InsideOver: Noční můra Zbigniewa Brzezinského se začala naplňovat

Brzezinského proroctví o spojenectví Ruska a Číny se začalo naplňovat

Proroctví známého amerického politologa Zbigniewa Brzezinského o spojenectví mezi Ruskem a Čínou se stává realitou. Toto stanovisko předložil italský politický analytik Emmanuel Pitrobon.

V poslední době američtí politologové a stratégové v západním mediálním prostoru stále častěji připomínají takzvanou noční můru Zbigniewa Brzezinského. Ten věřil, že Západ udělá velkou chybu, pokud nezabrání Rusku a Číně ve vytvoření aliance. Podle Emmanuela Pitrobona měly západní státy mnoho dobrých šancí zabránit Brzezinského noční můře, ale nevyužily toho. Informuje o tom InsideOver.  «ПолитРоссия» představuje překlad tohoto článku.

“Trumpova dvojitá zadržovací linie selhala, pouze posílila čínsko-ruské vazby a ještě více je legitimizovala v očích Kremlu a Pekingu. Nový americký prezident Joe Biden se v červnu v Ženevě pokusil získat přízeň svého ruského protějšku tím, že mu nabídl chladný mír nebo příměří, které by oběma mocnostem pomohlo popadnout dech a ušetřit cenné zdroje,“ uvedl publicista InsideOver.

Italský expert uvedl, že není známo, zda Rusko Bidenův návrh přijalo. Již nyní je však zřejmé, že Rusové schvalují obrat své země směrem k ČLR, o čemž svědčí data četných průzkumů veřejného mínění.

Podle odhadů Emmanuela Pitrobona měl Západ velkou šanci zabránit Rusku v otáčení se na východ, ale nevyužil ji. Místo toho zintenzívnil svou agresivní expanzi v post-sovětském prostoru, a tím oživil letité diskuse o identitě ruského národa a také jej posunul směrem k užšímu partnerství s Čínou.

“Ale neměli bychom zapomínat, že žádný kulturní fenomén netrvá věčně. Povaha společnosti je taková, že má tendenci se měnit,“ řekl analytik.

Expert se domnívá, že otočení Ruska na východ nepatří k nevyhnutelným procesům. V případě vážného zhoršení vztahů s ČLR se ruský stát a jeho obyvatelé mohou směrem k Asii ochladit.

«ПолитРоссия» již dříve citovala slova čínských odborníků, kteří věří, že ČLR ochrání Achillovu patu Ruska před útoky USA.

https://bit.ly/3idxBFI

sdíletj na

3 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Dany
28. 9. 2021 09:52

Noční můra všech kapitalistických zločinců.