politika

Iniciativa Demokratů: Odzbrojit bílé Američany a zbavit policii „bílých rasistů“

Odzbrojte bílé Američany: Odborník vysvětlil, co se skrývá za zákonem Demokratů o boji proti zbraním.

Demokraté Sněmovny reprezentantů amerického Kongresu ve čtvrtek schválili dva návrhy zákonů na posílení kontroly nad střelnými zbraněmi, píše The Washington Times.

Navrhované zákony zavádějí přísnější kontrolu veškerého komerčního prodeje a zásob zbraní. 

Konkrétně návrh zákona 219-210, schválený většinou a podporovaný pouze dvěma republikány, poskytne úřadům 10 pracovních dnů na dokončení federální prověrky biografických údajů před licencí na prodej zbraní, čímž se uzavřou mezery, které člověku umožní získat zbraně.

Ustanovení zákonů rovněž zahrnují zákaz prodeje útočných zbraní (poloautomatická puška AR-15).

„Pokud se republikáni postaví proti [schválení zákonů], zaplatí cenu jak morální, tak i politickou,“ uvedl předseda soudního výboru Sněmovny reprezentantů USA Jerrold Nadler (demokrat z New Yorku).

Jak píše deník, inspirovaní nedávno zavedenou kontrolou nad Bílým domem a oběma komorami Kongresu, „demokraté oživují opatření na kontrolu zbraní, která již léta leží v šuplíku“.

Je třeba poznamenat, že návrhy vstoupí v platnost, pokud projdou Senátem, kde mají demokraté podstatně menší většinu než v dolní komoře Kongresu.

Ruský politolog Dmitrij Drobnitskij ve svém telegramovém kanálu poznamenává, že opatření navrhovaná demokraty „odtud vypadají nejen rozumně, ale dokonce nedostatečně, vzhledem k počtu zbraní v rukou populace. Ale to je Amerika a tam je všechno jiné. Ozbrojené obyvatelstvo vždy bylo součástí zákonu a pořádku. Kromě toho je právo na zbraně zakotveno ve druhém dodatku ústavy a je důležitým barometrem dodržování práv a svobod, nemluvě o tom, že 10 dní na federální prověrku je právě ta doba, po kterou můžete provést veškeré nezbytné dokumentační práce, aby byl každý Američan veden u FBI jako nespolehlivý.“

“Uvidíme, jaký bude osud Senátních zákonů, ale demokraté jsou očividně odhodláni je prosadit”,
píše politolog.

“Téměř jistě v blízké budoucnosti budeme svědky pokusů o odzbrojení bílých konzervativních Američanů. Například pro „zapojení do QAnon“ (americké hnutí příznivců konspirační teorie, nejpopulárnější během prezidentství Donalda Trumpa).

V USA se z iniciativy demokratů zahajuje kampaň, jejímž cílem je zbavit policii „bílých rasistů“.

Zástupci Demokratické strany ve Sněmovně reprezentantů USA požadovali, aby ředitel Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) Christopher Ray uspořádal briefing týkající se infiltrace bílých rasistů do donucovacích orgánů.

Demokraté v Podvýboru pro soudnictví uvedli, že do nepokojů 6. ledna za účelem zmocnění se Kapitolu bylo zapojeno nejméně 18 současných i bývalých policistů, hasičů a vojenského personálu.

„To je dostatečný důkaz, že bílí rasisté pronikli do orgánů vymáhání práva,“ uvedli demokraté v dopise řediteli FBI Christopheru Ray.

Jak připomněli ve The Washington Times, představitelé FBI v loňském roce tvrdili, že neexistují žádné důkazy o tom, že by infiltrace bílých rasistů představovala významnou hrozbu.

Demokratičtí zákonodárci nicméně chtějí zjistit, co FBI dělá pro řešení tohoto problému.

„Šokující zapojení příslušníků donucovacích orgánů do útoku na Kongres a policii Kapitolu ze 6. ledna znamená, že předsednictvo musí informovat americkou veřejnost o krocích, které podniká v boji proti infiltraci bílých rasistů do složek donucovacích orgánů,“ – uvedl v projevu demokrat Jamie Raskin (Maryland), který předsedá podvýboru Sněmovny reprezentantů USA pro občanská práva a občanské svobody.

„Předsednictvo musí mít komplexní strategii pro hodnocení této hrozby,“ dodal Raskin.

https://bit.ly/38z3l3e
https://bit.ly/3eveOEM

sdíletj na