Jacques Guillemin: Zničení NordStreamu Anglosasy nezůstane bez trestu

Nikdo nechce válku mezi NATO a Ruskem, ale jisté je, že Rusové se na ni připravují a mají veškerý arzenál potřebný k vítězství, aniž by museli sáhnout po jaderných zbraních. Když Pentagon agituje o ruské jaderné hrozbě, dělá to proto, aby lépe zamaskoval dramatické zpoždění NATO v konvenčním vyzbrojování. 

Je třeba také poznamenat, že zatímco Kyjev zapojil téměř 100 % svých sil do války, Moskva si zachovává většinu svého potenciálu v ústraní. Dělá to proto, aby mohla čelit velké eskalaci, tedy válce (stále možné) proti NATO. Bez tohoto rizika by ruská armáda snadno rozdrtila zbytky ukrajinské armády a skoncovala s ní.

Hypersonické střely, podvodní drony Poseidon, ultrarychlá torpéda, to všechno jsou technologické pokroky, které Rusku dávají nepopiratelnou převahu nad NATO. 

Za 20 let Putin přestavěl armádu budoucnosti, zatímco Západ odzbrojoval, aby získal mírovou dividendu. Vidíme výsledek této nezodpovědné politiky.

Od pradávna to byly armády, které formovaly svět a psaly Dějiny, ať už to odsuzujeme nebo ne.

Nedávno jsem napsal, že Rusové by mohli u amerického nebo evropského pobřeží rozmístit drony Poseidon, schopné vyvolat cunami, radioaktivní nebo konvenční, v případě vyhlášení války s NATO.  Toho se Američané evidentně obávají.

Na blogu Borise Karpova jsem četl:

„Spojené státy jsou přesvědčeny, že ponorka Belgorod rozmístila u pobřeží USA torpéda Poseidon. Svědčí o tom několik skutečností”. Podrobnosti ve videu.

Sledujte kanál Telegram Borise Karpova:  https://t.me/boriskarpovblog

Tyto drony Poseidon, rychlejší než ponorka a pohybující se v hloubce 1000 m, jsou nedetekovatelné.  Každé pobřežní město může být ohroženo tsunami.

Nad Západem se vznáší i další hrozba. Útok na podvodní infrastrukturu. Zde je NATO opět extrémně zranitelné, jak zdůraznil v blogovém příspěvku Boris Karpov s odkazem na článek v britském tisku, který toto riziko jasně zmiňuje.

„Ruské špionážní lodě hrozí zničením dodávek energie ve Spojeném království“: Britská média hlásí „Kreml se připravuje k odvetě za zničení Nord Streamu“.

Ruské špionážní lodě mapují větrné farmy a klíčové komunikační kabely u britského pobřeží jako součást plánů na sabotáž kritické infrastruktury. Flotila ruských člunů, často maskovaných jako rybářské trawlery nebo výzkumná plavidla, ale s ozbrojenými strážemi, byla spatřena evropskými zpravodajskými agenturami. Tyto čluny provádějí hromadný průzkum poblíž britských pobřežních energetických a komunikačních sítí.

Vyšetřování odhalilo, že možnými cíli by byly internetové kabely, pobřežní větrné farmy a konektory, které vedou elektřinu a plynovody. Jedno plavidlo provádějící podmořský „výzkum“ bylo spatřeno na větrných elektrárnách u východního pobřeží Spojeného království, zatímco další podle zpráv vstoupilo do Moray Firth 10. listopadu loňského roku.

Předseda obranného výboru Dolní sněmovny Tobias Ellwood řekl: “Už prostě nemůžeme bránit naše blízká moře.”

Předpokládá se, že Rusko připravuje plány pro případ války se Západem v plném rozsahu. V kontextu rostoucího napětí s Ruskem, zejména po útoku na plynovod Nord Stream, je věnována zvýšená pozornost bezpečnosti infrastruktury Severního moře. Předpokládá se, že asi 50 ruských lodí-duchů operuje v Severním moři jako součást sabotážního spiknutí.

Je čas, aby se horké hlavy v NATO uklidnily a začaly si uvědomovat, že Putin je v pozici síly a nikdy neustoupí. Biden si myslel, že ekonomicky rozdrtí Rusko během několika týdnů. O 14 měsíců později je celá Evropa v problémech, bez sebemenší šance vyhrát tuto válku.

Ukrajinská protiofenzíva, pokud k ní dojde, bude pro Kyjev katastrofou, protože vzdušná nadvláda Ruska je drtivá. Dost bylo bajek a pohádek. Nikdy nedojde k opětovnému dobytí Krymu a Donbasu.

Již 24. února 2022 Kyjev tuto válku prohrál. 

Jaký smysl má prodlužování agónie ukrajinské armády a utrpení lidí?

Jacques Guillemain, Riposte Laïque

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3LhDDUB

sdíletj na

4.6 14 hlasy
Ohodnotit příspěvek
49 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
aamater
22. 4. 2023 01:55

Pandorinu skrinku otvoril prehnitý západ, teraz nech sa strachujú čo na nich z nej vylezie. A že vylezie, tak na to sa môžu spoľahnúť. Rusko to tak nenechá. A tak isto nenechá len tak aj to, že darebácky štát USA siahol na Ruské štátne hmotné rezervy!!! Táto téma bude ešte na stole. A západ bude platiť!!! RF dostane všetko späť buď to po dobrom alebo po zlom!!! Nikto sa predsa nemusí nechať okrádať. Tak prečo by sa malo nechať okrádať Rusko?

Pavel
22. 4. 2023 08:06
Odpovědět  aamater

Však už je na čase dát USA pořádně po čumáku,za ten bordel, co od druhé světové války provádělo po celém světě! A především je potřeba pořádně vymáchat čumák Britům za první i druhou světovou válku především v Evropě.Byli to oni, kdo je vyprovokoval ve snaze o udržení svého impéria.Stejně tak dnes, Ukrajina jede podle jejich not.(Křižník Moskva,Krymský most i NordStream I, II jsou jejich dílem!!!)Pokud chceme mír v Evropě musíme obrátit přání Britů při založení NATO: Rusko mimo Evropu,USA v Evropě a Němci dole! Takže Rusko součást Evropy,USA mimo a Němci s Francií a Ruskem v čele Evropy!To však anglosasové nedovolí,takže na mír v Evropě můžeme zapomenout!

zuza
22. 4. 2023 18:08
Odpovědět  Pavel

briti majú pre sebou už len pár rokov… už sa teším v máji na korunováciu ako bude Karolko čítať z koránu. A Kate onedlho začne chodiť v závoji. Nedávno bola aj v Vilkom v nejakej mohamedánskej inštitúcii, ktorú štedro financuje štát a moslimák odmietol jej podávanú roku. A to im pritom odovzdávali finančný dar. Oni si myslia, že keď konvertujú k islamu, že budú stáť na čele moslimského sveta a s ich pomocou zas budú riadiť svet, ale to sa prerátajú.

Janaz
23. 4. 2023 09:10
Odpovědět  zuza

Malá Británia sa stane moslimskou krajinou a ako taká sa spojí s ostatným moslimským svetom, ktorý už spolupracuje s Ruskom a Čínou. Tak sa pekne zvnútra, bez vojny, stane z bývalej hlavy anglosionistov ich úhlavný nepriateľ. To nevymyslíš, to je realita.

janle57
22. 4. 2023 10:12
Odpovědět  aamater

Skvělý článek a realistický popis,co na Západě nastane až agresivní banda jménem
NATO vyprovokuje,prostřednictvím ušišlaných Pšontků,válku s RF,pokud NATO nepoužije
jaderné zbraně první,Rusové do týdne,bez použití jaderných zbraní, ekonomicky zlikvidují
celou EU i se zapráskanými hotdogy,to se budou dít na Západě i u nás věci až nepůjde
elektrika,internet,skončí teplo atd.atd,můžeme tu být všichni rádi,že to Putin nespustil,
když mu odpálili hotdogové NORD Streamy,asi to udělat měl a dneska jsme už byli
bez EU a k tomu i bez Fialy a jeho bandy.

Vanja
22. 4. 2023 04:18

Prodlužováním ukrofašistického dobrodružství zístává Západ čas na své dozbrojení.

Keller
22. 4. 2023 08:37
Odpovědět  Vanja

Myslím, že se mýlíte, protože spotřeba zbraní, munice a dalšího vybavení je větší než jsou možnosti západního zbrojního průmyslu. Už i Černochová přiznala, že dodávky západních zbraní a dalšího vybavení se opožďuje.

J.Sladin
22. 4. 2023 09:21
Odpovědět  Vanja

Ale ty nejoptimističtější prognózy počítají minimálně s dvěma léty. Myslíte, že Rusko bude čekat?

me2d44
23. 4. 2023 09:41
Odpovědět  J.Sladin

Rus si rád počká, už dnes jejich děti na školách probírají Закон времени a učí se vlastenectví, lásce k rodině a k vlasti – na západě ten čas promarnili, tam se vyučuje 66 pohlaví a jiné ptákoviny. Dokonce de na západě začínají objevovat pokusy omilostnit pedofilii!!

Milan ze Zahrady Čech
22. 4. 2023 10:17
Odpovědět  Vanja

Tentýž čas má k dispozici také Rusko, že? Které jen rakety chrlí v nepřetržitém provozu v počtu sto kusů denně, zatímco západ v onom získaném čase teprve začne rýsovat zbrojní fabriky… Přičemž týmy ruských vědců intenzivně pracují na dalších inovacích a zbraňových systémech jak ze sci-fi (nedali se nakonec do holportu s nějakým ufounem? To, jak vyřešili řiditelnost při rychlosti dvaceti machů, kdy je to skrze plazmu dle stávajících fyzikálních zákonů vyloučené, mi nedá spát), přičemž západ nemá ani ty vědce. Ani kdo by je vyrobil – napřed si totiž potřebné inženýry a kvalifikovaný personál musí vychovat.
Ale dejme tomu. Západ dozbrojí – a dál co? Kdo a proti komu by s těmi zbraněmi za sedm let bojoval? Představa, že za sedm let bude ještě nějaký Banderstán a nějaký Eurosajuz mně přijde úsměvná. A pochybuji, že sedm let bude ještě nějaké USA jak ho známe. USA jako regionální mocnost možná, několik států vzniklých na území bývalého USA, plus umenšené USA pravděpodobně, ale USA jako světovou velmoc za těch sedm let nevidím. A když to blbě dopadne, tak za sedm let…
Konec. Finito. Ne s planetou Země, ta se oklepe a vygeneruje jiný inteligentní druh, ale s námi.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
22. 4. 2023 12:03

Milane, je to úsměvné. Západ nemá kde brát. Ten teď pracuje s jinými hodnotami a ty mu tedy rozkvět nezaručí. Ale člověk nemá nikdy říkat nikdy. Třeba ty společné hajzlíky chlapců a děvčat přinesou společnosti to pravé ořechové a vygenerují génie.

zuza
22. 4. 2023 18:16

my nevieme, čo ešte hnUSACi majú v zálohe a nebudú váhať to použiť. Hovorí sa, že cunami r. 2004 bola skúška, Haiti, Fukušima, Taliansko (aj s dupľou) a teraz Turecko so Sýriou bolo dôrazné varovanie. A môže sa stať aj to, že Erdogan prehrá voľby, prípadne sa mu niečo stane (nie že by nemal toho dosť na rováši), prípadne sa u Saúdov medzi 500 princami nájde nejaký mocichtivý, ktorý následníka pošle k Alahovi predčasne… to by tiež zamiešalo karty…
A uvidíme, ako zamieša karty nadúmrtnosť zapichnutého obyvateľstva vo vekovej kategórii 30-50 rokov, teda ekonomicky najdôležitejšej časti. A výhľadovo asi aj toho dosiaľ neobohateného o mňamku, keďže nám ju idú pridávať do mlieka, mäsa, obilnín,…
Dnes som bola doobeda na pohrebe suseda, zdravý 40-tnik, športovec, vzorný občan 3x zaočko aj so ženou a 2 deťmi. Skolil ho infarkt, na mieste bolo po ňom. A jeho žena tiež je dlhodobo na PN-ke, druhá suseda mi vravela, že vraj má dlhodobý kovid

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
23. 4. 2023 10:05
Odpovědět  zuza

Paní Zuzo, já vím, že to víte, ale ono je toho mnohem více, čím nás likvidují. Chemicky ošetřené potraviny, amíci již nedokážou vyrobit nic bez chemie, v EU to asi nebude o moc lepší, GMO, antibiotika pro zvířata a různé růstové hormony, ovlivňování počasí, tedy ten jejich chemtrails a v neposlední řadě 5G sítě, to bude obrovský ničitel lidského zdraví. Současní neoliberalisté a jejich panstvo globálního deep state ale toho mají na triku mnohem více. Pomalu a jistě za pomoci svých podpindosníků likvidují úplně vše zdravé a hodnotné na planetě. Takže soustředit se pouze na jeden aspekt jejich činnosti je málo. Nu a o tom sajrajtu, který do lidí prali se ani nezmiňuji. Pořád si ale myslím, že to všichni mohli odmítnout i kdyby jim vyhrožovali vyhazovem z práce. Bylo by to porušení pracovní smlouvy a i u zdejších nevěrohodných soudů by to museli vyhrát. Já být v této situaci, určitě bych se nenechal zlomit, to vím. Vím, že ti lidé mají hypotéky apod, ale důvod stát se pokusným králíkem, to je pro mne nepřekročitelná hranice.

Pavel z Moravy
22. 4. 2023 11:52
Odpovědět  Vanja

Za 5 roků my budeme stoprocentně na úrovni Haiti, tedy rozvojové země a celá Evropa, pokud to tady bude takto pokračovat bude bezvýznamná součást této planety. To jsou pouze sny těchto škůdců, které v konstelaci v jaké se Evropa a USA nachází nemohou dojít naplnění. U nás budou lidé, pokud zde ještě budeme rádi za trochu jídla a střechu nad hlavou. Kdo nevidí skutečnost a hlavně duševní úroveň lidí kteří to zde řídí to samozřejmě nebude chápat. Každá společnost končí, když ji ovládnou bezskrupulózní, arogantní a sebestřední lidé bez empatie k druhým. Vždyt konkrétně u nás tito lidé rozdávají co nevybudovali, rozkradli a rozdávají to co předešlé generace tak pracně vybudovaly. Já se jenom ptám, je vůbec možné, že jim to národ dovolí a nevolá je k odpovědnosti? Je to úplně stejné jako kdybych podporoval sousedovic děcka a vlastní omezoval. Podporoval bych je asi kdyby i ony byly moje, to je jiná. Takže oni všichni ti cizí jsou jejich, těchto škůdců, my jsme jenom důchodci vyžírkové, které mohou kdykoliv ožebračit. Tak to na mne působí. Takže díky za to, že jste se tak odhalili, vidíte a stačila k tomu chvilka. Samozřejmě, že to nejsou pouze důchodci, koho ožebračují.

peter.
22. 4. 2023 12:12
Odpovědět  Pavel z Moravy

Súhlasím! V r.1989 sme sa nalodili na Titanic a ľadovec je už na dohľad.

Pavel K
22. 4. 2023 19:32
Odpovědět  peter.

👍 👍 👍 👍 👍
Ano, ale kdo z nás to tušil, nebo ten ledovec viděl, málokdo!! Ale Štěpán a jiní nám to říkali, i v mém rodišti byli dědkové a fotrové kteří nás na to upozorňovali, bohužel osud tomu chtěl, aby to dopadlo takhle. 🙋‍♂️

Pavel K
22. 4. 2023 20:24
Odpovědět  Pavel z Moravy

To už tu maminko nebudete. 😊😊🙋‍♂️

Pavel z Moravy
23. 4. 2023 10:17
Odpovědět  Pavel K

Kurňa, ty jsi čípek. Žena mi to musela osvětlit, ta když něco nevím, hned mi podá pomocnou ruku a to prosím měla před 20 lety těžkou mrtvičku. Ty máš v hlavě také všechny ty pitominy co kde proběhly, klobouk dolů. Žena také, cituje mi tu kdejaké básničky ze školy o kterých já ani už nevím, že jsme se je učili. A k tomu ještě všelijaké hefty až jsem z toho mrtvý( skoro).

Pavel K
23. 4. 2023 11:02
Odpovědět  Pavel z Moravy

Nojo, když jsi v tom stádiu, že můžeš s přesností laseru říci co bylo před 50, ale nevíš co jsi včera dělal.🤦‍♂️🙄🙋‍♂️

FrantišekV
22. 4. 2023 18:53
Odpovědět  Vanja

Rusko má zbraně, které USA nikdy mít nebudou, i kdyby se na hlavu postavily. Nedávno USA selhaly v pokusech se svými ultra sonickými rachejtlemi. Pokusně dosáhly rychlost 10 mach. Nad tuto rychlost nelze rakety řídit. Ztratí se spojení. Důvod je vzniku plazmy a Faradayova oblaku které nepropustí žádný signál. Raketa pak letí kam chce. Tento problém ale ruští vědci vyřešili. Povedl se jim doslova zázrak na základě jiných fyzických zákonů. Proto ruské rakety mohou létat ve stratosféře až 28 mach a v atmosféře víc jak 20 mach. To je 7,2 Km vteřina. Toto USA nikdy nedokáže. Nemají na to mozky z LGBT high schollů

Teuton
22. 4. 2023 06:45

A do toho všeho přichází jedovaté ukrajinské obilí, resp. z něho umletá mouka. Ta je sice ve většině zemí Evropy zakázána, protože jde o smrtelně nebezpečné svinstvo, nikoli ovšem u nás. Fialova vláda se dostává do pozice zemského škůdce a vyloženého nepřítele.

Liba
22. 4. 2023 07:13
Odpovědět  Teuton

Naše vládní banda je stejně odporná a nebezpečná jako mouka z Ukrajiny, prostě hnus

Teuton
22. 4. 2023 07:58
Odpovědět  Liba

Ve všech zemích okolo nás v ukrajinském obilí zjistili jedy. U nás – prý – ne. Nevěřím jim ani slovo. Fialovým pětizmrdům je vždy a všude ukrajinský Vasyl bližší než český spoluobčan.

Standa
23. 4. 2023 07:39
Odpovědět  Teuton

Když dovážíme polskou sůl určenou pro silnice a dáváme ji do potravin , nedivím se ničemu.

Pavel K
23. 4. 2023 08:21
Odpovědět  Standa

Kdybychom se dozvěděli co za hnusy se sem dováží a my to pak konzumujeme, tak bychom se asi zbláznili totálně. Tak to radši ani nechtějte vědět. A o všelijakých restauracích (čičí, kebab) atd bych se raděi ani nezmiňoval. Kdybych to neviděl na vlastní oči, tak bych to neříkal. Netvrdím že je to všude, ale ne zas tak málo. Domácí strava je domácí strava.

Frank
22. 4. 2023 06:48

Anglosasové jsou svině a jako s takovými je třeba s nimi zacházet. A když Rusové tyto nafoukance spláchnou do moře, udělají něco dobrého pro lidstvo. A je jasné, že za Nordstream bude odplata.

Eva
22. 4. 2023 09:09
Odpovědět  Frank

Prosím, neurážejte prasata, ta jsou užitečná!!!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Janaz
23. 4. 2023 09:20
Odpovědět  Frank

Nezabúdaj, že aj v GB žijú milióny obyčajných ľudí ako my,ktorí nechcú žiadnu vojnu a žiadne rabovanie sveta , chcú žiť v pokoji svoje životy. Nechcú, aby ich “elita” vysávala a ožobračovala svet a viedla vojny. Sme v dobe, keď si napriek “demokracii” nepomôžu, tak ako nie sme schopní presadiť si my, aby sme neboli sluhami usákov a ich poskokov.

FrantišekV
23. 4. 2023 10:52
Odpovědět  Janaz

Ty miliony obyčejných Britů klidně, okupovaly, vykrádaly, zotročovaly po celé století další miliony nevinných lidí v koloniích po celém světě. Nikomu to nevadilo a všichni, i ti chudší Britové, si žili z práce otroků. A jak s otroky zacházeli je všeobecně známo. Od doby, co byli vyhnáni z kolonií, je z Velké Británie, říše, nad kterou slunce nezacházelo, jen malé hovno. Takže litovat obyčejné anglány není třeba. Dostanou, co si zaslouží. Když se jich svět zbaví, jen dobře.

Vanja
22. 4. 2023 07:03

NATO prodlužuje ukrajinskou válku, aby zatížilo Rusko a sám se lépe dozbrojilo.

Keller
22. 4. 2023 09:39
Odpovědět  Vanja

Souhlasím a přidávám vtip, který jsem nedávno slyšel: “Na Nobelovu cenu míru bude navržený Putin, protože za rok odzbrojil NATO.”

Janaz
23. 4. 2023 09:21
Odpovědět  Keller

Dostane dve nobelovky, jednu za medicínu, pretože zo dňa na deň zničil “pandémiu covidu” a druhú za mier, ako píšeš.

Markýza
23. 4. 2023 14:27
Odpovědět  Janaz

Tak já jdu venčit a vy mi to čmajznete z klávesnice 😀 😀

PENNYS
22. 4. 2023 08:33

Západu se nedá věřit! NESMÍ!!!

Gales
22. 4. 2023 09:42

Tu anglosaskou svoloč je třeba držet furt pod krkem a nepovolovat.Ani na nádech.Ať sípnou.

JKkklkkkkk
22. 4. 2023 10:16

Jaky trest? Koho vubec potrestat, vzdyt to zatloukaji a hazeji na Ukrajinu a Rusko!
Zaplatit opravu NS (USA a Norwegen) a vypadek dodavek plynu do Evropy. Nejenom nicit. Je na case vyzadovat kompenzace za znicene zeme a zivoty, zmrzaceni lidi kvuli agresim bez duvodu na USA a NATO zemich.
Budou platit az do aleluja. Nejdrive je nutne jejich moc zlomit, aby zkrachovaly. Dnesni loutkove vlady USA v EUhnii nebudou zadne kompenzace vyzadovat. Je nutne je vymenit, aby hajily zajmy obyvatel, ne zajmy cizaku!

me2d44
23. 4. 2023 13:32
Odpovědět  JKkklkkkkk

Neskromný dotaz: Čím budou USA platit?? Tím předtištěným toaletním papírem?? To jsem i u nás málem Vietnamce dostal se smíchem pod pult, když jsem konstatoval, že ten toaleťák má větší cenu, než dolar!

Pavel K
22. 4. 2023 10:17

Tak to v každém případě z ničení NordStreamu by bez odezvy z ruské strany špatné. Rusko jim musí dát přes pazoury hezkých pár ran lískovkou. Už se i těším kde jim to dají sežrat. Na hrubý pytel ………

Pavel z Moravy
22. 4. 2023 11:23

Je jasné, že Rusko je extra silné, ale všem těm anglosaským povídačkám jak u pobřeží Británie plují rybářské lodě a mapují terén může věřit pouze trotlík. To je výmysl anglánů a amíků, aby probudili ještě větší nenávist k Rusům a aby ospravednili teror vůči vlastnímu obyvatelstvu. To o tom, že Rusové by mohli použít jaderné zbraně pochází ze stejné falešné dílny těchto anglosaských dacanů a jejich poskoků v Evropě. Je jasné, že Rusové už mají dávno zmapované co, kdy, kde a jak. Ale tyhle kecy prolhaných Britů a Amíků slouží pouze pro populaci svých zemí a zaprodanců v Evropě, aby vyvolali nálady, které potřebují k ospravedlnění svých válečných choutek. Třeba to vidím blbě, anglosasům nevěřím ale ani pšouk z jejich zádele.

Kilián
22. 4. 2023 14:18

Určitě to zničit nechtěli, jen navrtat a ucucnout. Třeba v Nigérii je docela běžné že se navrtá ropovod a pak se ucucavá. Byla to jen snaha o malou dom. Prostě plyn je výbušné charakteristiky víc než ropa. Se to prostě nepovedlo a přitom to mohla být taková hezká rozkradačka. To uhlí se třeba krade snáz. Jenže je údajně špinavá energie a proto je víc v oblibě plyn. A taky ženy to mají rády když je to načudlik. Zmáčknou čudlík a už to jede jako vibrátor. Tak samo i kotel na plyn. Ale kamna na uhlí? To je velice těžká dřina za trochu orgasmu.

me2d44
23. 4. 2023 13:46
Odpovědět  Kilián

Jo, mistře, a potápěl se tam amatér se šnorchlem – do hloubky 100 metrů. Tak to můžete vyprávět kozám na pastvě. Mimochodem, k navrtání se nepoužívá výbušnina na 4 místech, to už je trochu přes čáru, takže si vrtejte, ale nekecejte do toho, co Vám nic neříká. S 50 m bleskovice a 30 mm zápalné šňůry s jednou rozbuškou Vám umím předvést takovou legraci, že se budete divit i s tím barákem! (ostré trhání jsme před 40 lety měli ve výuce, proto taky vím, že TNT bez rozbušky hoří a nebouchá, se semtexem bez rozbušky se dá házet – taky nebouchá). Ovšem zkumavky učitele pyrotechniky, které mi párkrát vrazil do ruky, bouchaly bez iniciace – a vždycky. No na hrátky jsem neměl čas, ale hodně mě to naučilo – a člověk se učí celý život!

me2d44
23. 4. 2023 14:17
Odpovědět  me2d44

Jen doplním: ani plyn – bez přítomnosti vzduchu – v hloubce 100 m nebouchne sám od sebe. Už jste někdy zkoušel rozchodit piezoelektrichí zapalovač? někdy nechytá ani na vzduchu a musím do něj prsknout/fouknout, i když piezo funguje. Většina havárií v dolech byla způsobena tak, že si někdo i přes zákaz zapálil cigáro – metan, vzduch a oheň – a neštěstí bylo na světě!

Markýza
23. 4. 2023 14:29
Odpovědět  me2d44

Ježišmarjá Medvěde, Kilián žertoval! Pokud ne, tak to uvede na pravou míru, ale já bych vsadila botky.

me2d44
23. 4. 2023 14:38
Odpovědět  Markýza

No, vždyť já to pojal taky humorně, jen jsem doplnil technické podrobnosti. Něco málo si i ve svých 63 letech o bouchání pamatuji. A mnozí si myslí, že je to legrace. Ono, když při výcviku někdo nedokázal zapálit šňůru s rozbuškou – a dalších 20 lidí muselo s 250 g náloží v ruce a zapálenou šňůrou na něj čekat, tak to zanechá na psychice stopu – ale bouchat mi to umělo a nikomu se nic nestalo! No učil nás pplk Rešl – měl na 20 let zastavený postup, protože po Tatrách posbíral munici po Němcích – a vozík postavil dozorčímu útvaru ke dveřím (málo toho nebylo, dokázalo by to vyhodit celou školu). Ale přes výbušniny expert a navíc učitel tance- evropský mistr.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
skeptik
22. 4. 2023 15:40

…zatímco Západ odzbrojoval…

Tak ten byl dobrej!

ANTIUKRAJINEC
22. 4. 2023 18:22

Proč by NATO vymýšlelo nový zbraně,když si mysleli,že Rusko je na kolenou,Čína válčit nebude a NATO jako celek si vždy trouflo a napadalo pouze slabší země než jsou oni sami jako cigáni při jejich férovce(Srbsko,Irák,Afghanistán,Lybie,Sýrie)-no,teď se jim to asi vymstí…

me2d44
23. 4. 2023 14:20
Odpovědět  ANTIUKRAJINEC

Řekl bych, že Čína válčit nemusí. Stačí, když jejich milionová armáda dostane rozkaz namočit čepice do vody a pak do cementu – a utlučou nás tu za pochodu!

Janaz
23. 4. 2023 09:05

Keby som nežila na tomto svete a nestálo to toľko životov a utrpenia obyčajných ľudí, tak by som sa zasmiala na tom, ako sa západná civilizácia sama odpísala.

Pavel z Moravy
23. 4. 2023 10:26
Odpovědět  Janaz

Jednoduše řečeno, prostě hlupáci, kterým vypláchli mozek.