HRDINA „KRYMSKÉHO JARA“ BYL ZADRŽEN NA PRAŽSKÉM LETIŠTI. BUDE ČELIT JISTÉ SMRTI

Alexander Frančetti, aktivní účastník Krymského jara, byl zadržen na pražském letišti. 

Alexandr Frančetti kdysi pomáhal předcházet teroristickým útokům na Krymu.

Když v Kyjevě hřměl Majdan, Frančetti, který žil na Krymu, si uvědomil, že potřebuje chránit sebe i své sousedy. V roce 2014 se aktivně zúčastnil hnutí sebeobrany Krymu, které tvoří dobrovolníci, kteří jsou připraveni postavit se za sebe a své blízké. Hnutí, mírně řečeno, nepodporovalo ukrajinskou „revoluci hrdosti“ a zasazovalo se o znovusjednocení Krymu s Ruskem.

Nyní na Ukrajině jsou dobrovolníci jako Frančetti zobrazováni jako bandité nebo ruští žoldáci, kteří si v okamžiku, kdy se dostali k moci, polepšili. Ve skutečnosti „sebeobrana Krymu“ neměla jedinou jednotku střelných zbraní. A nehodlali nikomu svou pravdu dokazovat pěstmi. Úkol hnutí byl jiný.

“Museli jsme zabránit sabotérům ve vstupu do Sevastopolu, a taková hrozba byla skutečná,” řekl v rozhovoru o těchto dnech sám Frančetti. “Za měsíc jsme našli téměř tunu výbušnin a byli jsme schopni zadržet lidi, kteří připravovali teroristické útoky.”

Pokud bude Frančetti vydán na Ukrajinu, bude čelit „jisté smrti“, řekl aktivista za lidská práva Alexandr Molochov.

Podle Molochova se česká strana rozhodla „ukolébat přízeň ukrajinských neonacistů“ tím, že na žádost Ukrajiny zadržela jednoho z aktivistů „Krymského jara“. Připomeňme si, že výsledkem těchto událostí v roce 2014 bylo znovusjednocení Krymu s Ruskem.

Alexander Molochov, který je vedoucím pracovní skupiny pro mezinárodně právní otázky při stálém zastoupení Krymské republiky pod prezidentem Ruska, objasnil, že ukrajinské úřady vznesly obvinění proti Frančettimu. Nyní v případě deportace na Ukrajinu aktivistovi hrozí „jistá smrt“, varoval expert.

Podle Molochova Česká republika svým činem znovu potvrdila, že ne nadarmo byla zařazena na seznam zemí nepřátelských k Rusku.

Na incident už reagovali ruští diplomaté v České republice: zaměstnanci ruského velvyslanectví v Praze kontrolují informace o zadržení ruského občana.

https://bit.ly/3k4sBED
https://bit.ly/3np96sm

sdíletj na

5 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
josef
12. 9. 2021 21:57

To je ale pěkná prasečina !

Michal47
12. 9. 2021 22:40

Ta kolaborantská a vlastizrádná tzv. “vláda” ho určitě vydá na jistou smrt na ukropii, jinak též zvanou tzv. “ukrajinu”?! V tomto případě by Ruská Federace měla okamžitě s Českem přerušit veškeré diplomatické styky, těch pár našich pacholků, co v Moskvě ještě zaclánějí vyrazit z Ruska do 24 hod. a zbylý majetek jim prostě zabavit! Poslat je s nahou p….. šupem do Prahy! Stydím se za svou vlast a závidím Rusům, ti mohou být na svou vlast hrdí, my v žádném případě!! Tak podle jako tato sebranka odporných cucáků, kteří mají ještě tu nebetyčnou drzost se nazývat tzv. “ministry” se nechovala ani prote(n)tokrátní “vláda” za prote(n)tokrátu Čechy a Morava. Ministr Eliáš měl napojení na E. Beneše v Londýně a pomohl mnoha důstojníkům čsl. armády za hranice prote(n)tokrátu, ale gestapo mu na to marxužel přišlo a zavraždilo ho.

J.Tarch
13. 9. 2021 11:25
Odpovědět  Michal47

Sohlasim naprosto….

zdena
13. 9. 2021 11:58

Pokud vím, tak nejrůznější imigranty a tlumočníky atd atd nesmíme deportovat do země, kde jim hrozí smrt a pronásledování – jsou tímto chránění například všichni imigranti…. tak jaktože někdo vůbec i jen uvažuje o vydání v tomto případě ??? Zřejmě by se tedy v přpladě vydání požadované osoby jednalo o vyloženě zlou vůli a zlý úmysl.