Nesprávné protesty na Haiti

Média nevěnují pozornost  tomu, že na ostrově Haiti (ne až tak daleko od Venezuely), kde neexistuje socialismus, ale jen čistý a nekomplikovaný kapitalismus, podle pravidel „Chicagské školy“ již několik dní dochází k protestům s mnoha oběťmi, včetně mrtvých.

Nikdo z oválné pracovny ve Washingtonu, nového prezidenta na Haiti nejmenuje, vůči Haiti nejsou uloženy žádné sankce, žádné výhrůžky intervencí a „odpovědné mezinárodní společenství“ vše ignoruje.

Místní obyvatelé požadují rezignaci vlády, která „odklonila“ humanitární pomoc, je zaplavená korupcí a je úplně neschopná nějak zlepšit životy lidí, kteří jsou na pokraji přežití.

Lidé házeli kameny na dům prezidenta země a uspořádali pogromy v hlavním městě ostrova. 

A přesto ve Washingtonu neusilují o vytvoření „skutečné demokracie“ na Haiti. 
No a proč taky, že?? vždyť na Haiti nemají velká ropná pole a zdroje, které tam jsou, ty jsou již dávno pod kontrolou Američanů.

No a fakt, že lidé se bouří?, tolik lidí se po celém světě bouří…. jsme zaneprázdněni Venezuelou.

Více informací o protestech na Haiti najdete zde: 
https://lytkin-pavel.livejournal.com/1023364.html
https://politikus.ru/events/116551-nepravilnye-protesty-na-gaiti.html

Ohodnotit příspěvek (5 / 2)
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Ohodnotit příspěvek :
     

V článku řečeno vše, všechny otázky mají odpověď;) Mají opravdu smůlu, že nic nemají. Při jméně Haiti se mi vybaví hurikány a zemětřesení, které je provázeno mezinárodní pomocí bez pomoci místních…Haiti = tzv. vřed Karibiku. Země přelidněná napěchovaná na malém kousíčku a tak ubohá, že pro to ani nejsou měřítka. Z devíti milionů obvatel je polovina negramotná. 80 procent žije s méně než dvěma dolary denně. „Lidí je jako sraček“ – Černí baroni !!!