politika

“Hitler 21. století.” Turecko žaluje Netanjahua u ICC za genocidu Palestinců

Ankara podala u Mezinárodního trestního soudu (ICC) žalobu na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a obvinila ho z genocidy v pásmu Gazy, uvedl na sociální síti X Metin Külünk, právník turecké vládnoucí Strany spravedlnosti a rozvoje, uvádí  RIA Novosti.

Dnes jsme v zastoupení svědomí občanů Turecké republiky podali k Mezinárodnímu trestnímu soudu v Haagu žalobu na Hitlera 21. století – izraelského premiéra Netanjahua, který musí stanout před soudem za genocidu, kterou spáchal v pásmu Gazy a všechny zločiny proti lidskosti,“ napsal právník.

Külünk upřesnil, že spolu se dvěma kolegy podal žalobu prostřednictvím tureckého ministerstva spravedlnosti, které zašle ICC 23stránkový dokument.

Erdogan nazval Izrael teroristickým státem

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan během projevu v tureckém parlamentu označil Izrael za teroristický stát.

„Izrael terorizuje Gazu. Izrael je teroristický stát,“ cituje ho RIA Novosti.

Erdogan již dříve uvedl, že Izrael zkouší trpělivost Turecka vyhrožováním jadernými zbraněmi.

Navrhl, aby vedoucí představitelé regionálních zemí uspořádali konferenci o denuklearizaci v souvislosti s rozhovory o izraelských jaderných zbraních.

Jak zdůraznil prezident republiky Recep Tayyip Erdogan, Ankara usiluje o prohlášení Izraele za válečného zločince. Minulou sobotu poznamenal, že Turecko již nepovažuje premiéra Netanjahua za partnera, ale šéf zpravodajské služby země udržuje s Tel Avivem kontakty.

https://1url.cz/sukaq
https://1url.cz/QukgS

sdíletj na

36 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
JoFa
15. 11. 2023 22:06

Erdogan je stará filcka, ktorá oj..bala už EU, Rusko aj amíkov, jemu ide len o jeho moc. Na tie jeho žvásty muslimovia nezaberú, jeho falošné riešenia za okrúhlym stolom sú len trapné divadlo. Turci chcú tvrdý postup voči Izraelu. Toto neudrží.

Jaris
16. 11. 2023 00:19
Odpovědět  JoFa

Ale kdepak! To EU uz tolikrat ‘ojebala’ Turecko s tim, ze ho prijme jako soucast EU a nakonec z toho vzdy seslo. Erdogan je sice liska podsita, ale v tom, ze Izrael je teroristicky stat a Satanyahu zkurvysyn, ma naprostou pravdu.

Me Two
16. 11. 2023 00:59
Odpovědět  Jaris

hele, na férofku: jsem rád, že T není v EU a modlím se, aby to vydrželo co nejdýl.

Jaris
16. 11. 2023 01:36
Odpovědět  Me Two

Souhlasim. Turecko je z jineho testa. Ovsem prolhana EU nema Turecko vodit za nos, kdyz nema v umyslu Turecko do sveho kabaretniho spolku karbaniku prijmout. At jsou Turci radi, protoze byt v tom falesnem spolku EU blaznu neni zadna vyhra a jsem presvedcena, ze to Turci jiz prohledli.

Tupý hulvát
16. 11. 2023 08:10
Odpovědět  Me Two

Vy si na férovku tedy myslíte,že by ta prolhaná svoloč EU MOHLA být ještě horší,než je,pokud by v ní bylo TURECKO?!Svatá prostoto.

Putinovec
16. 11. 2023 07:08
Odpovědět  Jaris

Pořád ještě nevidíte proces likvidace Izraele jako takového , nebo si počkáte až k tomu dojde a potom si řeknete aha ?
Konec Izraele byl přichystán už tehdy , kdy byl zasazen do prostoru , kde právě ukončuje svoji životnost .

Jaris
16. 11. 2023 09:39
Odpovědět  Putinovec

Ne, neverim. Pokud vsak k likvidaci krvaveho Izraele preci jen dojde, nereknu aha, ale ‘zaplatpanbuh’.

ali-baba
16. 11. 2023 13:17
Odpovědět  Jaris

ten jaris to je nejaky cigan, ci z pomocnej skoly? Admin by si msl vdimat slovnik ptitomnych blogerov!!! Za co berie prachy?!

Pavel z Moravy
16. 11. 2023 16:52
Odpovědět  ali-baba

A ty jsi kdo? Přečti si to po sobě a přestaň prudit. Na ni nemáš.

Administrátor
P.A.Semi
17. 11. 2023 08:04
Odpovědět  Pavel z Moravy

Předtím tu (ali-baba) psala jako Dulcinea… Jakožto podvodník střídající jména je tu první ke smazání, možná proto tolik kvičí…?

Jak “bere prachy” ? Vidíte tu někde reklamy, nebo poděkování sponzorům, nebo něco takového ? Víte, leccos funguje i Zadarmo, lépe než ohýbat páteř před “Sponzory” a reklamními agenturami…

πα½

Standa
16. 11. 2023 19:55
Odpovědět  ali-baba

Je toto možné, placený policajte. Píšeš z cesty!Psát neumíš, myslet neumíš …prostě placený policajt nastrčený ještě větším blbem než jsi ty!
A ty tady budeš , ubožáčku “vyhazovat diskutéry? Mám tě v hledáčku, kartone!

primak
16. 11. 2023 08:34
Odpovědět  JoFa

Co to je za blbej komentář? S tím jdi někam jinam. Tady nejde o Erdoganově vstupu do EU, ale o to, že jako jediný ze 200 států si dovolí, to co si dovolil.

Standa
15. 11. 2023 22:55

Celý svět ví , že Žídovský stát je postavený na teroru. Židé jsou teroristé ( podle Bible) už tisíciletí , ale neustále se zaštitují tu holokaustem nebo pogromy atd. ..(.proč asi to vzniklo), aby odůvodnili svou agresivitu proti lidstvu.Ale pokrytectví existuje , hlavně, když ovládají svět. ( oni nic , oni muzikanti)
Proč obvinit Netanjahua , když neobvinit židy? Netanjahu je jednotlivec , ale ta agresivita je jim všem vrozená.Nemám nic proti jednotlivému mravenečku , ale oni jsou organizované mraveniště.

Standa
15. 11. 2023 23:12
Odpovědět  Standa

Jak to celé vzniklo?Židé, kteří měli velký vliv na politiku Spojených států a následně i Velké Británie, a to především ve věcech ekonomických, zajistili Německu obchodní embargo a bojkot německého zboží. Některé světové noviny měly v roce 1933 na předních stranách „Židé vyhlašují válku Německu“, následně slovní i jiné útoky přibývaly:„Judea vyhlašuje Německu válku! Židé celého světa, spojte se! Bojkotujte německé zboží! Demonstrujte!“ – všechny hlavní titulky Daily Express, 24. března 1933.

Izraelský lid celého světa vyhlašuje Německu obchodní a finanční válku. Čtrnáct milionů Židů stojí pospolu jako jeden muž ve vyhlášení války Německu. Židovský velkoobchodník opustí svou firmu, bankéř burzu, obchodník svůj obchod a nemajetný člověk svůj prostý dům, v rozkazu připojit se společně do svaté války proti Hitlerově lidu.“ – Daily Express, 24. března 1933.

Každý z Vás, z Židů a Nežidů, který dosud nevstoupil do této svaté války, nechť tak učiní hned a tady. Nestačí nekupovat zboží z Německa. Musíte přerušit veškeré styky s obchodníky, kteří prodávají německé zboží nebo podporují německé lodě..

Standa
15. 11. 2023 23:22
Odpovědět  Standa

.. musíme zničit Hitlerův režim a přivést německý lid k rozumu tím, že zničíme jejich zahraniční obchod, na němž závisí jeho přežití.“ – Samuel Undermeyer, v rádiovém vysílání na WABC, New York, 7. srpna 1933. Samuel Untermeyer byl židovský vůdce a blízký přítel prezidenta Wilsona a Roosevelta.Bernard Baruch se připojil k Samuelu Untermeyerovi a volal po válce proti Německu: „Zdůrazňuji, že porážka Německa a Japonska a jejich eliminace ze světového obchodu by dala Británii obrovskou příležitost ke zvětšení zahraničního obchodu v objemu i zisku.“ – Barnard M. Baruch, „The Public Years“, strana 347 (New York: Holt, Rinehart and Winston, 1960). Bernard Baruch, syn německého Žida, byl poradce prezidentů Wilsona, Roosevelta a Trumana.

„Toto vyhlášení války proti Německu, jsme nyní povýšili na „svatou válku“. Tato válka skončí zničením Německa.“ Dr. Franz J. Scheidl, Geschichte der Verfemung Deutschlands.

Válka v Evropě je v roce 1934 nevyhnutelná.“ – H. Morgenthau, ministr financí Spojených států, Hearst Press, září 1933 (také citováno v „The Palestine Plot“, B. Jenson, strana 11 (vydáno Johnem McKinleyem, 11-15 King Street, Perth, Skotsko).

Standa
15. 11. 2023 23:23
Odpovědět  Standa

Pak se divili a diví, že němci odpověděli ,, Křištálovou nocí”.

Jaris
16. 11. 2023 01:37
Odpovědět  Standa

Stando, skvely komentar presne podle pravdy.

Putinovec
16. 11. 2023 07:14
Odpovědět  Standa

Ale no tak . Ten kdo tento proces spustil , využil dva své připravované nástroje , k prosazení svých ideologií .
Když se podíváte s odstupem , tak vzadu uvidíte jednoho majitele , který se snaží přesvědčit všechny ostatní o tom , že se perou mezi sebou dvě skupiny .
A přitom jde o pohůnky jedné bandy . https://1url.cz/ruVGe
Na konci videa je vidět ten trik , jak se dá snadno oblbovat vnímání lidí .

ali-baba
16. 11. 2023 13:22
Odpovědět  Standa

Co tu vypisujete o historii? Chodte na iny portal !!

Standa
16. 11. 2023 18:18
Odpovědět  ali-baba

Raději drž hubu,Ty běž do prd…, člováku! Kdo si nepamatuje vlastní historii zaslouží si ji prožít znovu! Vlastní hymnu si nepatujete!A divizi , Rychlé …něco, když jste vraždili v SSSR si nepamatujete…? Na jiný portál si běž ty ČLOVÁKU! Ty to zde organizovat nebudeš, šmejde.Běž do Tater a oběš se!
Jsi provokatér a chcípńi na rakovinu! Zřejmě s RaKUŠANEM , co tě živí!

ali-baba
16. 11. 2023 13:21
Odpovědět  Standa

Si milionar? Ja budem kupovat, je lacne a ja si drahe ceske a slovenske produkty jednoducho nemozem dovilit ! Tak tu nerob propagandu.

Standa
16. 11. 2023 18:19
Odpovědět  ali-baba

Jsi trapný ČLOVÁKU!Vypadni!

Karel
15. 11. 2023 22:59

Určitě je dobré, že se Turecko k tomuto kroku odhodlalo. Ale proč k tomu mlčí OSN??

Standa
15. 11. 2023 23:28
Odpovědět  Karel

Co je Netanjahu? Co k tomu může říci OSN?Odsoudit Izrael se neodváží i když genocida je zřejmá.Židé pokrytecky brečí , když likvidují nemocnice v Gaze pod různými záminkami.

Standa
15. 11. 2023 23:49
Odpovědět  Standa

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-video-izraelci-obri-explozi-znicili-parlament-v-gaze-239851#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
————————————————————————————————————
Co to je? Šílenství židů přesahuje hranice…..i když je to jistá inspirace pro Čechy.
Hloupé je , že okolo Sněmovny (Padlamentu)jsou dobré restaurace u Sedmiček, U Tomáše , U Tří hvězdiček , U Slunců , U Lvů atd.,které by to také odnesly.

Jaris
16. 11. 2023 00:34
Odpovědět  Karel

Ptam se OSN – proc nevyslou do Gazy alespon bile prilby, ze? Kdyz se nekde neco vrtne v jinych statech, sup, a uz tam bile prilby kuji pikle, jako napr.v Syrii. OSN neboli UN byla zalozena a je v zakulisi ovladana zidy. Proto muze byt potrestany kterykoliv stat, jen ne ten pravy kriminalni Izrael.

Standa
16. 11. 2023 12:17
Odpovědět  Jaris

Jari…Bííé přilby?Myslíte ty , co jsou v žoldu MI6 + USSA? Lžižoldáci ?Vážně věříte , že jsou nestranné? Že nejsou produktem ,, Západních zpravodajských služeb + dezinformací “?

Jaris
16. 11. 2023 12:28
Odpovědět  Standa

Vsak je znamo, jaci podvodnici to jsou. Proto jsem zminila Syrii,kde bile helmy sehraly trapne divadylko se syrskymi detmi.

Putinovec
16. 11. 2023 07:41
Odpovědět  Karel

Odpověď je velice jednoduchá . Když potřebujete prosadit určitý názor , kdy si dav má myslet , že ten nápad přišel sám od sebe , tak tu informaci musíte postupně vpravovat lidem do podvědomí .
Teprve po tom , kdy davy po celém světe budou na povel skákat a vykřikovat hesla svých sociálních kurátorů , do tohoto procesu vstoupí nástroj OSN .
A všechno to proběhne tak , jakoby na přání davů .
Přesně tak , jak samo proběhlo zbourání socialistického bloku . Tehdy to bylo taky na přání davů , které bylo jen potřeba dostat do ulic .

Pavel z Moravy
16. 11. 2023 10:34
Odpovědět  Putinovec

Souhlas, je to ten přesný nástroj jak na lid.

Petr
16. 11. 2023 13:26
Odpovědět  Putinovec

Placaté nesmysly, v 89 si přálo pád socialismu tak maximálně 30 disidentů, i proti Havel lhal na Letné že nechce budovat kapitalismus, vypískali by ho

Putinovec
16. 11. 2023 20:51
Odpovědět  Petr

A jak se to tedy stalo ? “Samo” ?
Máte na to odpověď .

Duudu Wo
16. 11. 2023 04:08

Až se jednou vrátí na svou planetu, na Zemi povstane království nebeské.

Standa
16. 11. 2023 07:53
Odpovědět  Duudu Wo

cit:,,Máme se nejlépe za 33 let” …Fiala ..on tomu snad sám věří! Oni zřejmě ano, ale jsou mimo realitu.
Pekarová plete svetry..asi pro poslaneckou Sněmovnu.
Přeji jim , upřímně, co nejdříve , co nejbližší, ,, Království nebeské”!
Milion lidí pod hranicí bídy A další se tam blíží! Máte se nejlépe?

katango
16. 11. 2023 11:17
Odpovědět  Standa

Ale ano, Fiala se určitě má nejlépe za 33 let a ti ostatní ve vládě a parlamentu taky.

Pavel z Moravy
16. 11. 2023 17:09
Odpovědět  katango

Však právě, to se musí posuzovat případ od případu. Tak u nás v paneláku byla v pronájmu maminka se 2 dětmi, asi tak 15 a 8 roků, která pracovala tady v jedné montovně u pásu. Když přišly Ukrajinky, tak Češkám udělali z práce peklo, jak říkala, šoupli je na tu nejhorší práci a ještě měli snahu je buzerovat. Říkala, že po několika letech musela z práce odejít, k tomu ji ještě mladý kluk, který je za vodou a zdědil i pěkný domek s tímto bytem zvednul podstatně nájem, tak musela holka odejít i z bytu a jít bydlet zpátky k tátovi. Chytráci budou říkat, že si měla našetřit apod. Jenže ti neví jak se asi žije samotné holce se 2 dětmi. Chodila oblékaná mnohem hůř, než naši romští spoluobčané ověšeni zlatem a v tom správném ohozu. Asi by měla říci škůdcům, že se má nejlépe ve svém životě. Ale bohužel, alespoň nějakou spravedlnost si budou muset tato děcka vybojovat sama. To my jim již moc nepomůžeme.