politika

Hrdina Ruské federace odpověděl generálnímu tajemníkovi NATO

Severoatlantický blok není připraven na konflikt, válka ho pohřbí.

Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg nečekaně oznámil připravenost Aliance na válku s Ruskem. 
Poté však upřesnil, že spolupráce je lepší než konfrontace. 

Co si myslet o tomto prohlášení?, zeptali jsme se odborníka – Hrdiny Ruska Sergeje Lipovoje.

Slova generálního tajemníka NATO uvedlo španělské vydání časopisu El Mundo: 

„Věřím v potřebu vyslat jasný signál Rusku: pokud chtějí střety, jsme připraveni.“ 

Podle Stoltenberga, dialogy s Ruskem by měly být prováděny na základě „síly“ a „tvrdosti.

Drsná prohlášení generálního tajemníka NATO označil předseda prezidia Všeruské organizace „Důstojníci Ruska“, hrdina Ruské federace, generálmajor Sergej Lipovoj za podivná.

“NATO není připraveno na konflikt s Ruskem v Evropě, vojenská síla naší země přesahuje úroveň Aliance, a to je skutečnost,” uvedl generál. – Je čas, aby se vůdci NATO uklidnili a přestali provokovat Rusko. Konflikt s námi není všelékem na všechny neduhy, ale jen rychlý způsob, jak zničit Alianci, a její vůdci to už měli pochopit”.

Podle experta „Stoltenbergova tvrdá prohlášení v nových realitách nejsou ničím jiným než “třesení” vzduchem, pokusem ospravedlnit existenci Aliance a její politiku.“

– “Prohlášení vedoucích představitelů NATO vůči Rusku jsou stále podivnější. Pokud posloucháte celý projev Stoltenberga, vyvstává otázka: koho chtěl potěšit? – pokračuje Sergej Lipovoj. – Vzniká dojem, že všechny najednou. Z jedné strany vyjadřuje téměř jednoznačné hrozby pro naši zemi a okamžitě prohlašuje, že mírové vztahy jsou s námi možné, ale opět jen „z pozice síly“.

Zároveň je zcela ignorováno, že některé členské země NATO se skutečně snaží udržovat a rozvíjet dobré sousedské vztahy s naší zemí, s přihlédnutím ke skutečnosti, že politika nepřátelství, stejně jako existence Severoatlantické aliance, vytvořené pro konfrontaci se SSSR, již dávno ztratila na významu. 

Obyčejní lidé válku vůbec nepotřebují.

Vyjádřil se také Dmitrij Novikov, první zástupce šéfa výboru pro mezinárodní záležitosti Státní dumy.

Akce NATO představují politické a vojenské hrozby nejen pro Rusko, ale pro celý svět, takže Moskva přirozeně chce spojenectví oslabit, uvedl Dmitrij Novikov, první zástupce šéfa výboru pro mezinárodní záležitosti Státní dumy.

„Proč bychom neměli chtít oslabit NATO, když nás tato organizace zjevně ohrožuje?“ 
– cituje Novikova РИА «Новости» .

Vysvětlil, že tato touha by měla být přirozená nejen pro Rusko, ale také pro další „rozumné země“, protože aliance představuje vážné hrozby a rizika pro celý svět. 

„Jde o jinou věc, zda to Rusko dělá záměrně, a zda máme takové možnosti,“ poznamenal Novikov. 

Dodal, že oponenti mají na toto téma mnoho mystifikací. 

Poslanec připomněl, že po likvidaci Varšavské smlouvy byla aliance zachována a po rozpadu SSSR nadále „vytrvale a sebevědomě dokazovala svou agresivitu“. A v tuto chvíli organizace neustále zvyšuje svůj vojenský potenciál a přibližuje své vojenské základny k ruským hranicím, uvedl. 

“Z koncepčního hlediska nemá NATO po zničení Varšavské smlouvy vůbec právo na existenci,”
uzavřel Novikov. 

Americký prezident Joe Biden dnes obvinil Rusko z útoků proti Západu a ze snahy o oslabení NATO a “Evropského projektu”. Americký poradce pro národní bezpečnost Jake Sullivan uvedl, že vztahy mezi Moskvou a Washingtonem s nástupem Josepha Bidena k moci budou obtížné, protože Rusko představuje hrozbu v mnoha směrech.

Dnes generální tajemník Stoltenberg vyzval členy aliance, aby „prokázali svůj závazek k transatlantické solidaritě nejen slovy, ale i činy. Evropa a USA musí bránit stávající světový řád, který je zpochybňován autoritářskými režimy Číny a Ruska, které se snaží přepsat pravidla tak, aby vyhovovala jejich zájmům,“ konkretizoval Stoltenberg.

https://bit.ly/3bfyWY4
https://bit.ly/3bm8v3c

sdíletj na