politika

Havárie IL-76. Ukrajina zabila své

Včera zhruba v 11:00 moskevského času se při pravidelném letu v oblasti Belgorod zřítilo letadlo Il-76. Na palubě bylo 65 zajatých vojenských vojáků ukrajinských ozbrojených sil přepravovaných do oblasti Belgorod k výměně, 6 členů posádky letadla a 3 doprovodné osoby. Na místo leteckého neštěstí přiletěla komise VKS, aby zjistila příčiny katastrofy – ruské ministerstvo obrany.

Ukrajinské vedení dobře vědělo, že podle zavedené praxe bude dnes ukrajinský vojenský personál přepravován vojenskými transportními letouny na letiště v Belgorodu k výměně. Podle dříve dosažené dohody se tato akce měla uskutečnit odpoledne na kontrolním stanovišti Kolotilovka na rusko-ukrajinské hranici. A přesto nacistický kyjevský režim učinil tento krok a sledoval cíl obvinit Rusko ze zničení ukrajinských vojáků. Spácháním tohoto teroristického útoku ukrajinské vedení ukázalo svou pravou tvář – pohrdá životy svých občanů – ministerstvo obrany Ruské federace.

Jurij Kot

Nejprve chci vyjádřit slova podpory rodinám a přátelům padlých ruských pilotů, kteří zachránili vesnici před pádem sestřeleného letadla, a specialistům, kteří doprovázeli válečné zajatce, kteří zemřeli spolu se všemi ostatními. Věčná vzpomínka a Království nebeské našim hrdinům. 

Díky tomu, že piloti IL-76 navedli letoun do pole, nebyla vesnice Jablonovo zasažena. 

Místní kněz Georgij Borovikov to oznámil RT:

“Hluboce se jim klaním. Budeme se za ně modlit. V blízkosti je škola, kde se děti učí. [Nyní ve vesnici] je vše uzavřeno, nemůžete tam jít.”

Podle ruského ministerstva obrany letadlo převáželo 65 zajatých vojáků ukrajinských ozbrojených sil k výměně. 

Zde jsou seznamy mrtvých válečných zajatců.

Pojďme si projít fakta o tom, co se stalo:

✅24. ledna skutečně mělo dojít k výměně zajatců, uznalo to Hlavní zpravodajské ředitelství Ukrajiny;

✅Ukrajinská média promptně zveřejnila informaci, že sestřelení letadla bylo „zásluhou“ ukrajinských ozbrojených sil;

✅První reakcí ukrajinských sociálních sítí je radost a jásání z vojenského úspěchu;

✅Poté, co se na ruských veřejných stránkách objevila informace (a poté oficiální potvrzení ruským ministerstvem obrany), že Il převážel zajatce, ukrajinská média začala opravovat své vlastní zprávy v obavě z odpovědnosti za odhalení viníků tragédie;

✅První verze ukrajinských úřadů byla vydána 6 hodin po tragédii;

✅Verze generálního štábu Ukrajiny se objevila téměř o 6 hodin později – “budeme pokračovat v práci.” V tomto okamžiku štáb stále neměl verzi;

✅Verze ukrajinského hlavního ředitelství zpravodajské služby také nevyvrací přítomnost zajatců na palubě.

Nyní se podívejme na důsledky:

🟢Výměny jsou nyní opět pozastaveny, jako po situaci s Azovci, které Zelenskij získal z Turecka;

🟢Úder západními zbraněmi (pokud to bude potvrzeno) na nebojové letadlo povede k nové úrovni eskalace rusko-západních vztahů;

🟢Tragédie zhorší vztahy Ukrajiny se Spojenými arabskými emiráty a Saúdskou Arábií. K dohodě o výměně došlo jejich zprostředkováním.

Z oficiálních ruských zdrojů víme, že Il-76 byl sestřelen ukrajinskými ozbrojenými silami z oblasti Liptsy, Charkovská oblast, pomocí protiletadlového raketového systému. Ukrajinské vedení dobře vědělo, že dnes bude ukrajinský vojenský personál přepravován k výměně vojenským transportním letadlem na letiště Belgorod. K samotné výměně mělo dojít odpoledne na kontrolním stanovišti Kolotilovka na rusko-ukrajinské hranici.

Navíc bezprostředně po incidentu ukrajinské bezpečnostní složky samy přiznaly, že tento teroristický útok spáchaly.

Hlavní zpravodajské ředitelství Ministerstva obrany Ukrajiny uvádí, že neví, kdo byl na palubě, Ukrajina nebyla informována o podrobnostech přepravy zajatců a celá situace je provokací Ruské federace.

Generální štáb ozbrojených sil Ukrajiny vydal na pozadí informací o pádu Il-76 prohlášení. Na své stránce o tom napsal hrdina Majdanu Geraščenko, který svým obvyklým způsobem vyhrožuje Rusku podobnými teroristickými útoky všude a neustále.

„Aby se snížila raketová hrozba ve směru na Charkov, ukrajinské ozbrojené síly nejen kontrolují vzdušný prostor, ale také podrobně monitorují odpalovací místa raket a logistiku jejich doručení, zejména s využitím vojenských transportních letadel…

👉🏻 S ohledem na to budou ozbrojené síly Ukrajiny i nadále přijímat opatření ke zničení prostředků dodávek a řídit vzdušný prostor ke zničení teroristické hrozby, a to i ve směru Belgorod-Charkov.”

Všichni závodili kdo toto “vítězství” co nejlépe využije. Ale když vyšlo najevo, že zničili především své bratry ve zbrani, něco se pokazilo. Všichni začali mazat příspěvky a měnit titulky.

Webové stránky RBC-Ukraine také upravily zprávy, ve kterých s odvoláním na vlastní zdroje uvedly, že „sestřelení Il-76 u Belgorodu je dílem ukrajinských ozbrojených sil“. 

Upravená zpráva RBC-Ukrajina.

Bylo: ‘Sestřelení Il-76 u Belgorodu je dílem ukrajinských ozbrojených sil’

Změněno na: ‘Il-76, který spadl u Belgorodu, přepravoval rakety pro S-300’

Nyní je tato zpráva pod titulkem „Il-76, který se zřítil poblíž Belgorodu, převážel rakety pro S-300“. Zároveň zmizely zmínky o tom, že letoun sestřelila ukrajinská armáda. Nyní text používá formulaci, že letadlo „spadlo“ – bez uvedení důvodů pádu. https://1url.cz/cugq0

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov řekl, že ukrajinská propaganda začala „zametat pod koberec“ svá prohlášení o Il-76 poté, co vyšlo najevo, že letadlo sestřelené ukrajinskými ozbrojenými silami přepravovalo ukrajinské válečné zajatce na výměnu.

„Nyní zjišťujeme fakta. První zprávy, které se objevily, byly, že bezprostředně poté, co se letadlo po výstřelu zřítilo, ukrajinská strana vyhlásila své další „vítězství“… Jakmile ale vešlo ve známost, že šlo o let přepravující válečné zajatce pro výměnu, – ukrajinští představitelé ukrajinského vojenského oddělení nemohli nevědět, že se taková výměna připravuje – ukrajinská propaganda okamžitě začala zametat bravurní zprávy o svých “vítězstvích” pod koberec”, řekl Lavrov.

Havárie IL-76. Ukrajina zabila své

Konstantin Dvinskij

Zasažení transportního letounu IL-76 ukrajinskou PVO v oblasti Belgorod samozřejmě není ani náhoda, ani chyba. Jde o záměrnou akci, která byla dobře naplánovaná, protože přiblížit západní protivzdušnou obranu (nemohlo to být jinak) blízko hranic je riskantní záležitost. Na rozdíl od předchozích operací je však současná situace odlišná v tom, že trasa, po které IL-76 mířil, byla dohodnuta s Ukrajinci v rámci tzv. „humanitárního koridoru“.

IL-76 měl dopravit zajaté vojáky ukrajinských ozbrojených sil do Belgorodu, poté se měla uskutečnit výměna zajatců. Podle prohlášení ministerstva obrany RF bylo na palubě 65 vojáků. Také 6 členů posádky a 3 doprovodné osoby. Všichni zemřeli. Pilotům se před zřícením podařilo ohlásit vnější náraz na letadlo a byli schopni nasměrovat IL-76 tak, aby nespadl do obytné oblasti. Posádka by bezpochyby měla být nominována na státní vyznamenání. Jsem si jistý, že to tak bude.

Vyvstává hlavní otázka: proč měl Kyjev potřebu sestřelit letadlo s vlastním vojenským personálem? Ostatně, opakuji, operace byla tak promyšlená, že možnost chyby by měla být zcela vyloučena.

Cynické akce kyjevského režimu jsou dobře známé. Připomínám, že ukrajinské ozbrojené síly zahájily v létě 2022 útok raketami Himars na kolonii v Jelenovce, kde byli drženi zajatci z Azova. Nyní se historie opakovala. 

Chtěl bych poznamenat, že soudě podle dostupného seznamu mrtvých byla většina zajatců ve věku kolem 40 let. Tedy zmobilizovaných lidí, kteří byli předtím chyceni na ulici. Pak zázračně unikli smrti a byli zajati. Poslední den zajetí je zničili vlastní lidé. 

Chci říct, že tato situace po tisící ukazuje, že náš nepřítel nemá žádné morální zásady. To bylo jasné od samého začátku, ale někteří stále živí naději, že je možné s kyjevským režimem něco vyjednat a dohodnout. Nelze.

Většina věří, že kyjevský režim je monolitický a jednotný. Ve skutečnosti to tak nikdy nebylo. Velmi zjednodušeně řečeno, existují dva klany. První je orientován na Washington, druhý – na Londýn. Ve skutečnosti od roku 2020 průběh eskalace a vypuknutí bojů realizovali ti druzí. Tehdy Zelenskij zároveň přísahal věrnost Londýnu.

Připomeňme si, kdo narušil istanbulská jednání v březnu 2022. Byl to tehdejší britský premiér Boris Johnson, kdo donutil Ukrajince raději bojovat, než souhlasit s navrhovanými podmínkami. Tehdy se objevil vtip „Rusko má dva spojence – Zelenského a Johnsona“. Ostudný mír by pro nás vlastně znamenal kapitulaci, protože jeho úkolem bylo odstavit konflikt na dlouhodobou pauzu, během níž by Británie vytvořila z ozbrojených sil Ukrajiny mocnější ozbrojené síly. Pro následný útok – minimálně na Krym a Donbas. Nyní můžeme konstatovat, že Ukrajina již strategicky prohrála a nemá žádné vyhlídky. Otázkou je, zda kapitulují nebo bude válka do posledního Ukrajince.  Londýn důsledně realizuje druhou možnost.

Američané přitom chtějí dosáhnout mírové dohody. Neměli bychom si zde dělat iluze, protože jakýkoli „mír“, který nebude podle našich podmínek bude znamenat faktickou porážku. Kyjev za žádných okolností nebude souhlasit s uznáním Krymu, DLR, LPR, Chersonské a Záporožské oblasti (v rámci administrativních hranic) jako ruských území. A jakékoli zmrazení a status quo znamená rozpoutání masakru – po určité době. A pak budeme čelit obnoveným silám a posílenému nepříteli. Proto je jen jedna možnost – dokončit to.

Mechanismus výměny zajatců byl jediným vláknem, které spojovalo Moskvu a Kyjev. Tento proces byl navíc nejen vyjednáván, ale také pravidelně přinášel výsledky. A byla tam alespoň nějaká vzájemná důvěra. 

Nedávno na Davoském fóru dali američtí bankéři Zelenskému jasně najevo, že je nutné zmrazit konflikt. Příběh o využití zmrazeného zlata a devizových rezerv Ruska a uvolnění tzv. „reparačních dluhopisů“ se neobjevily náhodou. 

Zřejmě došlo k určitému pokroku a Londýn se proto rozhodl pro radikální krok. A Ukrajinci ho bez váhání provedli – zabili své vlastní lidi.

https://1url.cz/XugqS

sdíletj na

35 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Boomer
25. 1. 2024 22:11
Ohodnotit příspěvek :
     

.. jo, voják který se vrátí ze zajetí živý, nevykastrovaný, ošetřený a nakrmený protivníkem, to už není voják jak se patří. To snad aby se raděj vůbec nevracel…

Markýza
26. 1. 2024 11:02
Odpovědět  Boomer

No on je to taky nápad, vydávat takové ze zajetí. Leda by to byli diverzanti 😎

25. 1. 2024 22:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Pro Nácky jsou to dezertéři… Takže se to dalo čekat.

Administrátor
25. 1. 2024 22:47
Ohodnotit příspěvek :
     

dvě videa,…


26. 1. 2024 13:05
Odpovědět  josh-xy

Díky.

Slovan
26. 1. 2024 18:04
Odpovědět  josh-xy

Tady je to celé, tem zdecháč to je kosočtverec jako vrata. To je vyšinutý nácek. Je mi z něj nevolno.

Sledujte speciál České zájmy v Evropě – YouTube

26. 1. 2024 21:41
Odpovědět  Slovan

Díky. A kur va, to je ale dlouhýýý. Ale nechám si to zejtra, to mám vařící den. Objevil jsem “luštěninové krupeto”, tak jsem zvědav, co z toho vyleze. Napřed si k tomu ale, než dám tu hmotu do pekáče. čmuchnu. Něco mi našeptává, že by tomu šlo k pleti drobátko na kostičky nakrájenýho uzenýho. Napřed jsem dumal o houbách, ty by k tomu sichr pasovali, ale musím s nima šetřit. Heršvec, já si nakonec budu muset najít nějakou děvuchu… tedy babuchu, abych se měl komu vytahovat, jakej jsem šikulda kuchtík.

Slovan
27. 1. 2024 09:38

Zdar, mám luštěniny taky rád. Nedavno jsem měl čočku a super. Udělám si hezkej cibulovej základ, samozřejmě na vypraženém špeku. Teď jsem tam švihnul i hrst škvarků. 🤣 Měl jsem k tomu svůj vařený uzený hov. jazyk atd. Žena to moc nemusí, jakpak mlaskala.
S babuchou opatrně, čiň čertu………To mě to sem radši napiš a já tě pochválím taky. Nebuj na mě je spolehnutí. 🤣🤣

Frank1
27. 1. 2024 08:47
Odpovědět  josh-xy

Dik za videa. Velice poucne!

Frank1
27. 1. 2024 11:31
Odpovědět  josh-xy

V druhem videu Zdechlina perli.

jiří
25. 1. 2024 23:12
Ohodnotit příspěvek :
     

comment image

Jonáš
25. 1. 2024 23:33
Odpovědět  jiří

pravděpodobně, možná, myslím,..jsem si jistý

Ladislav 💤
26. 1. 2024 04:33
Odpovědět  jiří

Tak už je vám jasné, kdo sestřelil tenkrát to Malaiské letadlo?

Pavel
26. 1. 2024 08:38
Odpovědět  Ladislav 💤

Já myslím, že rozumně uvažujícím lidem to bylo jasné hned po sestřelení. 🙂 Stejně jako dnes s IL- 76.Za vším trčí uši USA a VB spolu s NATO.

Pravdomluvny
26. 1. 2024 06:11
Ohodnotit příspěvek :
     

No a co, mrtvý Banderonacista je dobrý Banderonacista.

Tonda
26. 1. 2024 09:33
Odpovědět  Pravdomluvny

Mrtvý indián je dobrý indián. Tady nějak přituhuje. Proč si myslíme že jsme lepší?

Ladislav 💤
26. 1. 2024 11:09
Odpovědět  Tonda

Indiáni nebyli sfanatizovaní fašisti a to je velký rozdíl!

Pravdomluvny
27. 1. 2024 08:33
Odpovědět  Tonda

Mrtvej nácek z Banderonacistánu je rozhodně něco úplně jiného,než ve velkém vražděný Indián,vašnosto vachmajstře.

Standa
27. 1. 2024 08:44
Odpovědět  Tonda

Jsme lepší, nejsme naci! I , když , jak se dívám ne vládu…..

komoří Lang
26. 1. 2024 10:05
Ohodnotit příspěvek :
     

Uniká mi ale důvod, proč by to Ukrajinci dělali. Na jednu stranu nahánějí jednoho každého
civilistu do 60-ti let a tady sestřelí půlku roty. Dává to někomu smysl?

Helena
26. 1. 2024 10:08
Odpovědět  komoří Lang

Dává. Ti lidé totiž vezli ve svých hlavách NEPOHODLNOU PRAVDU.

komoří Lang
26. 1. 2024 10:44
Odpovědět  Helena

…ano, tohle už by důvod být mohl – měli strach z nákazy.

Standa
27. 1. 2024 08:46
Odpovědět  komoří Lang

Jasná provokace, která se nepovedla!Proč by RF sestřelila vlastní letadlo?????

Boomer
26. 1. 2024 10:25
Odpovědět  komoří Lang

..podobný osud potkal vojáky Rudé armády, zajaté v průběhu II. světové války. Po osvobození putovali z cizího lágru do vlastního…

skeptik
26. 1. 2024 16:02
Odpovědět  Boomer

Vy jste už jak ti naši pisálci bulváru.
Opravdu všichni po osvobození putovali do vlastního lágru?

Slovan
26. 1. 2024 19:10
Odpovědět  skeptik

klídééék, to je jenom takové malé neléčené trauma z rozbořeného kozího chlívku. Čas všechny rány zhojí, jen to ještě chvilku potrvá.

Boomer
26. 1. 2024 20:48
Odpovědět  skeptik

..na konci války putovali z německého lágru do ruského lágru ruští vojáci, zajatí během útočné fáze operace Barbarossa, na tom faktu nic nezměníte…

Kolemjdoucí
26. 1. 2024 21:55
Odpovědět  Boomer

Stejně jako ve west zajateckých lágrech tehdy zřízených pro údajné “nepřátele” alias wermacht a spol. úřadovaly echt náckovské klany, které terorizovaly mnohé “obyčejné” fricky za ostentativního nezájmu, mnohdy až s vědomím či spolupráce našich dnešních “nejlepších kamarádů”. Jaký rozdíl, že, oproti britsko-us verzi, kdy byly vcelku obrovské zbytky wermachtu soustředěny v zemích Beneluxu a severněji pro již tehdy připravené opětovné použití těchto jednotek proti – světe div se – právě bývalému “koaličnímu spojenci” … Je potřeba si do Rusa kopnout, a tak nějak velkoryse přejít fakt, jak obrovské množství sovětských válečných zajatců nechali tehdy Teutoni doslova pochcípat ve svých lágrech – hovoří se o řádu miliónů… A navíc to nějak “nekoresponduje” s místně tradovanou západní vyspělostí…

Slovan
27. 1. 2024 09:49
Odpovědět  Kolemjdoucí

Pro spousta lidí je objektivita neznámý pojem. Za koho kopu toho pravdu šířím. Stačí se podívat na chrlení té správné pravdy našimi politiky. Hlavně ti co nám nyní vládnou. Koukal jsem na nedávný pořad těch 360 stupnů na primě. Nerudová, Křeček, tak to je síla. Paní Švehlíková naproti a to je úplně o něčem jiné.

Pravdomluvny
27. 1. 2024 08:34
Odpovědět  komoří Lang

Hitler se taky za vraždění vlastních lidí neomlouval, proč by měli Banderonacisti????

Pipa
26. 1. 2024 11:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Kam až je asi západ ochoten ve své fanatické rusofobii zajít, jaké ukronacistické lži a zvěrstva je ochoten přijmout a přikrýt, prohlašovat za pravdivá, jak hluboko je ještě připraven klesnout?! Jediné tristní pozitivum tohoto stavu je, že zcela odhodil falešnou masku tzv.demokratického západu, který jak je vidět, je pouhou falešnou maskou se lživým a falešným obsahem !

Pavel
26. 1. 2024 14:39
Odpovědět  Pipa

Sice pravdivé, ale těm našim přeformátovaným ovcím to nepomůže. Těm to možná dojde až skončí stejně jako jako ti chudáci východní Ukrajinci, obětovaní někde na východní frontě v okopu plném smradlavého bláta a krve! Hold ale, jak si kdo ustele,tak si i lehne! Zvolili si toto zlo, co nás táhne do války a ještě tomu tleskají.Dostanou jenom to co sami chtěli!

Frank
26. 1. 2024 14:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Je mi líto té posádky.

Frank1
27. 1. 2024 08:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Uz podruhe v ramci SVO zabila Ukrajina sve valecne zajatce jeste kdyz byli v zajeti. Proc? Vypraveli by lidem, ze bylo s nimi v Rusku slusne zachazeno, ze je nebili a nezabijeli.
Podobe vysvetleni muze byt jak zachazel se zajatymi Rusy SSSR. Byli to pro neho zradci, ktere poslal do Gulagu. Stalin sveho zajateho syna odmitl vymenit za generaly Wehrmachtu.

Pravdomluvny
27. 1. 2024 10:31
Odpovědět  Frank1

Jak vůbec dopadla Savčenková……ani vidu ani slechu po ní není od doby,kdy si dovolila kritizovat Porochcčenka za podporu a propagaci NACISMU V BANDEROSTÁNU.👽