politika

Jacques Guillemain. Americký plán selhal: 4 ukrajinské regiony volí Rusko

Americký plán selhal: 4 ukrajinské regiony volí Rusko

Jacques Guillemain

Ruský lid tleská. Od Chersonu po Luhansk se většina voličů chce připojit k Rusku.

Putin nikdy neustoupí a pro Bidena to znamená, že „hra skončila“, i když Západ bude bojovat dál a obyvatelé Západu přetrvávají v čisté ztrátě. Zasáhnout Doněck od nynějška znamená zasáhnout Rusko s následky, které bude třeba předpokládat. Proto by rozum měl přimět Západ a Zelenského, aby vyjednávali a ukončili toto nesmyslné zabíjení.

Putin vždy říkal, že jakékoli odmítnutí vyjednávat bude stát mnohem víc. A tady je výsledek. Rusko by se mělo rozšířit o 100 000 km2, což odpovídá nejbohatším částem Ukrajiny.

Pouze poslechem západních médií, a především francouzských, nebudeme schopni zjistit skutečné příčiny této války na Ukrajině, protože pouze ukrajinský diskurz má právo na existenci.

Sedm měsíců nepřetržitých dezinformací lze shrnout těmito slovy: Putin je agresor a Ukrajina vyhraje válku s neochvějnou a pokračující podporou Západu.

Všechno, co škodí Ukrajině, je skryto, vše, co poškozuje Rusko, zvláště ty nejnehanebnější lži, je vhozeno do éteru. V televizi uvidíte jen Ukrajince nebo proUkrajince. Nikdy se tam neobjeví Rus, který hájí Putinův postoj, nebo poctivý historik analyzující skutečné příčiny války.

A existuje bezpočet výstupů Zelenského, který zavražděním pravdy překonal všechny rekordy sledovanosti v médiích celé planety, která mu od února 2022 rozvinula červený koberec.

Všichni naši novináři zapomněli, že jejich povoláním je informovat, nikoli dezinformovat a uvádět občany v omyl. Když ignorujete etiku žurnalistiky, záměrně zrazujete pravdu, bezpodmínečně se stavíte na jednu stranu, stanete se profesionálním sabotérem, propagandistou hodným Severní Koreje.

Ve zvláště poučném videu nám Jacques Baud, švýcarský plukovník, strategický analytik a specialista na zpravodajství a terorismus, vypráví, jak bylo Rusko nakonec dotlačeno k ofenzivě.

https://www.youtube.com/watch?v=m4nFePuFPkA

V roce 2014 bylo prvním krokem ukrajinských ultranacionalistů po svržení proruské vlády v Kyjevě, dalším převratu pod vedením Američanů, rozhodnutí, že ruština již není na Ukrajině oficiálním jazykem.

To okamžitě zapálilo jih a východ země, které jsou hlavně rusky mluvící. Zatímco jih byl poměrně rychle pokořen ultranacionalistickými ukrajinskými silami nepřátelskými Rusku, povstání zakořenilo na Donbasu, se zformováním armády složené z místních obyvatel, ale také proruských ukrajinských vojáků, kteří přešli se zbraněmi a vybavením do tábora separatistických republik.

Osmiletá válka, která vyvrcholila současnou ruskou ofenzivou a vyžádala si 14 000 obětí, z toho 10 000 na straně Donbasu, doslova pronásledovaném Kyjevem, se zvěrstvy, která jsou v dnešním vyprávění z velké části skryta.

Když Putin v roce 2014 anektoval Krym, viděli jsme také mnoho rusky mluvících ukrajinských vojáků, kteří přešli na ruskou stranu.

Pokud jde o Krym Jacques Baud nám poskytuje zajímavé podrobnosti.

Je známo, že Chruščov ho v roce 1954 dal Ukrajině, což se v žádném případě netýkalo sovětského režimu, protože Ukrajina byla součástí SSSR. Méně známo je, že tento převod nebyl formálně ratifikován ani ze strany ruského parlamentu, ani ze strany ukrajinského parlamentu.

A 20. ledna 1991, kdy se SSSR ještě nezhroutil, inicioval Krym celostátní referendum, které mělo rozhodnout o jeho autonomii a požadoval připojení k Rusku. Žádost zůstala bez odpovědi. O této autonomii tedy bylo rozhodnuto dříve, než Ukrajina získala nezávislost, která vstoupila v platnost až v prosinci 1991.

Kyjev však tento rozvod odmítl a v roce 1995 anektoval Krym.

A v roce 2014 právě na žádost Krymu Putin tento region vrátil. Krym je tedy skutečně ruský.

A pokud se tam tehdy nebojovalo, je to také proto, že mnoho ukrajinských vojáků umístěných na Krymu bylo rusky mluvících a změnili strany. Známý prvek, ale pečlivě skrytý.

Říkat pravdu znamená být “Poutinolâtre” – milovníkem Putina, tedy bastard. Všechna média přitom přivírají oči, aby nebyla pranýřována ajatolláhy rusofobní sféry.

Zatímco Putin se vyhýbá totální válce a vyhýbá se bombardování civilní infrastruktury, elektráren, železnic, letišť atd., Západ mu propůjčuje záměr, že hodlá napadnout celou Ukrajinu nebo dokonce celou Evropu, pokud mu to dovolíme! Putin chce pouze chránit Donbas, ale čím dále to trvá, tím větší je tlak.

Už to není otázka míru nebo pravdy. Aby bylo Rusko sraženo na kolena, je třeba přiživit konflikt a osud Ukrajiny nechává Bidena a jeho lokaje zcela lhostejným. Jediným cílem je trvale oslabit Rusko, i kdyby to mělo znamenat zničení Ukrajiny.

Lži umožňují zpřísnit sankce, podněcovat protiruskou nenávist, sjednotit Evropany, kteří nesou ekonomickou zátěž energetické krize. A třešničkou na dortu je, že tyto sankce obohacují Ameriku, která získává zbrojní kontrakty a prodává svůj břidlicový plyn a ropu za cenu zlata.

Proč by válka na Ukrajině měla být trestuhodnější než všechny americké koloniální výpravy? Protože poskytuje příležitost srazit Rusko na kolena a zničit jeho ekonomiku. To je Bidenův cíl.

Od roku 2019 byl zaveden mechanismus ke zničení Ruska a jeho vyloučení z lidského společenství.

A už v březnu 2021 Zelenskij podepsal dekret o návratu Donbasu a Krymu.

Program Zelenského, zvoleného v roce 2019, počítal s integrací do NATO. Ale protože Rusko bylo kategoricky proti tomu, a tedy i Amerika, aby nepřekročila červenou čáru, bylo nutné vyvolat válku s Ruskem a porazit ho. Moskva potom už nebude moci bránit vstupu Ukrajiny do NATO.

Tato válka byla proto naplánována na roky 2021-2022.

Ukrajinská armáda vyzbrojená a vycvičená Západem se tak připravila na válku na Donbasu a masivně opevnila své pozice proti separatistickým republikám Doněck a Lugansk. Západ dobře věděl, že k jednotkám dorazilo jen 30 % dodané výzbroje a to podstatné se vypařilo v propasti korupce, ale podstatné bylo vyvolat válku z ruské strany, za účelem démonizace Moskvy a uvalení sankcí, které měly zabít ruskou ekonomiku… Takový byl plán.

Biden dobře věděl, že Rusové přijdou chránit Rusy na Donbas. 

16. února 2022 se ostřelování z Ukrajiny zintenzivnilo a Biden oznámil blížící se ruskou ofenzívu, zatímco Evropané tomu nevěřili, protože si nebyli vědomi událostí od samého začátku.

Plán Bidena a Zelenského však totálně selhal.

Navzdory všem předpokladům sankce nevedly k rychlému ekonomickému kolapsu Ruska. Nejenže odolalo, ale inflace cen energetických produktů mu umožnilo vydělat jmění tím, že v Evropě prodalo méně ropy a plynu, ale zvýšilo své prodeje v Číně a Indii.

Rubl se velmi rychle vrátil na předválečnou úroveň, úrokové sazby klesaly spolu s inflací, a protože Rusko není zadlužené, jeho ekonomika je silnější než evropská, i když nominální HDP je nižší než ve Francii. Moskva nemá žádné dluhy ve výši 3 bilionů eur!

Detail, na který Bruno Le Maire, stejně neznalý jako naivní, zapomněl.

Od roku 2014 a prvních západních sankcí se Rusko přizpůsobilo a může žít v podmínkách poloautarkie. Jeho ekonomika je odolná a s jistotou lze říci, že za deset let mu současné sankce umožní vymanit se z jakékoli závislosti na Západě.

Ve skutečnosti jsou Zelenskij a jeho lidé velkými krocany této ohavné frašky.

Za prvé, Američané Zelenskému lhali a říkali, že sankce srazí Rusko na kolena a připraví ho o kapitál na financování války.

Za druhé, dvakrát Evropané v čele s Borisem Johnsonem zabránili Zelenskému ve vyjednávání, když byl připraven přenechat Donbas a Krym Putinovi.

Fráze „válka proti Rusku do posledního Ukrajince“ nebyla nikdy  tak oprávněná.

Vzhledem k tomu, že plány Bidena a Zelenského selhaly, Západ stále doufá, že Rusko oslabí, že ruský názor zakolísá, že Putinovi podporovatelé Si Ťin-pching a Módí se budou distancovat. Jsou to jen sny.

Referenda dnes skončila ve čtyřech regionech: Doněcku, Luhansku, Záporoží a Chersonu.

Není pochyb o tom, že budou připojeny k Rusku a následně chráněny Moskvou před jakoukoli cizí agresí, ať už ze strany Ukrajiny nebo NATO.

Tato válka skončí, až Putin dostane, co chce. A nikoli přeměnou ukrajinského protiútoku, lidsky velmi nákladného, ​​ve velké strategické vítězství, ale změnou situace.

Putin nemá v úmyslu prohrát tuto válku, nebo jakkoli ustoupit.

Je to Rusko kdo zabírá 20 % ukrajinského území a ne naopak.

Byl to plán Washingtonu a Kyjeva, který selhal, nikoli plán Putina.

Je to Ukrajina, která ztrácí 20 000 vojáků měsíčně a ne ruská armáda.

Je to Evropa, která platí za plyn desetkrát více než v lednu, nikoli Rusko.

Když si lidé ze Západu uvědomí, že jedině mír za podmínek Putina může tuto válku ukončit a zabránit tomu, aby se svět vyhnul eskalaci mimo něčí kontrolu, uděláme velký pokrok.

Pokud budou Evropané tvrdohlaví, zničí svou ekonomiku na několik let, ale nevyhnou se rozkouskování Ukrajiny.

Jednání měla začít již v březnu 2022. Čím více životů obětovaných na obou stranách, tím lépe pro uspokojení imperialistické Ameriky, která se snaží vyhnout nevyhnutelnému úpadku tváří v tvář multipolárnímu světu, který přichází.

A nyní, kdy jaderná válka již není vyloučena, pokud Biden bude úporný, zde jsou dva citáty, které si zaslouží zamyšlení:

“Lidstvo musí ukončit válku, nebo válka ukončí lidstvo” (John Kennedy).

„Nevím, čím se bude bojovat ve třetí světové válce, ale ve čtvrté to budou klacky a kameny.“ (Albert Einstein).

Jacques Guillemain 

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3CfsZJB
https://ripostelaique.com/le-plan-americain-a-echoue-4-regions-ukrainiennes-choisissent-la-russie.html

sdíletj na

20 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
jirik
29. 9. 2022 20:43
Ohodnotit příspěvek :
     

tutaj je nepřesnost –
Když si lidé ze Západu uvědomí, že jedině mír za podmínek Putina může tuto válku ukončit a zabránit tomu, aby se svět vyhnul eskalaci mimo něčí kontrolu, uděláme velký pokrok.

Mělo by správně být představitelé států a lidé (rusofobové)

anebo jaká by v tomto případě měla být definice slova – lidé?

už se těším na mínusové bodování…..

Pavel z Moravy
30. 9. 2022 09:45
Odpovědět  jirik

Řekl jste to přesně. To by si měli uvědomit škůdci zemští a rusofobové. O představitelích států bych nemluvil, tito současní mohou mluvit pouze za sebe. Neuznávám je i když mne samozřejmě jejich činnost ovlivňuje.

jiří
29. 9. 2022 20:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Až nám vláda po vzoru Německa začne radit, jak máme omezit mytí, abychom zasadili Putinovi smrtící úder, budou potřeba patřičná motivační hesla.
Rozhodl jsem se neponechat nic náhodě a důkladně se jimi vybavit, protože kdo je připraven, nebývá překvapen. Tak tedy:
– Kdo si prdel nemyje, ten Putina zabije.
– Až ti vláda zavelí, choď s nemytou prdelí.
– Když chceš zničit Putina, tak si nemyj šulína.
– V neumytý p*če leží k míru klíče.
– Sprchuj se jen v neděli, Putin bude v prdeli.
– Nemáš-li necky, nemyj si ce*ky.
– Chceš-li vidět Rusko v smutku, vybuduj si kadibudku.
– Je-li tvoje páteř rovná, tak nesplachuj doma hovna.

comment image

Masunta
29. 9. 2022 21:55
Odpovědět  jiří

Myslel jsem, že máš alespoň průměrnou úroveň, ale té nejsi na roveň.

Gene
29. 9. 2022 21:57
Odpovědět  jiří

Aspon ten humor jeste zustal.

Autor
30. 9. 2022 15:14
Odpovědět  jiří

Drsná doba žádá drsný humor až černý. Plus, ale bez obrázku, ten mi nic “neřekl”.

Aleš
29. 9. 2022 20:49
Ohodnotit příspěvek :
     

A to je dobře. Referendum je svoboda. Každý má právo si vybrat. To je svoboda. Narozdíl od členství v kriminální zločinecké organizaci EU a NATO.
Udělat referendum o EU a NATO v tomto státě ovládané mafií a vlastizradci není možné.
Zatím.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pedro
29. 9. 2022 20:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Amík je tak nafoukaný, že si myslí o své nadřazenosti nad zbytkem světa. Tentokrát mu hrozí zánik a nám taky. Už nebude žrát popcorn u tv a smát se, jak se ostatní vraždí. Potřebuje po hubě jako nikdy.

jirik
29. 9. 2022 21:33
Odpovědět  Pedro

u bratrů Slováků jsou velmi zajímavá prohlášení ohledně referendového dění:

„Slovenská republika neuzná anexiu ukrajinského územia Ruskom. Putin pokračuje v pošliapavaní medzinárodného práva. Zajtra sa chystá ohlásiť pripojenie okupovaných ukrajinských oblastí Doneck, Luhansk, Cherson a Záporožie k Ruskej federácii,“ uviedla Remišová a dodala
„V zmanipulovaných referendách o pripojení k Ruskej federácii sa aj podľa kremeľských zdrojov zúčastnilo len okolo 20% voličov (veľká časť Ukrajincov totiž z okupovaných území dávno ušla). Vladimír Vladimírovič si plní svoj boľševický imperiálny sen, pácha vojnové zločiny a vyhráža sa jadrovými zbraňami. Vážne ohrozuje mier a stabilitu v Európe.“
Ľudia si preto podľa Remišovej nemajú robiť ilúzie. „Putinove zvrhlé mocenské plány sa týkajú aj nás. Pre Rusko by Slovensko bolo stále lákavá korisť. Pre kremeľských ideológov, ktorým nedochádza, že svet je iný ako pred 70 rokmi, je Slovensko stále súčasťou ruských záujmov.
https://www.hlavnespravy.sk/remisova-slovensko-neuzna-anexiu-ukrajinskeho-uzemia-ruskom-putinove-zvrhle-mocenske-plany-sa-tykaju-aj-nas/2934862

Gene
29. 9. 2022 21:41
Odpovědět  jirik

Pokud Slovensko jeste lezi ve svere zajmu Ruska, je to jen dobra zprava. Mohlo by byt porad zachraneno.

Pedro
29. 9. 2022 22:00
Odpovědět  jirik

Co Kosovo? Povídej.

jirik
30. 9. 2022 07:55
Odpovědět  Pedro

co takhle vyzkoušet nějaký internetový vyhledávač??!!!

Daff
30. 9. 2022 05:44
Odpovědět  jirik

Máte pravdu. Hodně lidí z Dombasu uteklo před válkou. Ale 90% právě do Ruska. A tam hlasovat myslím mohly.

Pavel z Moravy
30. 9. 2022 09:50
Odpovědět  Daff

Tohle asi nějaké Remišové nedochází, prostě Šorošovi poskoci zůstanou poskoky.

Albi
30. 9. 2022 09:11
Odpovědět  jirik

Třinácti “mínusovačům” nedoešlo, že komentář není vaším vyjádřením, názorem, souhlasem, ale pouze informuje. Takže “porucha není na vašem přijímači”. 🙂

Pavel z Moravy
30. 9. 2022 09:51
Odpovědět  Albi

Nedošlo jim to, asi se to stává.

Nadia369
30. 9. 2022 12:32
Odpovědět  jirik

V zmanipulovanych referedach o pripojeni………….. ono se rika “Podle sebe soudim tebe”.

Oy vey
30. 9. 2022 18:06
Odpovědět  jirik

na Donbase a v Luhansku boli referendá umožnené, na Slovensku chazarská klika s libturdovskou juntou už dve referendá zablokovali

Markýza
29. 9. 2022 21:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Rozum?? Prokrista, jak je napadlo spojovat Zelinku s rozumem???

[Trol-1] Bubak
30. 9. 2022 09:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Prej volí, to je hustý, volby horší než v Africe. Většina voličů musela utéct před válkou. Mapička bude mít historickou cenu, v reálu nikdy takový stát nebude. Ale jako fikce dobrý.