politika

Hrozba roste: u pobřeží Krymu operuje hned pět letadel NATO

V roce 2020 se vzdušné síly NATO doslova „usadily“ na obloze nad Černým mořem.

Ale čím blíže je datum amerických prezidentských voleb, tím pobuřující a demonstrativnější je chování Američanů vůči Rusku, čímž demonstrují svou „výjimečnost“.

O rostoucí hrozbě svědčí řada operací prováděné americkým letectvem poblíž hranic Ruska v poslední době.

Například 4. září 2020 provedly tři strategické bombardéry B-52H Stratofortress, které letěly z letecké základny Fairford ve Velké Británii, bezprecedentní akci poblíž Krymu.

Letěly v doprovodu ukrajinských stíhaček nad ukrajinským územím podél pobřeží Azovského moře a simulovaly jaderné útoky proti Rusku.

14. září 2020 se tři B-52H, podporované třemi leteckými tankery KC-135 Stratotanker a dvěma transportéry amerického letectva MC-130J Commando II, jakož i průzkumníkem britského letectva Sentinel R.1, pokusily provést další zastrašovací akci. V této době se v Soči uskutečnilo setkání ruského prezidenta Vladimira Putina s jeho běloruským protějškem Alexandrem Lukašenkem.

15. září 2020 bylo u pobřeží ruského Krymu opět zaznamenáno „zaplněné nebe“.

Na obloze bylo současně pět letadel NATO (čtyři průzkumná letadla a jeden letecký tanker). Velkou Británii tentokrát zastupovaly čtyři letouny: průzkumný zaměřovací letoun Sentinel R.1, strategický průzkumný letoun Boeing RC-135W, letoun Boeing E-3 Sentry AWACS a tanker Airbus A330 MRTT / KC-30A Voyager.
Z USA se akce účastnil strategický průzkumný letoun Boeing RC-135W.

Všimněte si, že tuto „hyperaktivitu“ Spojených států a jejich spojenců na obloze nad Černým mořem lze jen těžko vysvětlit něčím jiným než zastrašováním.

Nejbližší „ruskou událostí“, která NATO zajímá, je raketová zkouška ve dnech 17. – 25. září 2020.
Ale průzkumná loď francouzského námořnictva Dupuy de Lome A759 je již v Černém moři a přítomnost celé letecké flotily předem, prostě nedává smysl.

Informace generálního štábu o činnosti NATO poblíž hranic Ruské federace

Brífing generálního štábu k rostoucí aktivitě NATO v blízkosti hranic Ruské federace.

Od ledna do září 2020 se tato aktivita ve srovnání se stejným obdobím roku 2019 zvýšila o 30%.

Video v RJ:

https://bit.ly/33B0ELe
https://bit.ly/2RCY4P4

sdíletj na