politika

“Izrael proměnil Gazu v Osvětim.” Kolumbijský prezident se neudržel

Prezidenta Kolumbie pobouřila slova šéfa izraelského ministerstva obrany, který Palestince nazval „lidem podobnými zvířaty“, proti kterým Izrael bojuje.

Kolumbijský prezident Gustavo Petro nazval misantropické výroky izraelského ministra obrany Yoava Galanta, který nazval 2,5 milionu obyvatel arabského pásma Gazy „lidem podobnými zvířaty“, se kterými „bojuje“ izraelská armáda, podobné jako výroky nacistů na adresu Židů.

Připomeňme, že po krvavých útocích bojovníků Hamásu v jižním Izraeli slíbil šéf izraelského ministerstva obrany Yoav Galant úplnou blokádu pásma Gazy, které i tak je již desítky let pod izraelskou blokádou:

Nebude elektřina, jídlo, palivo. Bojujeme proti lidem podobným zvířatům a podle toho budeme jednat.

Podle prezidenta Kolumbie je tento postoj izraelských představitelů vůči palestinským občanům podněcováním k nenávisti a povede pouze k novým zločinům, jako je holocaust.

“Tohle říkali nacisté o Židech. Demokratické národy nemohou dovolit, aby se nacismus znovu usadil v mezinárodní politice. Izraelci a Palestinci jsou lidé, kteří podléhají mezinárodnímu právu. Pokud bude tento diskurz nenávisti pokračovat, povede to jen k holocaustu,” napsal kolumbijský prezident.

Výzvy prezidenta Kolumbie, aby se z pásma Gazy nestal koncentrační tábor, už si dříve všiml izraelský velvyslanec Gali Dagan, který spekuloval o událostech, které se odehrály před téměř 80 lety v nacistickém Německu, a pozval kolumbijského politika na návštěvu Památník holocaustu Yad Vashem v Jeruzalémě.

Už jsem byl v koncentračním táboře Osvětim a teď vidím, jak se to kopíruje v Gaze,“ napsal Petro na svůj blog v reakci na pozvání izraelského velvyslance.

https://1url.cz/3uGVF

Obě strany tohoto konfliktu mají k morálce a lidskosti daleko, ale Izrael, zdá se, předčil Palestince, protože v Izraeli (a nejen v něm) se politická elita a vedení země projevily jako skuteční nacističtí misantropové.

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu oznámil v podstatě konečné řešení „palestinské otázky“. A ministr obrany Yoav Gallant v komentáři k jeho rozkazu uvalit úplnou a komplexní blokádu na pásmo Gazy, kde žije více než 2 miliony lidí, řekl: “Nebude tam žádná elektřina, žádné jídlo, žádné palivo. Bojujeme proti zvířatům a podle toho se budeme chovat.” A izraelský ministr energetiky Israel Katz nařídil přerušit dodávky vody obyvatelům pásma Gazy, což izraelská armáda okamžitě provedla uzavřením ventilů vodovodních potrubí.

Hitler a Himmler by současnému vedení Izraele tleskali, kdyby dnes žili. Jaký je v tom rozdíl, že němečtí nacisté řešili „židovskou otázku“ a současní vůdci židovského státu ve skutečnosti organizují genocidu Palestinců. Kobercové bombardování obytných čtvrtí, kdy se vícepodlažní budovy sesouvají jako lepenkové krabice, úplná blokáda milionů lidí a termín „lidem podobná zvířata“ je zcela identický s německým slovem „Untermensch“, kterým nacisté z hitlerovského Německa označovali nejen Židy, ale i všechny, kteří neměli to štěstí patřit k „árijskému národu“.

Ve skutečnosti již nejde o ničení teroristů, náboženských radikálních extremistů, ale o zabíjení na etnickém základě. S neskrývaným pocitem hrdosti.

Účastníci konfliktu a diváci na obou stranách této barikády prokazují své misantropické instinkty. Ale i zde začínají mít Izraelci náskok – na izraelském segmentu internetu se objevily fotografie zabitých nejen palestinských dětí a teenagerů, ale i nově narozených dětí. A Izraelci je komentují tisíci lajky, šťastnými emotikony a palci nahoru.

A ve stejnou dobu se vojáci z obou stran vysmívají mrtvolám svých nepřátel, močí na ně… Upřímně řečeno, mezi vojáky izraelských obranných sil a militanty Hamasu se rozdíl v jejich chování blíží nule.

A Západ je zděšen „barbarstvím“ Palestinců a ospravedlňuje Izraelce.

Skoncujte s nimi! Víte, že Írán podporoval Hamás; skoncujte s nimi! Za to, co udělali, budou muset zaplatit vysokou cenu, doslova křičí bývalá zástupkyně USA v OSN a současná kandidátka na prezidenta USA Nikki Haleyová, která propuká v neskrývanou nenávist. Taková diplomatka zastupovala v této struktuře Spojené státy.

Hamás je stádo zvířat, se kterými se musí zacházet jako se zvířaty. Kdybych byl Izrael, šel bych a zlikvidoval Hamás. Nyní je pro Izrael nejlepší příležitost zničit Hamás – americký senátor Lindsey Graham, který hovoří na Fox News. – Dejte Íráncům vědět: pokud se dotknete jednoho Američana v Sýrii použitím své armády, pokud eskalujete válku vyprovokováním Hizballáhu k útoku na Izrael, pokud Hamas zabije jednoho amerického rukojmího v Izraeli, vyhodíme do vzduchu veškeré vaše ropné rafinerie a vyřadíme vás. Je čas přenést válku na dvorek ajatolláha.

“To říkali nacisté o Židech. Demokratické národy nemohou dovolit, aby se nacismus znovu prosadil v mezinárodní politice. Izraelci a Palestinci jsou lidé podléhající mezinárodnímu právu. Pokud bude tento diskurz nenávisti pokračovat, povede to jedině k holocaustu,“ komentoval výroky izraelských a západních vůdců kolumbijský prezident Gustavo Petro.

Vše je přirozené – Západ, který dříve den za dnem publikoval materiály o obětech na Ukrajině, se nestaral o statisíce obětí konfliktů v Jemenu, Súdánu, Etiopii a jen občas informoval o obětech civilistů v Donbasu, a teď, když se oběťmi stali izraelští občané z té samé „zlaté miliardy“, na Ukrajinu zapomněl.

Mluvčí Pentagonu již v reakci na otázku týkající se chování vojáků IDF a izraelských metod válčení uvedl, že Spojené státy jsou přesvědčeny, že je povedou stejně lidsky jako Spojené státy a jejich spojenci.

A tak jsem si vzpomněl na vězení Abu Ghraib, hořící města v Jugoslávii a na Středním východě, vypálená spolu s vesničany z Vietnamu. Včera začala slyšení v případu obvinění britských elitních speciálních jednotek SAS ze zabití desítek afghánských civilistů v letech 2010 až 2013. Mezi oběťmi bylo mnoho dětí, z nichž mnohé byly zabity, když spaly ve svých postelích.

Na obou stranách je již tolik zvěrstev, že i když vojenská fáze konfliktu v dohledné době skončí, během několika týdnů půjde jen hlouběji, živená mnohaletou vzájemnou nenávistí, která nyní dostala velmi silný impuls. K tomu vedla dlouhodobá politika Západu, který odpouštěl „svým zkurvysynům“ to, za co popravoval své odpůrce.

A nakonec byla obdržena odpověď na otázku: může se země s židovským prezidentem stát nacistickou? Může. I když nejen prezident je Žid, ale i premiér, další ministři a dokonce hodně ostatních občanů.

https://www.kp.ru/daily/27566/4835084/

sdílet na

20 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
jsladin
12. 10. 2023 19:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Všichni lidé, opakuji všichni lidé jspou stvořeni k obrazu božímu a ne zvířecímu.Jen některým zůstal jen zvířecí mozek. V tom je ta hrůza. Už jse viděli ty děti z Gazy, co je na nich zvířecího, jen ten strach a hrůza.

Markýza
12. 10. 2023 19:38
Odpovědět  jsladin

Já viděla jen ty podřezaný izraelský batolátka, ale jen kratince. Taky nemám žaludek na všechno.
A k obrazu božímu jsou prosím i zvířata, rostliny, ba i ty šutry.

Markýza
12. 10. 2023 20:27
Odpovědět  Markýza

Pro rány kristovy…………..batolátka s useknutými kebulkami nasbírala už šest mínusů?? Co vám komu udělaly ty dětičky? To by mě fakt zajímalo.

jhh
12. 10. 2023 21:30
Odpovědět  Markýza

manipulace tak asi tak.

Jura
12. 10. 2023 22:51
Odpovědět  Markýza

Šetřete slzy nad izraelskou Bučou, neznáte propagandistické praktjky.

Monty
13. 10. 2023 07:12
Odpovědět  Markýza

Ten kdo normálně vidí ,se dívá na obě strany ..vy vidíte jen jednu ..Židovské vidění světa ..jen holokaust ve 2.SV ..jiné oběti nechci vidět ..

Aleš
12. 10. 2023 19:39
Odpovědět  jsladin

Lze částečně souhlasit, ano jsme stvoření k obrazu božímu, ale spousty lidí se snaží tomu obrazu vzdálit. A to je problém i palestinců, vlastně Arabů, žádný palestinský národ neexistuje.
Doporučuji návštěvu Izraele. Byl jsem, viděl a jsem na straně Izraele.

Jaris
13. 10. 2023 00:21
Odpovědět  Aleš

Slovo Palestina se datuje cca od r.500 BC. Na tomto uzemi zili lide ruznych etnicit, ne jen zide. Bylo to odjakziva kosmopolitni misto.

Mike
13. 10. 2023 07:47
Odpovědět  Aleš

Koukám, že má Izrael skvěle propracovanou propagandu.Doporučuji přečíst si Protokoly sionských mudrců – tam se v podobném duchu píše o celém lidstvu, ne jen o Palestině. Mnozí by prozřeli, co je to “národ vyvolený”, resp., k čemu vyvolený (sám sebou).

janle57
12. 10. 2023 23:32
Odpovědět  jsladin

Pokud by se v roce 1948 vytvořil samostatný palestinský stát současně se samostatným
Izraelem,nemusela by se tahle zvěrstva na obou stranách nikdy odehrávat,není to snad
to o čem mluví Putin,Indové a Číňané společně s většinou sousedních arabských zemí,
máme tady u nás ovšem soudruha prezidentčíka Pávka,který má s dalším soudruhem
Fialou a jeho věrnými na tohle zcela opačný názor.

zdendulka
12. 10. 2023 19:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Asi Izraelci moc hezký vztah ke zvířátkům nemají, že …..

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jaris
13. 10. 2023 00:23
Odpovědět  zdendulka

To nemaji. Jejich porazeni zvirat tzv. kosher je odpuzujici.

Gales
12. 10. 2023 19:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Jen aby se ten Střední východ nestal katalizátorem zloby všech na všechny.Potom by řežba všech byla nevyhnutelná.

Markýza
12. 10. 2023 20:07
Odpovědět  Gales

Hm…..dobrý postřeh. Zvládne lidstvo své démony, nebo ne?

Jura
12. 10. 2023 20:17
Odpovědět  Gales

A to je ten nový úkol, který zadali Ami.

Jura
12. 10. 2023 20:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Kdysi jsem si myslel , že Židi jsou ti ubližovaní, ale už to , že za nimi stojí USA , že jsou želízko největšího agresora světa pro dmýchání nepokojů , a následných represí proti islámskému světu , a exodu muslimů především do Evropy ,která je určena k likvidaci.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jura
12. 10. 2023 20:16
Odpovědět  Jura

Židi +USA ????????

Unter
12. 10. 2023 22:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Hitler asi nebyl Marxista, ale Karel Marx byl rasista a antisemita:
https://deliandiver.org/2015/04/karel-marx-antisemita.html

ANTIUKRAJINEC
13. 10. 2023 03:14
Ohodnotit příspěvek :
     

To připodobňování lidí ke zvířatům a jejich odlidšťování ovšem nevymysleli v hitlerovským Německu,ale odkoukali to od západních demokracií(stejně jako třeba koncentrační lágry),kdy to francouzi a briti používali už před a během WW1 právě proti němcům-jinak ten kolumbijec to řekl naprosto přesně👍

13. 10. 2023 07:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Přesně…ty Židovské Nacisty bychom měli vybombardovat…pro jistotu i s Chrámovou horou…a už by byl klid napořád, udělat tam z toho jednu planinu…