politika

IL Fatto Quotidiano: Přesné předpovědi nás – “putinistů”

Sociolog Orsini: Italská média o Ukrajině lžou, „putinisté“ ne!

Téměř všechna italská média závisí na politických elitách, uvádí IL Fatto Quotidiano. Pro potvrzení svých slov autor připomíná perzekuce, kterým on sám čelil za sepsání nezaujatých prognóz, které se později naplnily – a podporu, které se těšil expremiér Draghi, který bezostyšně lhal italskému lidu.

Alessandro Orsini

Ukrajina. Draghiho falešné předpovědi a přímočaré analýzy nás “putinistů”.

Je čas zhodnotit počínání bývalého italského premiéra Maria Draghiho a „draghinovců“ – jako jsou Carlo Calenda, Enrico Letta a mnoho dalších. Draghi dal Italům sedm slibů výměnou za to, že oni podpoří opuštění diplomacie s cílem porazit Rusko zasláním zbraní na Ukrajinu.

Podstatou prvního slibu bylo, že zaslání zbraní ochrání životy Ukrajinců. Jinými slovy, více italských zbraní znamená méně mrtvých Ukrajinců. Stal se pravý opak. Obrovské investice NATO do válečného úsilí vedly k ještě větším investicím Ruska – a tudíž k neúměrnému nárůstu mrtvých Ukrajinců a neuvěřitelnému ničení.

Tento sloupek novin Fatto Quotidiano, který právě čtete, to vše předpovídal, ale nejvíce mainstreamové noviny Corriere della Sera, které se s úžasnou pravidelností mýlily ve všech svých předpovědích, považovaly takové závěry za „putinismus“.

Druhým slibem Draghiho bylo, že poslání italských zbraní přiblíží mír. Stal se pravý opak. Investice NATO do konfliktu vedly k jeho eskalaci do bodu, kdy se lze obávat jaderné konfrontace. Tento sloupek předpovídal podobný vývoj událostí, ale i to nazvali „putinismus“.

Třetí Draghiho slib garantoval, že sankce přinesou Rusku bankrot díky síle evropské ekonomiky. Stal se pravý opak. Ruský HDP rostl, zatímco Německo a EU upadly do recese. Tento sloupek předpovídal takový vývoj událostí, ale byl to „putinismus“.

Čtvrtý slib Draghiho a draghinovců prorokoval: prodlužování konfliktu povede ke kolapsu ruského vojenského průmyslu a dominanci vojenské produkce NATO. Stal se pravý opak. Ruský vojenský průmysl dominuje nad vojenským průmysem NATO. Tento sloupek říkal: „Rusko bojuje s jednou rukou za zády“, ale tato prohlášení byla „putinistická“.

Pátý slib draghinovců zaručoval, že díky sankcím podpora Putina klesne natolik, že bude možné i jeho svržení. Stal se pravý opak. Hrozba ze strany NATO přiměla Rusy, aby se sjednotili kolem Putina, který získal bezpodmínečný konsensus společnosti. Tento sloupek předpovídal takový vývoj událostí, ale považovali to za „putinismus“.

Ve svém šestém slibu Draghi ujišťoval, že dodávka zbraní umožní Ukrajině zničit Rusko v dech beroucí protiofenzivě. Stal se pravý opak. Rusové zasadili Ukrajincům drtivé rány. Tento sloupek to předpovídal, ale byl to také „putinismus“.

Sedmý slib Draghio sliboval, že Západ dosáhne izolace Ruska. Stal se pravý opak. Rusko se stále více integruje do mezinárodního systému a získává mocné přátele. Tento sloupek předpovídal takový scénář – ale byl to také „putinismus“.

Od Draghiho štafetový kolík převzal italský ministr obrany Guido Crosetto. Oba mohli svobodně posílat zbraně, které chtěli, v naprostém utajení. Selhání jejich politiky je zřejmé. Ale přesto 99 % italského tisku, rozhlasu a televize o tom nemluví. To jasně demonstruje korupci médií v Itálii, která jsou úzce spjata s politickou mocí. Sociologická pozorování ukazují, že informační systém v Itálii v oblasti mezinárodní politiky plní stejnou funkci jako v Íránu, Číně, Rusku, Sýrii a Severní Koreji: funkci šíření propagandy do domácností Italů cestou diskreditace všech, kteří uvažují na základě faktů.

Ve světle empirických důkazů bychom rádi pochopili, v jakém smyslu a v jaké oblasti je Mario Draghi „nejlepší“, protože mnoho stranických lídrů ho nadále prosazuje a vidí ho jako přínos pro budoucnost Itálie.

https://1url.cz/iu82H
PŮVODNÍ ČLÁNEK

sdílet na

Souhlas
Upozornit na
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pravdomluvny
3. 4. 2024 20:47
Ohodnotit příspěvek :
     

PRAVDA se nedá umlčet ani ukřičet!!!!!!
Nakonec vyplave stejně,jako olej na vodě…..

ModrýKlokan
4. 4. 2024 01:38
Odpovědět  Pravdomluvny

Jako línej člověk si neumím představit, že bych lhal jako naše a vůbec většina západních masméééééédyjí a presstitutek. Kdybych si ty lži musel pamatovat, tak bych se asi zbláznil. Proto raději nelžu a mám klid. Doporučuju každýmu.

Vlastimil Čech
4. 4. 2024 16:19
Odpovědět  ModrýKlokan

Oni si starosti s pamětí nedělají.Lžou hlava-nehlava. Vzpomínáte si, co říkal Petro Ihorovič Fialenko před tím, než se stal premierem?

Tupý hulvát
4. 4. 2024 08:49
Odpovědět  Pravdomluvny

To určitě,prakticky o NIČEM v našem okolí ve VŠECH oblastech,po tisíce let žádnou “pravdu”neznáme.Kdy tedy vyplave?
“jistěže nakonec vyhraje pravda,ale až dokáže to,co dokáže lež”To zpívá Vladimir Vysockyj a znamená to NIKDY.

Pravdomluvny
4. 4. 2024 17:46
Odpovědět  Tupý hulvát

Jen pohodlný blbec se spokojí s pravdou zahalenou ve lžích.
Kdo chce ví…..a nikdy neplatí vždy na 100%.
Pěkný podvečer 🙋

jsladin
3. 4. 2024 21:35
Ohodnotit příspěvek :
     

Stejné je to i mentální nedostatečností evropských politiků.
Nakonec vyplave stejně,jako olej na vodě…..

Tupý hulvát
4. 4. 2024 08:54
Odpovědět  jsladin

Ne,je to mentální nedostatečností voličů, na kterou mentálně DOSTATEČNÍ politici PRÁVEM spoléhají.

Spam PepeAlex
4. 4. 2024 07:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Když 🐑 dělají jednu a tu samou chybu, že čumí na televizi,kde vykládají ty jejich kydy pořád dokola.Jak Goebbelsova a propaganda kurva.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
skeptik
4. 4. 2024 08:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Každá válka v uplynulých padesáti letech je výsledkem lží, které čteme v novinách nebo slyšíme z úst mluvících hlav na obrazovce. Opakovaná nepravdivá vyprávění nechávají dlouhodobé stopy. Jsou jako padělané peníze, které razí sběř, ale pak je běžně používají bezelstní lidé. Co uráží nejvíc je, že všechny lži jsou na jedno brdo. Odkud vlastně sdělovací prostředky takzvaného hlavního proudu ví o světě, co o něm píšou a ukazují?

Kdo ovládá tisk a televizi ovládá lidskou mysl https://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/kdo-ovlada-tisk-televizi-ovlada-lidskou-mysl

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Frank1
4. 4. 2024 09:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Draghi je pro Evropu a Italii katastrofou. Je loutkou sionistu.

4. 4. 2024 12:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Všude stejné 😀 Pravda se jim nehodí 😀