politika

Guardian: WHO (náhodně) potvrzuje, že Covid už není nebezpečnější než chřipka

WHO přiznává, že úmrtnost na COVID-19 odpovídá silnému kmenu chřipky.

Nějak nepozorovaně proběhlo zasedání řídícího výboru WHO. Byly tam diskutovány docela zajímavé údaje.

Světová zdravotnická organizace konečně potvrdila to, co my (a mnoho odborníků a studií) říkáme už měsíce – koronavirus není smrtelnější ani nebezpečnější než sezónní chřipka.

WHO to oznámila během zvláštního zasedání 34členné výkonné rady WHO v pondělí 5. října, zdálo se, že tomu nikdo opravdu nerozumí.

Ve skutečnosti se zdálo, že tomu sami úplně nerozumí.

Na zasedání Dr. Michael Ryan, vedoucí krizových situací WHO, odhalil, že věří, že zhruba 10% světové populace bylo infikováno Sars-Cov-2. Toto je jejich „nejlepší odhad“, a obrovský nárůst oproti počtu úředně uznaných případů (kolem 35 milionů).

Dr. Margaret Harris, mluvčí WHO, toto číslo později potvrdila a uvedla, že vychází z průměrných výsledků všech širokých séroprevalenčních studií provedených po celém světě.

Přestože se to WHO pokoušela roztočit jako špatnou věc – doktor Ryan dokonce řekl, že to znamená … „drtivá většina světa zůstává ohrožena“. – je to vlastně dobrá zpráva. A znovu potvrzuje, že virus není nic tak smrtícího, jak všichni předpovídali.

Celosvětová populace je zhruba 7,8 miliardy lidí, bylo infikováno 10%, což je 780 milionů případů. 
Celosvětový počet obětí, který se v současnosti připisuje infekcím Sars-Cov-2, je 1 061 539 .

To je míra úmrtnosti na infekci zhruba 0,14%. Přesně v souladu se sezónní chřipkou a předpovědi mnoha odborníků z celého světa.

0,14% je více než 24krát NIŽŠÍ než „prozatímní hodnota“ WHO ve výši 3,4% uváděná v březnu
Toto číslo bylo použito v modelech, které byly použity k ospravedlnění uzamčení států a ekonomik a dalších drakonických opatření.

Ve skutečnosti, vzhledem k nadměrnému hlášení údajných úmrtí na Covid, je IFR pravděpodobně ještě nižší než 0,14% a mohl by ukázat, že Covid je mnohem méně nebezpečný než chřipka.

Nikdo z mainstreamového tisku to nezachytil. Ačkoli mnoho médií ohlásilo slova Dr. Ryana, všichni se pokoušeli udělat z toho děsivý titulek a šířit více paniky.

Zjevně ani oni, ani WHO nebyli schopni použít jednoduchou matematiku, která nám ukazuje, že je to dobrá zpráva. A že skeptici měli po celou dobu pravdu.

Co z toho vyplývá?   

Nejprve vyvstávají otázky týkající se účinnosti univerzálních polokarantén (namísto cílené ochrany zranitelných skupin). Rozsáhlé šíření infekce jsou stěží schopni zastavit a mírné zpomalení, které tato opatření způsobují, je doprovázeno sociální, ekonomickou a mentální degradací, což je v rozporu s definicí pojmu zdraví v širokém výkladu.

Zadruhé, vezmeme-li oficiální odhady počtu úmrtí na infekci – i když zapomeneme na to, že se tam zapisovali i ti co zemřeli při čelním nárazu při nehodě, a oběti střelných zbraní – ukázalo se, že WHO formálně uznává, že IFR (úmrtnost infikovaných) covidem je pouze 0,14%, což je v souladu se silným sezónním chřipkovým kmenem.  Je to mnohem méně než jarní odhady, pod jejichž záminkou byla nafouknuta panika a byla zahájena drakonická opatření.

Off-​Guardian
https://bit.ly/3jUiXSI

sdíletj na