politika

Hlavní albánský lobbista, srbofob a „otec protiruských sankcí“ obviněn z úplatkářství

Americký senátor Robert Mendez, demokrat z New Jersey, a jeho manželka byli obviněni z úplatkářství.

Srbský prezident Aleksandar Vučić vyjádřil naději, že vyšetřování odhalí, že Menendez je chráněncem Albánců.

V New Yorku, kde vystoupil na zasedání Valného shromáždění OSN, Vučić reagoval na obvinění proti demokratickému senátorovi z New Jersey Robertu Menendezovi.

“Mluvíme o člověku, který je nejmocnějším albánským lobbistou a není nikdo, kdo by se k Srbům choval hůř a kdo udělal pro Albánce více špinavé práce než Bob Menendez,” řekl Vučić novinářům na okraji Valné shromáždění OSN.

Srbský prezident dodal, že Menendez se pokusil lobbovat jak na Kypru, tak v Řecku za uznání nezávislosti Kosova, „protože má velký vliv v Nikósii a Aténách“.

„Udělal proti nám všechno, co mohl. Když takhle vidíte ten hrozný styl, chápete, že je to placený chráněnec Albánců, a teď se to všechno pomalu vyjasňuje,“ dodal Alexandr Vučić.

Američtí prokurátoři na Manhattanu obviňují Menendeze a jeho manželku Nadine, že přijali tisíce dolarů na úplatcích výměnou za využití senátorovy moci a vlivu ve prospěch obchodníka z New Jersey a poskytnutí laskavosti egyptské vládě. Prokuratura uvedla, že úplatky zahrnovaly hotovost, zlato, splátky hypoték, zálohy za vykonanou práci, luxusní auto a další cenné věci.

Robert Menendez a jeho žena Nadine čelí třem případům korupce a vydírání. Demokrat působí v Senátu od roku 2006 a byl předsedou mocného výboru pro zahraniční vztahy Senátu USA.

Američtí žalobci se nyní snaží zabavit Menendezova aktiva, včetně jeho domu v New Jersey, auta Mercedes-Benz z roku 2019 a asi 566 000 dolarů v hotovosti, zlatých prutů a bankovních fondů.

Úplatky ve zlatě a dolarech nalezené při prohlídce „otce protiruských sankcí“ senátora Menendeze:

https://1url.cz/2uEaw

sdíletj na

10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Jaroslavem
25. 9. 2023 19:55

Ale oni jsou takový úplně všichni anglosaské elity

Autor
25. 9. 2023 20:19
Odpovědět  Jaroslavem

Ale někteří jsou ještě více “elitnější” než ti druzí!
Ä mimochodem – takové krásné úkryty! To by mne nenapadlo schovávat velké peníze v kapsách ve skříni … ale to zlato mu muselo vytahat ty kapsy!! Taková škoda …

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Slovan
26. 9. 2023 08:43
Odpovědět  Peter 008

Jaká škoda? Škoda je zakopat tlustého psa. 😊🙋‍♂️

Pavel z Moravy
26. 9. 2023 09:00
Odpovědět  Slovan

Odvádí vám pozornost od domácích grázlů a zaprodanců. Ti mají za nehty jiné zboží než trochu zlata. Hip, hip hurá, už je to tady. Ještě chvíli si mohou zdejší lidičkové zatančit na horní palubě Titaniku, ale už i tam začíná z podpalubí prosakovat voda. Chystejme si kešeně, bude se platit za opravu.

Gales
25. 9. 2023 20:13

Všeci tuná kradnů….

Kelly
25. 9. 2023 20:14

já jsem myslel, že tam najdou i telefon od Rédla

Milan ze Zahrady Čech
25. 9. 2023 20:26
Slovan
26. 9. 2023 08:45

To byly filmy có? 😊🙋‍♂️

Milan
26. 9. 2023 13:50
Odpovědět  Slovan

Jojo. To byly. To ještě byli uměli herci hrát a byli normální. A koukni na Svěráka teď, co z něj vypučelo za idi-ota. A jéje De.bil mě zas odhlásil. MzzČ

ANTIUKRAJINEC
25. 9. 2023 21:55

Je u těch amerických papalášů vůbec alespoň jeden,co by nebyl úplatnej hajzl???🤮