politika

Hromadná evakuace zlata z USA může začít na signál Ruska…

Analytici čínského vydání Sohu se domnívají, že Ruská federace může shromáždit řadu zemí, které si přejí odebrat ze Spojených států svůj vzácný kov, který tam mají uložený.

Po podpisu dohody Bretton Woods, podle níž se americký dolar stal novou rezervní měnou ve světovém finančním systému, mnoho mocností přeneslo své zlaté rezervy do Spojených států. Federální rezervní banka, která se nachází v New Yorku, působí dodnes jako hlavní depozitář žlutého kovu, kde je podle odborníků asi sedm tisíc tun zlata.

“Po mnoho let byl Federální rezervní systém USA považován za nejbezpečnější místo na světě k ukládání zlata, ale dnes si to už řada zemí nemyslí”.

Řada odborníků se dnes shoduje, že v příštích několika letech může hodnota dolaru klesnout o 16%.
V souvislosti s tím by mnoha státům nevadilo vrátit svůj drahý kov. Avšak ne všechno je tak jednoduché, americké úřady jsou vážně znepokojeny možnou masivní evakuací zlata, protože by to mohlo způsobit paniku na finančních trzích a nakonec vést ke katastrofě americké ekonomiky. Ve snaze tomu zabránit, Washington přichází s různými triky, aby komplikoval proceduru repatriace zlatých prutů….

Autor článku poznamenává, že v současné době by alespoň 13 zemí chtělo odvést své zlato ze Spojených států. A protože USA nehoří nadšením vyjít jim v tomto procesu naproti, může zde zasáhnout Rusko, které se v posledních letech stalo klíčovým hráčem na trhu drahých kovů.

Podle analytiků je to Moskva, která kolem sebe může spojit ostatní státy a dát jim signál začít požadovat návratnost svých aktiv.

S velkou pravděpodobností Fed nebude schopen odolat tak mocnému útoku a bude se muset zlata vzdát.

Dříve německý expert Matthias Brugman řekl, jak obchod se zlatem přinesl Rusku mnohamiliardové zisky….

https://bit.ly/3gTckOK

sdílet na