politika

Hútíové tvrdí, že zasáhli americkou letadlovou loď s jaderným pohonem

Konstantin Dvinskij

Zatímco Rusko a Západ zvažují odvetná opatření v obavách z další eskalace situace, jemenští Hútíové dávají všemi svými akcemi najevo, že jim vůbec nezáleží na „světovém hegemonovi“, jeho „červených liniích“ a „hrozných varováních”.

Yahya Sariya, představitel vojenského křídla vlasteneckého hnutí Ansar Allah, řekl, že jeho podřízení zaútočili řízenými a balistickými střelami na americkou jadernou letadlovou loď “Dwight Eisenhower”.

Podle mluvčího jemenských patriotů byl přílet přesný. Americká strana se k incidentu, který hraje více do karet Hútíům než Spojeným státům, zatím nevyjádřila.

Dwight Eisenhower není obyčejná loď. Jedná se o plavidlo o výtlaku 97 tisíc tun, délce 340 metrů a šířce 77 metrů. Na palubě má asi devadesát letadel. Náklady podle stavu v roce 2023 se odhadovaly na nejméně 5,3 miliardy dolarů. To je srovnatelné s ročním vojenským rozpočtem země, jako je Chile nebo Rumunsko. A přestože byl Eisenhower uveden do provozu již v roce 1977, letadlové lodě stárnou velmi pomalu.

Tato loď je ztělesněním námořní síly Spojených států. Nástroj pro nastolení „pořádku“ v částech světa daleko od amerických břehů.

Samozřejmě s větší mírou pravděpodobnosti není poškození letadlové lodi kritické a loď bude rychle opravena. Pro Američany je to však hrozná předzvěst.

Za prvé se ukazuje, že s malým kouskem íránského vojenského potenciálu mohou Jemenci dosáhnout plovoucích koryt Yankees. Za druhé, Saná jednoznačně demonstruje, jak moc ji nezajímají hrozby z Washingtonu – i kdybyste použili jaderné zbraně, v jemenských horách vám jen stěží pomohou.

A není to jenom o „drzosti“ Hútíů. Bílý dům si je vědom rizik, protože nejen Írán může Hútíům pomoci.

V posledních dnech byly zpravodajské kanály plné zpráv, že ta či ona země „zrušila omezení“ pro Ukrajinu, aby mohla provádět útoky jejich zbraněmi na „starém“ území Ruské federace. Říkají, můžete udeřit na Kursk, Belgorod, Brjansk, Rostov na Donu klidně, beze strachu z ruské reakce.

Časopis Politico s odkazem na vlastní zdroje z administrativy Josepha Bidena tvrdí: Americký prezident dal tajně zelenou pro použití amerických raket na ruské území (zatím v charkovské oblasti). Když mluví o „odezvě“, z nějakého důvodu všichni mluví o „jádru“. Ale to je hloupost, přečtěte si domácí doktrínu použití jaderných zbraní a všechno do sebe zapadne.

Můžeme odpovědět vyzbrojením Hútíů nejmodernějšími typy zbraní. Co když útoky na skupinu letadlových lodí amerického námořnictva začnou korigovat ruské satelity, v jemenských horách budou rozmístěny rádiové zpravodajské prostředky ruských ozbrojených sil a na Dwight Eisenhower nebudou odpáleny íránské balistické střely, ale naše?

Proč teoreticky se v Jemenu nemůžou objevit nejnovější nadzvukové rakety typu “Kinžal”? … Nejsme zapojeni, nejsme účastníkem, Saná „sama určuje, jaké kroky podnikne, aby ochránila svou suverenitu“.

Vy nám ATACMS pro oblast Belgorod, my vám „Kinžal“ pro letadlovou loď v Rudém moři.

Pravděpodobně je to právě tento scénář, který nutí Washington přemýšlet o tom, aby se držel zpátky. Když ne, ať obviňují sebe …

https://1url.cz/A1uhZ

sdílet na

30 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Antonín Körber
3. 6. 2024 08:48
Ohodnotit příspěvek :
     

..je zde jen jediný problém,židoameričanovi se nedá věřit vůbec nic ! ..

Teuton
3. 6. 2024 09:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Podívejte, většina veřejnosti považuje příslušníky BIS, Bezpečnostní informační služby podpraporčíka Michala Čoudelky, za tlachající blby a halucinující jelita, která neustále honí nějaké cizí agenty, ale nikdy nikoho nechytnou. Ale nepodceňujme čučkaře ! Úplných imbecilů, kteří se bez cizí pomoci nedovedou ani obléknout, je tam asi jenom patnáct procent, a ten zbytek má od Američanů v rukou nástroj, jak cinknout volby. Prosím, nepodceňujme někoho, kdo se chová a permanentně vypadá jako idiot. Může se nám to nevyplatit.

David
3. 6. 2024 09:16
Ohodnotit příspěvek :
     

Myslím, že by si Hútiové vzhledem ke své snaze zasloužili pořádnou trofej, letadlová loď by jim slušela. Je to však už doopravdy potvrzeno?

Pavel z Moravy.
3. 6. 2024 10:31
Odpovědět  David

Co se mně na tom článku líbí nejvíce je věta – Jemenští Hútiové dávají svými akcemi najevo, že jim vůbec nezáleží na světovém hegemonovi. A to je to, co potřebuje celý svět. Přestat se bát těch proklatců a je prča, že toto praktikuje ne nějaká velmoc, ale takový jeden obyčejný kmen. Je to jako tady, kde se všichni bojí nějakého Spolu a co to přitom je?

Standa
3. 6. 2024 10:48
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Není to kmen! Ansar Alláh (boží pomocníci), je vojenská skupina zajdíjskýchší’itů podporovaná Íránem !

David
3. 6. 2024 11:30
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Hútiové se nebojí, to máte naprostou pravdu. Nebáli se Saúdů, nebojí se ani Američanů a proto jsou mi velice sympatičtí.

Viking
3. 6. 2024 20:46
Odpovědět  David

Každý, kdo nesnáší tu amíckou bandu, je mi sympatický.

Joe Arp
3. 6. 2024 10:34
Odpovědět  David

A je atomová!! Až vrak dovlečou na mělčinu a natáhnou k ní dráty budou mít konečně ve stanech lustry, ledničky, elektrokoloběžky a Bidet se může pochlubit industrializací pouště!

Joe Arp
3. 6. 2024 10:39
Odpovědět  Joe Arp

Pardon zapomněl jsem na osvětlení cest velbloudích karavan, mikrovlnky a soustruhy.

Pavel z Moravy.
3. 6. 2024 14:11
Odpovědět  Joe Arp

Vždyť říkám, že bys měl psát poudačky. Třeba by to ocenili i šestikolčáci a pochopili, že by měli odtáhnout do rici.

Joe Arp
3. 6. 2024 17:42
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Takových kvalit bohužel nedosahuju, jen odlehčuji zdejší odborné disputace ohovně.

Pavel z Moravy.
3. 6. 2024 17:59
Odpovědět  Joe Arp

A o čem se vlastně dá diskutovat v národě, který se nechá takto zaprodávat, ožebračovat a dojit. Moje žena říká, že ti šestikolčáci jsou jako nějací pomazaní králové, kteří si mohou dělat co chtějí. Bohužel jak to říká paní Helena, my jsme pro ně méně jak houna. Ale jak vidno, většině to nevadí.

Joe Arp
3. 6. 2024 18:05
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Přesně, musí nastoupit konání o kterém se zde, ani jinde psát nemůže.

Slovan
3. 6. 2024 19:52
Odpovědět  Pavel z Moravy.

….a neříkáš jí taky babi? Já jen pro pořádek, abych se orientoval. 😊

janle57
3. 6. 2024 17:54
Odpovědět  David

Yankeejské letadlové necky,jsou v dnešní době jen hromada plovoucího šrotu,které
nikdy nebyly zatím konfrontovány s hypersonickými střelami Kinžal,Zirkon a dalšími,
není lepší příležitost pro RF vyzkoušet si své poslední hypersonické střely na těchhle
popcornovských kocábkách prostřednictvím Hutiú s naváděcím ruským personálem,
když půjdou 2 – 3 ke dnu,budou mít hotdogové jiné starosti než provokovat na Ukrajině.

Viking
3. 6. 2024 20:44
Odpovědět  David

Kdyby ty necky potopili, tak ti vrazi tam vzteky mrdnou atomovku. Když jim někdo trefí ego, vraždí děti, ženy, bombardují jak zběsilí. Oni si pořád myslí, že ty necky jsou nej zbran vesmíru. Bejvávalo.

Velitel
3. 6. 2024 09:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Nechci kazit K.D. radost, ale systém Kinžál, jaksi lze odpalovat pouze z letadel a to MIG-31K, čili Hutium by byl asi dost nanic.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Ladislav 💤
3. 6. 2024 10:17
Odpovědět  Velitel

Bravo Hutiové! 🇾🇪
Neboj, oni jim Rusové s radostí poradí!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
3. 6. 2024 11:10
Odpovědět  Velitel

..příbuzným systémem je pozemní verze Iskander-K, se střelami Novator 9M728 (SSC-7) a 9M729 (SSC-8)s plochou dráhou letu a dosahem 500-5500km (zdroj: Christopher Ford, Národní bezpečnostní rada Spojených států) 
Někteří odborníci ho srovnávají také se střelou ruského námořnictva Kalibr-NK.. a to je střela pověstná mrštností, s jakou dokáže provádět velmi vysoké úhlové obranné manévry ve vysoké rychlosti, na rozdíl od běžné lineární dráhy letu jiných protilodních řízených střel. A v terminální(cílové..) oblasti zrychluje na Mach 3, tudíž představuje dosti tvrdý oříšek pro obranu mobilních cílů..

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
3. 6. 2024 11:41
Odpovědět  Boomer

..no a snad ještě pro doplnění, už od roku 2019 má Írán k dispozici vlastní vysoce přesnou střelu Hoveyzeh, s inerciální navigací, plochou dráhou letu, schopnou letu v extrémně malých výškách nad hladinou(2 metry..), tzv. sea skimming, dolet 1350km.
Takže je kde nakoupit…

Velitel
3. 6. 2024 13:56
Odpovědět  Boomer

Nic proti ničemu, ale střely s plochou dráhou letu vážně nejsou příbuzné a to ani vzdálené systému Kinžál o kterém je řeč v článku. A to vynechávám fakt, že je ani nejde použít je střelbě na pohybující se loď

Boomer
3. 6. 2024 14:52
Odpovědět  Velitel

Raketa Kinžal je určena k ničení válečných lodí a objektů protiraketové obrany.  Byla údajně navrhována tak, aby překonala všechny známé či plánované americké systémy protivzdušné a protiraketové obrany jako jsou Patriot, THAAD a Aegis.
První stupeň rakety je pravděpodobně společný s balistickými raketami Iskander, naváděcí část je navržena na míru.

3M-54E a E1.. protilodní střely s plochou dráhou letu.

Střela 9M729 může využívat odpalovací zařízení Transporter Erector Launcher (TEL) raketového systému 9K720 Iskander, přičemž systém může být označován jako Iskander-K; K odkazující na ruský výraz pro střelu s plochou dráhou letu; крылатая ракета..

Viking
3. 6. 2024 20:53
Odpovědět  Velitel

Stačí tam naházet námořní miny a je po hrdinství. Nepřipluje tam jediná kocábka. Miny jsou k disposici všude.

Gales
3. 6. 2024 10:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Bylo by věci prospěšné kdyby se v rusku ztratila nějaká účinná raketa a náhodou ji našli Hútíové. A omylem ji použili.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
delnas
3. 6. 2024 11:28
Odpovědět  Gales

Jo, tak se dela poliika…a soucasne se posle omluvna NOTA, ze doslo k omylu a z vlastnich rad se vybere par opozicniku a ti se “potrestaji””.
2 mouchy jednou ranou””

Skeletor
3. 6. 2024 14:10
Odpovědět  delnas

Ano takovou politiku dělá Yankees, tak proč nezačít oplácet stejnou mincí. Odjakživa se říkávalo na hrubý pytel pouze hrubá záplata.

David
3. 6. 2024 11:32
Odpovědět  Gales

Oni jim Ukrajinci rádi prodají své protilodní drony, s kterými ničí, alespoň jak tvrdí propaganda, ruské lodě.

Ladislav 💤
3. 6. 2024 11:39
Odpovědět  Gales

A proč tak tajně, naopak veřejně! A co dělá ta vydojená KOZA posílají zbraně a chlubí se s tím, kam střílet!!

Miro 2
3. 6. 2024 11:54
Ohodnotit příspěvek :
     

Přesně podle přísloví: Co nechceš, aby jiní činili tobě nečiň ty jim!!!

Slovák
3. 6. 2024 13:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Nukleárna 3.dvetova bude, a bola naplanovana uz v dávnej minulosti! S kozmickými cyklami nic nikto nenarobí, vždy koncia v Cat+astro+phe, či v Apo+cali+pse…Ako hore, tak aj dole! Ked zacne peklo na oblohe, clovek rozpúta peklo aj na Zemi! O com boli Georgijské Navigacné postapokaliptické kamene??? Asi toho veľa neviete o Veľkom Precesnom roku, ktorý pozoruje a odrátava každá väčšia kultúra sveta, ako aj 5 vekov slnka…A s tymito cyklami idú aj židozednáři sveta! A tí navigujú skorumpovanich politikov, ktori musia ist ako Tao= Chod Nebies! A o tom je aj Sun Tzu-ove Umenie Vojny( Art of War), 13 kapitol a 9 bojovych polí, z najdôlezitejsou 11.kapitolou! Kto ma vzdelanie v astronomiach dobre vie co symbolizuje 13 a 9 ako ak 9 a 11…Tieto cykle sú vsade, po celom antickom i modernom svete, v planoch vyznamnych chramov, budov a podobne…A Rusko je riadene Chabadom a RŽK, a spolupracuje na tom istom projekte, len ludia su zaslepení a neuveriteľne naivní…