politika

Horší než odchod. Orbán chystá Bruselu peklo

08.04.2024 8:01

Zatímco Britové se před lety rozhodli EU opustit, maďarský premiér Viktor Orbán dostal jiný nápad. Chce v Bruselu posílit natolik, aby mohl EU změnit. „Nestačí být naštvaný. Musíme ovládnout Brusel,“ popsal svůj záměr. Prý hodlá čelit těm, kteří se snaží Maďarům „strčit genderovou politiku až do krku“.

Sdílej

Foto: Hans Štembera
Popisek: Maďarský premiér Viktor Orbán a slovenský premiér Robert Fico navštívili bývalého českého prezidenta Miloše Zemana

Server Politico upozorňuje, že politický establishment v Bruselu se bude muset připravit na nový typ politika. Na politika, který už nemluví o odchodu své členské země z EU, ale politika, který chce v Bruselu posílit a jako silný hráč celou EU měnit. Přesně to prý chce po blížících se volbách provést dlouholetý maďarský premiér Viktor Orbán.

„Musíme jít hlouběji, obsadit pozice, shromáždit spojence a napravit Evropskou unii,“ prohlásil maďarský premiér v rozhovoru už na konci loňského roku. „Nestačí být naštvaný. Musíme ovládnout Brusel,“ citoval Orbána server Politico.

Maďarsko bude ve druhé polovině roku 2024 EU předsedat. A dá se říct, že Orbánovi Maďarsko už začíná být malé. Premiérem je již po páté, v parlamentu drží ústavní většinu a s touto silou chce EU měnit. Tak to vidí Zsuzsanna Szelenyiová, bývalá spojenkyně a kritička Orbána a autorka knihy Poskvrněná demokracie, podle které Orbán hledá podobně smýšlející politiky a chce je spojit v jednom táboře.

„Pokud si chceme zachovat svobodu a suverenitu Maďarska, musíme obsadit Brusel a přinést změnu do Evropské unie,“ prohlásil Orbán na shromáždění v Budapešti u příležitosti maďarského národního dne 15. března.

Nijak přitom neskrývá, že nesouzní s americkým exprezidentem Donaldem Trumpem a volá po tom, že je třeba „udělat Evropu opět skvělou“.

V Bruselu již dnes funguje think-tank Mathias Corvinus Collegium (běžně označované jako MCC), což je podle serveru Politico jeden z nástrojů, jehož prostřednictvím chce Orbán v EU prosazovat své záměry. Vládní organizace otevřela pobočku v Bruselu v roce 2022 a nabízí konzervativní pohled na témata řešená v EU.

Cílem sdružení, poznamenal ředitel Frank Furedi, bylo poskytnout lidem „intelektuální zdroje“, aby mohli čelit dominantní kultuře, která nám chce „strčit genderovou politiku do krku“ a „zničit naši minulost“. 

Think-tank prý také hodlá čelit snahám o vytvoření Spojených států evropských. EU vnímá jako společenství samostatných suverénních států. Maďarská vláda se podle všeho odmítá vzdát své suverenity a již ve stávající EU prosazuje svou politiku často i s pomocí práva veta. Nejen v otázce pomoci Ukrajině. Maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó oznámil, že Maďarsko chce během svého předsednictví řešit i migrační politiku EU. „Je zapotřebí ostrá politická změna v Bruselu, aby Evropská unie nepřitahovala, ale zastavila nelegální migranty,“ řekl Szijjártó.

Budapešť také prostřednictvím neziskové nadace Batthyány Lajos Foundation financuje The European Conservative, časopis a webovou stránku v anglickém jazyce s konzervativním přístupem ke zprávám o EU.

„Máme být na co hrdí,“ řekl maďarský velvyslanec v Belgii a Lucembursku Tamás Iván Kovács. „Je důležité, abychom našli cesty, jak to sdělit. Bohužel, některé mainstreamové zpravodajství je zkreslující a nevypovídající o celkovém obrazu.“

Podle serveru Politico by se Orbán teoreticky mohl opřít o spolupráci s italskou premiérkou Giorgií Meloniovou, s francouzskou pravicovou političkou Marine Le Penovou a slovenského premiéra Roberta Fica. Další spřízněné duše by mohl najít i v konzervativní frakci Evropského parlamentu ECR. Ale tady je třeba dodat, že ODS oznámila, že z frakce, ve které působí, vystoupí, pokud se jejími členy stanou Orbánovi politici.

Sám Orbán dal najevo, že změnit Brusel nepůjde přes noc, ale od července na tom podle něj lze pracovat a nakonec „smést socialistické, levicové, progresivní, liberální nebezpečné lidi“.

Z EU vystoupit nechce, neboť si je vědom toho, že většina Maďarů hledí na členství své země v EU jako na pozitivní. Server Politico v této souvislosti upozornil, že podpora členství EU přesahuje 70 procent.

„Orbán může kritizovat Evropskou unii,“ řekl András Bíró-Nagy, ředitel Policy Solutions, budapešťského think-tanku. „Může říct, že to jde špatným směrem, ale nemůže si zahrávat se členstvím Maďarska v EU. To je červená čára i pro jeho vlastní voliče Fideszu.“

sdílet na

61 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Ladislav 💤
8. 4. 2024 12:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Nejlépe by bylo ten fašistický moloch srovnat se zemí!
Žili jsme si krásně bez Brusele, budeme si žít krásně i bez něho!

Pavel z Moravy
8. 4. 2024 13:50
Odpovědět  Ladislav 💤

To nemůže projít. Těch zfanatizovaných a vymytých mozků obzvláště z té mladší generace je tolik, že alespoň já v to nevěřím. Vždyť to jsou přesně řeči Rajchla. Jak by si to představoval fakt nevím. Když je manželství na houno, tak setrvávat v něm a zkoušet někoho změnit je stejně nesmyslné jako toto. To je opravdu naivní. Já jsem za tím vždy cítil obavu, co se stane, když vystoupíme z vězení, jak odoláme lidičkám pro které jsou dotace EU to pravé ořechové, neb jim vždy něco z nich zůstane za nehty. V tom vidím problém, strach, že neustojí tito lídři svoji pozici. Buďte tam a měňte kámen ve zlato. Vy, kteří chcete pokračovat účastí v tomto vězení národů jste pro mne nespolehliví. Ať je to kdo je to.

PřemekJ
8. 4. 2024 15:08
Odpovědět  Pavel z Moravy

Změní se i vnější podmínky a cesta k suverenitě a vzájemně výhodné spolupráci národů bude otevřená. Konečně po tisíciletích davo-elitářství. A mladí také brzy pochopí, někteří jako Matěj Gregor již pochopili.

Helena
8. 4. 2024 14:00
Odpovědět  Ladislav 💤

Jooo – staré psy novým kouskům nenaučíš!! Toť je lety ověřená věc! Nač ovládnout Brusel-zbytečné. Právo dávno neexistuje, “smlouvy” uzavírané falešně dosazenými vládami /Polsko, ČR/, smlouvy uzavírané pod tlakem, smlouvy jednostranně nevýhodné pro druhou stranu, – to je fakt o jejich neplatnosti ! Jediná cesta je: přerušit kontakty s tou zfetovanou “EU” – mediální, fyzické, přestat jim platit výpalné a přestat od nich přijímat “dotace” – protože jediné čemu ti euparchanti rozumí je, když maj kapsy plný prachů. Obchodovat na všechny světové strany, rovnocenně. Ovšem k tomu musí vzejít nové osobnosti.

Pavel z Moravy
8. 4. 2024 16:29
Odpovědět  Helena

Přesně tak, vždyť je ten bordel nereformovatelný. To je neuvěřitelná diktatura, která tady snad ještě nebyla. Oni všem vyhrožují svojí jedinou pravdou, zeleným údělem a genderismem a národy by si snad měly před nimi sednout na nočňák. EU s lidskou tváří – to není ani k posr.ání. Pouze všichni potřebují hlasy, aby se zase pár roků mohli mít dobře. Vzpomínat Meloniovou a dokonce Le Pen, když jsem nedávno četl, i když nevím zda je to pravda, že i ona couvá z požadavků vystoupit z EU je proboha úplně frustrující. Vybudili ve mně pocit, že jim přestanu všem věřit. Chcete li mít můj hlas v jakýchkoliv volbách, musíte se vyjádřit absolutně jasně a ne slovně, ale písemně, aby bylo vše doložitelné. Už mně fakt nebaví být za vola a nechat se tahat za fusekli. Jak říkáte, obchodovat se všemi a být samostatní. To je jediná cesta i kdyby měla být tvrdá.

Administrátor
P.A.Semi
8. 4. 2024 23:14
Odpovědět  Ladislav 💤

Bez EU bychom si vedli celkem dobře, ale proti EU bohužel nemáme šanci, nejsme tak silní, jako Británie, a i s tou dost ekonomicky zametli…

V ČR musíme počkat, až se ten moloch rozpadne celý, nebo z něj vystoupit alespoň dohromady celá V4 – jenže jak vidět Orbánovy poněkud nereálné sny, že v tom něco zásadního změní, je to poněkud špatná zpráva, že dohromady V4 jen-tak vystupovat v dohledné době asi nebude… Škoda…

πα½

Albi
8. 4. 2024 13:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Orbán hledá podobně smýšlející politiky a chce je spojit v jednom táboře“.
No není to geniální nápad? Kdo by to řekl. 🙂 🙂 🙂

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Slovan
8. 4. 2024 13:35
Odpovědět  Albi

Tak to muší zalovit v českých vodách.🤣
Kontrolní otázka, nezdá se ti že je nějaký klid? Třeba mám vlčí mlhu, nebo co, ale mě se stýská po vykulenci, negřici atd. Kde jsou?

PřemekJ
8. 4. 2024 15:09
Odpovědět  Slovan

Séřou strachy v síni, jsou na seznamu k eliminiaci.

Slovan
8. 4. 2024 19:55
Odpovědět  PřemekJ

Někde jsem dnes nebo včera napsal, že by se to týkalo 1/3 obyvatelstva.

Staník
8. 4. 2024 22:54
Odpovědět  Slovan

Sám jsi mi v jiné diskuzi psal, že Rusové dobře ví kdo a jak a kde se vyjadřuje. Nemám strach a ani Ty ne a zbytek ať si sáhne do svědomí jak moc štvali proti Rusku.

Slovan
9. 4. 2024 07:14
Odpovědět  Staník

Jó souhlas, pamatuji (náhodou) že jsem to takhle někde napsal. A samozřejmě přidávám, že Rusové nejsou máča, aby nevěděli kdo tuna štve proti nim.

Albi
8. 4. 2024 15:12
Odpovědět  Slovan

No Pavlíku, zdá se, že se něco opravdu děje a naši “libo-demo” jsou nějak zmatení. Podívej, co jsem právě teď našla:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/nazory-komentare-glosa-shut-up-a-zase-nam-to-hodte-vzkazuje-ods-249372#
Co by Petr Fiala vzkázal voličům, kteří podle analýz odcházejí od koalice Spolu? Takový dotaz dostal premiér na tiskovce, kde slavnostně představoval kandidátku do evropských voleb.
Odpověď byla podivuhodně otevřená a přímočará. „Analýzy, které mám já k dispozici, ukazují, že k žádnému takovému posunu nedochází,“ děl premiér. A pokračoval: „Ani nemůže docházet. Copak voliči, kteří volili koalici Spolu, by přecházeli k nějakým populistickým nebo extremistickým stranám?“
Přeloženo: Voliči koalice Spolu nemohou odcházet, protože nemají kam.
A “řeporyjec” to ve své nafrněnosti pořádně přepískl. On se svým voličům vyloženě vysmívá – na platformě X:
“Všechno nám zase odpustíš. Tvoje inteligence by ti nedovolila hodit to zmrdům”.
Tak snad jim to všem voliči vrátí.
Je toho tam víc. Ještě před nedávnem v mainstreamu nevídané.

Albi
8. 4. 2024 15:17
Odpovědět  Albi

Tak to bylo ke “klidu” v politice, pokud ses ptal na tohle.

Pokud jde o diskuzi na Pokecu, přestává se mi tu líbit.
Nic nového, jen samé opakování, co bylo možné přečíst v článku.

To není diskuze a vyměňování si informací nebo dokonce – ó hrůzo – názorů a někdy i protichůdných. Spíš to připomíná cvičení ve sborovém vystoupení a “ladění” správných “barev a postojů”. 🙂

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Noobody
8. 4. 2024 16:09
Odpovědět  Albi

To Albi 8. 4. 2024 15:17

No neke! Že by si konečně někdo z “kovaných” začal uvědomovat, že v bolševické masové jednotě je sice síla, ale také obrovský útisk jedince? Že bolševikům nejde a nikdy nešlo, o nic jiného, než o moc a její užívání ve prospěch nikoli lidu, ale vyvolených? Jedno zda národnostně, nebo funkčně i když v ne právě malém množství případů se jednalo o průnik těchto množin.

Albi
8. 4. 2024 16:50
Odpovědět  Noobody

Vy si nejdřív najděte už dávno odtajněné informace o Stalinovi a definici “bolševika”, pak si o tom můžeme popovídat.
Na mlácení prázdné slámy je škoda času.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
8. 4. 2024 16:40
Odpovědět  Albi

Tak nevím co se ti tady nelíbí, že všichni nekvákají stejně? Každý má právo vidět věci ze svého pohledu. Já kupříkladu v nějakou reformu EU nevěřím, ať ji bude dělat kdokoliv, ty v to možná věříš. Tak v čem je potom problém. Každý to vidíme ze svého úhlu pohledu, což je snad správné, nebo ne?

Albi
8. 4. 2024 16:53
Odpovědět  Pavel z Moravy

Právě že většinou “kvákají” stále stejně.
Našels tu poslední dobou nějakou přínosnou diskuzi?
Něco nového z jiných webů, jiných diskuzí? Jiných článků?

Gales
8. 4. 2024 19:04
Odpovědět  Albi

To je proto že ropušany zajímají reakce jenom na vybraná témata.

8. 4. 2024 19:12
Odpovědět  Albi

Něco nového? A ne jednohlas? Tož si to užij:

https://www.youtube.com/watch?v=eWJsMzAbjMY

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Gales
8. 4. 2024 21:08

Příbuzní Ropušana.

Pavel z Moravy
8. 4. 2024 20:02
Odpovědět  Albi

Když mi vyčítáš tu kritiku těch mladých, ale já nemyslím 10 či 15 leté, o těch řeč není, ale o těch 30- 50, tak ti řeknu toto. Můj syn, který pracuje s několika lidmi ve firmě, inženýři věk 40 -50 let mi dnes říkal jak byli všichni nesmírně frustrovaní, že na Slovensku nevyhrál Korčok. To bylo nářků, říká syn. Takže více snad k duševní vyzrálosti těchto generací říkat nemusím. Mně to stačí.

Tupý hulvát
8. 4. 2024 18:47
Odpovědět  Pavel z Moravy

Snad jasně píše,že kvákají,ne?

8. 4. 2024 19:10
Odpovědět  Pavel z Moravy

Inu, pod hlavičkou reforem se dá udělat i zdánlivě neuskutečnitelné – viz rozklad takového kolosu, jako byl SSSR, a následná kolonizace Ruska. Osobně mám ty Orbánovy “reformy” za falešnou vlajku a to z jednoduchého důvodu – myslím, že není naivní. Sám jsem zvědav co z toho nakonec vyleze.

Helena
8. 4. 2024 20:31
Odpovědět  Albi

Naopak, mně to tak nepřipadá. Není vůbec špatné přečíst si názory z jiného úhlu pohledu i když je to o stejné věci. A některé jsou i vtipné. Některé názory, postřehy či odkazy – a to nejen tady – naťuknou nebo dají kousek skládačky do celkového obrazu. Ale každý má právo na svůj názor. A tak si dovoluji poděkovat všem, kteří svůj drahocenný čas věnují k vyjádření svých názorů, a to opravdu všech. I těch negativních, či nevybíravě kritických-i ty jsou třeba, pro utvrzení se v některých faktech. A TAK VŠEM DÍKY – A NEUSTÁVEJTE VE PSANÍ SVÝCH NÁZORŮ A MYŠLENEK. SLOVO MÁ OBROVSKOU SÍLU. D Í K Y V Š E M .

skeptik
8. 4. 2024 17:03
Odpovědět  Albi

“Všechno nám zase odpustíš. Tvoje “inteligence” by ti nedovolila hodit to zmrdům”.

…to je bohužel smutná realita voličů ODS. Stačí je před volbami postrašit, že když ne ODS tak nastane “konec světa”, a s úsměvem na tváři to půjdou hodit opět ODS.

Slovan
8. 4. 2024 20:13
Odpovědět  Albi

Neříkej mi Pavlíku, prosím. To mi tu říká už kde kdo a já mám deprese, že si tu na pokecu povídám jen s Boomerem, s mým stínem. Milan, Pavel, Semi a já už nevím kdo používá na začátku příspěvku INU. Mě mrrdne, já mám obavy až si půjdu načepovat mojí dvanáctičku, že mě tam nateče Boomer. 🤣 Co se týče stereotypu, tak to jsem tu už napsal mnohokrát. Bylo mě zrovna vyčítáno s 146 chytrákem, že mám málo k tématu. Co ale mám psát, když spousta předemnou už to napsala. Jinak díky za odkaz mrknu na to. Vše co jsem napsal je v nadsázce.

Jura S
8. 4. 2024 16:16
Odpovědět  Slovan

Lízaj si po Slovensku rány…. nebo čekaj na aktualizaci “ASPEN BROŽURY”… 🙂

Slovan
8. 4. 2024 20:15
Odpovědět  Jura S

🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣

Lékořice
8. 4. 2024 22:04
Odpovědět  Slovan

Asi kují nějaké pikle.

Slovan
9. 4. 2024 07:16
Odpovědět  Lékořice

Spíše jakou zvolit cestu úniku. 🤣

Staník
8. 4. 2024 22:52
Odpovědět  Slovan

Oni dobře ví, že Rusko vyhrává a že to budou oni, na které Rusko vydá zatykač podle mezinárodního práva, v OSN nebo v Haagu. Jde jim o krk. Vsadili na jednu kartu a ta nevyšla. Nejen oni, ale ti v české kotlině nejvíc.

Slovan
9. 4. 2024 07:17
Odpovědět  Staník

👍
Vypadá to tak. Ale budou kousat.

jirik
9. 4. 2024 07:11
Odpovědět  Slovan

pokud jde o pětidemolici, tak ta ztichla už po útoku v koncertní hale v Crocus City Hall.
Fico kondoloval a nabídl, že bude nápomocen při případném vyšetřování – viz hlavnespravy.sk
Slovenské prezidentské volby vyhrál jiný kandidát než chtěli, přesto jeho první návštěva bude do české republiky – hlavnespravy.sk

Máš pravdu, je takové krásné ticho před bouří! Otázkou je, jestli nitky z útoku v koncertní hale v Crocus City Hall vedou i do české republičky, protože nabídka pomoci Fica RF mě dost zaujala…. třeba Fico ví víc než řekl….

Slovan
9. 4. 2024 07:19
Odpovědět  jirik

Velice dobrá myšlenka, no vidíš, co se z toho může vykouzlit. Kdyby ju, tak mají hnědku. 😊

Jaroslav
9. 4. 2024 08:27
Odpovědět  jirik

Těším se na tu návštěvu, na ty kyselé ksichty na hradě. Pětidemolice organizovala dokonce bezplatnou vlakovou dopravu na Slovensko v naději že zabrání zvolení Pelegriniho a nějak se jim to nepovedlo. V té souvislostu mně také napadají 2 otázky, zaprvé jestli zvládne Pelegrini splnit své sliby (ani v USA se to nedaří), a zadruhé jsem někde četl, že v USA se mění postoj k válce na Ukr (třeba ani nechtěli Korčoka) a že další finanční pomoc nebude schválena. Počkáme, uvidíme

Slovan
9. 4. 2024 08:33
Odpovědět  Jaroslav

hihi, jen aby ta návštěva nebyla odložena až po předčasných volbách v ČR. 🤣🤣🤣🤣

Jaroslav
9. 4. 2024 14:40
Odpovědět  Slovan

Ty volby jdou i můj “vlhký ” sen…

PřemekJ
8. 4. 2024 15:06
Ohodnotit příspěvek :
     

V Itálii se spojí se Savinim, Meloniové mají Italové po jejích kotrmelcích již plné zuby.

Jaris
9. 4. 2024 02:25
Odpovědět  PřemekJ

Meloni se nakonec ukazala jako prodejna stetka. S lejnovou jsou ted nejlepsi kamaradky. Na sve sliby rychle zapomnela a otocila o 180stupnu, tahle falesna petka. Nevim jak je to momentalne se Salvinim. neni o nem slyset. Kdysi mi pripadaljako rovny chlap a proto byl odstranen.

Slovan
9. 4. 2024 07:22
Odpovědět  Jaris

U té italské roznožky jsem to někde četl a to už bylo v loni, že je to můra jedovatá.

Plebej
8. 4. 2024 15:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Ve své snaze “porazit” Brusel, aby zachoval maďarskou politickou a územní svrchovanost nad Maďarskem a jeho lidem se Orbán od Putina až tak neliší.
Oba míří na stejnou hydru.
Jen Putin krom toho i na tu mimoEUnijní. Anglosionistickou.

Autor
8. 4. 2024 15:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Nevěřím, že se mu to podaří. Možná něco malinko změní, ale tady jde o mnohem hlubší procesy a tady nestačí jenom přeformátovat “vnější fasádu” nějaké organizace, nota bene ještě k tomu de facto ryze byrokratickou.
V podstatě neexistuje možnost, jak by Orbán, kromě zrušení EU, mohl odvolat všechny ty ouřady, ouředníčky – čti parazity a parazitíčky (nemá je kým a jak “legálně” nahradit!). Nikdo je nezvolil a nevěřím tomu, že Američané, a je jedno jestli Bidenovci či Trumpisti, pustí jen tak Evropu ze svých špinavých pazour.
Navíc by to znamenalo zrušení nadvlády velkokapitálu a to by bylo naprosto nezbytné pro jakoukoli podobu a formu samostatnosti a suverenity. Nebo banky a fondy mění orientaci?
Chci prostě jen upozornit na to, že to není a nebude tak jednoduché. A navíc nikdy pořádně neříká, čím by to vlastně nahradil.

Albi
8. 4. 2024 16:23
Odpovědět  Peter 008

To nebude určitě.
Navíc možná i Trump zklame očekávání. Podle naší žumpy se přidal k fantazírování jiných mírotvorných analytiků – permanantních návrhářů pořád jednoho a toho samého.

“Republikánský kandidát na prezidenta Donald Trump chce v rámci svého „24hodinového plánu“ na ukončení ruské války na Ukrajině na Kyjev zatlačit, aby se vzdal Donbasu a jeho okolí a Krymského poloostrova. S odkazem na zdroje obeznámené s Trumpovým plánem o tom informuje americký list The Washington Post (WP).

Podle zdrojů listu Trump prohlásil, že si myslí, že si Rusko i Ukrajina „chtějí zachovat tvář, chtějí východisko“ a že „by lidem v některých částech Ukrajiny nevadilo, kdyby byli součástí Ruska“.

Albi
8. 4. 2024 16:24
Odpovědět  Albi

Někteří zahraničněpolitičtí experti podle amerického listu uvedli, že Trumpův nápad by odměnil nedemokraticky zvoleného prezidenta Vladimira Putina a připustil by násilné narušení mezinárodně uznávaných hranic.
https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-nechat-rusku-donbas-a-krym-list-popsal-trumpuv-24hodinovy-mirovy-plan-40466954#

Nemá to význam. Oni snad opravdu pořád očekávají, že s Putinem zas “vydrbou”. Totální nepochopení.

USA (+ KoZa) a Rusko to jsou dvě mimoběžky a nikdy to jinak nebude.

Jaris
9. 4. 2024 02:46
Odpovědět  Albi

Tak Trump, pokud bude zvolen, podpori predevsim teroristicky Izrael tentokrat na
10 000% a udela z nej martyra, kteremu Gaza 3x denne ublizovala, takze nebylo vyhnuti Palestince jednou pro vzdy vyhubit. Na nejake usmolene Ukrajine mu rozhodne nezalezi. S Ruskem se bude snazit dohodnout obchodne,jelikoz je protrely vekslak a hnUSA nutne potrebuje ruske nerostne suroviny. Jinak Rusko bude povazovat stale uzitecneho perpetualniho nepritele, protoze to financne bude pro zbrojni prumysl voda na mlyn. HnUSA odjakziva potrebuje jakesi zivotu nebezpecne nepratele. Jednou jsou to Indiani, Kuba, Syrie, Venezuela a zeme BV. Tim bubakem je dnes RF a Putin a vetsina primitivnich amiku tomu veri.
Jestli si nekdo mysli, ze Trumpeta je spasitel, tak je na serednem omylu. Amerika byla zalozena na drancovani a valkach a nehodla se zmenit. Proste tohle je u tech zhovadilych Americanu demokracie.

Jura S
8. 4. 2024 16:26
Odpovědět  Peter 008

Z každého “úřadu” je možné vykopat na HODINU úředníky ZA :

  • podporování ÚCHYLNOSTÍ ve školství
  • biliónové škody z dezimpretaci vlivu CO2 – zde tresty smrti při škodách nad 100 k-Euro.
  • zdevastování výroby surovin a energií (stačí doložit – rok 1990 – výroba oceli tolik tun, 2013 tolik – kdo zodpovědný ….. soud , poprava…
  • šmelina s povolenkami CO2 – KDO PROSAZOVAL, popravit…
  • odstavení elektráren, popravit…
Pavel z Moravy
8. 4. 2024 16:36
Odpovědět  Peter 008

Bez vize a cesty neudělá nic. Dle mne je to taková obezlička, aby se nemuselo vystoupit z EU a přitom ale říci, my jsme se snažili to změnit. Vždyť mu přece samotný pán Borrell navrhl, že nemusí Maďaři v unii být. Tak oč tu sakra jde, již z toho je patrné, že ta banda v EU kurs nezmění.

Jura S
8. 4. 2024 16:45
Odpovědět  Pavel z Moravy

Tak to je jasné, že IV. ŘÍŠE se tak lehce nevzdá…. ještě 50-60 let Izrael naháněl po celé zeměkouli nacisty že…

Albi
8. 4. 2024 17:00
Odpovědět  Pavel z Moravy

Tak raději nedělat nic?
Jako kdyby si Gosudar řekl: “Západ má svá Pravidla, proti nim nic nezmůžu”.

Jistěže se to za půl roku maďarského předsednictví nemůže ze základu změnit, ale cesta se alespoň naznačí..
Jak je ten výrok? “Kde je vůle, je i cesta“.

Jura S
8. 4. 2024 17:12
Odpovědět  Albi

Nebojte, Orbán tu cestu zná…. 🙂

8. 4. 2024 19:01
Odpovědět  Pavel z Moravy

Myslím, že vizi má.

Tupý hulvát
8. 4. 2024 18:50
Odpovědět  Peter 008

Já si myslím,že možná couvá a vymlouvá se.

Pavel z Moravy
8. 4. 2024 20:10
Odpovědět  Tupý hulvát

To si přesně myslím i já. Vždyť mu bylo jasně řečeno, že je v unii nikdo nedrží. Nezdá se vám podivné, že na to nijak zvlášť nereagoval. Já si také myslím, že couvá, ale nechce ztratit tvář. Ale ať si každý věří čemu chce.

Jura S
8. 4. 2024 16:13
Ohodnotit příspěvek :
     

TAH hodný šachisty, za bariérou věží udělat průstřel dámou jištěnou koněmi… (šachisté ocení…)
Nač utíkat před zrůdou, když je možné ji zabít… (myslím legislativně :-)) … tak se to má dělat…. Aspen prasečí kvikot sice bude, ale holt to je cena za “průraz” a pak kvikot zmlkne…

skeptik
8. 4. 2024 17:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Pokud samotní občané jednotlivých států EU nebudou chtít změnu z fašistického režimu na demokratický a právní stát, tak reforma EU není možná.

8. 4. 2024 18:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Je to fiškus, tenhle kluk madarská. A na konci všech těch změn budou v Evropě tři, možná čtyři bloky, z nichž jeden bude nárazníkové soustátí mezi Federací a Záchodem a bude slout možná Středoevropská unie, případně konfederace, možná Trojmoří či Mezimoří, případně Svaz středoevropských národů či něco na ten způsob – fantazii se meze nekladou.
Aspon tak mi to, jak toho madarskýho filutu – nenápadně směřujícího k modifikovanému modelu Rakousko-Uhersko II. – posledních pět let sleduju, připadá.
Nakonec by to moh i bejt docela životaschopnej spolek, v kterým by se dalo lidsky žít.
No, uvidím, co se z toho všeho nakonec utřese.

Jura S
8. 4. 2024 19:16

Taky bych si to jako dědek pro svý vnuky přál… taková ta jasné ” demarkační čára” – zde bílí slované- tam za plotem “MULTIKNEDLÍK ”
Se zas produpalo prachů jak z RVHP, tak NATO, ty ploty tam byly a krásný , minová pole , vlčáci fakt ostří.., kolik stála údržba.. pak se to pobouralo a včíl zas znova to postavit…

Slovan
9. 4. 2024 07:26
Odpovědět  Jura S

Přesto se to pár blbů snažilo přejít a pak viseli na drátech. Vím jak to bylo zabezpečený a mě by to ani nenapadlo.

Staník
9. 4. 2024 08:20

Orbán kdesi navrhoval V4 ve formátu Maďarsko, Slovensko, Rakousko a Srbsko, páč ČR a Polsko jsou v nyní nedohodnutelní a v současné podobě V4 nemá smysl. Tož to by mohla být také zajímavá změna.

9. 4. 2024 14:40
Odpovědět  Staník

Myslím, že na podobném modelu už roky pracuje, přičemž ho za pochodu upravuje dle situace.
Po Putinovi druhý evropský (Rusko je evropská civilizace) vůdce se státnickým myšlením. Putin světového, Orbán evropského formátu. V současnosti dle mého nemá O. v tzv. západní Evropě stejně schopného soupeře, ač se snažím a hledám seč mohu.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$