Igor Sečin: Evropa páchá „energetickou sebevraždu“

Šéf Rosněfti Igor Sečin na Ekonomickém fóru v Petrohradu řekl, že Evropa svými protiruskými sankcemi připravuje svou vlastní „energetickou sebevraždu“.

Již dnes je podle Sečina patrný pokles energetického potenciálu Evropy a v důsledku toho i pokles její konkurenceschopnosti.

Sečin poznamenal, že se zavedením embarga na ruské energetické nosiče se Evropa stala regionem s nejdražší energií na světě, uvádí web Lenta.ru.

Šéf Rosněfti na podporu svých slov také uvedl konkrétní čísla. Například v Německu vzrostly náklady výrobců energie v dubnu 2022 o více než 87 % ve srovnání s loňským rokem.

Sankce proti Rusku uvalené Evropou se podle Sečina ukázaly být pro Evropu začátkem sociální degradace. Evropská unie navíc ztratila možnost stát se alternativním ekonomickým pólem vůči Spojeným státům.

Evropský průmysl rychle ztrácí konkurenceschopnost. Nárůst cen průměrného ekvivalentu 1 kg průmyslových výrobků evropských firem od začátku roku činil neuvěřitelných 30 %. A růst pokračuje.  Pro srovnání, v zemích jihovýchodní Asie činil nárůst cen ne více než 11 %.

Evropská unie 3. června představila šestý balíček sankcí, který počítá s odmítnutím energetických zdrojů z Ruska. Sám šéf Rosněfti spadl pod sankce některých evropských zemí (Velká Británie a Polsko).

Pro Pokec přeložila Janinna.

https://bit.ly/3O6HKSm

2.5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

2.5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek
Souhlas
Upozornit na
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
VAL
18. 6. 2022 23:52
Ohodnotit příspěvek :
     

Akorát že ta sebevražda se strašně vleče. Než se ta stará bě-hna zasebevraždí, tak bude po nás.

Gales
19. 6. 2022 10:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Vypadá to na to,že evropu vedou buzeranti.Ti jdinní mají radost z toho,když lidi chodí s holou prdelí.