“Grazie Putin!”

“Díky Putinovi!”: úředník z Lombardie děkuje Rusku za pomoc

“Grazie Putin!” “Díky Putinovi!” Zástupce starosty lombardské obce Ceriano Lagetto a koordinátor všech starostů Ligy v Lombardii Dante Cattaneo veřejně vyjádřil svou vděčnost Rusku, (italská publikace ilsaronno.it) .

“Máme 9 speciálních letadel se 100 virology a 8 týmy lékařů, zdravotních sester a zdravotnického vybavení, které mají pomoci Itálii.
Od koho? Od Merkelové? Od Macrona? Z Evropy?… Ne. Z Ruska, Vladimir Putin! Jedním slovem: děkuji!“

“Sono in arrivo 9 aerei speciali con a bordo 100 medici virologi e 8 brigate di medici ed infermieri con attrezzature mediche e sanitarie in aiuto all’Italia. Da chi? Da Merkel? Da Macron? Dall’Europa? No. Dalla Russia di Vladimir Putin! Una sola parola: grazie!”

Pomoc z Ruska, stejně jako příjezd 52 lékařů a zdravotních sester z Kuby, byl potvrzen na vládní úrovni.

Italský ministr zahraničí Luigi Di Mayo se osobně setkal a poděkoval generálovi Sergeji Kikotovi, který vedl delegaci ruského ministerstva obrany.

“Děkuji vám, že jste přišli. Ruské federaci budeme vždy vděční za přátelství a solidaritu, kterou projevila,” řekl Di Mayo.

Di Mayo, který čekal, až Rusové vystoupí z letadla v jednoduché lékařské masce bez filtru, si ji při rozhovoru sundal z obličeje, udržel si bezpečnou vzdálenost a omluvil se, že ruskému generálovi nepodal ruku.

“Nemohu vám podat ruku, ale položil jsem ji na své srdce,”
dodal ministr.

https://bit.ly/2WEWa4i
https://bit.ly/33Emo8F

sdíletj na

0 0 hlasy
Ohodnotit příspěvek
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře