Hlavní úkol válečné propagandy Západu: Zmasakrovat historii. Především mladí nesmějí vědět:

28. 6. 2022

Pavel Kopecký přináší zajímavý text finského blogera, jenž dokazuje, že zatímco zkorumpovaní politici připravují s Bidenem (respektive těmi, kdo za touto loutkou v přítmí stojí) další světovou válku, obyčejní lidé, přinejmenším mnozí, ještě neztratili paměť a smysl pro realitu

Právě ve chvíli, kdy Turecko oznámilo, že souhlasí se vstupem Švédska a Finska do NATO, jsme dostali do redakční pošty pozoruhodný článek finského blogera. Nejenže vyjadřuje, že údajný souhlas finské veřejnosti s porušením dosavadní neutrality a zapojením se do obkličování největší země světa je jen mediální a politickou konstrukcí. Přináší však i řadu dobře seřazených faktů, které se už dávno nesmí dostat především k mladším generacím. Ve Finsku se to však zjevně podařilo:

Ptáte se na výsledky ruské „agrese“? Jsou následující: polovina Evropy a část Asie dostala svou státnost z rukou nebo pomocí tohoto konkrétního státu.

Pojďme si připomenout, kdo přesně:

Moje Finsko v letech 1802 a 1918 – (do roku 1802 nikdy nemělo vlastní stát).

Lotyšsko v roce 1918 (do roku 1918 nikdy nemělo vlastní stát).

Estonsko v roce 1918 (do roku 1918 nikdy nemělo vlastní stát).

Litva obnovila svou státnost v roce 1918 díky Rusku.

Polsko obnovilo stát s pomocí Ruska dvakrát, v letech 1918 a 1944. Rozdělení Polska mezi SSSR a    Německo je jen krátké období!

Rumunsko se narodilo v důsledku rusko-tureckých válek a stalo se suverénem z vůle Ruska v letech 1877-1878.

Srbsko také v důsledku těchto válek se narodilo jako suverénní stát.

Moldavsko jako stát se zrodilo v rámci SSSR.

Bulharsko se osvobodilo od útlaku Osmanské říše a obnovilo svou nezávislost díky vítězství ruských zbraní v rusko-turecké válce v letech 1877-1878, která měla tento cíl. Jako poděkování se stát Bulharsko zúčastnil dvou světových válek v rámci protiruské koalice. Bulharsko je nyní členem NATO a americké základny se nacházejí na jeho území. Po roce 1945 nebyl na jeho území jediný ruský voják…

Řecko v roce 1821 Ruskem získáno zpět od Turků.

Ázerbájdžán jako stát poprvé vznikl jako součást SSSR.

Arménie byla fyzicky zachována a oživena jako stát pouze v rámci SSSR.

Gruzie byla díky Ruské říši fyzicky zachována a oživena jako stát

Turkménie nikdy neměla státnost a vytvořila ji pouze jako součást SSSR.

Kyrgyzstán nikdy neměl státnost a vytvořil ji pouze jako součást SSSR.

Kazachstán nikdy neměl státnost a vytvořil ji pouze jako součást SSSR.

Mongolsko nikdy nemělo státnost a vznikla pouze za pomoci SSSR.

Bělorusko a Ukrajina také poprvé získaly státnost v důsledku Velké říjnové revoluce v rámci republik SSSR. A teprve v roce 1991 (i na Rusku) získali úplnou nezávislost.

Role Ruska-SSSR při zrození a vzniku takových států jako je Čína, Vietnam, Severní Korea, Indie, Alžírsko, Kuba, Izrael, Angola, Mozambik atd.

Taková zvláštní „agrese“ historicky projevená Rusy!:

Za významného přispění této země dosáhlo své nezávislosti na Francii i Švýcarsko. Lépe řečeno, povedlo se to díky Suvorovovi před 217 lety, a od té doby Švýcarsko nikdy (!) nebojovalo;

Taky se stalo:

– osvobození Rakouska od Třetí říše v roce 1945;

– osvobození Československa od Třetí říše v roce 1945;

Nebo: Kateřina II. v roce 1780 svým vlivem dala vzniknout Lize ozbrojené neutrality a poskytla skutečnou podporu severoamerickým osadám-pozdějším Spojeným státům v boji za nezávislost na Británii.

2 x za poslední dvě století Rusko poskytlo nezávislost většině evropských států poté, co zničilo Napoleona a Hitlera.

Stalinův postoj byl rozhodující ve vyjednávání s USA a Anglií, které poskytly Německu možnost zachovat si státnost po porážce v roce 1945;

Gorbačovův postoj umožnil oběma německým státům se po roce 1990 znovu spojit (aniž za to cokoli požadoval, kromě slibu, že se NATO nebude rozšiřovat na východ k ruským hranicím);

Sovětská pomoc Egyptu, po které Egypt dokázal odolat a posílit svou nezávislost ve válce s Izraelem, Británií a Francií v letech 1956-57.

Zásah SSSR v roce 1967, který zastavil válku mezi Izraelem a Egyptem (ve skutečnosti zachránil Araby před porážkou ve dvou válkách mezi lety 1967-74).

Rozhodující úloha tehdejšího Sovětského svazu zajistila nezávislost Angoly v roce 1975.

A na závěr to hlavní: Byl to SSSR, který po vítězství ve 2. světové válce hrál klíčovou roli v procesu globální dekolonizace, a zajistil nezávislost většině kolonií patřících západoevropským státům.

Bohužel Rusko velmi často obětovalo zároveň vlastní zájmy.

Pokud by se politika Ruska, byť jen zčásti podobala politice Britů, byla by nyní polovina světa součástí ruského luxusu, jaký užívají např. šejkové z Arabského zálivu na úkor států a zemí, kdysi osvobozených od západních kolonialistů.

Proto je polovina světa dlužna Rusku za svou existenci.

Posílám tento soubor pro vytvoření paměťového řetězu: Na památku 20 milionů sovětských občanů, 10 milionů křesťanů, 1900 kněží.., kteří byli zabiti, mučeni, znásilněni, upáleni, zemřeli hladem a zničeni německými nacisty!

Nyní, více než kdy jindy, je potřeba dělat vše, aby svět nikdy nezapomněl; pro stálou paměť, jak sovětský lid přispěl k osvobození Evropy od fašismu.

Zdroj : Protiproud

4.4 7 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.4 7 hlasy
Ohodnotit příspěvek
25 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Ladislav
30. 6. 2022 13:06
Ohodnotit příspěvek :
     

A ptám se, už tento článek má i Gebls24? To by byl pro ně šok! Vlastně, oni by tomu stejně nevěřli! Při jejich tupé vypatlanosti!

Albi
30. 6. 2022 16:13
Odpovědět  Ladislav

Ten článek je přece jasná dezinformace. Cempera na nasadit na bloggera! Manipulátory povolat do práce.
Pokud takové odborníky ve Finsku nemají, můžeme jim je jistě na nutnou dobu zapůjčit. Máme jich dost. 🙂

VAL
30. 6. 2022 18:40
Odpovědět  Albi

Zapůjčit nééééééé! To by nám je vrátili.

Albi
30. 6. 2022 19:43
Odpovědět  VAL

Pravda! To jsem nedomyslela. 🙂

me2d44
1. 7. 2022 14:20
Odpovědět  Ladislav

Gebls24 papouškuje jen to, co mu diktují z Bruselu, nebo z USA. Vemte si jen, že i naše školství šlo do kytek! Já měl možnost mluvit i s veterány 2WW. No při tezi, že američané dobyli i Hradec Králové – ti se musí dneska v hrobech otáčet, jak rotor na vrtulníku. Vyčíslení padlých v Plzni, kam amíci dorazili bez boje: to byl 1 (slovy jeden) co při převozu zajatých Němců na exkursi opilý spadl z náklaďáku. I JEJICH vlastní filmy ukazují – jak kromě pár chvil, než Němce naštvali – bylo zapojení USA jen ke sběru kořisti a jinak procházka – kdo vlastně osvobodil Evropu? No kovboj to rozhodně nebyl, i když osvoboditele to stálo krev a životy…..

Pavel
30. 6. 2022 13:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Pro stálou paměť, jak sovětský lid přispěl k osvobození Evropy od fašismu. Na školách je pravdivě historii neučí, vím jaké jsme měli problémy v rámci KČP/ klub českého pohraničí/ pořádat přednášky. Není od věci se pozastavit nad tím, kolik dokumentů o nacistech a Hitlerovi za poslední 2 až 3 roky vysílala zprofanovaná a zfanatizovaná ČT. Staří lidé, kteří válku zažili vymírají a ta mladá zfanatizovaná, přeformátovaná a protirusky naladěná děcka, kterým jsou dennodenně prováděny výplachy mozku jsou již tak zformována, že nevím, co by se muselo stát, aby došlo k nějaké kladné změně.

Pavel K
30. 6. 2022 13:44
Odpovědět  Pavel

Je to čtrnáct dní, co jsem v místním Kaufu oslovil mladého kluka (29). Doplňuje tam zeleninu a já si ho za tu dobu oblíbil. Slušný kluk, sportovec a pracovitý. Tak mi říká, že byl s kámoši na cvičení a že chtějí vyrazit bránit US zájmy na ÚKá. Já mu říkám vole seď na prrdeelyy a buď rád že dejcháš. Se culil, tak jsem mu dal PŠM. Když jsem mu říkal kolik toho rusům dlužíme, že nás v 45 vytáhli ze sraččekk atd. tak vejral a pak mu říká víš ty vůbec že ta UKá byla součástí Ruska. Tak jen zalapal po vzduchu a říká jóó?!! Koukal jako puk. Tak jsem ho snad nasměroval dobrým směrem.

Gene
30. 6. 2022 13:47
Odpovědět  Pavel K

Pavle, co chces po klukovi, ktery ve 29 rovna cibule?

Pavel K
30. 6. 2022 15:07
Odpovědět  Gene

Tak samozřejmě, taky to někdo dělat musí, ale já mám v oblibě každého kdo se ke mě chová jako k člověku a slušně. Stará se o sebe, pořídil si byt, hraje dobře hokej, takže to lempl nebude, ale o Rusku toho moc neví.

Gene
30. 6. 2022 15:42
Odpovědět  Pavel K

Ale ja nerikam ze je lempl, ale ptam se co od neho ocekavas? Takou praci maji delat mladsi, kteri si privydelavaji a nebo stari, kteri se doma nudi a nebo potrebuji trochu vic penez k duchodu.

Pavel K
30. 6. 2022 16:45
Odpovědět  Gene

Tí to ještě neumí tak hezky porovnat. 😊

Pavla
30. 6. 2022 18:27
Odpovědět  Pavel K

Díky byť za jednoho informovaného,
p.s. mladší vyčuránci spíš bojovat za nikoho nepojedou.

zuza
30. 6. 2022 19:49
Odpovědět  Gene

ten 29 ročný chodil minimálne 8 alebo 9 rokov na základnú školu, kde sa učili dejepis. Som zvedavá, čo dnes majú v dejepisných učebniciach napísané o tej druhej svetovej.

Pavel K
30. 6. 2022 21:50
Odpovědět  zuza

Hlavně že soužky furt volají po zvýšení platu a jak jsou nedoceněný.

Dan
30. 6. 2022 14:24
Odpovědět  Pavel

Je to těžký jim to vysvětlit. Znám to ze své zkušenosti se stejně starými jako já. A to je mi 17. Stačí mít jen trochu inteligence a pochopíte co se děje. Ale oni nechtějí ani přemýšlet. Stále jen opakují věty, které dohromady nedávají smysl a vůbec jim to nevadí. Hádali by se i za to, že nebe je červený kdyby to řekla ČT a Fiala.

Gene
30. 6. 2022 14:39
Odpovědět  Dan

Dane, treba vam neco naznaci to to.
https://www.goacta.org/2022/05/mark-bauerlein-the-dumbest-generation-grows-up/
Budte rad ze mezi ne nezapadate.

Dan
30. 6. 2022 17:40
Odpovědět  Gene

Díky za odkaz

Lubek
30. 6. 2022 15:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Niekoľko rokov nazad som si bol pozrieť múzeum Lešany. Nie je to Sinsheim, narvaný všetkým možným, ale expozície sú utriedené podľa typu výzbroje, v čase. Rád by som sa ta vrátil. Do haly č.10, kde je raketové vojsko ale hlavne do haly č.6 Ostravská operace. Nevynechal som žiadnu väčšiu akciu rekonštrukcií bojov, …asi to viac už nebude, ale hala č.6 v Lešanoch je tiež zážitok.
Poštudoval som si potom pozornejšie priebeh Ostravskej operácie. Možno to tak skutočne nebolo, ale dočítal som sa, že maršál Konev (ktorého sochu teraz vláčia kade-tade) zakázal letecky bombardovať najmä železiarne a nepoužívať ťažké delostrelectvo. (Proti tomu je celkom zaujímavé bombardovanie Škodovky dva krát bez jedného zásahu, zato posledný vojnový nálet američanov Škodovku zrovnal). U nás to schytali najviac Nové Zámky a Apollka. Iste, čo je to proti bombardovaniu pobrežia Francúzska po vylodení, Monte Casina, Drážďan, neskôr Belehradu a pod. Celkom sa mi však chce veriť tomu nariadeniu maršála Koneva. Asi netreba mať ilúzie, zachovanie železiarní malo určite význam aj pre ZSSR, ale aj tak. V Kieve teraz stále fungujú vodárne, majú elektrinu, plyn, fungujú nemocnice, jazdia vlaky, mosty stoja. Alebo nie?
To v Belehrade… psssst.

Ladislav
30. 6. 2022 15:27
Odpovědět  Lubek

Jen se neboj a ukazuj amícká zvěrstva!

Bozena K
30. 6. 2022 19:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Hezky zhrnuto …. jenomže, mladí tomu již nevěří, jsou zmanipulovaní mainstreemem a školou a všechno,co je pozitivní v souvislosti s RF, považují za propagandu, bohužel

me2d44
1. 7. 2022 14:41
Odpovědět  Bozena K

Abych Vám trochu nabořil sebevědomí: A věříte tomu, že američtí Indiáni – jen tak bez důvodu – vyvražďovali bílé, aby nakonec skončily jejich zbytky v rezervacích, kde z velké části jsou dodnes? Ono, poučení můžete najít i ve ŠPATNÉM westernu. Amíci totiž ani netuší, co ty jejich filmy prozrazují o jejich skutečné povaze. Ano, v Americe to odnesli i mírumilovní běloši, ale aby dostali svoje políčko, tak ho musel někdo napřed ukrást – a za 300 let počet mrtvých Indiánů jde do milionů…. Zkuste si někdy pustit „špatný western“ – ta povaha amíků se dodnes nezměnila!!!

pavelpe
1. 7. 2022 00:55
Ohodnotit příspěvek :
     

V zemi, kde učitelka dějepisu z Brna u Jílkové na ČT veřejně tvrdí jak Československo osvobodili Američani, můžete jen obtížně předpokládat historickou vzdělanost mladých lidí. Já bych pro neznalé doplnil několik čísel. Při osvobozování ČR položilo život 144 000 vojáků Rudé armády. Pro srovnání – při celém tažení západní Evropou padlo 136 000 Američanů. Dále při osvobození zemřelo 33 000 Rumunů, 1300 Poláků a kolem 140 Američanů (ani jeden v pozemním boji, jednalo se o sestřelené letce. Okupaci nepřežilo 360 000 Čechů. Více jak 420 000 „těch hodných nevinných sudetských Němců“ sloužilo ve složkách Wehrmachtu a SS, dalších 12 000 sloužilo v represivních složkách na území Protektorátu. Američané nesmyslně zničili bombardováním v posledních dnech války majetek za 63 miliard dnešních korun. Tajný projev Heydricha: 50% Čechů bude zlikvidováno, ostatní budou určeni na práci pro říši. Tolik fakta.
Dnes vidíme zpochybňování celé české státnosti a historie. Nejen v době 2. světové války, ale už dochází k dehonestaci husitského hnutí, českých legií, zpochybňují se sympatie Masaryka nebo Beneše k sovětskému Rusku. To je bohužel realita. Jediná šance je historická paměť nás starších, kterou musíme předávat našim potomkům a eliminovat indoktrinaci neziskovek a školství.

Patrik
1. 7. 2022 17:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Kvalitní souhrn, který se dá používat i v diskuzích s lidmi, kteří nejsou tak ignorantští, ale pouze jim chybí znalosti.
   Rusko je civilizace v pravém smyslu. Je to multinárodní stát, který kolem své multinacionality stvořil společnou státnost všem národům. Zcela přirozeně začlenil do své sestavy menší národy a na principu společných cílů pak tyto národy byly stabilní součásti Ruska. Pokud Rusko procházelo krizí státnosti, odpadaly často od centra některé okrajové části, vystavené velmi často agresivnímu informačnímu vlivu vnějšího konkurenčního centra. V našem případě kolektivního Západu. Přirozeně, pokud Rusko začlenilo do své sestavy etnika bez vlastní státnosti, tak díky postupnému vzdělávání tamních elit, byl vytvořen kádrový řídící sbor. Často byly ruskými učenci znovuobjeveny místní lidové dialekty (případ Finska), které byly potlačeny jiným centrem řízení, které uplatňovalo politiku potlačování místních národních osobitostí za účelem stabilní vlády nad daným územím.
   Kolektivní Západ toto má zcela obráceně. V západní civilizaci vznikají státy kolem jednotlivých, věšinou etnicky homogenních národů. Západní civilizace totiž stojí na myšlence „rozděl a panuj“. I Západ má svoje centrum, ale to se může v čase měnit vždy, když v dané době centrum řízení ztratí svůj zdrojový potenciál pro správu všech objektů (států), které řídí. V minulosti centrum přešlo např. z Británie na USA (ačkoliv sama Británie si některé řídící kompetence zachovala).

Patrik
1. 7. 2022 17:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Chápu mnohé diskutující zde, ohledně jistého pesimismu k mladé generaci. Je třeba vnímat, že naši mladí jsou pod masivním informačním úderem. Ten cílí na jejich světonázor. Vnucuje jim myšlenku, že člověk by měl být člověku vlkem. Že je potřeba soupeřit a ten nejlepší vítězí a je oceňován. Všichni vidíme, kam toto na Západě vedlo. O to více bychom se měli snažit mezi mladými pěstovat mravnost. Spolupráce oproti kompetici. Pozitiní životní náhled a jistý optimismus podložený vírou v budoucno. Pokud není víra v budoucnost, není ani budoucnost. Samozřejmě při vnímaní všech problemů, o kterých ale vím, že jsou řešitelné. A ti teď nemyslím nějaké to moderní ignorování nepříjemností a problemů nasazením faktologického filtru zvaného „růžové brýle“. Je třeba chápat roli kultury a rodičů, protože psychika mladého člověka je hotová až kolem 20 let. Právě tehdy (+/-) je mladý člověk připraven na VLASTNÍ revizi obsahu své psychiky. Prostě začíná přemýšlet jaký je člověk. Ale dnešní kultura jej od tohoto odrazuje a tuto dobu oddaluje.
   Mě samotnému je 28, takže chápu problémy, kterým tahle generace čelí. S manželkou vnímáme, že základní školství je problém, proto tam pravdépodobně naši zatím 2 letou dceru dávat nebudeme.

Pavel K
1. 7. 2022 18:33
Odpovědět  Patrik

Patriku výborně, máš přehled a to je dobře, hodně štěstí. Já jsem asi ještě starší než tvoji rodiče. Doba je zlá. 🙋‍♂️