politika

Jacques Guillemin: Mýtus o svatém Zelenském, idolu tábora Dobra, se brzy zhroutí

Riposte laïque: Mýtus o svatém Zelenském, idolu tábora dobra, se brzy zhroutí.

Protože každý, kdo se ochotně vydává za obránce demokracie a Evropy, je ve skutečnosti jen velká iluze, která se nakonec rozplyne jako fata morgána v poušti. Podvodník může svět oklamat jen na chvíli.

Média ho oslavovala, Západ z něj udělal idol, rozvinul mu červený koberec a otevřel mu dveře všech mezinárodních fór, aby mohl ukázat své herecké umění a vydávat se za oběť zlého ruského agresora, aby získal pomoc. 

Žádný superlativ není tak silný, aby vychválil a oslavoval svatého Zelenského, ukrajinského Churchilla, který se už více než rok staví proti ruskému medvědovi. 

Skvěle sehrál svou roli, uchvátil západní davy a vzbudil bezvýhradné sympatie lídrů v Americe a Evropě.  Již patnáct měsíců proudí zbraně a miliardy NATO na pomoc Ukrajině. 40 národů je pod vlivem muže, který stojí jako hráz chránící Evropu před ruským imperialismem.

Vědom si bezmezné hlouposti obyvatel Západu, klaun se zručně ujal role vojevůdce a vyměnil kostým Adama, který tak miluje, za khaki tričko neúnavného válečníka přítomného na všech frontách. 

Zelenskij, opilý svými mediálními úspěchy, se považoval za toho nejvyššího, napomínal kolegy v čele států desetkrát mocnější než on, sužoval a kritizoval vlády a požadoval stále větší úsilí, aby pomohl své zemi.  Nepopiratelně byl měsíce středem světa, podporovaný neetickými médii a klamnými dezinformacemi.

Ale jako vždy, za fasádou je zákulisí. A pod nánosem a maskou se skrývá ta pravá skutečnost.

V jízlivém článku, který byl zveřejněn před několika měsíci, švýcarský poslanec Guy Mettan namaloval nekompromisní portrét Volodymyra Zelenského, skrytou tvář na světelné roky vzdálenou lžím NATO, které šíří západní média.

https://www.pcq.qc.ca/Dossiers/Others/Archives/page_article.php?article_id=7791

Tento komik, který se stal prezidentem, je virtuózem dvojí hry. Sotva zvolen, pohřbil všechny své předvolební sliby, jako například skoncování s korupcí nebo nastolení míru na Donbasu. Naopak, začal vládnout ve prospěch oligarchů a zintenzivnil „derusifikaci“ země.

Jeho ekonomické reformy jsou katastrofou. Zatímco v roce 1991 Ukrajina měla příjem na hlavu vyšší než Rusko, v roce 2020 je HDP na hlavu třikrát nižší než v Rusku. A v jednom šiku s nacionalisty, vyhání Zelenskij ruský jazyk z veřejné sféry, k nelibosti obyvatel Donbasu.

A ten, kdo tvrdil, že bojuje proti korupci, vládne zemi, kde jsou všechny státní správy zkorumpované, včetně soudního systému, protože vidíme jak „soudci řídí Porsche“.

Pamatujme, že podle CIA bylo ukrajinskými úřady zpronevěřeno ze západní pomoci 400 milionů dolarů. Nemluvě o vojenském vybavení, které lze nalézt k prodeji v katalozích na darknetu. Je jasné, že někteří prospěcháři s vyjednáváním nespěchají. V této válce vedené Američany jsou ti, kteří umírají po statisících, a ti, kteří dobře živí své offshore účty.

Dovolím si upozornit na výše uvedený odkaz týkající se neúspěchů oligarchy Igora Kolomojského, sponzora Zelenského a hlavního akcionáře ropné holdingové společnosti Burisma, která zaměstnávala syna Joea Bidena, Huntera, který je předmětem soudního vyšetřování ve Spojených státech amerických. Práce za 50 000 dolarů měsíčně… Pamatujme, že Zelenskij je zmíněn v Pandora Papers. Ve skutečnosti tento ochránce lidu žongluje s desítkami milionů a offshore účty. Přečtěte si to, je to velmi poučné.

A co ti ukrajinští vojáci, kteří mají hákové kříže a tetování oslavující jednotky SS? Když Putin hodlá denacifikovat ukrajinský režim, ví, o čem mluví, a je určitě lépe informován než ti na Západě, kteří tuto realitu popírají. Zelenskij evidentně nemá nic společného s nacistickou ideologií, ale ví, kde je jeho zájem v zemi, kde jsou neonacisté, byť v menšině.

Navíc jsou to právě tyto neonacistické jednotky, které zabrání nastolení míru na Donbasu a postaví se proti plnění minských dohod se souhlasem Anglosasů, nepřátelských Putinovi. Válka na Donbasu si vyžádala životy 15 000 lidí. Nynější válka, které mohly minské dohody zabránit, již vedla k třicetinásobnému nárůstu jejich počtu. Zelenskij se skutečně stal rukojmím nacionalistů, kteří jsou proti jakýmkoli mírovým rozhovorům s Putinem.

https://www.tf1info.fr/international/video-guerre-ukraine-russie-volodymyr-zelensky-aurait-suggere-de-mener-des-attaques-en-russie-selon-le-renseignement-americain-et- le-washington-post-2257090.html

Je docela zarážející a ohromující vidět, jak Západ odmítá uznat ultranacionalistické úlety Zelenského, který se stává stále více autoritářským a sní o tom, že zasáhne srdce Ruska letadly a raketami dlouhého doletu, i kdyby to znamenalo zapálit Evropu. Uvažovat o Nobelově ceně míru pro tohoto válečného štváče je kacířství. 

„Protože zatímco média se dívají jinam, je to skutečná kampaň zastrašování, únosů a poprav, kterou trpí místní a celostátně volení představitelé, podezřelí z toho, že jsou ruskými agenty nebo ze spolčení s nepřítelem, protože se chtějí vyhnout eskalaci konfliktu.“ 

„K dnešnímu dni zmizelo nejméně jedenáct starostů, včetně regionů, které Rusové nikdy neokupovali…“

Západ hájí mafiánský, zkorumpovaný a zločinný režim, to je skrytá realita.

Kritická média jsou zakázána, opoziční strany rozpuštěny, Ukrajina se stává diktaturou. Čistky jsou všude.

Pokud jde o ukrajinské válečné zločiny, hromadné popravy ruských zajatců, mučení, ty se míjejí mlčením. Pro ně západní truchlící nenárokují žádný ICC.

„Na kanálu Ukrajina 24 náčelník armádní lékařské služby řekl, že vydal rozkaz „kastrovat všechny ruské muže, protože jsou to podlidé horší než švábi“.

Všichni potížisté nebo proruští občané jsou obviněni ze zrady a umlčeni. SBU je ve střehu a vše sleduje.

Ale díky potměšilému západnímu tisku, spolupachatele Západu, jsou všechny tyto zločiny ukrajinské moci zameteny pod koberec. 

Jsme svědky totálního překrucování pravdy tím, že obviňujeme pouze Rusy z těch nejhorších zvěrstev.

Ukrajina neustále porušuje lidská práva, ale je to Putin, koho chce Západ postavit před ICC.

Existuje pouze jeden neměnný postulát, který paralyzuje humanitární nevládní organizace: Zelenskij je světec a Putin je jediný agresor.

Od odhalení a demaskování skutečného Zelenského uběhly měsíce. Ale ukazuje se, že dokud bude žonglér z Kyjeva sloužit zájmům strýčka Sama, celý západní svět zavírá oči, aby prodloužil tuto válku s jediným cílem oslabit Rusko.

Nevadí, že tam umírají statisíce Ukrajinců. Když ruské vítězství krveprolití ukončí, zuřivci ve Washingtonu si nad tím umyjí ruce.  Ukrajina bude rozřezána, ukrajinský lid bude počítat své mrtvé a Evropa bude ještě o něco více v troskách. 

Pokud jde o Zelenského a jeho kliku, které krvácející národ shledá vinnými z katastrofy, jejich budoucnost může být velmi turbulentní.

Je proto načase tuto válku podněcovanou NATO a udržovanou na lžích ukončit. Tato krvavá šaráda trvá příliš dlouho.

Jacques Guillemain

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3OnS8bB

sdílet na

12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
RASputin
19. 5. 2023 20:47
Ohodnotit příspěvek :
     

jen otázka, pro “offshore” není české slovo ?

Autor
19. 5. 2023 21:21
Odpovědět  RASputin

Ptáme-li se, co je offshore, je třeba se nejdříve podívat na význam samotného slova offshore. Pojem offshore vznikl spojením dvou anglických slov, kterými jsou off a shore. Off zde chápeme ve smyslu „mimo“ a shore znamená pobřeží, břeh.
Ovšem, to je chápání ryze ekonomické, lidově by se dalo říci – místo, kam se odvádí peníze ukradené a nezdaněné … jinak daňový ráj.

RASputin
20. 5. 2023 01:12
Odpovědět  Peter 008

jen jsem se ptal na češtinu, já vím co je offshore, ja tam žiju

Albi
20. 5. 2023 11:10
Odpovědět  RASputin

Základ je originální anglické slovo, na které jsme ještě nenašli a dnes už ani nehledáme, český výraz.

To, co máte na mysli vy je nahrazování původních ČESKÝCH výrazů anglickými, aby se bez jakékoliv námahy, vyžadující znalosti tak primitivního jazyka jako je čeština, pisatel/mluvčí mohl považovat za vzdělance.

Autor
19. 5. 2023 21:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Západ hájí mafiánský, zkorumpovaný a zločinný režim, to je skrytá realita

Západ hájí to, v čem je de facto jeho vlastní podstata. Proto Ukrajina byla vybudována tak, jak byla a je.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
J.Sladin
19. 5. 2023 21:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Západ hájí mafiánský, zkorumpovaný a zločinný režim, to je skrytá realita.
Svůj k svému.Parchant k parchantovi, zmrd k zmrdovi.

19. 5. 2023 22:20
Ohodnotit příspěvek :
     

On se ten mýtus snad už nezhroutil? Pravda, nemám televizi.

sizok
19. 5. 2023 22:28

A jak se zdá, tak stále posiluje.

Markýza
21. 5. 2023 16:49

Podle mě už mu shnily nožičky a možná i ten slavnej pindik, ale busta ještě drží v řadě “hrdinové” 😀

aamater
19. 5. 2023 23:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Citujem: “Skvěle sehrál svou roli, uchvátil západní davy a vzbudil bezvýhradné sympatie lídrů v Americe a Evropě. Již patnáct měsíců proudí zbraně a miliardy NATO na pomoc Ukrajině. 40 národů je pod vlivem muže, který stojí jako hráz chránící Evropu před ruským imperialismem.” Koniec citátu!!! Tak tomuto uverí snáď iba čistý idiot!!! Šašo Zelenskyj je iba bábkou, ktorá plní príkazy debilov z USA!!! A hlupáci v USA a EU si myslia, že Zelenskyj niečo ovplyvňuje.

Autor
19. 5. 2023 23:18
Odpovědět  aamater

40 národů? Spíš 40 vlád liberálů a jak říkáte je stejně jen loutkou, takže těch 40 vlád, či co, drží pod krkem Amerika.

Pavel z Moravy
20. 5. 2023 09:16
Ohodnotit příspěvek :
     

Je to nadnárodní, pán globální, který určuje co se zde na západě děje. Národy až na určité přeformátovance z řad občanstva nemají asi touhu účastnit se tohoto šílenství. Vše je v rukou národních zaprodanců vlád jednotlivých zemí, řízených všemi těmi neoliberály, kteří jsou ve vleku doktríny komise 300. Bohužel, šílenci v Evropě nás už zničili. Teď jde jen o to, kolik nás zařve. Jediná možná záchrana pro náš národ by byla ještě letos vypadnout z EU a NATO. A řeči typu, že bychom to sami nezvládli atd, atd jsou pouze řeči těch, kteří se bojí, že by přišli o svá nádherně placená korýtka, která jim zabezpečují na několik generací své klany. To, že nebudeme nikým a ničím, pouze neskutečně zuboženou kolonií jim nevadí. Realita je taková, že s tímto většinově nedůstojným a nevyzrálým lidem jsme to projeli. Tak ať se stane, co se má stát.