politika

Irina Alksnis: Pro Evropu se válka stává nevyhnutelnou

Emmanuel Macron dál nekontrolovatelně chrlí různá prohlášení a iniciativy. Po oznámení plánů nabídnout Rusku příměří během letních olympijských her v Paříži (vyvstává však otázka, co má naše země s hrami společného) a připravenosti mluvit s Putinem, pokud zavolá, se francouzský prezident vrátil k tématu účasti západní armády v bojích na Ukrajině. V rozhovoru pro Le Parisien Macron uvedl, že Francie může na Ukrajině provést pozemní operaci proti Ruské federaci, s cílem „čelit ruským jednotkám“.

„Možná v určitém okamžiku, a nechci a nebudu to iniciovat, budou muset být provedeny operace na zemi, ať už budou jakékoli, s cílem čelit ruským silám,“ uvedl Macron s tím, že „síla Francie“ spočívá v tom, že „to dokážeme“.

Na konci února Macron řekl, že Paříž udělá vše, aby zabránila Rusku „vyhrát tuto válku“. 

Aktivita francouzského lídra poukázala na mnoho rozporů a problémů uvnitř EU. Podle britského The Telegraph jsou hlavním důvodem proměny Francouze z holubice v jestřába neshody s Berlínem ohledně porušených dohod a touha Paříže znovu získat ve svazku s Německem roli strategického vůdce.

Evropa se v zásadě ukázala rozpolcená v otázce dalšího postupu v konfliktu: na jedné straně se vytvořila skupina jestřábích států (zahrnuje především „pobaltské tygry“) a na druhé straně zbývající země jsou kategoricky proti myšlence otevřeného boje s Ruskem. A veřejné mínění vykazuje působivou jednomyslnost: vyhlídky na otevření „východní fronty“ netěší téměř nikoho.

Vzhledem k náhlému vystřízlivění, které projevili i notoričtí rusofobové, jako je Česká republika, může mít člověk dojem, že to vše skončí prázdným žvaněním – a globalisté, kteří tlačí Evropu k válce s Ruskem, aby dosáhli svých cílů, nebudou schopni dosáhnout svého.

Proti Evropanům však nepracuje jen významná část jejich vlastního establishmentu, který neslouží národním zájmům, ale i mnohem větší a hlubší faktory – demografie a ekonomika.

Populace Evropské unie je asi 450 milionů lidí. A těchto téměř půl miliardy lidí si v posledních desetiletích žilo nejlépe na světě. Evropa je nejvíce prosperující, stabilní, rozvinutá a dobře živená oblast planety, nebo alespoň donedávna byla. Ani Spojené státy se nikdy nemohly pochlubit takovou úrovní sociálního zabezpečení a blahobytu pokrývající celou populaci – Amerika má tradičně mnohem rigidnější systém sociálního darwinismu.

Jak je však již každému zřejmé, nádhera evropského blahobytu existovala na úkor jiných, včetně levných ruských energetických zdrojů. A právě teď tento systém přestává existovat: průmysl umírá, ekonomika degraduje, státy projídají své rezervy a obyvatelstvo svůj nahromaděný bezpečnostní polštář. Navíc tento proces probíhá rychle.

Ze sociálně-ekonomického hlediska se Evropa vrací o desítky let zpět. Nejbohatší půlmiliarda na planetě bude muset rychle a radikálně snížit úroveň a kvalitu svého života. A to staví úřady před otázku, jak udržet kontrolu nad situací a obyvatelstvem, které, soudě podle narůstajících protestů, je již teď nespokojeno se změnami, které se u nich dějí. Je zřejmé, že věci se budou jen zhoršovat. Je mimochodem příznačné, že právě Evropané jsou hlavním testovacím polem pro agresivní prosazování nejpokročilejších témat západní agendy, jako je vzdání se masa ve prospěch pojídání kobylek, červů a dalších alternativ.

Avšak stovky milionů lidí, kteří pro klesající ekonomiku nejsou potřeba a nemají se příliš dobře, jsou nejen nebezpečnou zátěží pro úřady, ale také užitečným zdrojem, pokud se najde způsob pro jejich využití a… použití. Přesně tento proces lze v současnosti pozorovat ve vztahu k obyvatelstvu Ukrajiny. Evropané nemají prakticky žádnou šanci vyhnout se stejnému osudu.

Geopolitické a ekonomické centrum planety se přesouvá do asijsko-pacifické oblasti. Hlavním úkolem Spojených států zůstává konfrontace s Čínou. A tudíž přepnout na západě Eurasie „mlýnek na maso“ z ukrajinského na celoevropský režim, aby, když ne porazit Rusko, tak mu alespoň částečně svázat ruce, vypadá jako docela slibná strategie.

Pokud jde o naděje, že zhýčkaní Evropané nikdy nebudou ochotni spáchat takovou kolektivní sebevraždu, tak hlad, zima a zničená ekonomika mění lidi velmi rychle. A události posledních let, včetně odmítnutí ruského plynu, ukázaly, že v Evropě to s pudem sebezáchovy nevypadá moc dobře.

Evropa, aniž by se vzpamatovala, důsledně a rychle postupuje po cestě, která ji vede k válce s Ruskem. A přesně na to se naše země musí připravit.

https://dzen.ru/a/ZfaZdtUUziZwjLVv

sdílet na

13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
cool
19. 3. 2024 02:00
Ohodnotit příspěvek :
     

No ale kdo i proti vám válčí?
Silný odkaz.
https://www.facebook.com/100072368564637/videos/418150500773082/

Petr
19. 3. 2024 05:32
Odpovědět  cool

Zajímavý pohled za oponu. Aktuální dění kolem nás je pouze špička ledovce. Je více než nutné začít okamžitě používat výrazy jako lidové soudy a znárodnění!

Ijn
19. 3. 2024 10:23
Odpovědět  Petr

Opakovaný manuál: velkou krizi nahnat zoufalé lidí do války, slibem vítězství a odměnou vybřednout z dluhů, zaplatí dluhy,….ale že nepřežijí jim nikdo neříká pravdu….. média zkázu dovrší….!!!!!

Ijn
19. 3. 2024 10:24
Odpovědět  Ijn

-6% vývoj ekonomiky ČR 1.Q/2024

Pavel z Moravy
19. 3. 2024 11:36
Odpovědět  Petr

To tady již píši dlouho. Globál se soustředil na Evropu jako na nejbohatší a sociálně nejvyspělejší kontinent. Proto ten tlak na vakcinaci tím sajrajtem. Bohatý a sociálně silný kontinent musel být dle globalistů zničen. Přece nemohou mít obyčejní lidičkové takové sociální výhody. To byl jasný plán globalistů, likvidace Evropy. Je neuvěřitelně sra.lo, jak si tady lidé žijí. Ti lidé se tady ale stali rozmazlení a zhýčkaní a v tom okamžiku jim přestal fungovat pud sebezáchovy a nechávají se ovládat a ničit grázly, kteří jsou již za vodou a mají připravené úplně jinde svoje residence k přežití. Jó, lidičkové, nepřemýšlení je setsakra hrozná věc, ale je zapotřebí si uvědomit, že vinu za to nepřemýšlení si nese každý sám. Nu tak tady bude třeba bída jako na Haiti. Na koho to tady ta společnost svede? Když ne na sebe, tak na koho? Snad ne na Ježíška či Lucifera? Tak se alespoň utěšme, když si již národy tak dobře vybraly své škůdce – Hurá, ještě žijeme.

Pijack
19. 3. 2024 07:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Večer dala ČT prostor opět gestapáčkovi Kolářovi mladšímu. To bylo panečku něco. Samé ideologické lejno. Samá agitace bez důkazů. Samé urážky. Čím víc toho na Rusko nakydal, tím víc se obnažila jeho intelektuální výbava. Jen jaksi nechápu, že tento člověk sedí v jakémsi bezpečnostním výboru sněmovny. Vždyť je to primitiv, diplomatické vzdělání žádné, o bezpečnosti neví vůbec nic. Jen se vylíhl v rodině s gestapáckými geny. Navíc je to zrzavý blbeček co umí sprostě nadávat. Ne nadarmo ho Rusové stíhají za majetkovou účast. Ten potřebuje sejmout jako KOZA drbání.

Helena
19. 3. 2024 07:54
Odpovědět  Pijack

Když může být zaměstnancem ministerstva vnitra pornoherec, proč by nemohl být primitiv bez vzdělání v bezpečnostním výboru sněmovny. Hlavní jeho devízou je, že rodince Kolářovic stojí za zadkem usambasáda s úplně stejným “velvysrancem” Bijanem Sabatem, který vypadá, že zrovna utekl z ústavu pro momentálně zaostalé. Dnes: čím větší debil, tím ho vystřelí na vyšší post – až na ten úplně nejvyšší : ))) – a teď si představte co leží v Bruseli :))) a co ve Fašingtonu :)))

Pijack
19. 3. 2024 09:01
Odpovědět  Helena

Máte dobrý postřeh. Ten Americký vyslanec Bijan Sabat má v porovnání s tělem nějak podezřele velkou hlavu 🙂

Pipa
19. 3. 2024 18:48
Odpovědět  Pijack

Tak to bude žid !

Koloma
20. 3. 2024 19:37
Odpovědět  Pijack

Namachrovaný, sebejistý, drzý Chazar.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Frank1
19. 3. 2024 08:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Buzerant Macron se msti za ztracenou Afriku a Uran z ni skoro zadarmo. Proud podrazi, je vetsinou z atomovych elektraren. Nic jineho za tim nehledejte. Rekl ‘mozna’ posle nejake jednotky. Ale sam je neposle a ostatni v NATO jsou opatrni posilat neco do prohrane valky, kdyz USA vycouvaly z konfliktu. Poslani vojaku NATO na Ukrajinu je zradou narodu Evropy, prinese jim nevyslovne utrpeni a zbidaceni. USAci pak radi zaskoci pri obnove jako po 1945, aby znovu profitovali na obnove Evropy. USAci nedelaji nikdy nic zadarmo, ci z nejakeho pratelstvi k EU loutkam.
USA jsou samy v rozkladu a pred obcanskou valkou. Oslabene zadluzenim a ockovanim, vsude ve svete jsou vyhaneni ze svych zakladen, jejich kamosi jsou vsude odstranovani od moci a vlivu.
Evropa na tom neni lepe. Zejmena devastace prumyslu a ztrata konkurenceschopnosti kvuli klimaticke lzi udelaji z Evropy rozvojovou zemi.
Tentokrat se KoZa na ucet Ruska nebude sanovat jako v 90 tych letech za Gorbaceva!

Pijack
19. 3. 2024 10:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Další článek mainstreamu mě smíchy uzemnil – Lipavský vyzval všechny státy EU, aby se připojily k ČR s nákupy munice, žíííííííííííííííš tohle obtloustlé jelito chce úkolovat jiné země. Tohle nedám 🙂 .-)

On ani nevědět, jak být směšný a dutá hlava… by řekl náčelník Sioxů 🙂

PENNYS
20. 3. 2024 20:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Dag Daniš: Český premiér Fiala má s Čaputovou, Pavlom a Korčokom spoločného pána_ občan není hloupí občan to ví dávno.