politika

„Hranice k Visle a dálnice Berlín-Slavjanoprussk“ – plukovník GRU o budoucí mapě Evropy

Vzhledem k tomu, že Rusko již nemá žádné závazky ohledně územního uspořádání Evropy, je čas, aby Moskva přistoupila k osvobození Polska a pobaltských států.

Vysloužilý plukovník Zahraniční zpravodajské služby Ministerstva obrany Ruské federace a Ústřední vojenské zpravodajské služby Ozbrojených sil Ruské federace (GRU), kandidát vojenských věd Vladimir Kvačkov to řekl ve vysílání internetového kanálu “Stalingrad”, informuje PolitNavigator.

„Nyní jsme v situaci, kdy Rusko nemá žádné závazky podle Versailleské smlouvy. Mimochodem, Čína ji také odmítla podepsat. To znamená, že nyní dvě největší geopolitická centra moci nemají žádné závazky podle Versailleské smlouvy. A oni sami (Západ – cca) pošlapali Postupimskou dohodu.

To znamená, že Rusko dnes nemá žádné závazky ohledně uspořádání Evropy. Napíšeme ho od nuly,“ řekl Kvačkov.

Podle jeho názoru musí Rusko a Německo vrátit své historické hranice a dosáhnout břehů Visly.

„To znamená vyčistit pobřeží Baltského moře, dosáhnout hranice s Vislou a vrátit celé Východní Prusko do sestavy Ruského světa. Mimochodem, dvě třetiny východního Pruska připadly Litvě a Polsku, Rusko si vzalo jen třetinu.

Proto je nutné obnovit území podél jižních hranic východního Pruska a západní podél východního břehu řeky Visly. A k západnímu břehu Visly musí přijít Německo a obnovit své historické země.

A pak už žádné Polsko nebude, to bude poslední rozdělení takzvaného polského státu. Chtěli od moře k moři, ale budou od louže k louži,“ dodal Kvačkov.

Plukovník ve výslužbě zdůraznil, že díky tomuto projektu se spolupráce mezi Evropou a Ruskem dostane na zcela novou úroveň.

„To dá Evropě příležitost bez překážek přijímat ruské uhlovodíky. Vznikne dálnice Berlín – Varjažsk, nebo jakýmsi Slavjanoprusskem. Proč bychom se měli za své projekty stydět?“ uzavřel Kvačkov.

https://1url.cz/quNm5

sdíletj na

47 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
zuza
6. 9. 2023 01:06

vyslúžilý pán plukovník to zas trochu prehnal – Rusko má svojho územia dosť a dá mu dosť práce prevychovať a scivilizovať banderistan. Predtým sa im to za 45 rokov nepodarilo, len taký povrchný náter, takže tentokrát to musia urobiť poriadne. Načo by sa ešte mali trápiť aj s Poliakmi. Poliaci už aj tak začali chápať, že z ich vysneného Trojmoria pod poľským vedením nič nebude, tak skrotnú. A aj tak ich čaká krach, keď im prídu objednané zbrane a budú musieť splácať účty. Keď Rusko scivilizuje banderistan, príučku by urgentne potrebovali pobaltské čivavy. A bolo by dobre poriadne zabezpečiť a rozšíriť Suwalki priechod.
Ale tá mapka mi je sympatická, tak vyzeral svet mojej mladosti, keď ešte bol v poriadku.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Lenka
6. 9. 2023 07:37
Odpovědět  zuza

Dodnes všichni vědí, že Liberec a Jablonec n.Nis. byly německý města. To samé je v Polsku.
Obyvatelstvo se zas tak bránit nebude. Lepší pozvolný jazykový přechod než válka, která smete všechno.

Standa
6. 9. 2023 07:54
Odpovědět  Lenka

Jsem proti tomu, aby Liberec +Jablonec opět patřily Německu.Ani opětovné obklíčení Česka Německem. Ovšem linie dotyku mezi Ruskem a Německem v Polsku je zajímavá. Co se týče obchodu od surovin po technologie.

Lenka
6. 9. 2023 13:29
Odpovědět  Standa

Nemají patřit Německu, to bylo špatně pochopeno – jen ne návrat Sudet. Západní část Polska byla Pruská. Všichni běžně mluvili německy min do roku 1945. Pak stará generace vzpomínala, jak se žilo za Pruska – v úplně rozbitém Polsku to nebylo tak těžké. Na těžké a špatné se zapomínalo, dobré se barvilo na růžovo. Po roce 1945 budování socialismu – nenáviděného – pak srab a neštovice díky Marschallově plánu, prázdné obchody a stanné právo v roce 1980.Polský jazyk zanikne – a tím zmizí i hyeny Evropy. Kdo bude chtít, asi bude moci přesídlit – před Vislu – za Vislu. Kdo to neskousne, může na bohatý západ…
Ale je to šance na konečný klid v Evropě

Boomer
6. 9. 2023 20:43
Odpovědět  Lenka

..a jé je, to zas bude kvikotu, bolševici jsou nepoučitelní. Socialismus byl prostě ráj na zemi a všichni po něm teskní. Jak by ho mohl někdo nenávidět, že..
Vyflajzněte se na pitomce, jsou nepoučitelní, k pohodlnému životu v socialismu jim stačilo držet hubu a krok, skutečný kapitalismus nikdy nepoznali a podělali se i z toho našeho porevolučního kapitalistickosocialistického kočkopsa, kterého přivedli na svět převážně zase bývalí komunisti.

A bývalý komunista je totéž jako bývalý černoch.

Přizdisráči v socialismu se jako přizdisráči chovají i dnes, jedinou změnou je, že dnes můžou držkovat a flusat do alelujá, v tom jejich socialismu by jim soudruzi zavřeli huby bez milosti.

ModrýKlokan
7. 9. 2023 12:54
Odpovědět  Boomer

@ Boomer

Ale ale, další zpravodajskej agent. Nejdřív ses vetřel mezi alternativu, rádoby upřímnýma rozumnýma názorama, a teď ses neudržel a ukázal, kdo seš doopravdy. Stalin měl pravdu, je to všude samej zaplacenej nebo vydíratelnej zrádce, nemazal se s nima.

Mimochodem ten tvůj “skutečnej kapitalismus” všichni známe, prožíváme ho 33 let. Ty sračky ve kterých žijeme, je ten pravej kapitalismus. Tvůj údajnej “ideální kapitalismus” nikdo nikdy neviděl, jsou to pohádky tvojí ovčí babičky, jelito s ušima.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
ModrýKlokan
7. 9. 2023 12:49
Odpovědět  Lenka

@ Lenka

Jdi se s těma sudeťáckejma kecama vycpat. Provokuješ, fízle?

Standa
6. 9. 2023 08:15
Odpovědět  Lenka

A je zajímavé, že Kvačkov mezi obsazená a připojená území k RF na mapě zapojil i ČR.Pokud vím, tak ani ve starověku, středověku, novověku jsme nikdy nepatřili Rusku.

tupý hulvát
6. 9. 2023 10:11
Odpovědět  Standa

To je mapa Varšavského paktu,ne toho,co říká Kvačkov,přečtěte si to znovu.

Standa
6. 9. 2023 10:55
Odpovědět  tupý hulvát

Tak, kdo tam dal tu mapku?.Četl jsem pečlivě.Linie na Visle mezi Pruskem a SSSR nikdy nebyla.Co tam dát třeba….mapku RVHP?
Kvačkov mele nesmysli.Polsko je v NATO ,Německo podporuje Ukrajinu.

Standa
6. 9. 2023 10:55
Odpovědět  Standa

…nesmysly…..

Lenka
6. 9. 2023 13:31
Odpovědět  Standa

Doučte se dějepis – alespoň na úrovni 9 .třídy ZŠ z roku 1980

Standa
6. 9. 2023 16:23
Odpovědět  Lenka

Tak zde zjištuji, že Polsko není v NATO a Němci nepodporují Ukrajinu.Zajímavé, mimochodem od vás speciálně poučování hačá.
Takže linie na Visle mezi Pruskem a SSSR prý existovala.Vratte vysvědčení!

Boomer
6. 9. 2023 21:01
Odpovědět  Standa

.. a víte že mě nepřekvapuje, že zde opakovaně podsouváte někomu něco, co vůbec nenapsal? Když nejsou argumenty, což je u vás běžný stav, plácáte o koze, až je řeč o voze. Ale jen plácejte, nepolevujte, je třeba dát blbovi čas a prostor a on se odkope sám..

ModrýKlokan
7. 9. 2023 13:04
Odpovědět  Standa

@ Standa

Tupý hulvát ti jasně napsal, co je v tom článku. Mapka ve článku je mapa států vojenského paktu jménem Varšavská smlouva. S Kvačkovovými vývody o hranicích Pruska a Vislou to nijak nesouvisí. Neumíš číst nebo co? Čemu na tom nerozumíš? To pochopí i děcko ze zvláštní školy.

katango
8. 9. 2023 14:49
Odpovědět  ModrýKlokan

Když sem opakovaně hází odkazy na přílohy svých emailů a diví se, že je nikdo není schopen otevřít…

Pavel z Moravy
6. 9. 2023 09:49
Odpovědět  Lenka

Lenko, to jste tedy opravdu přehnala. Nevím jak jste stará, ale víte co se dělo v Sudetech a jak se sudeťáci chovali? Toto bylo odjakživa naše území, to, že tam žila z většiny německá populace na tom nic nemění. Už vám mladým vtloukli do mozečků, že vám bude lépe v říši? To je otřesné. Víte co má Klub Českého Pohraničí ve svém logu – JEN ZŮSTANE LI NAŠE POHRANIČÍ ČESKÉ, ZŮSTANE ČESKOU I CELÁ NAŠE VLAST. Nebudu vám dávat přednášku, neb vím, že až zde nebudou vůbec pamětníci 2. světové války a další staří lidé, mladí této země ji nejspíše prodají za jidášský groš. Libuše pravila, že český národ nikdy nezahyne, ale už neřekla kterým otrokářům bude sloužit. Doufám, že se toho absolutního zotročení této již dnešní zápaďácké kolonie nedožiji.

Pavel K
6. 9. 2023 11:27
Odpovědět  Pavel z Moravy

😊 😊 👍

Jaris
6. 9. 2023 12:14
Odpovědět  Pavel z Moravy

Cetla jsem, ze za Karla IV. byly jasne urceny hranice mezi Nemeckem a Ceskym kralovstvim tak, jak jsou zaznamenany na starych mapach. Protoze se zbedovane kralovstvi zacalo za Karla IV. obnovovat, bylo treba vice pracovnich sil a obchodniku. Proto byli Nemci pozvani do CESKYCH zemi jen jako obycejni gastarbrajtri. V zadnem pripade nebylo nikdy mysleno, ze by sudety mely kdy patrit drzym Nemcourum, jak se dnes helmuti ze sajrajtu hlasite domahaji.

ModrýKlokan
7. 9. 2023 13:08
Odpovědět  Jaris

Frickové se začínají zase roztahovat, jak před válkou. Je docela možný, že vyvolají další válku. Je to zdegenerovaná skopčácká sebranka. Potřebují už zase pořádně zatnout tipec.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
zuza
6. 9. 2023 10:58
Odpovědět  Lenka

dnes tam už žijú Češi a v Poľsku Poliaci. Bieli Nemci vymierajú, po 80% zaočkovanosti mňamkou budú neplodní, nepotrebujú väčšie územie. Aké územie si nakoniec zaberie zápoadoeurópsky chalifát, to uvidíme. Rodení Nemci budú môcť byť štastní, keď si dokážu uhájiť územie o veľkosti bývalej NDR a bude ich len toľko, že im to určite bude stačiť..
Akurát som čítala článok od Jane Kaufman
https://pravyprostor.net/?p=165536
kde tvrdí že od r. 2016 každý rok emigroval 1 mil Nemcov, v r. 2022 to bolo až 1,2 mil. Takže to územie bývalej NDR im určite postačí…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
ModrýKlokan
7. 9. 2023 13:11
Odpovědět  zuza

Hlavně, ať ta německá verbež neleze k nám. Emigrovat můžou třeba do Argentiny, za svýma náckama. Nebo do pekla, to by bylo nejlepší.

paulusek
6. 9. 2023 11:14
Odpovědět  Lenka

Německá města, nicméně stále na historickém území Koruny České.

ModrýKlokan
7. 9. 2023 13:20
Odpovědět  paulusek

@ paulusek

Jen doplňuji, že to jsou BÝVALA česko-německá města. Už dávno jsou opět pouze česká. Stejně jako v Maďarsku, Polsku, Slovensku, Jugoslávii, Belgii, Holandsku, Dánsku, Francii a dalších zemích, spadajících pod rozhodnutí vítězných mocností o odsunu německého obyvatelstva. Odsunuto bylo v celé Evropě cca 12 milionů fricků. Často utíkali sami, např. z Jugoslávie, protože věděli, že za svoje zločiny by zaplatili životem.

Bývalí čeští němci dostali za opuštěný majetek náhradu od německé správy okupačních zón, započtenou do válečných reparací České republiky. Nemají nárok na nic. Možná na lopatu ve xichtu.

Taky je dobrý si uvědomit, že vysídlení čeští němci již nebyli občany ČR. Za války aktivně, nadšeně a dobrovolně přijali říšské občanství a vzdali se občanství ČR.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Frank
6. 9. 2023 12:24
Odpovědět  Lenka

Lenko, kdo vám vygumoval mozek?

José
6. 9. 2023 12:37
Odpovědět  Lenka

Tak tomu věřte, že se budou bránit. Žádný návrat sudeťáků se konat nebude. Jestli chtějí přijet na návštěvu, ať přijedou. Pokud by se tu chtěli velkopansky roztahovat a poroučet jak byli zvyklí, mohlo by se stát, že se zpátky vrátí ve futrálech.

Standa
6. 9. 2023 13:16
Odpovědět  José

Kdo by se o to postaral?

ModrýKlokan
7. 9. 2023 13:24
Odpovědět  José

Ať sem nelozí ta pakáž vůbec, kdo je na ně zvědavej?

Frank1
6. 9. 2023 08:21
Odpovědět  zuza

Nejde o uzemi, jde o hraz proti zapadnim zmrdum, kteri kazdych stolet poradaji utok na Rusko. Tuto hraz (sovetske satelity) Rusko za Perestrojky ztratilo a NATO je uz na hranici Ruska. Proto Rusko musi tuto hraz ziskat zpet.

unor 2022
6. 9. 2023 08:17

Kdyz uvazime miru soucasne ceske podrizenosti a toho co predstavuje uvaha v clanku tak se muze stat, ze si polepsime. Nejdrive se vsak musime zbavit nasich vlastnich ‘poturcencu horsich turka.’
Pak lze mit zakladni miru narodni a ekonomicke svobody vetsi pod Ruskem jako pod EU a NATO.

Frank1
6. 9. 2023 08:18

Bylo by prospesne do rozsireni vlivu zahrnout i Srbsko, Recko a Turecko. Turecko ovsem potrebuje svuj cas.

Vladimír
6. 9. 2023 08:19

Rusku a Rusům by to k ničemu nebylo, do tohohle nikdo nikoho neuvrtá. K čemu nějaké Polsko? Bez ruských surovin je jen nezajímavý kus země.

unor 2022
6. 9. 2023 08:27

Kdyz nam nebude Rusko narizovat kdy a jakou vakcinou mame spachat sebevrazdu mohli bychom jit do toho. Zit je totiz zaklad vseho ostatniho.

Pozor
6. 9. 2023 10:39

Fakt sa na tú mape pekne pozerá, dúfam že sa toho dožijem.

Eva
6. 9. 2023 10:59

Ráda bych se toho dožila.

José
6. 9. 2023 12:40

Myslím, že by si soudruh plukovník měl nejdříve udělat pořádek doma a nestavět nějaké vzdušné zámky. Na podobná velkohubá prohlášení ať z jedné, či druhé strany tu vůbec nejsme zvědaví a na diktát už vůbec ne.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
unor 2022
6. 9. 2023 14:48
Odpovědět  José

Kdyz uz jsme u toho diktatu .. stari jiste vzpomenou ze se jim ‘Rus’ nesnazil naridit kolik slepic na dvorku mohou mit. Nebo kolik hlav vinne revy ve vinohradu.

katango
6. 9. 2023 15:04
Odpovědět  unor 2022

Ani sem netahal žádný multikulti, politickou korektnost, BLM, woke kulturu, white supremacism, 96 pohlaví…

David
6. 9. 2023 16:34
Odpovědět  unor 2022

Rus, resp. Sovět nařídil ideologií a ta byla podstatně zhoubnější než normy EU.

unor 2022
6. 9. 2023 20:14
Odpovědět  David

Rekl bych, ze prispevek vyse od ‘katango’ k tomu uz rekl vse.

Janaz
6. 9. 2023 22:00
Odpovědět  David

Sorosov blbeček, tieto drísty môžeš kecať rovnakým nevzdelanym imbecilom ako si ty a nie nám, ktorí sme žili v oboch rezimoch.

José
7. 9. 2023 12:37
Odpovědět  David

Ty normy EU jsou v podstatě také ideologií. A dokud bude prosazována ideologie a je jedno která, levá pravá či duhová, tak to bude vždy špatně.

Spam vlasta
6. 9. 2023 16:26
Odpovědět  José

Chozé tobě by to slušelo v mexickém kartelu, slovan asi nejsi ?

ModrýKlokan
7. 9. 2023 13:26
Odpovědět  Spam vlasta

David asi touží po Chozého mexické kravatě…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
6. 9. 2023 15:15

Kvačkove, sory jako, ale kvákáš pýčoviny.

Frank1
6. 9. 2023 21:06

Cilem je ziskat bezpecnost pro Rusko a znicit Polsko, ktere odjakziva hraje a dnes i s Ukrajinou proti Rusku. Hranice statu Varsavske smlouvy poskytnou Rusum to co potrebuji a pomuze zbidacelym byvalym satelitum Sovetskeho svazu vest dustojny zivot.

Frank1
6. 9. 2023 21:07
Odpovědět  Frank1

Kdyz si uz EU v parlamente rozdelila Rusko, proc by si Rusko nemohlo rozdelit KoZa?