Impotence Evropské unie

Koronavirus obnažil nepříjemnou pravdu o Evropské unii

Nikým nevolení evropští byrokraté v Bruselu procházejí v souvislosti s koronavirem obdobím značné zatěžkávací zkoušky. V případě koronaviru se v plné nahotě ukazuje jejich neschopnost reagovat. 
Informace přinesl portál RusVesna v komentáři Evy Lisovskaja.

Když se objevily skutečné hrozby, Brusel se ocitl mimo hru. 

Už nefunguje “demokratická jednota”, ale každý stát jde sám za sebe. 

Bruselští byrokraté jsou šokováni skutečností, jak rychle dokázaly jednotlivé národní státy EU obnovit kontrolu na vlastních hranicích, omezit volný pohyb osob a zavést přísná omezující pravidla. Nikým nevolení bruselští demokraté tak kvůli výjimečným opatřením vlád jednotlivých států ztratily velkou část kontroly nad jednotlivými státy.

Ukazuje se, že v případě nebezpečí se stává “demokratická jednota evropských států” prázdným pojmem.

Bruselští byrokraté vždy nazývali hranice v Evropě zbytečností, překážkou, kterou je třeba překonat a rovněž usilovně prosazovali, aby se do Evropy dostalo co nejvíce imigrantů. 

Přitom dnes je zřejmé, že mezi imigranty může být značné množství nakažených koronavirusem. 

To se však evropských nikým nevolených byrokratů netýká, sami jsou v bezpečí Bruselu, chráněni ozbrojenými agenty, k nim se nakažení imigranti nedostanou.

Epidemie COVID-19 demonstrativně obnažila nepříjemnou pravdu o slabosti v evropské společnosti násilně pertraktovaných představ o globalizaci. 

Když se objevil skutečný problém, hranice se okamžitě vrátily. 

Soudržnost EU v nejbližším období prověří mimo jiné přicházející mohutná ekonomická krize, která může Evropskou unii bez Velké Británie značně potrápit.

Eva Lisovskaja
https://bit.ly/2TUNAg9

sdíletj na