politika

Íránští vojenští velitelé poslali Izrael na Aljašku

Velitel íránského sboru islámských revolučních gard (IRGC), brigádní generál Amir Ali Hajizade, odmítl izraelské vojenské hrozby proti Islámské republice a označil je za „nic víc než nesmysl“. 

V rozhovoru pro arabský zpravodajský kanál Al-Masirah íránský vojenský velitel 29. května uvedl, že
„i obléhané pásmo Gazy způsobilo vážnou porážku“ Izraele, komentoval tak příměří mezi Armádou obrany židovského státu a palestinskými frakcemi v Gaze, po 11 dnech bezprecedentních výměn úderů.

„Sionistický režim (Izrael –  pozn. red.) by si měl sbalit cestovní tašky a hledat bydlení ve Spojených státech, na Aljašce nebo v Evropě,“  — řekl generál Hajizade a dodal, že  — „hrozby Mosadu“ (izraelská zahraniční zpravodajská služba – pozn. red.) a možnost války proti Íránu, zejména po jejich neschopnosti odolat palestinskému odporu, nejsou nic jiného než nesmysl.“

Slova Amira Ali Hajizadeha zopakoval Ismail Kaani, velitel speciálních sil, elitní jednotky “Quds” IRGC, který uvedl, že Izraelci by měli opustit palestinská území a „odkoupit majetek, který prodali v Evropě a Americe,“ uvedla v sobotu íránská tisková agentura Tasnim.

“Doporučil bych všem sionistům, aby se vrátili a odkoupili domy, které prodali v Evropě, Spojených státech a v jiných zemích, aby opustili palestinská území, dřív než tam budou domy dražší než dnes,” řekl Kaani.

Podle jeho slov palestinské odbojové síly dosáhly „tak velkého úspěchu v posledních letech, že pouze za první tři dny poslední bitvy se sionisty vystřelily tolik raket, kolik raket zasáhlo okupovaná palestinská území za 22 dní války v prosinci 2008 a lednu 2009“.

Íránský nejvyšší vůdce ajatolláh Sajjid Alí Chameneí vyzval 7. května – v den Al-Quds*, muslimské země, aby pokračovaly v boji proti Izraeli, který podle jeho slov není státem, ale „teroristickou posádkou“ proti Palestincům.

* V den Al-Quds (název Jeruzalému v arabštině) se v Íránu a některých dalších zemích Blízkého východu tradičně konají protiizraelské a protiamerické demonstrace proti pokračující „okupaci“ města tří světových náboženství „sionistickým režimem.“

https://bit.ly/34X3V8F


sdílet na