Indický ministr zahraničí na konferenci v Bratislavě 3. června 2022 usadil euroelfy

Indický ministr zahraničí ostře odpověděl na otázku o Ukrajině.

Evropské země by měly přestat nafukovat své vlastní problémy na úroveň celého světa a ignorovat problémy jiných regionů, odpověděl indický ministr zahraničí Subramanyam Jaishankar na otázku o Ukrajině a vztazích se Západem.

Indický ministr zahraničí Jaishankar na bezpečnostní konferenci Globsec 2022 v Bratislavě, 3. června 2022, byl obviněn z nákupu ruské ropy, který ve srovnání s loňskem vzrostl 9krát. Indové nakupují ruskou ropu se slevou. 

– O našich nákupech. Nikoho neposíláme kupovat právě ruskou ropu. Jednoduše hledáme nejlepší nabídku na trhu. S politikou bych to nemíchal.

Moderátorka: Poslouchejte, vím, že máte dobré vztahy s Ruskem, ale jak budujete svou zahraniční politiku v situaci, kdy Západ dělá vše pro to, aby zabránil financování této války a Indie nakupuje ropu od Rusů, jak se ukazuje jen to (válku) financuje .

– Nechci působit jako ten kdo se hádá, ale třeba nákup ruského plynu – to není financování války? To znamená, že Indie při nákupu ropy ji financuje, ale Evropa při nákupu plynu ne? Pojďme … bez dvojího metru, ok?

A další kopanec od indického ministra zahraničí Jaishankara na bezpečnostní konferenci v Bratislavě. 

Moderátorka: Otázka je jednoduchá. Pokud jednoho dne… ne dnes a ne zítra, ale je jisté, že tento okamžik přijde… Indie si bude muset vybrat, koho podpoří? USA nebo Čínu? A jak ukazuje to, co se nyní děje s Ruskem, může to být rozhodující volba.

– Nejprve. Proč jsem vás chtěl dříve přerušit a odpovědět na otázku z publika… Je čas, aby Evropa opustila následující postoj: „Moje problémy jsou problémy celého světa, ale problémy celého světa – to moje problémy nejsou. Pokud máš potíže ty, máš problém ty, ale když já mám potíže, je to náš problém.“ Vidím, že se tento postoj odráží ve vašich otázkách…

Pro Pokec přeložila Janinna.

https://bit.ly/38LWXJ9
 

5 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

5 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Ladislav
4. 6. 2022 09:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Přenášela í Gebls24?

milan
4. 6. 2022 12:29
Odpovědět  Ladislav

az tak to pravda neni a navic bylo 5 let od valky a proto se to neda porovnat

Pijack
4. 6. 2022 09:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Říkalo se, že nejhorší srážka je s blbcem. Myslím, že nejhorší srážka je s fanatikem. Dekadence západu množí fanatiky jako vačnatci své mláďata. Výsledkem pokrokového školství je přemnožení fanatiků skoro ve všech lidských činnostech. V praxi o ně není zájem, protože nic neumí a tak se rekrutují do politiky. Brusel jich je plný. Můžeme pak s takovými nevzdělanci diskutovat? To nelze, ukřičí vás na ideologických tématech. Je to zoufalství. Doba se změnila – hospodář nerozhoduje o smysluplné práci a rozvoji. O tom rozhodují fanatici se zatemnělým mozkem. Dnešní společenský diskurz bych klidně srovnal s padesátými lety u nás, kdy jezdily hordy svazáků po vesnicích a diktovali sedlákům, jak mají hospodařit. Nikdo z nich nerozuměl práci na statku, ale uměli křičet, vyhrožovat a mávat vlajkami.

Gales
4. 6. 2022 10:34
Ohodnotit příspěvek :
     

A ještě tý krávě měl nakopat zadek.

Markýza
4. 6. 2022 12:13
Odpovědět  Gales

Ale takhle to bylo daleko elegantnější. Bylo potřeba, aby tohle někdo řekl a nahlas.