Iščenko: Putin dal Západu jasně najevo, že bude válka…

Putin dal Západu jasně najevo, že bude válka kvůli Ukrajině v NATO – Iščenko.

Ruský prezident Vladimir Putin ve svém rozhovoru na téma Ukrajiny neřekl nic zásadně nového.

Už dlouho předtím bylo známo, že přijetí Ukrajiny do NATO se stane záminkou pro vojenské akce, a mluvit o čemkoli přímo s ukrajinskými představiteli je zbytečné.

Politolog Rostislav Iščenko to řekl v komentáři pro „PolitNavigator“.

„Neřekl nic nového a jeho slova nejsou žádným náznakem. Putin zcela jasně prohlásil, že vstup Ukrajiny do NATO bude překročení „červené čáry“. Ale kdo řekl, že Ukrajina bude přijata do NATO? Nikdo … Ukrajina nicméně touží po vstupu do NATO a NATO netouží po přijetí Ukrajiny.

Situace se nijak neliší od toho, co bylo v tomto případě řečeno. Pozice Ruska byla v této věci známa již dříve. V tomto rozhovoru Putin neřekl nic nového o rusko-ukrajinských vztazích. Nediskutovalo se o ničem novém, protože se nic nového v poslední době nestalo.

Putin vysvětlil, proč se nesetkal se Zelenským – protože není o čem mluvit, protože témata, o nichž navrhuje hovořit Ukrajina, se Ukrajiny vůbec netýkají. Odpověděl na obšírnější otázky – co se stane, pokud bude Ukrajina přijata do NATO. No, pokud bude přijata do NATO, bude válka, to se stane. 
Přijmou to? No, pravděpodobně … nepřijmou,“ uzavřel Iščenko.

https://bit.ly/2ShYnTL

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
Souhlas
Upozornit na
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
BB Rad
11. 6. 2021 15:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak dlouho US zupáčtí obersti provokovali , až se to příslovečné “ ucho utrhlo “. Jen se divím i když do hloubky nikdo nevidí -jak dlouho byla RF trpělivá směrem k západním zemím , asi ten důvod – problém tam byl a nyní pominul , výsledkem je od nynějška tvrdá rétorika RF a jsou v právu na 💯% .