politika

Hotel Koronavirus: 148 nakažených migrantů z 500 v řeckém hotelu ve vnitrozemí

Hotel Koronavirus: 148 nakažených migrantů z 500 v řeckém hotelu ve vnitrozemí. Teď ho hlídá armáda. První byla těhotná Somálka. Evropská unie přesouvá migranty z ostrovů na pevninu proti vůli Řeků.

V řeckém hotelu u města Kranidi bylo 150 migrantů pozitivně testováno na nový koronavirus.
V hotelu bydlí 470 migrantů z Afriky.
Budova je teď jako možné ohnisko nákazy pod přísnou karanténou a hlídá ho armáda.


Migranti se před hotelem Kranidi rvou o jídlo. Na hotel je uvalena přísná karanténa
https://www.youtube.com/watch?v=rqN8-KEk_Us&feature=emb_err_watch_on_yt

Nakažený skoro každý druhý

Hotel s 500 migranty u vnitrozemského města Kranidi je 170 kilometrů od Athén. Od 23. dubna je na něj uvalena přísná karanténa poté, co byl zaměstnanec hotelu pozitivně testován. Následně se objevilo nakažení koronavirem u těhotné migranty, která byla odvezena do nemocnice kvůli komplikacím.

Hotel je jedním z těch, do kterých přesouvají řecká úřady na pokyn Evropské unie migranty z přeplněných táborech na ostrovech. Řekové proti tomu ostře protestují, pořádají demonstrace a žádají o návrat migrantů do země původu.


Migranti zapalují tábory a útočí na obyvatelstvo kolem nich

EU selhala v epidemii, ale s migranty se může přetrhnout

Evropská unie sice totálně selhala při krizi koronaviru i při bojích na řecko – tureckých hranicíchV přesunování migrantů do Evropy se však může přetrhnout. Migranti se postupně přesouvají do vnitrozemí a dál do střední Evropy.V ostrovních táborech s asi 40 tisíci migranty dosud oficiálně nebyl potvrzen žádný případ COVID-19. Panuje však vážné podezření, že jsou statistiky falešné, a že by mohla být v táborech koronavirus v táborech rozšířen stejně, jako v hotelu v Kranidi.

Hořící ubytovna na ostrově Lesbos

Migranti zapalují tábory, aby je přesunuly na pevninu

Migranti na ostrovech si vynucují přesun na pevninu tím, že zapalují své tábory a ubytovny. V uprchlickém táboře Vial na ostrově Chios vypukly nepokoje poté, co zemřel migrant a rozneslo se, že příčinou smrti byl koronavirus. To řecké úřady popřely.


Úřady uložily noční zákaz vycházení pro celou oblast Kranidi s asi 4 000 obyvateli a zpřísnily omezení pohybu, aby umožnily pouze základní nákupy a návštěvy lékařů nebo lékáren.

Statečným řeckým vojákům se podařilo zastavit příval migrantů z Turecka, ale vedení Evropská Unie mezitím přesouvalo migranty z ostrovů do vnitrozemí

Žádné symptomy

“Nakažení v hotelu u Kranidi neměli žádné symptomy. Obyvatelé v těchto uzavřených střediscích patří k nejvíce ohroženým v souvislosti s šířením choroby,” uvedly řecké úřady.V hotel u Kranidi bydlí převážně rodiny z Konga a Kamerunu, které byly převezeny do pevninského Řecka z přetížených uprchlických táborů na ostrovech v Egejském moři, kam dorazily na pašerácké lodě z nedalekého Turecka.


Řecko dosud zvládalo krizi koronaviru velmi dobře. 

Hlásí něco málo přes dva tisíce pozitivně testovaných a 130 úmrtí.


Zdroje: Greek City TimesNew York Times

Argumenty a fakta
https://bit.ly/2XZMJ05

sdílet na