Izraelská imunoložka nazvala ruskou vakcínou proti koronaviru skvělou

Vědci v Rusku vytvořili vynikající vakcínu proti koronaviru, která z hlediska účinnosti může překročit vývoj v jiných zemích, uvedla imunoložka, vedoucí oddělení transplantace kostní dřeně a imunoterapie ve Fakultní nemocnici Hadassah, profesorka Polina Stepenská.

“První věc, která by se měla ruským vědcům a ruským lékařům říci … je – Bravo! Vyvinutí vakcíny si zaslouží velkou úctu. Jako lékař, tak i vědec si myslím, že vytvořili opravdu pozoruhodnou věc a udělali velký průlom ve vědě,“ řekla Stepenská RIA Novosti .

Rovněž vyjádřila důvěru v kvalitu ruské vakcíny, protože byla vytvořena na základě známé a osvědčené technologie.

“Je to velmi slibná vakcína. Použili dobře známou technologii: vzali lidský adenovirus, v tomto případě dva kmeny adenoviru “5” a “26”, ze kterých geneticky odstranili část, která je zodpovědná za replikaci viru, a vložili DNA. Koronavirus je virus založený na RNA. Ale my můžeme změnit RNA na DNA pomocí speciálního enzymu. (…) Toto je dobře známá metoda používaná celým světem, včetně toho, jak ji používáme v naší laboratoři. (…) Proto je tato technologie skvělá,“ uvedla profesorka.

Imunoložka uvedla, že ruská vakcína používá jako základ lidský adenovirus a může vytvořit stabilnější imunitu než oxfordská vakcína, vytvořená na základě adenoviru šimpanze.

Stepenská vysvětluje, že kritika ruské vakcíny pramení z nedostatečného porozumění toho, jak vědci v Rusku pracují, a že nedostatek publikací a recenzí ve vědeckých časopisech je tradicí ruské vědy.

„V Rusku existuje mnoho věcí, které vědci nezveřejňují, zatímco všechna tato díla existují a vše je v pořádku. 
Západ na to není zvyklý a je vůči tomu skeptický. Musíte jen pochopit, že takový přístup je v Rusku normální, taková je ruská mentalita,” poznamenává Stepenská.

Odborník vysvětluje, že registrace vakcíny nezasahuje do současného provádění třetí fáze výzkumu.

“Pokud jde o kritiku spojenou s třetí fází, musíte pochopit, že nyní byla v Rusku vakcína právě zaregistrována a souběžně s tím bude vakcína podávána dobrovolníkům, lékařům a učitelům – těm, kteří bohužel jsou nejčastěji vystaveni koronaviru. Tito lidé budou sledováni. Vím, že existují mobilní aplikace, pomocí kterých lidé, kteří dostali vakcínu, budou muset plně popsat svůj stav. Tito lidé budou testováni. V zásadě se jedná o úplnou třetí fázi, která probíhá v Evropě a Americe. Proto v akcích ruských vědců nic hodného kritiky nevidím,“ uvedla profesorka.

Dodala, že kritika vakcíny ze strany zahraničních médií má nejčastěji politizovaný charakter a její autoři zpravidla nejsou obeznámeni s vývojem a výsledky ruských vědeckých aktivit.

“Kritika je zpolitizovaná. Jak vidím většina lidí, kteří kritizují vývoj, ani nečetla co bylo publikováno v ruském tisku z lékařského a vědeckého hlediska. Konec konců vakcína byla vyvinuta na N.F. Gamalej. 

Institut Gamalej byl založen v roce 1891. Vzdáváme hold těmto lidem a této instituci s tak obrovskou tradicí, s tak bohatou historií. Četla jsem rozhovory s vývojáři a vím, že jsou to super profesionální lidé. 
A jsou to lidé, kteří by ocenili jakékoli středisko a vědeckou instituci na Západě,“ zdůraznila Stepenská.

Připomínáme, že prezident Vladimir Putin  oznámil  registraci první vakcíny proti koronaviru. 
Ta  dostala název „Sputnik V“ jako analogie s vypuštěním první umělé družice Země v roce 1957.

Jak vyplývá z údajů Státního registru léčiv Ministerstva zdravotnictví RF, ruská vakcína  vstoupí  do civilního oběhu 1. ledna 2021. Jak později RDIF uvedl, žádosti o nákup 1 miliardy dávek vakcíny proti koronaviru byly obdrženy z více než 20 zemí.

Podrobné informace o ruské vakcíně “Sputnik V” jsou k dispozici na oficiálních webových stránkách.

https://bit.ly/3g9s675¨

sdíletj na

0 0 hlasy
Ohodnotit příspěvek
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
19. 8. 2020 08:51

§.1 v Rusku není možné cokoliv objevit nebo vynalézt, protože je to Rusko!
§.2. Pokud tomu tak čirou náhodou není, automaticky vstupuje v platnost §1

Administrátor
19. 8. 2020 11:48
Josef
19. 8. 2020 15:58

Zase Rusi překazili plány Deep Statu. Gates si to asi hodí, už viděl celý svět naočkovaný svým svinstvem. Během krátké doby už je ale objednána miliarda ruských vakcín, do konce roku se může tím svým sairaitem očkovat jenom sám Gates s Obamou a Clintonovými.