Impérium zacílilo na Maďarsko, které se může stát novou obětí Spojených států 

USA využívají ekonomické i politické páky proti maďarské vládě a premiérovi Viktoru Orbánovi, aby Maďarsko změnilo postoj k Rusku. 

Uvedl publicista Sohrab Ahmari, The American Conservative.

Maďarsko riskuje, že se stane novou obětí Spojených států kvůli tomu, že odmítá americkou unipolární hegemonii, píše TAC.  Washingtonu se nelíbí, že Budapešť jedná s Ruskem po svém, přestože formálně patří k západnímu bloku.

Každý, kdo se v těchto dnech podívá na maďarská provládní média, může nabýt dojmu, že ve východní Evropě žádná válka nezuří, mluví se o ní jako o „ukrajinské krizi“, přičemž USA jsou vylíčeny jako agresor  Provládní média naznačují, že USA útočí na maďarskou suverenitu a „tahají Maďarsko do války“.

Ani v posledních letech socialistického Maďarska nedosáhl antiamerikanismus tak pronikavých extrémů. Tento odpor vyvolal balíček protiruských sankcí, který USA oznámily 12. dubna a který se týká také Maďarska. Sankce zahrnují opatření, která mají dopad na rusko-maďarskou Mezinárodní investiční banku (IIB) a její vedení, a na zástupce ředitele IIB Imre Laszloczki, maďarského státního příslušníka.

Washington se poprvé od začátku ruské vojenské operace na Ukrajině rozhodl potrestat organizaci, která se nachází v zemi, která je součástí NATO a EU.

Minulý týden americká vláda uvalila sankce na Mezinárodní investiční banku, ruskou multilaterální rozvojovou instituci se sídlem v Budapešti. Bylo to poprvé od ruské invaze na Ukrajinu, kdy se Washington zaměřil na entitu se sídlem v NATO a spojenecké zemi EU, což znamená dno v americko-maďarských vztazích.

 IIB nemůže vykonávat svou činnost, řekl premiér Viktor Orbán. 

To donutilo jeho vládu stáhnout svůj 25procentní podíl v bance.

Mnohem znepokojivější jsou plány zákonodárného sboru sankcionovat prominenty spojené s Orbánem a jeho vládnoucí stranou Fidesz, jak informovalo Rádio Svobodná Evropa/Rádio Svoboda. 

„Legislativa se připravuje od loňského roku a očekává se, že se příští měsíc dostane před Kongres, kde pravděpodobně získá širokou podporu,“ uvádí Guardian

Stále není jasné, jaké konkrétní prohřešky Maďarska mají zákonodárci na mysli. Je pravděpodobné, že to budou otázky jako korupce, „právní stát“ a práva LGBT – i když každý ví, že skutečnou příčinou je neochota Budapešti pustit se do protiruské eskalace.

Maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó už dříve řekl, že Spojené státy nechtějí budovat přátelské vztahy s Budapeští, protože vnímají Maďarsko jako „nepřítele“.

Současná administrativa Bílého domu se ve vztahu k Maďarsku nestaví jako spojenecká ani přátelská strana. Spojené státy vnímají Budapešť jako „nepřítele“, řekl Szijjártó. Poznamenal, že je to dáno vnitřní politikou Maďarska, která je zaměřena na ochranu zájmů svých občanů.

Již dříve Szijjártó uvedl, že k vyřešení konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou jsou nezbytná jednání mezi Moskvou a Washingtonem, protože právě Bílý dům poskytuje Kyjevu nejaktivnější podporu, informovala RIA NovostiPolitik zdůraznil, že bez diplomatického jednání mezi zástupci Ruska a Spojených států se řešení konfliktu pravděpodobně nepohne kupředu.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://inosmi.ru/20230419/vengriya-262317239.html

sdíletj na

4.7 9 hlasy
Ohodnotit příspěvek
23 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pavel K
19. 4. 2023 20:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak abychom se nedivili jako divizny, že bude v Budapešti náhodou nějaký majdáneček, protože tohle nemají česneci moc rádi, když někdo neposlouchá.

Boomer
19. 4. 2023 20:44
Odpovědět  Pavel K

..tož Maďaři mají svoje zkušenosti z roku 1956. Jenže současná vláda má ústavní většinu, tudíž nějaký majdáneček by dokázala smést legálním postupem. Maďaři si svoje privilegia vydupali už za Rakouska, my Češi jsme byli loajální k trůnu a dostali jsme za to rozporkou po koulích..

Pavel z Moravy
20. 4. 2023 11:29
Odpovědět  Boomer

Ta privilegia za Rakouska- Uherska, v tom máte naprostou pravdu. To o maďařích tvrdím stále, že ti jen tak nikomu nepřizvukují a snaží se být v rámci možností sami sebou. V knize Ludwiga Windera- Následník trůnu se o tom člověk dozví dost. A navíc je to kniha kvalitní, ale já mám předválečné vydání z roku 1938, nevím jestli pak ji ještě někdo vydal.

Boomer
20. 4. 2023 11:53
Odpovědět  Pavel z Moravy

.. já mám z pozůstalosti vydání z roku 1979, nakladatelství Svoboda.

Kadár
20. 4. 2023 13:48
Odpovědět  Pavel z Moravy

A proto jsou v Maďarsku tak oblíbené turecké lázně a turecký guláš. Káva je tedy vídeňská z tureckého stanu.

Autor
19. 4. 2023 20:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Ten tlak na Maďarsko je pro jeho snahu zachovávat tradiční hodnoty, snahu řídit svůj stát ve svém zájmu sami, snahu bránit své zájmy v zahraničí i snaze zajstit svým občanům takovou obyčejnou “vymoženost” jako je teplo doma …
Američané a západní Evropa nikdy ve své minulosti nedodržovaly ani dohody mezi sebou samými, natož se “zbytkem” světa, pokud jim to nevyhovovalo v zájmu peněz.
Například “podporovat” a “promíjet” Polsku jeho chování budou jen tak dloho, dokud jim to bude užitečnéproti Rusku.
Na druhou stranu by se Maďarsko mohlo stát první zemí “naší civilizace”, která by mohla prohlásit zájem o vstup do takových nových organizací, jako je BRICKS …. což by asi Američany stihl předčasný šlak. Protože americká síla mizí každým okamžikem stále více a to nezvratně, stejně jako vliv té “ostrovní Hyeny” Anglie a celé Západní Evropy.
Ostatně o čem svědčí to, když si “venku” dělají srandu – a jak to jinak nazvat – z takových “špičkových politiků”, jako Scholz, Leyenová (ta ve skutečnosti nikdy nebyla samostatným lékařem, jak si lidé myslí, ale pouze pomocníkem! Jak se říká o takových – v záběhu.), Berboková, Fiala, Borrell atd. atd. ? Slyšeli jste někdy o tom, že by prezident nějaké své země jezdil na normální týdenní nákupy do ciziny?
Maďaři si možná v lexice čaského jazyka polepší. Už to nejsou ti maďaři!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
20. 4. 2023 11:42
Odpovědět  Peter 008

Já myslím, že po těch výpadech proti nim potřebují vypadnout z EU a NATO, i když je možné, že jak říká Milan kalkulují se vznikem Trojmoří. Myslím ale, že by jim to nic kladného nepřineslo, já bych do takového spolku s takovými sousedy nešel. Proto se docela divím, že Maďaři ještě neřeší vystoupení. To my již nemusíme řešit, protože tady kromě pár procent lidu jsou ostatní ze členství v těchto totalitních organizacích uneseni. Teď se tento národ skutečně projevil ve své plné nahotě jako nejzbabělejší část Evropy. Alespoň já to tak vnímám. Jedinou výjimkou snad byla doba husitská. I když I tam byla těch zbabělců plná prd.el. Jak to řekl mistr Jan- Co všechno může způsobit ztráta světského bohatství, které není ničím jiným než lejnem, Čechové se paktují se svými úhlavními nepřáteli a za toto lejno zaprodávají svoji čest a zem. Bohužel, takový je tento národ.

Kadár
20. 4. 2023 13:51
Odpovědět  Peter 008

Brics. Bricks jsou cihly. Můžou být i zlaté. I hliněné.

Autor
20. 4. 2023 19:07
Odpovědět  Kadár

🙂 🙂 🙂
Ale ony to jsou cihly. Něčeho nového! Díky za upozornění, prostě překlep. Ale takový “prorocký” …

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
aamater
19. 4. 2023 20:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak veru a práve z tohto dôvodu by sa Maďarsko malo zbaviť prítomnosti vojakov darebáckeho štátu USA na svojom území. A tak isto aj (zto) NATO!!! Inak môžu na to doplatiť ako na to doplatil nejeden spojenec darebáckeho štátu USA!!! Spomínate si na Turecko?

Kadár
20. 4. 2023 13:54
Odpovědět  aamater

Vzpomínám si že turecký sultán byl až u vás na Slovensku. V Maďarsku to Turci ovládali komplet všechno.

Pedro
19. 4. 2023 20:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Zajímavé, když chtějí abychom drželi se západem, tak patříme na západ. Ale když jsme na západě, proč nemáme taky takové platy, ceny a kvalitu zboží? Jebat ty zmrdy, kteří nás jen vysávají, využívají, zotročují a ponižují! Důkaz máme už od vstupu na západ, když jsme 7 let u nich nesměli pracovat. Ten den jsem poznal o co jim jde a za co nás mají! Rusko a Čína, dejte jim ochutnat ponížení, které nám ordinují už 34 let!

Markýza
20. 4. 2023 09:39
Odpovědět  Pedro

Tatktak. Sice “patříme na západ” ale pořád jsme ti východní nevzdělaní smraďoši se zkaženýma zubama……..já nevím, jestli za tím nebude touha po ztracených koloniích………

Aleš
19. 4. 2023 21:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Držím palce Maďarsku a Orbanovi.

Milan ze Zahrady Čech
19. 4. 2023 21:23
Ohodnotit příspěvek :
     

Rozhodně nelze ušákům upřít prvenství ve velkovýrobě zarytých nepřátel USA a stejně tak zarytým protiušáckým spojencům. V tomto je nikdo netrhne.

Markýza
20. 4. 2023 09:41

Je to ještě složitější: jedná se o výrobu nepřátel z původních nadšených obdivovatelů. To už je umění i v jejich postavení – ne každý kápo to dokáže.

Albi
20. 4. 2023 02:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Chcete-li si po čase pro změnu přečíst něco veselého, pak je to nesporně tohle:
https://medium.seznam.cz/clanek/karel-dolejsi-proc-straseni-jadernym-putinem-zrejme-i-tentokrat-vyjde-naprazdno-6969?utm_campaign=abtest219_novinky_na_pozici_1_varA&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz#
Co věta, to tak hluboká myšlenka, že dna nedohlédneš. Obsahem typicky seznamovská, stylem humoristická, výsledkem nikoliv kočkopes, jak by se mohlo předpokládat, ale myš, která řve! 🙂 🙂 🙂

primak
20. 4. 2023 07:19
Odpovědět  Albi

Co očekávat od radaktortíka BL?
Bunkrový dědek? Myslel Zelenského? Proč to Dolejší nedá celé, co jiné (“taky”) britská média o bunkru Zelienského? https://www.dailymail.co.uk/news/article-11795009/Zelenskys-war-rooms-Ukrainian-president-reveals-bunker-wartime-wardrobe-bust-Churchill.html

A jak všichni zúčastnění byli přísně zapověděni říct něco o jeho bunkru?

A co Zelenský chtěl od izraelského ex-premiéra Naftali Bennetta v únoru, když ten tam byl v bunkru na návštěvě? Příslib že Putin Zelenského nezabije…

https://www.theguardian.com/world/2023/feb/05/putin-promised-me-he-would-not-kill-zelenskiy-says-former-israeli-pm-naftali-bennett

Markýza
20. 4. 2023 09:43
Odpovědět  Albi

To je fascinující, jak se někdo může trefit úplně mimo terč, co? 😀

Frank
20. 4. 2023 07:26
Ohodnotit příspěvek :
     

USA je zločinecký stát. Ostatně soudím, že musí být zničeny.

Kadár
20. 4. 2023 14:08
Odpovědět  Frank

V NSDAP mají stejný názor. Já na to názor nemám. Můj názor je Česká Republika na 1. místě. Myslím že takový názor je sice skromný ale dobrý

Pavel z Moravy
20. 4. 2023 16:01
Odpovědět  Kadár

Nemůžete ale popřít, že jsou zločinecký stát. Zkuste grázla převychovat.

Gales
20. 4. 2023 19:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Ušáci jsou na Maďary naštvaní protože si nechtějí k nim schovat zlato.