politika

Írán agresivně umístil svou zemi přímo mezi americké vojenské základny

Írán agresivně umístil svou zemi přímo mezi americké vojenské základny.

Donald Trump řekl, že Írán bude v případě útoku čelit nejnovějšímu vojenskému vybavení, na které USA utratily 2 biliony dolarů.

Nejdříve tam byly „krásné a inteligentní“ střely a nyní je nahradilo „krásné“ vojenské vybavení. 

Jak se od skutečného vyjednávače očekává, je třeba se podívat i na cenu. Jenže drahé a krásné neznamená to nejlepší. Nějak si nepamatuji, že by 2 biliony pomohly v boji proti Talibanu za téměř 20 let, nebo při likvidaci IS a nepomohly ani nastolit prosperitu Iráku a Libye.

A to jsou ti, které se Trump snaží zastrašit:

Podrobnosti o eskalaci kolem Íránu

V nadcházejících dnech bude téma eskalace situace kolem Íránu nejdůležitější.

Washingtonští imbecilové se rozhodli, že nemají dost válek, které již vedli, a pokusili se zapálit další.

A to vše na pozadí četných Trumpových tweetů z doby Obamy, kde uvedl:

„Obama se pokusí zahájit válku v Íránu, aby byl znovu zvolen.“

Je jedno, kdo je zvolen do Bílého domu, každý se do konce prvního funkčního období změní na Obamu.

Nejhorší je, že ve Spojených státech téměř nikdo neuvažuje o možných důsledcích trestného činu. 

Mainstreamová média diskutují cokoliv, ale ne o možném vývoji událostí.

Co říkají a píšou na toto téma v USA?:

  • „Ale zesnulý generál byl špatný“
  • nebo „Naše rozvědka říká, že připravoval operace na zabití amerických vojáků.“ 

Ano, tato rozvědka lže Američanům v zájmu establishmentu, přičemž lže pravidelně, drze a hloupě. 

V médiích rozebírají, jak zabití Sulejmani ovlivní volby nebo jak budou reagovat akciové trhy … zcela neadekvátní.

Pro přehlednost vám ukážu výňatky z publikací největších médií.
Bloomberg:
«Any retaliation that leads to war will wreak enormous damage on the Islamic Republic. Even if costs more American blood and treasure than President Trump imagines, the toll on the Iranian nation will be many magnitudes greater».

Překlad:
„Jakékoli odvetné opatření, která povede k válce, způsobí Íránské islámské republice obrovské škody. I kdyby to stálo více americké krve a peněz, než si představuje prezident Trump, důsledky pro íránský národ budou o několik řádů větší.“

Pochybuji, že takové hrozby budou fungovat – Íránci jsou již „přesvědčeni“. 
Téměř 40 let bojují téměř nepřetržitě s různou intenzitou. Ve válce vyrostly dvě generace!

«The smarter option for Iran would be to take Secretary of State Mike Pompeo seriously when he says the U.S. is now looking for de-escalation, and restrict their retaliations to thundering threats».

Překlad:
„Pro Írán by bylo rozumnou volbou brát vážně slova ministra zahraničí Mika Pompea, když říká, že USA usilují o de-eskalaci a omezí svou reakci na hromové hrozby.“

Vážně??? USA hledají de-eskalaci? Co kdyby Íránci zabili šéfa Pentagonu, Marka Espera?, a také prohlásili… „chceme mír“!… Kdo věří takovým nesmyslům?

Chápu, že ne každý je odborník, ale stále by mělo existovat alespoň nějaké minimální porozumění!

Po zavraždění generála IRGC Kásima Sulejmaniho nad mešitou Džamáran ve svatém šíitském městě Qum
v Íránu byla zvednuta červená vlajka pomsty! 

A nebude stažena, dokud nebude dosaženo pomsty. O jaké de-eskalaci tito blázni mluví?

Nemůžete zabít třetí nejdůležitější (a druhou autoritou) osobu v zemi a říct: „Chceme mír.“

Pro ilustraci pár zpráv z íránské televize.
„ Nechtěli jsme žádnou válku, nikoho jsme se nedotkli, to USA uspořádaly demonstrace a protesty, Američané jsou vinni za smrt svých občanů! Byli jsme pro mír, ale Amerika chce válku, pak jim ji zařídíme! 
Vždy hledají důvod k porušení něčí suverenity, ale pokud ho nenajdou, sami tyto důvody vytvoří. Pamatujte,.. kolik válek se za posledních 10 let účastnil Írán a kolikrát USA .“

Íránský prezident Rouhani (nikdy nebyl jestřáb):
Dejte nepříteli vědět, udeří jedenkrát, obdrží desetkrát!“.

Íránský vrchní velitel:
Nepřítel musí vědět: půjdou do války s našimi zeměmi, ať si nechají předem připravit rakve pro své vojáky.“

Velitel IRGC, Hussein Salami:
Za mučednickou smrtí generála Kásema Sulejmaniho bude následovat strategická odveta, která bezpochyby ukončí americkou přítomnost v regionu.“

Vypadá to jako příprava veřejného mínění na de-eskalaci?

Pokud Íránci neodpoví ztratí tvář.

Proto již zahájili tři raketové útoky na Bagdád – poblíž amerického velvyslanectví, v obytné oblasti al-Jadriah a na místě vojenské základny Balad na severu hlavního města…. zatím se zaměřují.

A co je důležitější, i většina Iráčanů je na straně Íránu. Irácká vláda oznámila třídenní smutek a také vydala několik prohlášení ve tvaru „Irák se s obranou země vyrovná bez sil americké koalice“. 

Což přeloženo z diplomatického jazyka znamená … „Vypadněte sakra!“

V amerických sociálních sítích:
«Trump Kills #1 Enemy Of Isis In Iran, WTF?».

Takže Trump zabil teroristu č. 1???…. až na to, že Sulejmani a jeho irácký kolega, který byl také zabit, veleli šíitské milici, kterou (pozor!) povolali k zastavení útoku na americké velvyslanectví v Iráku, které začalo před několika dny. 

To znamená, že Spojené státy zabily ty, kteří zachránili velvyslanectví před zničením (jako tomu bylo před několika lety v Libyi).

Izrael třikrát – dvakrát v době Bushe mladšího a jednou za Obamy – požádal Washington o likvidaci Sulejmani a byl třikrát odmítnut.

A ještě něco – existují fotografie dokazující, že se Sulejmani se stýkal s americkou armádou a aktivně s nimi spolupracoval jak proti IS v Iráku, tak proti Talibanu v Afghánistánu. To znamená, že americká armáda nezabila „teroristu číslo 1“, ale svého skutečného spojence (byť situačního).
To vše „ani náhodou nepřipomíná“ situaci se Saddámem Husajnem a Usámou bin Ládinem, kteří byli po mnoho let také spojenci Spojených států, a poté je USA zradily a zabily.

A Max Blumenthal (etnický Žid, takže ho nemůžeme obviňovat z antisemitismu) tvrdí, že Trump byl ovlivněn mocnou lobby, která zastupuje Netanjahua (který opravdu nechce jít do vězení), Saúdskou Arábii a SAE.

Neokonzervativci, kterých je v Trumpově administrativě dost, připravují válku s Íránem (jako součást strategie “Nového amerického století”) ještě z dob prezidenta Clintona. 

A ačkoli Trump odstranil Boltona, ten nebyl jediným jestřábem-neoconem v jeho administrativě.

Generál (nyní v důchodu) Wesley Clark, už 2. března 2007, kdy byl šéfem americké vojenské skupiny v Evropě, oznámil v přímém přenosu o plánech vyššího vedení USA útoku na Irák, Sýrii, Libanon, Libyi, Somálsko, Súdán a konče Íránem. 

Jak vidíte, většina z těchto útoků již byla provedena.

Legrační je, že Trump, aby vyhrál volby tuto vraždu a rozvíjející se konflikt nepotřeboval. S přehledem odrážel pokus o Impeachment  a mohl být snadno znovu zvolen v důsledku demoralizace demokratů. 
Teď má obrovské problémy.

Reuters nás informuje, že protiválečné protesty již probíhají v řadě amerických měst, včetně New Yorku a Chicaga. A aktivisté ženského protiválečného hnutí «Code Pink» tvrdí, že v nadcházejících dnech plánují další protesty. Jedna z představitelek tohoto hnutí, 82-letá herečka Jane Fonda, řekla na shromáždění:

«The younger people here should know that all of the wars fought since you were born have been fought over oil. We can’t anymore lose lives and kill people and ruin an environment because of oil».

Překlad:
Mladí lidé zde by měli vědět, že všechny války, které jste bojovali od narození, byly bojovány za ropu. 
Už nemůžeme ztratit životy, zabíjet lidi a ničit životní prostředí kvůli ropě.”

Potřeboval to Trump? A jak má být znovu zvolen, když budou přicházet rakve s americkými vojáky
(a možná diplomaty) z Blízkého východu?

Brandon Smith napsal: 

«…to predict the timing of a collapse in a nation or empire, one has to examine the agendas of the elites that dominate its institutions. We can gain some sense of timing from the public admissions of globalist organizations like the IMF and the UN. Each has announced the year 2030 as a target date for the finalization of globalization, a cashless society and sustainability goals. This means that the elites have around ten years to create a crisis and then “solve” that crisis with globalism.
Ten years is a narrow window, and if the elites intend for conservatives to take the blame for the next crash, they will have to initiate it soon». „…

Překlad:
„Abychom předpověděli načasování kolapsu národa nebo říše, je nutné studovat cíle elit, které řídí jeho instituce.  Určitou představu můžeme získat z veřejných prohlášení globalistických organizací, jako je MMF nebo OSN. Obě organizace oznámily rok 2030 jako cílové datum dokončení globalizace, bezhotovostní společnosti a cílů udržitelnosti. To znamená, že tyto elity mají asi deset let na to, aby vytvořily krizi a poté
ji “vyřešily” pomocí globalizace.

Deset let je relativně malé okno, a pokud chtějí globalistické elity obvinit konzervativce za další kolaps, musí tuto krizi brzy zahájit.“

Mezitím vidíme, že americké vedení rychle tlačí svět do nové světové války.
A Trump řekl:

«Let this serve as a WARNING that if Iran strikes any Americans, or American assets, we have targeted 52 Iranian sites (representing the 52 American hostages taken by Iran many years ago), some at a very high level & important to Iran & the Iranian culture, and those targets, and Iran itself, WILL BE HIT VERY FAST AND VERY HARD. TheUSAwants no more threats!»

Překlad:
„Nechť to slouží jako varování, že pokud Írán zasáhne Američany nebo americký majetek, zacílili jsme na 52 pozic v Íránu (což představuje 52 amerických rukojmí zajatých Íránem před mnoha lety), některé z nich jsou na velmi vysoké úrovni a významné pro Írán a íránskou kulturu a tyto cíle, stejně jako samotný Írán, budou rychle a silně zasaženy. USA již nechtějí žádné hrozby! “

Připomínám, že čl. 8 odst. IX Římského statutu Mezinárodního trestního soudu zní:
„Záměrné nanesení úderů na objekty určené pro náboženství, vzdělání, umění, vědu nebo charitu, historické památky, nemocnice a místa koncentrace nemocných a raněných, pokud nejsou vojenskými cíli, je válečný zločin.“

….. Veřejné prohlášení o úmyslu spáchat válečný zločin … je tak demokratické …..

A taková poznámka na konci příspěvku. V poslední době mě stále více pronásleduje následující myšlenka:

Naše planeta bez USA by byla velmi příjemným místem, kde by národy všech ostatních zemí mohly koexistovat v míru a být mezi sebou přáteli.

https://bit.ly/2QSGFRI
https://bit.ly/2SUhKQz

sdílet na