Jaderná velmoc

Úřady KLDR přijaly zákon, podle kterého je země prohlášena za odpovědný jaderný stát.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un prohlásil, že se nikdy nevzdá jaderných zbraní a rozhovory o denuklearizaci nebudou obnoveny.

Dekret o jaderných zbraních

Kim Čong-un oficiálně prohlásil Severní Koreu za jadernou velmoc podpisem zákona, podle kterého Pchjongjang již nebude vyjednávat o denuklearizaci a nikdy se nevzdá jaderných zbraní.

„Pokud je systém velení a řízení jaderných sil státu ohrožen útokem nepřítele, je automaticky a okamžitě podle předem stanoveného plánu proveden jaderný úder ke zničení nepřátelských sil, včetně zdroje provokace a velitelského stanoviště.”

“KLDR si vyhrazuje právo zahájit preventivní jaderný úder na nepřítele v případě, že Pchjongjang považuje hrozbu z jeho strany pro stát nebo jeho vůdce Kim Čong-una za nevyhnutelnou.”

Jak jsem psal mnoho let, KLDR se nikdy nevzdá svého jaderného obušku. Nyní to bylo potvrzeno oficiálně. V dnešním masožravém světě mohou potenciálního agresora odradit pouze jaderné zbraně s hrozbou nepřijatelných škod.

KLDR se tak formalizuje jako faktický člen jaderného klubu, do kterého nebyla oficiálně pozvána, ale ve kterém ve skutečnosti již dlouho je, protože jaderné zbraně a jejich nosiče dlouhodobě vlastní.

https://colonelcassad.livejournal.com/7850256.html

Po prohlášení severokorejského vůdce Kim Čong-una, který prohlásil Severní Koreu za jadernou velmoc, Spojené státy oznámily svůj záměr dosáhnout úplné denuklearizace Korejského poloostrova

Americké úřady nechovají vůči KLDR nepřátelské úmysly, nicméně jsou odhodlány přijmout opatření k denuklearizaci Korejského poloostrova. Uvedla to tisková mluvčí Bílého domu Karine Jean-Pierre.

„Spojené státy jsou i nadále odhodlány pokračovat v úzké koordinaci se spojenci a partnery, aby reagovaly na hrozbu ze strany KLDR a dosáhly společného cíle úplné denuklearizace Korejského poloostrova,“ citovala ji agentura TASS.

Jean-Pierre zdůraznila, že americká strana není vůči Severní Koreji nepřátelská.

Oznámila také připravenost Washingtonu uskutečnit schůzku s Pchjongjangem bez předběžných podmínek.

Předtím severokorejský vůdce Kim Čong-un prohlásil Severní Koreu za jadernou velmoc.

Podle nového zákona je povoleno zahájit preventivní jaderný úder ze strany státu proti nepříteli, pokud Pchjongjang považuje hrozbu za bezprostřední.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3DhwwYG

sdíletj na

3.3 4 hlasy
Ohodnotit příspěvek
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Lev Prch
9. 9. 2022 21:05

Zemí, které neuznávají uSSa valem přibývá,jen tak dál 👍👍👍👍👍

Pedro
9. 9. 2022 21:34
Odpovědět  Lev Prch

Hrdá země, která se neposrala. Trpí léta sankcemi USA, ale má nezávislost. Jednou budeme všichni závidět. Hrdost toho lidu je neskutečná. Rusko a Čína jim začínají pomáhat, protože anglosas tuto zemi ničí léta a to doslova.

Lev Prch
9. 9. 2022 21:38
Odpovědět  Pedro

Vidíš,sankce má si může fašoEU i amiokupat vytřít zadek, nezabírá to!👎

Pavel z Moravy
10. 9. 2022 19:50
Odpovědět  Pedro

Přesně tak to je ta důstojnost. Takže připomenu, takto by se měl chovat každý jeden z nás. Naší vlasti je důstojnost, vládou chlapství a naše země se jmenuje svoboda.

Pedro
9. 9. 2022 21:36
Odpovědět  Lev Prch

Jednou ti co terorizovali svět musí skončit jako žebráci a za tím si stojím.

Lev Prch
9. 9. 2022 21:38
Odpovědět  Pedro

Občanské válka je u hnUSAka na spadnutí a až se tak stane, půjde to rychlé….😂

Milan ze Zahrady Čech
9. 9. 2022 22:53
Odpovědět  Lev Prch

Vláďo takys ocenil ten výrok, že americká strana není vůči KLDR nepřátelská?

Lev Prch
10. 9. 2022 07:33

Ocenil, je jak hnUSAk otevře držku, tak lže 👎👎👎

Ladislav
10. 9. 2022 07:26
Odpovědět  Lev Prch

1* 💤 Jenom silou se musí na hnUsáka!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Masunta
9. 9. 2022 21:44

Asi jaderné zbraně lze Severokorejcům věřit, věřit jim i jejich odhodlání. I oni mají jaderné zbraně pro odstrašovací funkci, ačkoli KLDR sama je téměř jadernými zbraněmi nezničitelná, páč vše vojensky důležité má ukryto pod horami. Velmi početnými děly u jižních hranit dostřelí do hl. města svého jižního souseda, což je také hrozba. Tedy ani příliš nevadí, že mají pár zastaralých letadel, ponorek, a tanky také nic moc. Speciální jednotky mají vyzbrojené kvalitně a zbraně i vyvážejí. Armáda má přes 1 100 000 vojáků a rezervistů je přes 8 300 000. Krom toho nad KLDR drží ochrannou ruku Čína i Ruso. Státní politika je čučche – v kostce znamená, že pány revoluce a výstavby jsou lidové masy, které jsou také hybnou silou. Daně tam zavedeny nejsou. Zvláštní ekonomická zóna Rason: spíše ze strategických důvodů o zónu začaly projevovat zájem ruské a čínské společnosti, které si dlouhodobě pronajaly dva z pěti přístavních mol a začaly masivněji investovat do dopravní infrastruktury.

jiří
10. 9. 2022 08:34

comment image

Gales
10. 9. 2022 11:12

A dobře dělají.Na jeho slova dojde.