politika

Jacques Guillemin: Ne, žádná patová situace – ruské vítězství se píše od 24. února 2022

“Patová situace”: vrchní velitel ozbrojených sil Ukrajiny učinil nečekané přiznání. Vrchní velitel ozbrojených sil Ukrajiny Zalužnyj uvedl, že ukrajinský konflikt je ve slepé uličce, žádný průlom nenastane.

Ukrajinský konflikt se dostal do slepé uličky, a proto se ozbrojeným silám Ukrajiny nepodaří dosáhnout průlomu, uvedl v rozhovoru pro Economist vrchní velitel ozbrojených sil Ukrajiny Valerij Zalužnyj. 

“Stejně jako v první světové válce jsme dosáhli úrovně technologického rozvoje, která nás staví do slepé uličky <…>. Zřejmě nedojde k hlubokému a krásnému průlomu,” řekl.

Ne, není žádná slepá ulička. Ruské vítězství se píše od 24. února 2022 a žádný „masivní technologický skok“ ve prospěch Kyjeva situaci nezmění.

Mnozí zapomněli, že Zelenskij chtěl vyjednávat den po ruské ofenzivě, ale bylo to NATO a zejména bojovný anglosaský tábor, který rozhodl jinak. 

Kdo ale po dvaceti měsících převezme odpovědnost za ukrajinskou porážku a statisíce obětí?

Vrchní velitel ukrajinské armády Valerij Zalužnyj právě prohlásil, že válka je ve slepé uličce kvůli nedostatku dostatečné výzbroje, což brání tomu, aby se z této poziční války ve stylu roku 1917, která je příznivá pro Moskvu, dostal. Bez hojnosti high-tech zbraní podle něj Ukrajina nemůže vyhrát.

Způsob, jak se zbavit jakékoli odpovědnosti za plánovanou porážku Kyjeva. Jinými slovy, koalice 50 států vedená Washingtonem nevyvinula dostatečné úsilí, aby Ukrajinu vybavila moderními zbraněmi.

Jak jsme teď daleko od otřesných projevů oznamujících nevyhnutelné vítězství Kyjeva díky drtivé technologické převaze NATO tváří v tvář bosé ruské armádě, tomu žalostnému pozůstatku staré, zcela zastaralé sovětské armády. A co na to naši francouzští generálové, kteří se dvacet měsíců pošklebovali nad zchátralostí Putinovy ​​armády.

Všichni tito chytráci vyjadřovali svůj názor na ruskou armádu poslední generace, o které nic nevěděli, která jim byla naprosto neznámá. Tito skvělí stratégové si neuvědomovali, že zatímco Evropa sklízela „mírové dividendy“, Putin dvacet let přestavoval a budoval tu nejvelkolepější armádu, jakou si lze představit – s patnácti nebo dvaceti lety napřed v technologii.

Zalužnyj připouští, že dlouhodobým vítězem v poziční válce bude Rusko:

“Z mnoha subjektivních i objektivních důvodů se současná válka postupně mění v poziční formu války, ze které bylo z historického hlediska vždy těžké uniknout a to jak pro ozbrojené síly, tak pro stát jako celek. Prodlužování války je přitom zpravidla ve většině případů výhodné pro jednu ze stran konfliktu. V našem konkrétním případě mluvíme o Ruské federaci, protože jí dává příležitost doplnit a posílit svou vojenskou sílu. Otázky spojené s pochopením příčin této situace, hledáním možných výsledků a změnou charakteru a průběhu této války ve prospěch Ukrajiny jsou proto v současných podmínkách obzvláště důležité”.

Ale jak je řečeno v odkazu výše, Zalužnyj se mýlí. Nejsou to ani drony, ani tanky, ani elektronické systémy, ani letadla a jiná protiletadlová obrana, které by mohly zachránit Kyjev. Veškerá tato masa výzbroje spolknutá v této nevyhratelné válce jen prodloužila agonii Ukrajiny a vykrvácela její armádu.

Rusko je neporazitelné, protože má výhodu ve všech oblastech

Je to země se 140 miliony obyvatel ve srovnání se 44 miliony na Ukrajině (dnes již mnohem méně, pozn.red.).  Ruská armáda může postavit dva miliony vojáků, v případě všeobecné mobilizace dokonce dvacet milionů.  Zbrojní průmysl v určitých odvětvích zdesetinásobil své výrobní kapacity. Technologická převaha nemá ve světě obdoby. Schopnost ruské ekonomiky přizpůsobit se západním sankcím je působivá. A tato země, na rozdíl od toho, co tvrdí hloupá západní propaganda, zdaleka není izolovaná, má podporu globálního Jihu s Čínou v čele.

Ve stejnou dobu, kdy Kyjev ztrácí 20 000 vojáků měsíčně, Moskva sleduje, jak 40 000 dobrovolníků odchází sloužit své zemi.

Tento konflikt není ve slepé uličce, naopak. Ruská armáda má iniciativu všude. Tato poziční válka prospívá Rusům, kteří vybudovali nejfantastičtější obrannou linii za poslední desetiletí. Skutečná neprůchodná čínská zeď: Surovikinova linie, která se stala hřbitovem ukrajinských vojáků, kteří denně ztrácejí 1500 zabitých a zraněných kolegů.

Zázračná protiofenzíva, která měla vypudit Rusy z Ukrajiny a získat zpět Krym, je největším vojenským fiaskem od roku 1945. Za pět měsíců bylo zabito téměř 100 000 lidí, aniž by znovu získali sebemenší píď země.

Zalužnyj se mýlil, když se domníval, že porazí ruskou armádu bez letectva a s dělostřelectvem desetkrát slabším než to ruské. Třetí ukrajinská armáda od 4. června roztála jako sníh na slunci.

Je třeba říci, že obyvatelé Západu od pádu zdi v roce 1989 vůbec nic nepochopili.

Zatímco Amerika a její evropští podřízení se pouštěli do svých totálních koloniálních válek a vedli asymetrické konflikty, které celý Západ prohrál, Putin s nejlepšími inženýry na planetě trpělivě přestavoval moderní armádu určenou pro vysoce intenzivní válčení. Výsledek je jasný: NATO je dvacet let pozadu, ale nejhorší je, že si to západní generálové neuvědomují. Stačí připomenout chvástání „vojenských expertů“ v televizi. Ohromující!

Encyklopedie o 10 svazcích by nestačila k tomu, abychom dali dohromady nesmysly, které slyšíme na našich televizních kanálech.

Ve skutečnosti strategie Zalužného, kterou nepochybně prosazoval Zelenskij, spočívala setrvat v nesplnitelné misi. Proč bylo nutné trvat na obraně Mariupolu a Bachmutu, aby tam ztratili nejlepší vojáky?

Proč posílat 100 000 vojáků, aby prolomili linii Surovikina, když je neprůchodná?

Když se Rusové spořádaně stáhli z Charkova nebo Chersonu, aby se neocitli v obklíčení, všechna média se těmto ruským porážkám posmívala a chválila tato velká ukrajinská vítězství. Tolik špatné víry se stává groteskní.

Západní tisk už viděl Zelenského v Kremlu!

Výsledek tohoto rozdílu vidíme ve strategii. Putin šetří své vojáky, Zelenskij je obětuje, aby získal stále více zbraní a peněz. Zbraně byly zničeny nebo přeprodány, miliardy dolarů částečně zpronevěřila kyjevská mafie.

A nakonec bylo zabito 400 až 500 tisíc vojáků, ještě více bylo zraněno a 50 tisíc zmrzačeno. Nemluvě o stovkách tisíc vdov a sirotků, hlavních poražených v této válce, které se dalo předejít. Ke spokojenosti Putina stačilo respektovat minské dohody a zavést v Evropě bezpečnostní záruky.

Zalužnyj se zříká odpovědnosti tím, že obviní NATO. Ale ve skutečnosti tuto válku zvládl špatně. Podle autora je plně zodpovědný za katastrofu:

“Zalužnyj nejeví žádné známky uznání svých chyb. Pokud by se Zelenskij neřídil jeho vojenskými radami, musel by rezignovat. Pokud schválil Zelenského strategii, prostě mu chyběla rozlišovací schopnost. Nyní je příliš pozdě na opravu jakékoli z těchto chyb.”

Jacques Guillemain

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://1url.cz/qu37R

sdíletj na

69 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Francin
8. 11. 2023 00:38

Vypadá to, že nékteré evropské státy jsou historicky nepoučitelné. Stačí si vzpomenout kde všude byla okovaná bota německých vojáků a jak vraždili civilní oběti. Jenom se muselo počkat až zemřou poslední aktivní účastníci této německé hrůzy. Jenom namátkou vzpomeňme na bombardování civilních objetí v Londýně a dalších městech. Dnes jsou to největší kamarádi a spojenci. Némecké bombardování a střílení civilistů ve Francii, Holandsku, Belgii, Polsku, dnes jsou to velcí kamarádi a podporovatelé války na východ za energetickými zdroji. Co ty miliony obětí první a druhé sv. války. Vše je zapomenuto jakoby se to nikdy nestalo. Je to plivanec na hroby všem desítkám milionů nevinných obětem nepoučitelného Německa. V současné době už se po třetí v řadě znovu aktivizuji do válečných kohort na Rusko. Jak se ale říká “ až se ucho útrhne” Tentokrát bude muset být udělán radikální krok proti národu, který se nehodlá poučit ze své tragické a miliatntní stále dokola se opakující historie.

ijn
8. 11. 2023 01:11
Odpovědět  Francin

Vítězství proti 1.jaderné velmoci RF s 5885 jadernými hlavicemi si přeje jenom idiot,….!!! Vše ostatní je zbytečné,… pokud nechceme pochopit hlavní cíl, vyčištění Ukrajiny od Slovanů a nasunutí ……..!!!

Jaroslavem
8. 11. 2023 03:47
Odpovědět  ijn

Židů……..Jen to napište, nebojte se.

Albi
8. 11. 2023 05:14
Odpovědět  Jaroslavem

Snad muslimů, ne?

jarysek
8. 11. 2023 09:22
Odpovědět  Albi

Ne napsal to jenom lehce nepřesně. Přesun sionistů na ukrajinu z izraele .

Unter
8. 11. 2023 15:10
Odpovědět  jarysek

Vyčistit Ukrajinu od ukrajinských nacionalistů se Zelenskému daří, uklízí je pod zem.

Gales
8. 11. 2023 17:23
Odpovědět  Unter

Lajnová burcuje své poddané aby zahájili přístupové rozhovory s Ukrajinou. Jde o to získat tam vliv a rozkrást ji.

Boomer
8. 11. 2023 16:59
Odpovědět  Albi

..tak se sakra nějak domluvte, jo? Židé nebo muslimové, obojí jsou semité a když kouknete na mapu , nejsou to jediní semité v oblasti. Kam je všechny na té Ukrajině ubytujete? A jak to zaonačíte, aby se neservali ještě než stihnou ženské uvařit večeři?! A jak k tomu přijde Rusko, aby mělo hned za humny místo jedněch nacionalistů hnedle nacionalistů několikero? A jedni horší druhých a druzí třetích či čtvrtých. Na tohle vám Gosudar neskočí… a kdyby snad i jo, tak štandopéde píšu expres dopis do Kremlu.
Já jsem v penzi, já chci mít v Evropě klid… neboóó!

Albi
8. 11. 2023 20:57
Odpovědět  Boomer

To tedy pardon – do Evropy se lifrují už téměř 10 let statisíce muslimů. O židech jsem nic neslyšela, nečetla.

A pochybuji, že Gosudar čeká zrovna na vaše informace, bez kterých by nevěděl, co se děje a co má dělat. Takže mu klidně napište co chcete, já se budu především zajímat o situaci v ČR.
Máme asi málo problémů, že!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
8. 11. 2023 21:26
Odpovědět  Albi

..tož milá Albi, já nejsem z těch, co tu pořád straší s přípravou Ukrajiny pro vytvoření nového Židovského státu, natož nějaké Gazy. Pro obojí zde nejsou vhodné klimatické podmínky. Ale financovat je můžeme, a né že né, do Gazy už nějaká ta unijní kačka doplula. Zemědělské pomoci kupa, a voni ze zavlažovacích trubek a hnojiva nadělali rachejtle Kassám.
No sukces jak prase…

sizok
8. 11. 2023 09:13
Odpovědět  Jaroslavem

O tom, že se chystá území pro Židy jsem zde psal už před rokem.

Bai
8. 11. 2023 17:50
Odpovědět  sizok

Chtěli by Krym!

Jaaaa
8. 11. 2023 16:38
Odpovědět  Jaroslavem

ADMIN: ako to ze moje prispevky/komentare/ miznu ?? Vdaka za odpoved !

Administrátor
P.A.Semi
8. 11. 2023 19:59
Odpovědět  Jaaaa

To je tady taková Past na Troly, že když někdo změní přezdívku, tak se mu automaticky všechno předchozí nějakou dobu zpátky přesune ke schálení…

Měnit přezdívky tu považuji za Podvod na ostatních… Co třeba tady hned dole “Mirabellka” ?! A ty ostatní předtím…

πα½

Boomer
8. 11. 2023 20:15
Odpovědět  P.A.Semi

..dobrý, admine, fakt dobrý! Jeden xicht musí vystačit na jeden život, jinak do propadliště dějin!

Administrátor
P.A.Semi
9. 11. 2023 13:43
Odpovědět  Boomer

Říká se tomu Sockpuppeting
https://english.stackexchange.com/questions/123733/what-does-sock-puppeting-mean#123736

když jeden uživatel používá víc identit, aby si sám sobě nahrával, dělal falešný rozhovor, a vytvářel dojem, že s jeho názory souhlasí víc lidí…

Používají to tu občas dost obtěžující trolové…

Je to podvod, že si ostatní myslí, že to je celá skupina podobně smýšlejících lidí, a on je to přitom jeden trol, který roze-sírá všechny ostatní, aby se planě hádali…

Jenže tady Silver G-irl (Jaaa, Mirabelka, Dardanelka, Olinka, atd) k tomu donutil hlavní Admin, že jí tu její původní přezdívku zakázal, asi k tomu měl důvod…

πα½

Boomer
9. 11. 2023 19:35
Odpovědět  P.A.Semi

..no já tomu říkám nedostatek osobnosti, když si někdo musí takhle dětinsky vypomáhat. Nějak jim nedochází, že tisíc vrabců na střeše je ho*no proti jednomu orlovi vysoko na nebi..

Standa
9. 11. 2023 20:53
Odpovědět  Boomer

Je to tak, BOO . Ale není to dětinskost.Je to podvod a trapný podvod , aby si někdo duševně malý vylepšoval ego.Konečně Admin najde I.P. a srovná to.Není to nic těžkého .

Standa
9. 11. 2023 20:46
Odpovědět  Jaaaa

J éééé, třeba až budeš psát k věci, tak se ti to nestane!

Mirabellka
8. 11. 2023 12:33
Odpovědět  ijn

Nikto sa nemusí báť o svoje pracovné miesta,“ spresnil a zopakoval, že ide o zastavenie pomoci zo skladov, povedal slovensky premier JUDr. Fico. Ak tomu dobre rozumiem, tak tym myslel : zbrojarsky priemysel musi fungovat, vsetci ostatni su mi ikradnuti !

Skeletor
8. 11. 2023 07:48
Odpovědět  Francin

Píšete hlavně o zrádcích jací byli chudáčci když je okupovala nacistická baganž, ale to že Československo bylo díky jejich zradě okupováno dříve to vás nesers. Dostali jen to co si zasloužili, zrovna tak jako nyní ukradinci tak o co GO!

Slovan
8. 11. 2023 11:41
Odpovědět  Skeletor

👍 👍 👍 👍 👍
Zradili a chování nedobré k nám mají dodnes. Jsme pro ně hnus.

Jaris
8. 11. 2023 05:48

https://gegenstimme.tv/w/8MAQwDK8KJ8ia4KXQbSDqk
Ti, kteri se podileli na kovid vakcinach.

unor 2022
8. 11. 2023 07:48

Vezmemez jmeno Bozi nadarmo a vzkriknemez .. Pane Boze.
Prece nechce nekdo tvrdit, ze si myslel, ze Rusko nekdy porazi a rozlozi.
Moc dobre to vedel. Od sameho zacatku to vedel.
Tak velky hlupak neni. Hlupaky udelal z druhych. Kdyz pomineme samotne Ukrajince, tak treba z ceskych lidicek, kteri tomu verili. Potreboval z nich doslova vyzdimal co se dalo. A taky se mu to podarilo.
A ze se tech hlupaku treba v Cesku nasla poradna prehrsel.
Vic se nam uz nechce psat. Toho desu z nas samych je tolik, ze by to bylo na knihu, ne poznamku.

unor 2022
8. 11. 2023 07:55
Odpovědět  unor 2022

Mluvit o nejake zakopove valce a porovnavat to s prvni svetovou je naprostra hloupost. To je valka linie, linie daleko od huste civilni zony. Valka s minimem civilnich obeti. Ucelem je znicit ukrajinsky nacismus a fasismus a ne vyhladit obycejne Ukrajince.
Rusove jsou lide. Ne prasata jako Izraelci.

Bai
8. 11. 2023 17:58
Odpovědět  unor 2022

Možná začnou Židi stavět i koncentráky s plynovyma komorama.

Standa
9. 11. 2023 23:08
Odpovědět  Bai

Ono bude stačit , když židé roztřílejí obytné čtvrti s s malými dětmi, ženami a stařečkama.Pod betonem se to schová!

skeptik
8. 11. 2023 09:26
Odpovědět  unor 2022

Ti šílenci v USA se navzájem obelhávali, že Rusko je fakt slabé jak vojensky tak ekonomicky, a že většina si nepřeje “diktátora” Putina nýbrž USA “hodnoty” a “pravidla”.
Oni opravdu věřili tomu, že Rusko porazí.
A užiteční idioti ideologicky zpracovaní skákající jak USA píská tomu věřili taky.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Miro 2
8. 11. 2023 12:18
Odpovědět  skeptik

To, že Rusko bude poraženo si myslí tato vláda včetně těch válečnických fúrií jako je Černochová, Pekarová, Němcová, kteří se chystají na válku a nemohou se jí dočkat. To se nesmí připustit, abychom dopadli jako hrozní blbci!!! Tak jako se to podařilo Zelenskému, když se mu podařilo vylidnit Ukrajinu a spojil se s těmi, kteří ho posléze zavrhnou a zanechají osudu. Pak zbylé bojovníky najednou banderovské nadšení přejde.

Standa
10. 11. 2023 06:48
Odpovědět  Miro 2

Válka? To zase budeme mít ,,válečných veteránů”! Dnes je jejich den .Afganistán, Irák, Kena samá ,,obrana svobody”! Za cizí zájmy.

Teuton
8. 11. 2023 07:50

Ukravina mi je totálně ukradená, nic vůči těmto Vasilům a Vasilisám necítím. Ale není mi jedno, že už je u nás Ukravinců trochu moc. A že to, co do nich Fialova vláda nacpala a co rozkradla mafie na Ukravině, se snaží vyrazit z nás, občanů České republiky. Vasile a Vasiliso, rychle zpátky domů do toho vašeho banderovského bordelu !

Standa
9. 11. 2023 19:22
Odpovědět  Teuton

Kryl…: Běž domů Ivane, čeká tě Nataša”!…..
Tady u mě na chalupě , jsem lufták, někdo přerazil autem sloup a spadla z něj cedulka, kterou jsem zmermomocnil. Je žlutá a černých kolem a šipkou. Napsal jsem na ní fixem ,,Kyjev 1600 km” obrátil na východ a přivázal ji na nový sloup. Už u ní byli poldové.Normálně je neseženeš.

Frank
8. 11. 2023 08:20

To je asi takové převratné zjištění, jako když Fialenko nakoupil Nutellu.

Pijack
8. 11. 2023 08:47

Trump se jasně mnohokrát vyjádřil, že by jako president dokázal tuhle válku zastavit do 24 hodin. Včera ten kašpárek na heroinu Trumpa pozval do Kyjeva, aby si s ním promluvil. Trump se s tímto cocotem razantně odmítl bavit. Proč by tam jezdil… Co by mu asi klaun na fetu říkal? Že ta válka musí být? Že musí plnit Americké zadání? Že musí zabíjet Rusy? Že by měl Trump dodržovat dohody mezi ním a USA? Ten klaun s komplexem Hitlera je opravdu trapný. On bude diktovat Trumpovi… se válím smíchy. A naše vláda toho idiota podporuje.

Jaroslav
8. 11. 2023 10:36
Odpovědět  Pijack

Mám vážné pochyby, že by dokonce prezident USA plně rozhodoval o dění v zemi. Tím méně má vliv na vývoj události nějaký Zele. Oni všichni včetně těch z USA něco chtějí, a pak jím skuteční vládci vysvětlí, že vše je jinak. V USA to přežijí, ale pro zele se již někde plete smyčka. Nejspíš u jeho “přátel a chlebodarcu”. Vstoupil mezi velké kluky a tam je život těžký. Nejspíš si neužívá nastradane miliardy

Jaaaa
8. 11. 2023 16:43
Odpovědět  Jaroslav

Zaujimave, ze Pellegrini je odvazny a trufne si kritizovat Blahu, ale na na toho Matovica nie?! Ach, radsej tortellini ako pellegrini !

Joe Arp
8. 11. 2023 17:41
Odpovědět  Jaaaa

Běž si to řešit domů huso a neotravuj tady liberálníma cintama!

Boomer
8. 11. 2023 18:08
Odpovědět  Joe Arp

.. tě vítám ve službě, Pepiku, a hned musím začít výtkou! Úplně dole mi chybí pod příspěvkem tvoje mínus, Pája už tam je a ty se flákáš kdovíkde. Šlendrián nebudu tolerovat…

Joe Arp
8. 11. 2023 19:39
Odpovědět  Boomer

Děkuji za přivítání, i když je z tvé křivé huby. Nikoho tu nikdy nemínusuji, když něco mám, tak to napíšu. Ty mi moudrá sovo dlužíš odpověď na pokrok ve stavbě tvého pomníku na návsi. Už vesničani konečně pochopili, že víčka to neřeší a nosí peníze na stavbu monumentu svého globálního velikána?

Boomer
8. 11. 2023 20:11
Odpovědět  Joe Arp

.. Pepiku, o žádném pomníku, nota ben pro moji osobu, u nás na vsi nebylo a nikdy nebude řeči. Nesmíš věřit kdejakému Kočkinovi. Mordyje, dyť jsi seděl v ovčárenském obecním zastupitelstvu, tak bys měl vědět, jak to chodí v politice, i když jen v té místní. Pomníky nebrat, jsou s tím jen problémy!

https://1url.cz/suVwI

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Joe Arp
8. 11. 2023 20:34
Odpovědět  Boomer

Nedávno jsi tu psal jak se těšíš, no oni ty parakotouly se někde projeví, Kočkina neznám, ale ty se evidentně rád kočkuješ. Asi se ti tu málo věnují, žes mě oslovil, tak jo, udělám ti radost. Tipuji, žes byl docela normální puboš, než…, tě vzali na vojnu a trefa k para( dle tebe) a začala nalejvárna. “Jste elita, jste nejlepší, jste poslední šance na vítězství! Několik elit (jelit) si ten syndrom odnesli do civilu. Budeš s tím u svého čokla velmi úspěšný, u mě neztrácej čas a sbal si padák!

Boomer
8. 11. 2023 21:47
Odpovědět  Joe Arp

..Pepiku, tipovat můžeš co hrdlo ráčí. Se skutečností to nemá nic společného, ty to víš, já to vím. A tvůj kamarád Kočkin z Mejta by ti mohl potvrdit, že já dokážu hodně vědět, vědět víc než ty dokážeš jenom tipovat. Zkusíme si v tomto směru zahrát Lodě.. ty tipneš, já hodím reálnou informaci, ju, šofíku ?
Kolikrát já ti na PP psal, že ne všechno, co tam čteš pod nickem Boomer, psal opravdový Boomer? Však víš, jak to tam chodilo a chodí možná dodnes..
Tady admin funguje.

Joe Arp
9. 11. 2023 18:45
Odpovědět  Boomer

Chodilo a chodí, proto tam nechodím. Ale pokud tam byl tvůj “dvojník” byl to stejně narcistní všeználek, takže vlastně nebylo poznat origo vyhybkáře. Asi ti ujíždí drezína, tak se nezdržuj. Zas někdy…

Boomer
9. 11. 2023 19:19
Odpovědět  Joe Arp

..jo, Pepiku, tak zase někdy, pokec s myslitelem tvého formátu člověka osvěží.

eFPe
8. 11. 2023 09:00

Nedělejme stejnou chybu a neidealizujme si Rusko a vše ruské- myslím to v dobrém. Tak jako si lidi, co znali USA jen z mapy a filmů dělali obrázek a ideál všeho nejlepšího-Dnes je to skrz ty rodiny co vládnou rozhodně naopak, tak i Rusko má své obrovské problémy. A to i v armádě- jakkoliv heroický výkon lidí v první linii je, tak jsou i v armádě zbabělci diletanti. Jakkoliv má úžasné odhodlané vlastenecké lidi, najdou se tam i vzorky násilníků, alkoholiků i lidí co vlastní prospěch je nade vše. Ostatně jako všude na Světě. Budu moc rád, když na Světě ,nebo mi bude stačit Česko převládne takový pohled a ohled na obyčejného člověka, jaký mají zrovna teď v Rusku. Ani tam jsem nebyl a rád bych se tam podíval. Dokonce i USA bych rád procestoval protože je to země ohromně bohatá na přírodní bohatství a scenérie jakých je na Světě málo.Ale kdo se umí okolo sebe dívat ocení, jak nádherně je i u nás-a obzvláště Slovensko je nádherné.

analytik
8. 11. 2023 09:03

Článek přináší neobvykle přesné shrnutí situace.
Za rozbití Ukrajiny je odpovědný jen a pouze kokotivní Záchod.V jednotlivých zemích a zemičkách pak tací velikáni, jako jsou kupříkladu Spolumagoři, včetně předchozích ANOricinů nebo präsödentů, toliko kašpárků na provázkách, které ovládají jarmuláci od Rothschilds a Rockefellers. V neposlední řadě je nutno zahrnout i spoluodpovědnost vylízaných vole volů, pardon, postaru uvědomnělých volících voličů, postižených hlubokou hypnózou z rovněž jarmuláckých MSM.

Frank1
8. 11. 2023 09:15

Reklamy tady prekryvaji text!
Zaluznyj prece neni zadny strateg, je to koupeny lampasak, pouha loutka zapadnich degeneratu. Kazdy pesak, ktery uvazuje vedel, ze Rusko nepremohou, ani se zbranemi a technologiemi USA a NATO. Z celou podporou KoZa zbranemi a penezi. Rusove se zakopali a ustupy svych vojsk vzbuzovali dojem, ze jsou slabi a premozitelni. Propaganda Ukrosu i KoZa tento dojem jeste utvrzovala. Proto ty zurive utoky na Surovikinovu linii, ktera je pro Ukrajince neprekonatelna a zarukem jejich hromadne smrti tam. Do utoku je zenou Sioniste v Londyne, v USA a na Ukrajine. Je to nepredstavitelny masakr Ukrajincu, videa jsou na Telegramu.
Rusove dokazali vojensky vzdorovat celemu zapadu a jeste totalnim sankcim KoZa, ktere mely Rusko polozit. Nepolozily, HDP 2023 Ruska je 3 %, EU 0.5 %.

Pavel z Moravy
8. 11. 2023 09:54

Jo, můžeme mudrovat o Rusku a Ukrajině jak chceme, ale tomu, že náš stát kolonie krachne je již rozhodnuto a my tomu nezabráníme.

Miro 2
8. 11. 2023 11:49

Jsme na špatné straně, jsme nepoučitelní. A je úplně jedno, kdo volil tuto vládu lokajů Západu. Teď budeme sklízet ovoce vlastní omezenosti a mnohdy také lhostejnosti. Lidé se 30 let honili za majetky, starali se jen o to jak nahrabat co nejvíc peněz, jeden okrádá druhého. Majitel hospody, okrádá majitele cukrárny, ten zase majitele kavárny a obchodní řetězce okrádají nás všechny dohromady. Politici, kteří mají vést tuto zemi a lid, aby se mu dařilo, tak místo toho protěžuje různé aktivisty green dealu a pěstuje v lidech nenávist proti Rusku a Číně. Tady máme výsledek porevolučního třicetiletého úsilí. Jedni kradou a druzí strádají. Celá republika se začíná i s EU a Západem, kterému jsme naletěli potápět. Za blbost se platí.

Boomer
8. 11. 2023 16:48

.. možné vojenské řešení současné situace na Ukrajině:
– ukrajinské velení zakonzervuje současné frontové linie a v průběhu zimy bude vojáky cvičit k efektivnímu používání high-tech zbraní, dodaných spojenci. Ta zima by měla trvat nejméně 12 měsíců.
– ruské velení přistoupí na zakonzervování frontových linií a s rukama v klíně bude 12 měsíců trpělivě a nečinně vyčkávat, čím ho protivník překvapí.

Hm, blbé, že? Tož to asi bude jinak…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
8. 11. 2023 17:17
Odpovědět  Boomer

.. nazdar Kotěnočkine, jak žiješ ty moje koule lojová? Sežeň ještě Vemeno, ať mám aspoň dva mínusy, jo?
Díky…

Boomer
8. 11. 2023 22:02
Odpovědět  Boomer

.. díky, Pepik už se zapojil! A tak je to spravne a tak to ma byt? Kdyby začal nálet na blbce, ať pilot ví, kde hledat..

Joe Arp
9. 11. 2023 18:50
Odpovědět  Boomer

Vidím, jak jakési mínusy rozhodí giganta a hned ví od koho jsou. Tak to dopadá, když paragán z leknutí při seskoku z cvičné věže mine zeměkouli! Až dokončíš oblet, tak se hlaš u vexlu 233c směr Hodoním, shání tě vechtr!

Standa
9. 11. 2023 19:30
Odpovědět  Joe Arp

Třeba bude BOO první na měsíci! Přivítá ho baron Prášil!

Joe Arp
9. 11. 2023 19:57
Odpovědět  Standa

Podle jeho keců už tam nějakou chvíli je. Ale jeho babi mu to říkala…

Slovan
9. 11. 2023 20:21
Odpovědět  Joe Arp

😊 😊 😊 😊 😊 😊

Boomer
9. 11. 2023 20:30
Odpovědět  Joe Arp

.. moji babi z toho vynechej! Do mě se můžeš strefovat co ti oba závity dovolí. Jasný, Kolínský?

Joe Arp
10. 11. 2023 09:37
Odpovědět  Boomer

Tvojí babí se všude oháníš ty, takže klídek osle bez závitu.

Slovan
10. 11. 2023 10:11
Odpovědět  Joe Arp

😊 😊 😊 😊
Já tě zdravím Veliký Manitů. 🙋‍♂️
Mám tomu rozumět, jakože byly turbulence, nebo blbý odhad?

Slovan
10. 11. 2023 10:12
Odpovědět  Slovan

Aj aj to mělo být doleji, omluva. 🤦‍♂️🙄🤦‍♂️🙏

Joe Arp
10. 11. 2023 10:36
Odpovědět  Slovan

Buď zdráv Stará Stanová Kůže! Odhad má vždy skvělý, o tom se NESMÍ pochybovat, jen se mu za letu asi přelilo ego do edukace a vychýlilo narcistní těžiště! Vše ale zatím zkoumá Ústav pro letectví a kozmonautiku, tak si musíme počkat na verdikt. Turbulence v makovici mu prej způsobují Slovan, Kolínský a pár drzých oponentů….

Slovan
10. 11. 2023 12:18
Odpovědět  Joe Arp

……..no toto!!!!! 🤣🤣🤣🤣🙋‍♂️👍👍

Slovan
9. 11. 2023 20:20
Odpovědět  Joe Arp

🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 👍 👍 👍
….zeměkouli ju, ale ten kandelábr ne.

Joe Arp
10. 11. 2023 09:41
Odpovědět  Slovan

Ahoj stará páko, ten kandelábr byl až při druhém nízkém průletu.

Markýza
8. 11. 2023 18:34
Odpovědět  Boomer

Je to mizérie, tohle ruské velení, co? Přesně tohle se od něj čekalo (teda KoZa čekala) že udělá – a ještě se u toho rozpláče……..ach realito, ty škaredá, zlá realito.

Boomer
8. 11. 2023 21:58
Odpovědět  Markýza

..koukněte, vono se to ví už i v tej Emerice, že Rusáci nebojujou férovku.
Výchova začíná na pískovišti, při výrobě báboviček. Některé děti se tam snaží o stále lepší bábovičky, a jiné se snaží o rozkopání jejich práce, páč to není fér, že se jim daří víc a víc.

Standa
9. 11. 2023 19:46
Odpovědět  Markýza

Realita je skutečně ošklivá….Ale cit :,, máme se nejlépe za 30 let”…Fiala. Já nevím, jak kdo, ale věřím, že vládní garnitura ano.!!
Právě je v telce program o tom, že chudáci židé zažili Křištálovou noc! O bombardování , srovnávání celých čtvrtí v Gaze s děmi , ženskými,atd ….židovským státem . ani slovo!
Fialenko loví v Africe slony a nosorožce na trofeje, cestuje si tam a sem …podle toho odkud ho vyženou, ….prý aby obnovil českou přítomnost.
To zase bude Afganistán.
Je den veteránů! Asi těch z Afganistánu.Nebo vrahů Mašínů.

Administrátor
P.A.Semi
9. 11. 2023 13:55

Oni si ani (běžní) Rusové ani Západní ovčani neuvědomují, že hlavním cílem Zelenského a celé Ž bandy, která ho podporuje, je vyhubit Ukrajince a uvolnit tak území bývalé Chazárie…

Sice vypadají jako Idioti, když buší hlavou do neprůchodné zdi a ztrácejí při tom statisíce vojáků zcela “zbytečně”, ale když vám dojde, že to je jejich hlavním cílem, a aby to Západu a především Ukrajincům nedošlo včas, tak jsou naopak dost vychytralí a jde jim to…

πα½

Joseph
11. 11. 2023 16:01

Jak tak ctu ty vase komentare tak je mezi vami i nekolik poradnych antisemitu, tedy vase totalni nenavist vuci zidum je bezmezna. Co by delali zide na Ukrajine, kdyz ze vsech evropskych statu se stehuji pryc? Bud do USA anebo do Izraele a to delají kvuli muslimum, kteri se hromadne stehuji do Evropy a roztahuji uz v cele Evrope. Vsichni zide v Evrope dobre vi, co to pro ne znamena, proto emigruji. Nestací vam, co zide vystali po staleti od nas krestanu v Evrope? Stale pronasledovani, terorizovani, muceni a vrazdeni, neustale pohromy a honby na ne jako na lovnou zver. Vsechno pak vyvrcholilo Holocoustem za 2. svetove valky, kde 6 milijonu zidu bylo vyhlazeno plynem jako nejake krysy. Ja jako krestan se stydim za to peklo, kteremu je evropsti krestane po cela staleti vystavovali.
Jeden spanelsky profesor se vyjadril k tomuto problemu velice dobre. Kdyz se jednou prochazel po ulicich Barcelony a sel kolem jedne synagogy tak ho najednou napadla jedna myslenka a prohlasil: “Evropsti krestane zavrazdili 6 milijonu zidu za 2 svetove valky, zidu, kteri vsemozne prispeli k prosperite Evropy a ted je dobrovolne nahrazuji muslimama, kteri naopak hrozi Evropu vsemozne znicit.”