politika

ICAN: USA tajně rozmístily asi 150 jaderných hlavic na leteckých základnách v pěti evropských zemích

ŽENEVA 12. června – RIA Novosti. Spojené státy bez jakéhokoli oficiálního oznámení rozmístily na letecké základny v Evropě asi 150 jaderných zbraní, řekla Alicia Sanders-Zakre, koordinátorka politiky a výzkumu Mezinárodní kampaně za zrušení jaderných zbraní (ICAN).

Tato munice se podle ní nachází v Německu, Belgii, Nizozemsku, Turecku a Itálii.

“Podle nezávislých expertů je na amerických leteckých základnách v těchto zemích rozmístěno asi 150 hlavic,” řekla na brífinku s novináři akreditovanými při OSN.

Sanders-Zakre dodala, že ICAN je neuvěřitelně znepokojen nasazením tohoto typu zbraní v jakékoli evropské zemi. Připomněla také kubánskou raketovou krizi a dodala, že takové akce jsou potenciálním spouštěcím bodem, který zvyšuje riziko jaderné války.

Jak poznamenala Sanders-Zakre, v současné situaci jsou evropské země, které vyzývají celý svět k transparentnosti ohledně jaderných zbraní, otevřeně pokrytecké.

“Proto je tak důležité podívat se na nástroje, které máme ke zlepšení této transparentnosti, a položit si otázky: co je to za bomby a kde se nacházejí?” zdůraznila.

ICAN je mezinárodní veřejná organizace založená v roce 2007. Jejím účelem je podporovat přijetí a provádění Smlouvy o zákazu jaderných zbraní.

https://ria.ru/20230612/boegolovki-1877676722.html

sdíletj na

45 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Frank
13. 6. 2023 00:58

Americké svině melou z posledního, proto budou kolem sebe kopat stále zběsileji.

Milan ze Zahrady Čech
13. 6. 2023 02:11

No vida. Teď už jenom nějak šikovně ty z Holanska a Belgie převést k nám a na Slovensko. Přece jen je to blíž k Moskvě.

zuza
13. 6. 2023 08:48

hlavne ten odvetný úder bude smerovať na untermenschov (aspoň si to tak predstavujú)

Kilián
13. 6. 2023 15:37

Údajně je už rozhodnuté Finsko a Rumunsko.

anonym
13. 6. 2023 02:43

“Podle nezávislých expertů”

My vime, jak je to s tema nezavislyma expertama, ted po covidu.
Beru to jako stvani (propaganda) proti Americe, pokud to neni dolozene.
A dolozene to tady na Pokecu neni vubec nicim.

Milan ze Zahrady Čech
13. 6. 2023 04:40
Odpovědět  anonym

No, my doufáme, nebo aspoň já, že to má doložené Alicia Sanders-Zakre, když s tím vylezla na veřejnost. Nevěřím, že by byla až tak bl-bá a drzá jako američtí vládní ničitelé jak za covidteroru, tak nyní, v době války NATO proti Rusku, a žvástala bludy vycucané z prstu.
Štvaní proti Americe? Hmm…
Myslíš proti té Americe, jíž může svět poděkovat za miliony mrtvých ve válkách v její režii a my za vlády přes aspen institute a ztrátu suverenity, odstřel nordstrýmu, zdražování energií, inflaci, závislost na blahovůli, či spíše zlovůli USA, přibližující se nouzi většiny obyvatel – důchodci si ji už vychutnávají plnými doušky -, politické “neziskovky”, inkluzivní školství a de-bilizaci národa a další a další zlovolná kurewstva? Nedoložené štvaní proti této Americe máš na mysli Věruško?
Ale abys neřekla, tak tady máš vzorek něčeho doloženého, páč z amerického tisku. A navíc je to mírotvorné:
Biden na WH Pride Event nazval gaye a „transjester“ Američany „nejstatečnějšími a nejinspirativnějšími lidmi, jaké jsem kdy poznal.“https://www.infowars.com/posts/biden-calls-gay-transjester-americans-the-bravest-and-most-inspiring-people-ive-ever-known-at-wh-pride-event/
Takže tak. 😀

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
anonym
13. 6. 2023 16:32

Ja vim, ja vim. Ja jenom… je to propaganda, dokus nemaji dukaz. Na obou stranach.

Milan ze Zahrady Čech
13. 6. 2023 18:43
Odpovědět  anonym

Sorry Věruško, že jsem se tak nas-ral. Dle jiných pramenů k těm čtyřem jmenovaným zemím patří ještě Turecko. Konkrétně mě nenaštvala ta propaganda, ani ten důkaz, ale obrat “štvaní proti Americe”, páč neznám většího válečného štváče, než právě deep state USA.
Tady ti posílám odkaz na jiný článek o tomtéž, kde je zmíněno, z čeho (pravděpodobně) své závěry Alicia odvodila. Zajímavý je v tomto ohledu předposlední odstavec článku a zmínka o Turecku.
Když ono je to pro odborníky těžké. Jistotu že se dožijí přirozeného skonu, nebo aspoň že nebudou ostrakizování a perzekvováni mají jen ti odborníci a publicisté, kteří pějí souhlasně s deep state. Jen si vzpomeň na podivná úmrtí a pár dodnes nevyšetřených, “upozaděných” vražd z éry covidteroru. A to jak v Eurosajuzu, tak u vás. Nebo na vyhazov Carlsona, či na osud Asange či Snowdena, u nás na Míru Ransdorfa a soudní stíhání Skály, Šifrína, Kapala, Pekové a dalších odborníků i jen publicistů. To je pak těžké chodit s vlastním jménem na trh. Jo, ten odkaz:
https://alternatio.org/events/all/item/119896-ssha-tayno-razmestili-v-pyati-stranah-evropy-150-yadernyh-boezaryadov

Milan ze Zahrady Čech
13. 6. 2023 19:00

P.S. To máš jako s jaderkama u nás. Každej ví, že u nás byly po osmašedesátém umístěny atomky, leč důkazy žádné. Jo, a v Turecku si o tom, že maj u nich amíci jaderky, švrdlaj už několik desetiletí.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
anonym
13. 6. 2023 21:30

Jo, o Turecku se mluvi uz davno. A nemam problemy s tim, co rikas. Jen takove ty clanky zde na Pokecu, ktere nejsou podlozene, je to vlastne click bait. Tak mne to vyprovokuje.
Ted je moc zprav bud click bait a nebo klepy.

Byly opravdu jaderky doma za Husaka? To jsem nikdy neslysela…

Editor
13. 6. 2023 22:13
Odpovědět  anonym

zázemí pro ně bylo už za Tondy Novotného, ale za něj tu nikdy nebyly. Jestli za Husáka po roce 1983 není potvrzené, rakety tady byly, ale bez osazených hlavic. Jestli hlavice byly ve skladech není potvrzené. Říká se že ano, ale konkrétní 100% důkazy nejsou.

Milan ze Zahrady Čech
14. 6. 2023 19:11
Odpovědět  anonym

Řeknu to jinak. Veškeré zázemí pro jaderky zde bylo za Gusty vybudováno. Vše pod ruskou kontrolou. S tím, že, cituji: “V případě válečného konfliktu měly podle původního plánu naše jednotky dostat jaderné hlavice během osmnácti hodin od Sovětského svazu.”
https://www.peak.cz/jaderne-zbrane-byly-i-ceskoslovensku-ne-nasi-kontrolou/4349/
ale, opět cituji, z jiného pramenu:
„Důkaz o tom, že jaderné hlavice byly skutečně dovezeny, nemám. A obávám se, že nikdo v České republice,“ uvedl v rozhovoru pro Olomoucký deník vojenský historik Martin Vaňourek.
https://olomoucky.denik.cz/zpravy_region/byly-na-libave-jaderne-zbrane-tady-je-foto-z-mista-dukazy-lezi-v-moskve-20120331.html
A blíž se nedostaneš. Takže byly – či nebyly? Osobně si myslím že jo. Neumím si zkrátka představit, že by sovětsko připustilo takovou bezpečnostní díru na “své západní hranici” tváří v tvář americkým základnám s jaderným zbrojním zařízením v Německu, leč bez atomhlavic, jak tvrdily USA. Otázkou tedy zůstává, jak dalece věřil SSSR americkým tvrzením. Ostatně proč k nám sověti nafárali? Protože Saša tvrdil že atomsklady a atomsila buduje, leč nebudoval, a ještě se cukal a hlásal neutralitu.
Takže tak.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
zuza
13. 6. 2023 08:50
Odpovědět  anonym

tá ženská je “koordinátorka politiky a výzkumu Mezinárodní kampaně za zrušení jaderných zbraní (ICAN)” takže asi má kontakty a prístup k informáciám lepší ako my

Frank1
13. 6. 2023 10:45
Odpovědět  anonym

Ty hovado, USA vzdy vse dokladaji? Rikaji jen ‘musite nam verit’ jako Haley v RB OSN.
Uz jim neveri nikdo ani dobry den!

Milan ze Zahrady Čech
13. 6. 2023 18:50
Odpovědět  Frank1

Hovado že vyjádřila názor? Je to její výsostné právo! Neřeknu kdyby použila vaše výrazivo, pak bych se nedivil, kdyby to “hovado” bylo na revanš.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
13. 6. 2023 20:10

Podepisuju. Franku, nedělejte nám z toho další PP, jo?

Pavel K
13. 6. 2023 20:19
Odpovědět  Markýza

Nó, výborně. 👍🙋‍♂️

Frank1
13. 6. 2023 10:59
Odpovědět  anonym

COVID unikl z biologicke laboratore na zbrane Fort Detrick, Maryland. Rok tam nefungovala cisticka odpadnich vod. Lide kolem umirali a zakazali je pitvat, protoze jim zcernaly plice. Nejdrive to svadeli na elektronicke cigarety, ale umirali i nekuraci. US Zide neustale lzou!
Nakazu pak privezla do Wuhanu na mezinarodni armadni hry US Army.
USA pak rekli, ze Cinani mohou za nakazu, ackoliv Obama financoval vyzkum ve Wuhanu miliony $.

Vanja
13. 6. 2023 04:57

je to naprostý faux, od začátku do konce.

tupý hulvát
13. 6. 2023 07:32
Odpovědět  Vanja

Už jsem zase mimo,CO je naprostý faux od začátku do konce,to rozmístění,ten článek?Který význam toho slova máš na myslI?Neumíš česky,ty inteligente za každou cenu?

Vanja
13. 6. 2023 08:34
Odpovědět  tupý hulvát

VŠECHNO JE TO KACHNA. COPAK USA UMÍSTÍ NĚKAM DO EVROPY JADERNÉ ZBRANĚ, A JEŠTĚ DO TURECKA? VŽDYŤ BY JE EVROPANI, A TŘEBA I TURCI MOHLI POUŽÍT PROTI USA!!

tupý hulvát
13. 6. 2023 08:57
Odpovědět  Vanja

Ježíš to je blbost do nebe volající.

Editor
13. 6. 2023 22:22
Odpovědět  tupý hulvát

netuší nebo nechce ani tušit, že 1961 u Izmiru bylo umístěno 15 raket Jupiter s hlavicemi 1,45 Mt, dolet 2450 km a proto SSSR dal své rakety na Kubu jako vyvážení situace.

katango
13. 6. 2023 09:42
Odpovědět  Vanja

V Turecku už jsou hodně dlouho.

Frank1
13. 6. 2023 10:54
Odpovědět  katango

Ty atomovky USA umistily v Turecku uz za Chrusceva. Jenom se o tom nesmelo psat. Ani na zapade, ani na vychode!
Chruscov jako protiopatreni je umistil pak na Kube! JFK zacal silet strachem a USA informovaly vsechny media a hrozily SSSR atomovou valkou, kdyz je z Kuby neodstrani. USA je musely odstranit i z Turecka. Uz jsou tam davno zase zpatky! Kam US Zid vleze, tam zustane.
Na Kube uz nejsou treba. USA jsou obkliceny ruskymi atomovymi ponorkami.

Standa
13. 6. 2023 11:10
Odpovědět  Frank1

A Poseidony.Ovšem nevím o čem autor článku píše! Ty zbraně jsou už dávno v Belgii, v Německu, Italsku,a obávám se , že ta kráva Černochová je zatáhne do Brd.
Mám doma ruční atomový granát , ale nevím , jak daleko dohodím!

Standa
13. 6. 2023 11:13
Odpovědět  Standa

Mimo to Satan, Avangard,Kinžal mohou nést také atomové hlavice.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Janaz
13. 6. 2023 15:01
Odpovědět  Vanja

Ty si tak sprostý od prirodzenia?

Pozor
13. 6. 2023 17:54
Odpovědět  Vanja

Ty si fakt tak sprostá alebo ešte sprostejšia?

Milan ze Zahrady Čech
13. 6. 2023 18:53
Odpovědět  Vanja

Ha! Ha! Ha! A jak by se k nim dostali?! Zjistěte si napřed něco o amizákladnách a jejich ochraně, než začnete žvanit.

Pozor
13. 6. 2023 17:53
Odpovědět  Vanja

Dnes hoax zajtra pravda, už to poznáme.

Markýza
14. 6. 2023 18:50
Odpovědět  Pozor

Dnes jsem četla D-fens blog a tam je rozkošná definice dezinformátora:

Dezinformátor je tak osoba, která říká pravdivé věci předčasně. 😎 😀

Mně to pobavilo o to víc, že nejkurióznější poznámka v žákajdě, kterou jsem kdy dostala, zněla: “Píše si poznámky dříve, než má!!” (i s těma vykřičníkama)
Čili jsem se pasovala na rozenou dezinformátorku – můžete mi alternativně říkat paní Dé 😀 😀

Frank1
13. 6. 2023 10:43

Cilem USA je z Evropy udelat spaleniste. Zbavit se konkurenta a mozne spoluprace Evropy s Ruskem, ktera je stale strasi. Proto zazehli konflikt na Ukrajine a nedavno US poradce Rubin vyzval k umisteni atomovych zbrani na Ukrajine! Tem nackum a Banderovcum chce dat atomove zbrane! No to snad neni pravda! Ti zmrdi kdyz prohravaji se nestiti niceho!
Ta zrudna chazarska zlocinecka americka pakaz to mysli opravdu vazne!
Kdo ty zbrane tam doda a budou-li pouzity, nese stejnou vinu jako ten, kdo je odpalil a shori stejne v atomovem ohni. USA si uziji skutecnou valku. Potrebuji ji jako prase drbani. Zniceni USA je nevyhnutelne. Skonceme uz to lhani, vydirani, jejich hrozby a agresivni valky a jejich parazitovani na celem svete! Vcera uz bylo pozde!

Standa
13. 6. 2023 11:18
Odpovědět  Frank1

Stačí umístit jednu kufříkovou v Yellowstone a je zničená půlka UssA! Kdo ví, třeba tam už je!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
sergej
13. 6. 2023 17:54
Odpovědět  Standa

To by byla se supervulkánem a následně “zimou spíš bez slunce a bez úrod depopulace natotata. Světové zásoby potravin jsou prý na dva týdny. Na planetě by vegetace nešla.

sergej
13. 6. 2023 22:44
Odpovědět  sergej

Opravdu se neskladuje pro 8. miliard lidí víc potravin jak na 2. týdny. Hustý co?

Standa
13. 6. 2023 11:22

cit:,,Biden na WH Pride Event nazval gaye a „transjester“ Američany „nejstatečnějšími a nejinspirativnějšími lidmi, jaké jsem kdy poznal.”
——————
Že by Bydet změnil sex.orientaci na stará kolena ?

Gales
13. 6. 2023 18:24
Odpovědět  Standa

Párkrát se při držkopádech praštil do hlavy a otřesy udělali své.

aamater
13. 6. 2023 12:11

Ak ju náhodou už nechcú premiestniť na Slovensko, do Poľska a do Čiech. Lebo tendencie na to sú tu!!! Z ako rýchlosťou sa snažili postarať o to aby (zto) NATO bola v Čechách a na Slovensku tomu iba nasvedčuje.

zuzana
13. 6. 2023 12:39

Deep State se konečně dočkal obžaloby, kterou si přál: Trump byl obviněn v 37 federálních bodech obžaloby kvůli nakládání s tajnými dokumenty

https://aktax.cz/deep-state-se-konecne-dockal-obzaloby-kterou-si-pral-trump-byl-obvinen-v-37-federalnich-bodech-obzaloby-kvuli-nakladani-s-tajnymi-dokumenty/

Pozor
13. 6. 2023 17:58
Odpovědět  zuzana

Ak to urobil, tak je to jeho chyba, v každom prípade je už starý ako Biden a čudoval by som sa Američanom, keby zvolili jedného z týchto starcov.

Pozor
13. 6. 2023 17:49

Asi dozrel čas aby niečo podobné urobilo Rusko na Americkom kontinete napr. na Kube, vo Venezuele, v Hondurase atď.

Standa
13. 6. 2023 18:32

Nevím, ale myslíte si, že komikovi v Kyjevě je rozumné poskytnout jaderné zbraně?Co je tím zamýšleno?
Sačí jedno použití a Ukr. faš bude vymazána z planety! Je to záměr?

katango
13. 6. 2023 19:50
Odpovědět  Standa

Nejen Ukrfaš, ale i západní loutkovodiči. Putin se vyjádřil jasně.

Veny232
13. 6. 2023 19:59
Odpovědět  Standa

Stejně je nebude mít on pod velením…je to jen tvář,která se použije…ale nevím na co…protože pak stejně poletí první atom nejdřív do USA a Británie…takže je jedno jakou tvář ta zkáza bude mít.