politika

Írán: Naše trpělivost „nebude bez hranic“. Ukrajina přejde do předindustriální éry, pokud bude ohrožovat íránskou národní bezpečnost

Íránské ministerstvo zahraničí kritizovalo výroky ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského o islámské republice, které učinil během svého projevu v Kongresu USA. 

Mluvčí íránského ministerstva zahraničí Nasser Kanaani řekl:

“Vždy jsme respektovali územní celistvost zemí, včetně Ukrajiny, a pan Zelenskij by měl vědět, že strategická trpělivost Íránu s nepodloženými obviněními nebude neomezená.”

Diplomat dodal:

“Pan Zelenskij by se měl poučit z osudu některých vůdců těch zemí, které se těšily americké podpoře.”

https://bit.ly/3I7OKOE

Tvrdá reakce také následovala po výzvě Kyjeva zasáhnout íránský vojensko-průmyslový komplex.

Ukrajina přejde do předindustriální éry, pokud bude ohrožovat íránskou národní bezpečnost. Uvedl to novinář z islámské republiky Reza Abbasi.

„Sebemenší akce, která ohrozí bezpečnost íránského lidu, vrátí Kyjev do předindustriální éry. Není to hrozba, je to varování.“ napsal novinář.

Již dříve EADaily informovalo, že poradce ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského vyzval k úderům proti íránským obranným podnikům, jejichž produkty údajně jdou do výzbroje ruských vojsk.

Zelenskij řekl, že Írán a Rusko tvoří novou „osu zla“. 

Kyjev opakovaně obvinil Teherán, že dodává Rusku drony, ale íránská strana, zejména íránský ministr zahraničí Hossein Amir Abdollahian, taková prohlášení nadále odmítá.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3vl02HJ


sdíletj na

11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Okolo
29. 12. 2022 00:24

Ukrajina (tím myslím jejich politiky v čele se Zelenskim, Arestovyčem, Kulebou atd.), v současné době, podlehla dojmu, že ona teď řídí svět, že ona je ten “světový policajt”, který rozhoduje a má na to právo, co se smí a co ne, co musí dostat UA od zbytku světa a co nesmí dostat v žádném případě Rusko, že každý stát na světě musí UA vyhovět jejím požadavkům a přáním, bez ohledu na své finance a svou obranyschopnost. Fakt si neuvědomují v UA, že jsou jen figurkami v rukou skutečných globálních hráčů, kteří ovládají svět, kteří z té války mají zisky a profitují z ní? Fakt UA neví, že už se “rozkradlo” ve prospěch USA korporací cca 30% ukrajinské černozemě (údajně 63 miliónů hektarů)? A v těch otázkách bych mohl pokračovat dlouho a dlouho, ale dodám, že o Ukrajince jde až v poslední řadě a spíš vůbec ne. Vždyť je to přeci jen plevel slovanská.
Přidám obrázek, který leccos vystihuje o těch, co řídí UA:

a241d00637c876bd39927cb4a2cb09c5-e1672252882568.jpg
Okolo
29. 12. 2022 00:36
Odpovědět  Okolo

Doplním co je v azbuce: Bandera je hrdina;
Může za to Putin;
Ukrajina je Evropa.

Albi
29. 12. 2022 00:57
Odpovědět  Okolo

Došla jsem k podobnému názoru, ovšem s tím rozdílem, že o to “policajtství” bude muset rozhodnout bitva mezi Ukrajinou a Polskem.

Jinak řečeno – je moc slimáčků a málo kapustičky. A nikdo z nich si nevšiml, že záhony kapustiček zatím ještě hlídají hospodáři s rýčem a chemickým postřikem v rukou.

pavelpe
29. 12. 2022 04:31
Odpovědět  Okolo

Zelený zlobr ví naprosto přesně, kolik Ukrajiny už nepatří Ukrajině. Byl jedním z těch, kdo se na tom napakovali. A stejně jako Polsko, ČR, SR a Pobaltí jsou Ukrajinci bezvýznamné šachové figurky (pěšci) na šachovnici mezi USA a Ruskem. A jak známo obětovat pěšce za výhodu (v tomto případě gigantické zisky zbrojařských korporací USA a bakšiš pro spřízněné politiky) nebo lepší strategické postavení je nejčastějším počinem skutečného hráče.

Pavel z Moravy
29. 12. 2022 11:52
Odpovědět  Okolo

Buď jsou tyto jejich elity zdrogované nebo jsou skutečně zdrogovaní svojí mocí. Tito lidé, Zelenský a spol a jim podobní se vždy do takové situace dostanou, když ti kdo je řídí neubrzdí jejich nabubřelá ega a z takových lidí se potom stanou chodící řvoucí diktátoři, kteří o své tzv. výjimečnosti nepochybují. To se stalo nyní Banderovcům, Kačákům, Bidenovcům, Makrónům, Scholzíkům, Fialovým a dalším, samozřejmě jejich guruové Šchvábové a Šorošátka jsou v čele těchto procesů. Máme se ještě na co těšit. Hlavně naši mladí, bude to frčák.

Veny232
30. 12. 2022 06:12
Odpovědět  Okolo

Tento dojem má nejspíš i ta Fialová špína podporovaná mafií veksláků a fašistickými medii. Myslí si že jim to tu patří, a dokud jim to lid nevysvětlí myslet si to budou.

janle57
29. 12. 2022 09:35

To je zajímavé,Irán,taková zaostalá středověká země vyrábí drony,se kterými si
banderovská protivzdušná obrana neví rady, a tak její velkohubí gauleiteři
typu Arestovič začnou Iránu vyhrožovat,bez pomoci celého prohnilého Západu
by dneska mávali na oslavu ruskou vlajkou a hlasovali by v referendu o připojení
k RF,je načase,aby po takových banderovských žvástech, vyslal Irán tisíce
dobrovolníků na Donbas,aby tam ukázali své bojové zkušenosti z vyhrané války
s Irákem.

Pavel
29. 12. 2022 20:03
Odpovědět  janle57

drahý kolego měl by jste vědět že tito peršané byli schopni před pár lety sebrat amíkům ten jejich nejtajnější stealth dron RQ-170 rovnou z oblohy a přistát s ním doma a sundali jim nedávno  RQ-4 Global Hawk je co nakoukl pár set metrů za hranice kde vzali ty schopnosti nevím ale myslím si že jsou ještě o fous dál něž tušíme nejvíce jsem se ale zasmál když těm jejich slavnejm comandos když měli cvičení vymazali gps a oni chudáci si to rovnou zamířili k peršanům a to blbci byli tak vyplašený že ani nenaházeli telefony a elektroniku do vody ale je dali peršanům a ještě k tomu vše vykecali co mohli a ty obrázky z jejich dronů nad americkejma letadlovkama jsou taky k popukání ano peršané jsou peršané

Veny232
30. 12. 2022 06:18
Odpovědět  Pavel

Tisíciletý národ,který se nenechal okrást….o vědomosti,a artefakty…. však medicína dnešní moderní jak jí známe to všechno pochází od nich. V Evropě se na slepák umíralo, v dobách kdy ho Peršané běžně vyndavali….o bakteriích věděli, sterilizaci znali….
To jen Americký Satan se z těchto národů snaží dělat ,šílence,fanatiky,nesvéprávné diktátorské režimy…aby pak na ně mohl naházet bomby a vykrást je…
Špína co vyhubila Indiány. Okradla půlku světa, a dnes se ta lůza bez historie snaží tvářit jako majitel světa….

Jiří
29. 12. 2022 11:21

Vedení Ukrajiny si dobře uvědomuje, že jsou jen maňáskem a vše na Ukrajině diriguje USA ,proto vypukla bratrovražedná válka a umírají většinou lidé ,kteří musí bojovat za idee Bandery ,přitom by chtěli žít v přátelství s Moskvou.

František
29. 12. 2022 16:12

Zelenej se snaží sjednotit zbytek světa pro boj proti západu a USA. A daří se mu to. Kadyrov také vyzval muslimy k boji proti USA. A asi bude brzy vyhlášen celosvětový džihád proti USA. Jen tak dál, zelinko.