politika

“Hysterie dosáhla svého vrcholu”: Podrobnosti dnešního rozhovoru mezi Putinem a Bidenem. Verze Kremlu

Pobočník prezidenta Ruska Jurij Ušakov uvedl podrobnosti o telefonickém rozhovoru mezi prezidenty Ruska a Spojených států. 

„Hysterie dosáhla svého vrcholu“.

Jak potvrdil Jurij Ušakov, iniciátorem rozhovorů byla americká strana. A důvodem jednání byly informace o údajně chystaném ruském útoku na Ukrajinu 16. února.

Verze Kremlu rozhovorů mezi Putinem a Bidenem je následující. 

Biden řekl, že jeho předchůdci ve funkci prezidenta Spojených států udělali vše, aby zabránili katastrofě a je přesvědčen, že Rusko a Spojené státy musí i nadále udržovat mír. Poznamenal, že tyto země jsou konkurenty, ale jsou povinny vyhnout se nejhoršímu scénáři na Ukrajině. Joe Biden také znovu pohrozil tvrdými sankcemi, ale nezaměřil se na ně.

“Biden “očekávaně” zmínil možné protiruské sankce, ale nezdůraznil to”.

Vladimir Putin řekl, že americké bezpečnostní návrhy nezohlednily klíčové ruské iniciativy. Moskva nedostala žádné odpovědi ani na otázky rozšíření NATO, ani na rozmístění vojenských sil na Ukrajině.  Návrhy předloží Moskva v novém vydání s přihlédnutím k dnešním návrhům amerického prezidenta.

„Ruská strana bude [návrhy Bidena] pečlivě analyzovat, nepochybně je vezmeme v úvahu, ale bohužel tyto úvahy neovlivňují hlavní klíčové ruské iniciativy,“ řekl Ušakov.

Prezidentův poradce poukázal na to, že Rusko nedostalo odpověď ve věci samé ohledně návrhů na nerozšiřování NATO, navrácení infrastruktury aliance do stavu z roku 1997 a odmítnutí rozmístění cizích ozbrojených sil na území Ukrajiny.

“Putin Bidenovi podrobně vysvětlil, proč nyní dozrává potřeba řešit problémy související s těmito tématy”, pokračoval Ušakov.

Ruský prezidentský poradce Jurij Ušakov řekl, že ruský prezident Vladimir Putin během telefonického rozhovoru s Joe Bidenem hovořil o nebezpečí západních dodávek zbraní Ukrajině.

„Náš prezident upozornil na nebezpečí militarizace Ukrajiny, jejího napumpování moderními zbraněmi, což západní země cílevědomě dělají a tím podněcují možné provokace ukrajinských bezpečnostních sil jak ve vztahu k Donbasu, tak ve vztahu ke Krymu,“ řekl Ušakov.

Důležitým tématem rozhovoru byla otázka účelnosti předávání záměrně nepravdivých údajů médiím o údajných záměrech Ruska zaútočit na Ukrajinu. Kvůli tomu dosáhla hysterie kolem konfliktu na Ukrajině svého vrcholu.

“Rozhovory mezi Putinem a Bidenem probíhaly na pozadí vybičované hysterie kolem údajné ruské invaze na Ukrajinu. Vybičování kolem tématu invaze z americké strany bylo koordinované a dnes dosáhlo svého vrcholu. Obecně ale platí, že rozhovor mezi prezidenty byl věcný a vyvážený,“ řekl Jurij Ušakov.

“Eskalace kolem tématu invaze byla koordinovaná a hysterie dosáhla svého vrcholu,” řekl.

Prezidenti se navíc nedotkli situace s americkou ponorkou, která byla objevena a vyhnána z teritoriálních vod Ruska. Jak Vladimir Putin, tak Joe Biden však o incidentu vědí.

Svou verzi jednání představil i Bílý dům. 

Joseph R. Biden mladší dnes hovořil s ruským prezidentem Vladimirem Putinem o eskalaci ruské vojenské přítomnosti na ukrajinských hranicích. Prezident Biden dal jasně najevo, že pokud Rusko zahájí novou invazi na Ukrajinu, Spojené státy spolu s našimi spojenci a partnery rázně zareagují a uvalí na Rusko rychlé a vážné omezení. Prezident Biden zopakoval, že další ruská invaze na Ukrajinu způsobí obrovské lidské utrpení a oslabí ruskou autoritu. Prezident Biden dal prezidentu Putinovi jasně najevo, že zatímco jsou Spojené státy připraveny zapojit se do diplomacie v plné koordinaci s našimi spojenci a partnery, jsme stejně připraveni i na jiné scénáře.

Soudě podle textu zprávy z Bílého domu dal americký prezident Vladimiru Putinovi dvakrát „jasně najevo“, co se stane, když…

https://bit.ly/3HM7dgJ
https://bit.ly/3uLQ3MM

sdílet na

4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
krtek
13. 2. 2022 00:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Anglosasové a celý západní svět jsou před zhroucením a mladý Bidet vyhrožuje Putinovi. To vyhrožování o tom svědčí. Jen malá ukázla demokracie, vyjednávání o míru USSA.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
krtek
13. 2. 2022 00:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Jen malá ukázla demokracie, vyjednávání o míru USSA.

Turné US-army.jpg
PENNYS
13. 2. 2022 08:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Takže abychom tomu rozuměli,
tak ” po lopatě”
RUSKO dalo USA návrh, který USA absolutně schodili ze stolu a naopak PLNĚ SE JEĚTĚ VÍCE OZBROJUJÍ A NASTĚHOVALI VÍCE ZBROJE NA Okrajinu!!!!
Dá se to mu říct jediné” SEreme na vás Rusko , na vaše návrhy, MY USA, DOBIJEME RUSKO!!!

Frank
13. 2. 2022 09:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Stačí si jen vzpomenout, kolik rozpoutali válek Rusové a kolik USA. A kecy toho amerického dementa o tom, jak chtějí USA mír jsou na rovině úvodníku do Dikobrazu.