politika

Ha, ha … možný konec EU z nečekané strany.

Zajímavou informaci přinesl o průběhu dojednávání fondu obnovy velikány EU Jiří Vyvadil.

Mainstream samozřejmě hlasitě mlčí.

Článek Jiřího Vyvadila najdete zde. Mainstream mlčí – jak o průběhu tak o faktu, že to celé je bouda na n-tou.
Proč si třeba od těch hlídacích psů demokracie nepřečteme pár článků, zda vůbec nějaké společné zadlužení umožňují zakládací listiny … nebo proč se jedná o fondu obnovy, když je k dispozici tzv. záchranný fond, z kterého se může, ale nečerpá …?

A teď krátké vysvětlení o co jde.

EU je formálně založena jako demokratické uskupení s rovnoprávným postavením členů. Dokonce má naoko i svého “prezidenta” a své “ministry”. Že to je celé potěmkinovština, to už ví i malé dítě.

Můžeme klidně na ulici zastavit 100 lidí a optat se, kdo je aktuálně “prezidentem” EU. Vsadím boty, že správně neodpoví nikdo, maximálně pár označí von Leyenovou.

Ovšem pokud by následovala otázka, kdo má v EU největší vliv, pak se opět vsadím, že ode všech uslyšíte Merkelová ~ Německo, případně ještě k ní Macron ~ Francie.

A taková je skutečně realita. EU řídí de-facto mutti Merkel a když zrovna nemá čas, tak může něco potichu navrhnout i Macron. Je to jak u nás za bolševika – formálně vládla vláda a parlament, ve skutečnosti ÚV KSČ.
S tím bolševikem má EU společnou ještě jednu věc – na vedoucí pozici se nedostávají skuteční lídři, ale kompromisní osoby, o kterých si jejich loutkovodiči myslí, že je “zvládnou”.

Typickým příkladem je von Leyenová. Poté, co přivedla Bundeswehr do horšího stavu než byl Wehrmacht po porážce Rudou armádou a měla být po zásluze zavřená nebo min. politicky vyřízená, tak někdo usoudil, že to bude ten správný nosič vody ve vysoké EU funkci. A je tam.

Že byl proti ní náš Milouš bystrý, pohotový, vtipný a výřečný analytik, je po Covidu asi také už jasné všem.

No, a teď si vemte, že na tom jednání, jak zadlužit i vnuky, byly Německo a Francie odsunuty na druhou kolej.
Nějaký nýmand, bezvýznamná nula (z pohledu Německa a Francie) Rutte využil své formální pravomoci.
Vyvadil píše, že Merkelová třískala dveřmi a Macron vyhrožoval … ale nebylo to nic platné, prostě začali hrát druhé housle. Očividně nastala chyba v matrixu – ti co mají poslouchat moudré návrhy skutečných vládců si asi přečetli jaké mají formální pravomoci a skutečné vládce EU vykázali tentokrát do kouta. Jednak to je potupa (což by se dalo ještě vyžehlit), ale nebezpečí je jinde. Může se to totiž opakovat i v jiné situaci.

Džin byl z láhve zkrátka vypuštěn.

A v čem vidím ten malý hřebíček do rakve EU? Dovede si někdo představit, že by Německo a Francie byly ve spolku, ve kterém by občas museli “sklapnout” a poslouchat? Já ne. Jsem si jistý, že v okamžiku, kdy min. Německo usoudí, že prostřednictvím EU fakticky neřídí Evropu, tak ze spolku vycouvají.

EU totiž není o žádném dobrodiní nebo pomoci. Je to spolek tvrdých loktů v boji o moc.

Ekvivalent toho co se přihodilo vidím v tom, jako kdyby se za komunistů probudila skupina poslanců Federálního shromáždění a svým hlasováním zamítla návrh zaslaný ke schválení od ÚV KSČ. Druhým srovnáním může být situace v odborovém hnutí za bolševika. Formálně měli pracující právo zakládat odbory. V ČSSR bylo ROH (Revoluční Odborové Hnutí) a představa založit další odbory byla naprosté sci-fi. Ovšem v Polsku dělníci založili skutečně spontánně odborový svaz Solidarita – což je některými historiky označováno jako začátek konce východního bloku.

Jak jsem již psal. Džin byl vypuštěn a v podstatě je několik málo možností jak dál. Buď se pravidla EU změní tak, aby se to vícekrát neopakovalo nebo se téhož dosáhne dosazením vhodnějších lidí. Obojí je ale na dlouhé lokte, takže je slušná šance, že matrixových chyb bude přibývat.

Každopádně Rutte bude po zásluze označen za rozvraceče, disidenta a možná i xenofoba, pokud se přijde na to, že na nějakém pohřbu měl bílou košili a černou vázanku ausgerechnet kolem krku.

A pokud se k tomu i provalí podezření, že na poslední zimní lyžovačku možná dorazil v bílem autě s řetězy na černých gumách, tak je jeho osud zpečetěn.

Bude odhalen jako zakuklený Putinův agent – tenhle mechanismus už známe nejméně od 50. let.

Osobně bych to ale viděl na začátek pořádných rvaček o prachy a moc před rozpadem, protože EU v současné podobě nevyhovuje nikomu.

Německo očekává absolutní poslušnost (připomínám neústupný postoj vůči Řecku), Francie by taky ráda diktovala a k tomu ještě něco vyinkasovala, malé země “echt” Západu zase nechtějí jen platit a k tomu držet ústa a krok a náš východní blok představuje otevřenou rebelii, protože s tím, kam to směřuje, má vlastní neblahou praktickou zkušenost.

Že Itálie, Řecko a Španělsko čekají dary (bez podmínek) a ne úvěry je snad jasné. Nové trhy se nekonají, peníze došly, dluhy nesplatitelné, zbývá tisk. Jediný možný další vývoj je kanibalismus ve vlastních řadách – přesněji kapitalismus nasměrovaný do vlastních řad.

Autor: David Dvořák
https://bit.ly/2OHmyp5

sdíletj na