politika

Jacques Guillemain: Putin rozdrtil bláznivý sen Američanů 

Jacques Guillemain

Putin rozdrtil bláznivý sen Američanů o rozdělení a drancování Ruska.

Znám některé, kteří musí hořce litovat, že nevyrovnali skóre s ruským medvědem, když byl po deseti letech Jelcinovy ​​vlády oslaben. Ale už je příliš pozdě – Rusko je mocnější než kdy jindy. Hlupáci z Pentagonu jsou tak prodchnuti svou převahou, že trvali na válce na Ukrajině, než si uvědomili, i když trochu pozdě, že ruská armáda je nyní nejlepší na světě.

Putin uznává, že byl velmi naivní, když v roce 2000 věřil Západu. Protože za sliby, které Američané dali Gorbačovovi, že nikdy nerozšíří NATO na Východ, se skrýval machiavelistický plán Washingtonu rozdělit Ruskou federaci na pět částí, aby lépe vydrancoval její nesmírné bohatství.

Připomeňme, že Ruská federace je mozaikou 22 republik, s Krymem, k němuž je třeba připočítat 4 regiony anektované v roce 2022, Doněck, Luhansk, Záporoží a Cherson. Předpokládám, že příště bude následovat Charkov a Oděsa, „ruská města“, jak každý ví.

https://fr.sputniknews.africa/20231217/poutine-raconte-comment-loccident-voulait-diviser-et-piller-la-russie-1064168329.html

Nikdo nepředvídal blížící se rozpad SSSR. Ale po euforii, která zachvátila západní tábor, vítěze studené války, se ale amerických politických činitelů zmocnil strach z toho, že se Rusko připojí k Evropě, což považovali za smrtelné nebezpečí pro svou světovou nadvládu. Obrovská Evropa od Brestu po Vladivostok by byla koncem totálně vazalské EU a koncem NATO, ozbrojeného křídla agresivní a dominantní politiky Spojených států.

„Pro Západ bylo lepší rozdělit Rusko na pět částí, jak navrhl Zbigniew Brzezinski, podmanit si tyto části jednu po druhé a využít jejich zdroje,“ řekl Vladimir Putin.

Rozdělit, aby si oslabené země lépe podrobili a rozsekali na části. Pořád je to Divoký západ.

„Tuto realitu jsem si uvědomil až později. A můj původní přístup byl dost naivní,“ přiznal vůdce Kremlu.

Víme, co následovalo: nekonečné rozšiřování NATO z 16 na 32 členů, státní převrat na Ukrajině v roce 2014 iniciovaný CIA s cílem odstranit proruskou vládu v Kyjevě, osmiletá válka proti ruskému obyvatelstvu Donbasu, odmítnutí Kyjeva, aby uplatňoval Minské dohody, odmítnutí Američanů poskytnout Moskvě bezpečnostní záruky pro Evropu. To vše přimělo Putina k zahájení ofenzivy na ochranu Donbasu a zajištění dlouhodobé bezpečnosti Ruska.

Výsledek? Z regionálního konfliktu se stala válka NATO/Rusko, poté konfrontace Západu proti globálnímu Jihu, unipolárního světa proti multipolárnímu světu. Střet jeden proti padesáti, který vyústil ve vítězství Moskvy. Bude to Ukrajina, kdo bude rozřezán, a ne Rusko.

https://www.wsws.org/fr/articles/2022/01/26/pers-j26.html

Washington samozřejmě tvrdí, že brání demokracii! Vzhledem k Bidenovi, který ukradl vítězství svému konkurentovi, je to pouze pokrytectví. Podvodník a podfukář, který se vydává za obránce demokracie, to hodně vypovídá o machiavelismu Spojených států, země bez víry a zákona.

Může se také zdát, že Biden brání územní suverenitu Ukrajiny proti ruskému agresorovi. Spojené státy jsou zemí, která třicet let nepřestala napadat nebo bombardovat planetu, takže další pokrytectví.

Zde je seznam zemí napadených Spojenými státy:

Panama, Irák, Kuvajt, Haiti, Somálsko, Bosna, Súdán, Afghánistán, Jugoslávie, Jemen, Pákistán, Libye a Sýrie. Pax Americana je válka všude kromě Spojených států.

Ale útokem na ruského medvěda přes Ukrajinu Washington narazil. Debakl je úměrný aroganci jestřábů z Pentagonu, kteří věřili, že svými ekonomickými sankcemi a vojenskou podporou Kyjeva zlikvidují Rusko do tří měsíců.

Na závěr si půjčím od Marca Rousseta, autora připravované knihy „Náš falešný přítel Amerika. Za spojenectví s Ruskem“, několik poučných citátů.

https://ripostelaique.com/wp-content/uploads/2023/12/notrefauxamilameriquemarcrousset.pdf

„Pravdou je, že Američany budou všichni nenávidět. Dokonce i jejich nejvěrnější spojenci. Všechny americké triky jsou v rozporu s událostmi.” Charles de Gaulle

„Evropa je základním geostrategickým předmostím Ameriky (…) Na rovinu, západní Evropa zůstává do značné míry americkým protektorátem a její státy připomínají to, čím kdysi byli vazalové starověkých říší.” Zbigniew Brzezinski

„Jsem hluboce přesvědčen, že Velká Evropa sjednocená od Atlantiku po Ural a vlastně až po Tichý oceán, jejíž existence je založena na všeobecných demokratických principech, představuje výjimečnou příležitost pro všechny obyvatele kontinentu, pro ruský národ zejména. Ruský lid měl vždy pocit, že je součástí velké evropské rodiny, se kterou je spojen stejnými kulturními, morálními a duchovními hodnotami (…) Ale věřím, že Evropa může dlouhodobě posilovat svou pověst mocného a samostatného centra světové politiky pouze tehdy, pokud sjednotí své prostředky a své lidi, území a přírodní zdroje Ruska i s ekonomickým, kulturním a obranným potenciálem Ruska.” Projev Vladimira Putina v Bundestagu, 21. září 2001

„Tyto komentáře jsou nebezpečné a především prozrazují hluboké myšlení amerických elit, že chtějí vyvolávat nepokoje, konflikty a války po celém světě. Čím více válek je, tím bezpečněji se Američané cítí! Nikdy u nich doma, vždy u jiných! (…) Amerika není spojencem Francie, je to spíše váš systémový rival.” Prohlášení čínského velvyslance Lu Shaye v Paříži v roce 2023

„Pro Francii a Rusko být sjednocený znamená být silný, být oddělený znamená být v nebezpečí“ Charles de Gaulle (Citován jeho vnukem Pierrem de Gaullem na quebeckém kanálu v roce 2023).

“Opakovaně jsem žádal západní mocnosti, aby neztotožňovaly sovětský komunismus s Ruskem a ruskou historií.” Alexandr Solženicyn

„Evropa se musí rozejít se Západem.“ Alexandr Dugin

“Spojené státy nemají přátele, mají jen zájmy.” Charles De Gaulle

„Rusko má za sebou velkou část národů světa. Nemůžeme si v budoucnu zakázat vztah s Ruskem.“ Dominique de Villepin – (červenec 2023 na France Inter s Léou Salamé)

“Být nepřítelem Ameriky je nebezpečné, ale být přítelem Ameriky je fatální.” Henry Kissinger

“My potřebujeme Rusy a oni potřebují nás.” Nicolas Sarkozy

„Západ se chová jako impérium, které chce přinutit své vazaly jít vlastní cestou.“ Vladimir Putin

Doufám jen, že přes všechny ohavnosti Západu vůči Rusku přijde den usmíření s velkým slovanským národem, který dal lidstvu tolik na poli vědy a medicíny.

Nenávist Američanů k Rusům nás vede do hrobu. To, že se evropské, bílé a křesťanské národy navzájem zabíjejí jen kvůli americkým zájmům, je nejhorší tragédií začátku tohoto století. Je to neodpustitelné. Nikdy nezapomínejme, že jsou to Američané, kdo je zodpovědný a vinen.

Jacques Guillemain

Pro Pokec24 přeložila Janinna

Riposte laïque
https://aftershock.news/?q=node/1324101

sdíletj na

44 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Frank
20. 12. 2023 00:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Zkrátka Američané jsou se svým rozumem v prdeli. A navíc se jim to docela slušně sype doma. Nic lepšího si nelze přát, aby v USA vypukla občanská válka. Aby konečně zažili na vlastní kůži to, co provádějí léta po světě.A docela slušně k tom,u mají nakročeno. Jak definitivně klekne dolar jako světová rezervní měna, tak jejich ekonomika půjde k čertu mílovými kroky.

lubkral
20. 12. 2023 00:35
Odpovědět  Frank

Celý Svět vyžírali a vydírali a naši politici jim u toho lízali … Jen ať se jim to tam pos…!

Ladislav 💤
20. 12. 2023 04:08
Odpovědět  lubkral

👍

jiří
20. 12. 2023 09:43
Odpovědět  lubkral

comment image

Albi
20. 12. 2023 13:34
Odpovědět  jiří

🙂 🙂 🙂 Lidová umělecká tvořivost nemá meze!!!

Slovan
20. 12. 2023 13:42
Odpovědět  jiří

Jelikož já mám bujnou fantazii, tak si tam ještě dokáži představit ouplně někoho jiného. Já nemuším, já ho už vidím. 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
katango
20. 12. 2023 16:37
Odpovědět  Slovan

Takovejch je! A postavit je do řady, aby stíny byly hezky jeden vedle druhýho.

laskra
20. 12. 2023 17:12
Odpovědět  katango

Jenomže, v té řadě stojíme my sami, protože si necháme ty zmetky vládnout. Jsou to tak zvaní liberálové, česky řečeno fašisti. Je to všechno amerikanismus.

Slovan
21. 12. 2023 11:50
Odpovědět  laskra

👍 👍 👍 👍

Jaris
20. 12. 2023 06:26
Odpovědět  Frank

Americani nikdy zadny rozum nemeli. Vse resili pouze svou udernou pesti. Pokud se nekdy vyskytl v Americe skutecny ‘mozek’, byl to casto emigrant.
USA neumi nic jineho nez valcit, zabijet, krast a vydirat slabsi staty. Pak se tim jeste chlubi pred celym svetem jak osvobozuje narody ‘spravedlivou demokracii’.

Jura S
20. 12. 2023 18:35
Odpovědět  Jaris

Byl to vždy někdo cizí, amerika nemá vlastní inteligenci….

janle57
20. 12. 2023 10:49
Odpovědět  Frank

Jestli se tenhle scénář naplní,což je víc než pravděpodobné,nastanou v Evropě lepší
časy a u nás by se mohl třeba znovu opakovat rok 1948,se znárodněním majetků Kellnerů,
Křetínských,Bakalů a dalších megazlodějů,kterým k tomu dopomohla politická mafie
Klausem počínaje a Fialou konče,chtěl bych se ještě dožít toho až si tahle pakáž
bude hledat politický azyl u svým přátel nejvěrnějších v jejich Hotdoglandu,většina
normálních lidí by to určitě takhle brala.

José
20. 12. 2023 12:20
Odpovědět  Frank

Přát někomu občanskou válku je ve slušné společnosti nepřípustné. Uvědomte si, že pokud klekne dolar, odneseme to zpravidla jako vždy, my nejchudší a nejmenší. Seberou nám i to, co nemáme.

Pavel z Moravy.
20. 12. 2023 13:13
Odpovědět  José

S tím ale nic neuděláš a jenom tak mimochodem, oni nám to ukradnou i tak. Copak nám neukradli už dost? Tak začne potom omladina pod bičem otrokáře novou etapu budování.

Slovan
20. 12. 2023 13:36
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Mimo téma, pro tebe. Teď jsem si přečetl na Seznamu: pokud dají zákazníci (lidi( 160 kč za Langoše, tak proč by obchodník slevoval. No jistěééé!! Blbost lidí neúnosná, bych si ho koupil, pak bych mu ho plácnul na hubu a ná nažer se Krkovičko. A tak je to se vším. Ale néééé městká a maloměštácká povaha, já na to mám. Zítra je hlášeno mojim generálem vánoční nákup. To bude na prášek. Tak mi drž palce ať to bez ztráty desítky dám.

Pavel z Moravy.
20. 12. 2023 18:18
Odpovědět  Slovan

Tak budeš námi vyslán jako pozorovatel signalista a podáš nám hlášení jak to chodí v Kauflandu. Kolik mrtvých, zmrzačených a nevidomých jsi tam zahlédnul. Držím palce.

laskra
20. 12. 2023 17:20
Odpovědět  José

Nevím, kdo je ta slušná společnost. Ale přát to nejhorší někomu, který to provádí fakticky po celým světě není amorální.

laskra
21. 12. 2023 15:10
Odpovědět  laskra

Pro ty červeně hodnotící, amorální je morálně lhostejný.

Jura S
20. 12. 2023 18:33
Odpovědět  Frank

tak já budu fandit INDIÁNŮM !! Pěkně ať každý původní američan má doma tři stodoly skalpů….

Pipa
21. 12. 2023 11:43
Odpovědět  Frank

Ano, přejme jim to, oni si to opravdu zaslouží!

Jaro Jaroslav
20. 12. 2023 02:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Po porážke Okrajiny Ameriky, ktorá plánovala rozparcelovanie Ruska, sa môže Rusko zamerať na rozparcelovanie Ameriky, a Mexiko sa stane Ruským spojencom , vrátane domorodích ” Indiánov”!!! A svet si potom zhlboka vydýchne, čo mozno zapríčiní pár cyklónov na Ďalekom Východe a v Karibiku, ale úľava a pocit nového sveta bude Božský! A konecne sa celá civilizácia pohne k vyvojovému stupňu 2,možno i 3…Tisíc rokov mieru a spolupráce!!!

20. 12. 2023 04:27
Ohodnotit příspěvek :
     

USA od roku 1953 rozpoutaly 256 válečných konfliktů mimo své území a oficiální počet obětí je 40 000 000 lidí. Neoficiálně to bude mnohem více. USA s Velkou Británií za prdelí jsou největší hrozbou pro lidstvo. Bylo by fajn rozdělit USA na 50 států, aby bylo možno je lépe kontrolovat. Hlavně by bylo potřeba zlikvidovat světovou oligarchii představovanou zejména velkými bankovními institucemi. Pak by bylo možné žít svobodněji a bezpečněji.

jiří
20. 12. 2023 09:25
Odpovědět  pavelpe

200 let terorismu USA: Přehledný seznam všech amerických válečných zločinů, teroru a válek.
OrgoNet: 200 let amerického terorismu – přehled (orgo-net.blogspot.com)

Eva
20. 12. 2023 08:02
Ohodnotit příspěvek :
     

A já se budu opět opakovat.
Medvídek spal dlouho. Nedali mu pokoj až ho probudili. Trvalo mu dlouho, než vylezl z doupěte. Ale teď už si vzpomněl, že umí i řvát. Už ho nic nezastaví. A v lese se k němu přidává stále více zvířátek. A nejen v jeho lese.
Inu bláznivý západní svět zapomněl:
Vojna narodnaja!!!

José
20. 12. 2023 15:12
Odpovědět  Eva

Je hodně způsobů, jak vylákat medvěda z brlohu. Není však jediný, jak ho tam dostat zase zpátky.

katango
20. 12. 2023 16:38
Odpovědět  José

Jo, zubní pastu do tuby taky jen tak nevrátíte.

Frank1
20. 12. 2023 10:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Tyhle pindy zapadnich degeneratu je zbytecne cist. Jejich vlada v Evrope brzy skonci jakmile zkolabuji USA.

Gales
20. 12. 2023 10:20
unor 2022
20. 12. 2023 11:19
Ohodnotit příspěvek :
     

A nejsmutnejsi je, kdyz clovek vidi jak par psich ubozacku z Ceska slinta pri vidine ukousanych ruskych kosti, ktere by jim strycek Sam odhodil na podlahu pod hodovnim stolem.
Ze, pane premiere..

Pavel z Moravy.
20. 12. 2023 11:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Díky Jacquesi za poslední větu z článku. My to víme a nezapomeneme. Alespoň někteří z nás.

Pijack
20. 12. 2023 12:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Bez domova bylo ve Spojených státech amerických počátkem tohoto roku více než 653 tisíc lidí, během jediného roku tak jejich počet vzrostl o 12 procent. Nejhůře je na tom stát New York, kde bezdomovců meziročně přibylo o více než 39 procent. S odvoláním na zveřejněnou statistiku ministerstva bytové výstavby a rozvoje měst o tom informují americká média.
Proboha, co je to za zprávu? Naznačuje snad, že by americká vláda namísto posílání peněz na Ukrajinu měla řešit domácí problémy?
Copak si nejen tamní lidé neuvědomují, že pokud Ukrajina nezvítězí, Rusko postupně obsadí celou Evropu a spolu s Čínou napadne a obsadí Spojené státy? Takže pomoc Ukrajině se mnohonásobně vyplatí, to dá rozum! 🙂


katango
20. 12. 2023 16:40
Odpovědět  Pijack

Možná byste k tomu měl dát ceduli “Sarkasmus” a “Ironie”, nebo vás tu roznesou na kopytech.

Pavel z Moravy.
20. 12. 2023 18:23
Odpovědět  Pijack

Dávej to kamaráde do uvozovek. Někteří mají potom problém to pochopit. Asi tě neznají.

José
20. 12. 2023 12:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Když Putin před lety mluvil o jedné obchodní zóně od Lisabonu po Vladivostok, museli všichni za oceánem zezelenat vzteky a spustili proto plán “B”. Akce Gruzie, Arabské jaro, Libye, převrat na Ukrajině, válka na Donbase, válka v Sýrii a nakonec nepokoje v Kazachstánu. Vše vyvrcholilo SVO. Dokážete si představit, že by něco takového, o čem Putin mluvil, vyšlo? To by Evropa nikdy nepotřebovala USA a to přece nemohli dopustit. Proto se to všechno stalo.

Markýza
20. 12. 2023 14:28
Odpovědět  José

Nejen. Nezapomeňte, že Putin nastoupil do situace, kdy oligoši měli připravený takovýhle štos smluv – většinou s Američany – kterými se rozprodávalo ruské nerostné bohatství, půda a já nevím, co všechno. Putin jim to sebral přímo pod nosem, s některými oligoši se domluvil, někteří zřejmě popadali z oken a některé i zavřel, třeba Chodorkovského.
No a od té doby mě pronásledoval pocit, že tohle neskončí dobře, protože jsem si představila, jak museli být američtí “investoři” pekelně nas.raní.
Mimochodem, ráda bych opravila pana autora – Donbas opravdu nebyl anektován! Ta řada je: chtěl jistou autonomii, kterou nedostal- byl osm let ostřelován – vyhlásil si samostatnost a vzápětí požádal Putina o vojenskou pomoc.
Jen abychom nezapomněli.

José
20. 12. 2023 15:11
Odpovědět  Markýza

Jestli si pamatujete, tak Rusko bylo rozděleno na několik gubernií, každá větší než Evropa, v čele s gubernátory. Přišel Putin a v tu ránu odešli gubernátoři, po nich oligarchové. I ten Děripaska, který si tak vyskakoval, je nyní v klidu. Putin dokázal v Rusech vzbudit národní sebevědomí a tvrdil, že Rusko je velmoc a velmocí zůstane. Což splnil.

Markýza
20. 12. 2023 19:17
Odpovědět  José

Tohle mi neutkvělo – mně praštily přes oči hlavně ty skoro podepsané smlouvy, protože jsem v tom hned tehdy viděla zárodek parádního průs.eru, a jak vidno, tak tam skutečně byl.

katango
20. 12. 2023 16:45
Odpovědět  Markýza

Živě si to vybavuji. Putin holt jedná vždycky podle práva. Myslím si, že proto taky pořád Rusko dodává ropu a plyn na Ukrajinu, protože smlouvy jsou nejspíš pořád platné a nikdo je nevypověděl. No a co se Donbasu týče – zasáhnout nechtěl, dokud ty republiky nevyhlásily samostatnost a nepožádaly o pomoc, Rusko je uznalo a pak teprve začalo pomoc poskytovat. Vše právně čisté. On je VVP liška podšitá!

Pavel z Moravy.
20. 12. 2023 18:28
Odpovědět  katango

Máte naprostou pravdu, on vše dělá podle mezinárodního práva. Nedělá žádné ukvapené kroky.

Markýza
20. 12. 2023 19:16
Odpovědět  katango

Přesně tak. Ono je zapotřebí občas si připomínat sled událostí.

Jaro Jaroslav
20. 12. 2023 13:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Putin nerozdrtil blaznivý sen Americanov! Oni ho snívaju,ten ” Americký sen” od zalozenia United Snakes, a dnes veľmi intenzivne! Na fentanyle, snívaju ako zombie v uliciach v rôznych polohach! To Mexicania ich davajú do toho hlbokeho sna-drogami!

katango
20. 12. 2023 16:46
Odpovědět  Jaro Jaroslav

United Snakes je překlep nebo je to schválně? Jestli překlep, tak fakt podařenej. Jestli schválně, pak tleskám.

Pavel z Moravy.
20. 12. 2023 18:33
Odpovědět  katango

Myslím, že pan Jaroslav myslel spojení hadi, nebo spojené hadí.

katango
20. 12. 2023 20:10
Odpovědět  Pavel z Moravy.

No a já jsem se ptala, jestli to napsal schválně nebo jestli to byl překlep. V každém případě je to výstižné.