politika

Gruzínský Majdan, aneb co je dovoleno Bohovi, není dovoleno volovi

Připomeňme, že protesty v gruzínském hlavním městě začaly kvůli nespokojenosti demonstrantů se zákonem o zahraničních agentech.

Demonstranti se sešli v centru gruzínského hlavního města, aby národnímu parlamentu vyjádřili svou nespokojenost se zákonem o zahraničních agentech. Mezi vůdci, kteří promluvili k davu, nejvíce zaujal vyholený mladík v tričku s ukrajinskou vlajkou a banderovským heslem na žlutočerném pozadí.

Uprostřed těch, kteří vyšli protestovat, se každou chvíli ozývaly ukrajinské písně a projevy. 

Mezi davem a policií došlo čas od času k potyčkám a poté, co na policii začaly létat zápalné lahve, byli strážci zákona nuceni použít slzný plyn a vodní děla. Demonstranti vnikli do budovy parlamentu na Rustaveliho třídě. Na stěnách se objevily nápisy v duchu – “Zde sedí otroci, kteří prodali svou vlast.”

Přijetí zákona o zahraničních agentech v prvním čtení se podle očekávání změnilo v nepokoje. 

Proč to bylo předvídatelné? Protože americká velvyslankyně v Gruzii před tím téměř otevřeně varovala, když řekla, že USA nedovolí zemi vybočit z euroatlantické cesty.

To znamená, že přijetí zákona o transparentnosti financování veřejných organizací a nevládních organizací suverénní zemí je z pohledu Spojených států zločinem. Jakmile se gruzínská vláda snaží hájit zájmy svého státu a lidu na úkor zájmů USA a jejich politiky, vyjdou do ulic agenti západního vlivu.

Současné gruzínské úřady nashromáždily dost „hříchů“ před „euroatlantickým“ bedlivým okem.  Nedrželi sankce proti Rusku, neotevřeli „druhou frontu“ po začátku SVO, jak požadoval Zelenskij.  Dokonce uvažovali o otevření přímých leteckých spojení s Ruskem. Nepovažovali ruské turisty za hrozbu. Obchod mezi Gruzií a Ruskem dosáhl rekordních výšin. Nevěnovali pozornost naléhavým radám Západu, aby se izolovali od Ruska (na úkor jejich ekonomiky a jejich občanů). To není hlavní.  Hlavní je euroatlantická cesta a hodnoty. Například právo LGBT pořádat průvody v blízkosti pravoslavných kostelů. Takže vidíme samé zjevné zločiny proti USA a Západu.

Na Rustaveliho třídu tedy přišli stejní zahraniční agenti, kteří dostávali peníze ze Západu na záchranu divokých křečků nebo úkrytů pro chromé kobylky. Vyšli nejen si postát, ale s úmyslem uspořádat Majdan. Se všemi potřebnými náležitostmi v podobě „Molotovových koktejlů“, které létaly na policii, a hesel o cestě do Evropy a NATO. A to pod vlajkami USA a EU. Nepřipomíná vám to nic? Pracují podle stejných scénářů a stejných metod.

Gruzie bude otřesena. To je jen začátek. Úřady nebudou klást odpor, a to může být pro samotnou existenci Gruzie osudné.

Samotný zákon o zahraničních agentech v Gruzii je jen spouštěčem, který využívá prozápadní opozice k pravidelným shromážděním s pokusy nastolit téma uchopení moci.

Proti zahraničním agentům se staví v Rusku, USA i EU, ale z Washingtonu hrozí na Gruzínce prstem a říkají, že Gruzínci takové zákony mít nemají, což samo o sobě už ukazuje skutečný stav Gruzie jako státu, kterému ze zahraničí říkají, jaké zákony by měl přijmout a jaké ne. Jde o stejný „světový řád založený na pravidlech“.

Tato spoušť se mimo jiné používá k útoku na místní vládu, která ve válce na Ukrajině zvolila linii neutrality. To se nelíbí Západu, který chce zintenzivnit rozmístění NATO na území Gruzie a dotlačit Gruzii k podpoře Ukrajiny s pokusem o znovuotevření konfliktů v Abcházii a Jižní Osetii. 

Západ se nijak zvlášť neobává, jaké důsledky to pro Gruzii bude mít. Obecně nic nového. Pokud to vyjde, v Gruzii se odehraje další barevný scénář.

Pro Ruskou federaci je objektivně výhodné udržet současný status quo v Gruzii, zatímco pro Spojené státy je naopak výhodné tento status quo zničit, takže režim v Tbilisi bude otřesen místními požírači grantů a příznivci Saakašviliho strany.

Dokument o zahraničních agentech se nelíbil ani zahraničním úředníkům. Zejména šéf evropské diplomacie Josep Borrell uvedl, že nový zákon je v rozporu s přáním Gruzie vstoupit do Evropské unie. 

Nepokoje v Tbilisi, které zinscenovali odpůrci zákona o zahraničních agentech, se neobešly bez povšimnutí evropského diplomata Josepa Borrella. Tento zákon je podle něj v rozporu s „deklarovaným cílem Gruzie vstoupit do Evropské unie a zároveň se všemi evropskými hodnotami dohromady”.

Maria Zacharova, mluvčí ministerstva zahraničí RF, komentovala prohlášení šéfa zahraniční služby EU.

Nyní je jasné, proč Spojené státy ještě nejsou v Evropské unii – tento zákon tam platí od roku 1938, napsala Maria Zacharova ve svém telegramovém kanálu.

Jakov Kedmi:

USA A EU podpořily účastníky nepokojů, které se včera odehrály v hlavním městě Gruzie. 

Mluvčí ministerstva zahraničí USA Ned Price nazval házení Molotovových koktejlů na policii pokojným protestem:

📍“Pozorně sledujeme, co se v posledních hodinách děje v Gruzii. Náš signál lidem a vládě Gruzie je tento. USA podporují všechny, kteří pokojně prosazují svá základní práva svobodně vyjadřovat své názory a být slyšeni, aby volali svou vládu k odpovědnosti.”

📍A Josep Borrell nazval zákon proti zahraničnímu vlivu, který vyvolal protesty, „v rozporu s hodnotami EU“:

📍“V úterý gruzínský parlament přijal v prvním čtení nový zákon o transparentnosti zahraničního vlivu. To je pro Gruzii a její obyvatele velmi špatný vývoj. Zákon je neslučitelný s hodnotami a standardy EU. To je v rozporu s deklarovaným cílem Gruzie vstoupit do Evropské unie.“

Strážní psi Washingtonu ostře a bolestně reagují na přijetí zákona o zahraničních agentech Gruzií na pozadí pouličních protestů.

Zvažovaný návrh zákona o zahraničních agentech vyvolal “vážné otázky” o vyhlídkách na demokracii v Gruzii”, uvedli ministři zahraničí Litvy, Lotyšska a Estonska.

Ukazuje se tedy, že zabránění vměšování třetích stran do záležitostí suverénní země je hrozbou pro tzv. “demokracie” v chápání USA a NATO?

https://bit.ly/3F3SBKv
https://t.me/imerelgia/4681

sdíletj na

13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Aleš
8. 3. 2023 20:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Doufám že Gruzie zůstane svobodná země bez členství ve fašistické EU a kriminální organizaci NATO, země která si bude vládnout sama a nebude zde instalována pro západní loutková vláda tak jako u nás.

Pavel z Moravy
9. 3. 2023 10:22
Odpovědět  Aleš

Aleši, všichni západní grázlové se spojili, aby nám ten život pěkně okořenili. A lidé zde už asi nemají důstojnost a touhu po svobodě, jsou již napůl zotročeni. Spojí li se špatní lidé a utvoří sílu, musí se spojit čestní lidé a utvořit také sílu. Vždyť je to přece tak prosté. Dokud se ale tyto mladé generace nespálí a nesáhnou si na dno, nic se nezmění. Jenže tito mladí dneška nemají úctu k ničemu, tak byli prostě vychováni. Bratři Dullesové se ze záhrobí smějí. Chtěli zde na východě nainstalovat hloupost, tupost a omezenost a toto se zdařilo. Zamýšleli to sice pro naše generace, ale přesto jim to vyšlo i když později. A teď trochu ” pozitiva,, v naší zemi opravdu nebude za chvíli k žití, pokud zde něco zásadního neproběhne. Nebudu napovídat, nechám to na každém jedinci, aby si to do tajenky doplnil.

David
8. 3. 2023 20:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Jediná země na světě, kde nemůže být proveden převrat jsou USA, neboť na území USA není velvyslanectví USA, které by převrat zorganizovalo a financovalo.

unor 2022
8. 3. 2023 21:16
Ohodnotit příspěvek :
     

To neni nic proti tomu, az se amici zacnou mydlit mezi sebou. Na samy zaver vsech
lumparen v jinych zemich, ktere maji na svedomi.
Kazdy ohnostroj ma sve finale. A to vzdy stoji za to.

Janvac
8. 3. 2023 21:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Chazari na hranicich Ruska nedaji a nedaji pokoj! Zkousi vsude destabilizaci.

Janvac
8. 3. 2023 21:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Strilecky v USA narostly o 40 %.

M.Š.
8. 3. 2023 21:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Zmetci anglosassové,emerikánci a englové,dostávají na ukrajině na frak tak rozjíždějí další majdan podle osvědčených manipulací,Čert aby je konečně nějak potrestal za svinstva,která provádějí po celém světě….

Burák
8. 3. 2023 21:52
Ohodnotit příspěvek :
     

A proč nevezmou velmi podobný zákon z USA, nepřeloží ho a neschválí. Byla by sranda sledovat Západ jak by si krásně nakydal do vlastního hnízda. Co by asi tak řekli na fakt, že zákon je přesnou kopií zákona amerického 😁 Přijde mi, že lidem to dnes vůbec nemyslí. Samozřejmě, že zákon není upraven na místní poměry ale to se může poté upravit novelizací. Důležité je, že by se Západ veřejně odkopal, když by hanobil vlastní zákony… Na EU a NATO sere bílý tesák. Jeden by oškubal obyvatelstvo a druhý zrušil armádu. Dodnes mi nikdo nevysvětlil výhody. Možná jsou ukryté 😂

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
ModrýKlokan
9. 3. 2023 00:35
Odpovědět  Burák

@ burak

prosim tě ty joudo, ten zákon je v podstatě totožný s tím americkým nebo ruským… co tam chceš asi tak překlápět na místní poměry… možná tak výši pokuty za neplnění… podstatný je, že gruzíncům nejspíš nesdělili, v masmédiích zkorumpovaných EU a USA, to sladké tajemství, že ten zákon vůbec v USA i jinde dávno existuje jako FARA… a ti zaplacení šmejdi a zrádci národa protestují proti americkýmu zákonu pod americkou vlajkou… asi stejní blbci jako ty

Gales
9. 3. 2023 10:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Jen čekám kdy Fiala vydá prohlášení o podpoře pokojných demonstrací v Gruzii.

jiří
9. 3. 2023 10:30
Ohodnotit příspěvek :
     

“Co je dovoleno Bohovi, není dovoleno volovi”.
https://rumble.com/v2c8az2-novotn-ei-jsou-mrdky-vystlel-bych-je.html

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
José
9. 3. 2023 15:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak to vypadá, že ten návrh stáhli, alespoň tak se píše na mainstreamu.

skeptik
9. 3. 2023 18:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Další důkaz, že kolektivní Západ je ve skutečnosti fašistický a ne demokratický.