konečně do prdele.

ModrýKlokan
24. 10. 2023 01:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Proč mě to admine mažete? To mé sdělení se fakt slušněji sdělit nedá.

Standa
24. 10. 2023 07:58
Odpovědět  ModrýKlokan

Bohu…žel.Juž i zde!

Gales
24. 10. 2023 18:30
Odpovědět  ModrýKlokan

Dopoledne nešel Pokec. – Zpráva: České weby ohromil útok hackerů. Mimo provoz jsou stránky policie,min.vnitra a dopravního podniku. Hádejte který z těchto webů ovládá Pokec.

Aleš
24. 10. 2023 04:19
Ohodnotit příspěvek :
     

USA a EU oplotit.

Standa
24. 10. 2023 07:53
Odpovědět  Aleš

Nechci žít v ghetu.Již jsme oploceni.Německo, Polsko …ze všech stran. Ti , co nás dříve napadli.Za Slovenskem faš. Ukrajina.Koridor na RF nemožný.
Drtíme se v mlýnku ,kadlubu států a státečků poplatných USSA.A drceni tvz českou vládou ( protektorátní).Nelegální. Napsal jsem o její nelegalitě článek.A ještě to eee na Hradě , co nyní poněkud opožděně podepisuje Chartu 77 ( prý dříve neměl čas).
Proboha , čeho jsme se dočkali? Asi 4 příšerní jezdci z Apokalipsy…
Mohu je jmenovat…

Jaroslavem
24. 10. 2023 06:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Mě těch posledních 30let pod nadvládou Anglosaského gaunera už stačilo. Kdybych měl tyhle vědomosti v 89 roku,tak jsem ty zas…ný studenty vyřídil sám. Od té doby se kdejaký lempl nepoužitelný pro život vyskytuje i na místech,kde nemá co dělat,viz Fialová banda.Děkuji, už nechci.

Standa
24. 10. 2023 08:51
Odpovědět  Jaroslavem

Opět bude 17.tého!

ModrýKlokan
25. 10. 2023 00:20
Odpovědět  Standa

Už se těším, tupý ovce budou mávat vlaječkama. Už zase se mi navaluje.

ModrýKlokan
25. 10. 2023 00:19
Odpovědět  Jaroslavem

@ Jaroslavem

Svatý slova. Mám to stejně.

Frank
24. 10. 2023 07:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Bere ještě někdo toho dementního hňupa vážně?

Standa
24. 10. 2023 07:57
Odpovědět  Frank

Bohužel JO! Vážně brali i Hitlera, Musolliniho moc a funkce a peníze , vliv dělají hodně.
I , když nevěříš držíš se jich , jako hov…košile.

Markýza
24. 10. 2023 09:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak posledních padesát let to bezvadně fungovalo? Dědo dědo………..běž radši do hospody na mariáš. Připomínáš mi toho pána, co stál u rozvodovýho soudu, strašně se divil a povídá manželce – a proč jsi mi tohle všechno proboha neřekla?? Říkám ti to posledních dvacet let – na to mu žena.
Njn. Vypnout uši je jistě dobré momentálně – ale pak se majitel vypnutých uší dost diví a vymejšlí nové řády.

jmm
24. 10. 2023 10:09
Ohodnotit příspěvek :
     

“…Náš národ to nepoloží, řekla kubánská velvyslankyně Tarrío…”
Cuba si! Yankee no!

PENNYS
24. 10. 2023 10:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Immigrants from Europe who call themselves Americans!!
Shame on you!!! you’ve only ever had presidents who sowed wars all over the world, but where do they dig into that senile grandfather whom you call president Biden is one of America’s biggest aggressive war presidents! Ugh shame on you America

Albi
24. 10. 2023 10:49
Ohodnotit příspěvek :
     

No – slíbil. Řekla bych, že vyhrožuje.

Jura S
24. 10. 2023 13:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Jako že vysřílejí poslení indiány?

JoFa
24. 10. 2023 14:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Ako môžu chudáci, ktorí nemajú prístup k svojim svetovým kolóniám, ktoré doposial okrádali, vybudovať NWO? Tento systém by mohol logicky fungovať iba na ešte väčšom drancovaní a zotročovaní ostatných krajín, pál už do materinej p. ty plesnivý starý ch.u.j.
A nechaj konečne Ameriku sa nadýchnuť!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
JoFa
24. 10. 2023 14:44
Odpovědět  JoFa

Mohol by si zobrať so sebou do pekla aj tú našu suku…https://www.infovojna.bz/article/video-sns-stiahla-huliakovu-nominaciu-v-zaujme-rychleho-menovania-pronarodnej-vlady
Počkajte, keď vymenuje vládu, to bude kolotoč,..

JoFa
24. 10. 2023 14:57
Odpovědět  JoFa

Aspoň nám táto chazarsko sorošovská luza ukáže, čo treba v našej ústave prepracovať a zabetónovať. Mazáka dúfam na výstrahu nielen vyzlečú z talára, ale bude chodiť kanálmi /väzenskými, o tú jeho starú r.i.ť aj tak tam nebude záujem/. Toto, čo umožňujú právne výklady ústavy a toto “právne bezprávie” sa nesmie už nikdy opakovať.

24. 10. 2023 16:21
Ohodnotit příspěvek :
     

My si ho vybudujem sami…bez vás…lhářů,zlodějů a vrahů Amerických…

Vladimír
25. 10. 2023 17:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Světový řád založený na pravidlech, která Spojené státy budou měnit tak, jak se jim to zrovna hodí. To by asi žádná změna nebyla… Vozembouch zase perlí.