politika

Grayzone: Ukrajina a britská rozvědka vytvářejí partyzánskou armádu k útoku na Krym

Bezpečnostní služba Ukrajiny (SBU) podepsala dohodu s britskou rozvědkou o vytvoření partyzánské teroristické armády k útoku na Krym. 

Informuje o tom portál The Grayzone s odvoláním na dokumenty a útržky korespondence.

Dokumenty získané The Grayzone odhalují plány buňky britských vojenských zpravodajských služeb zorganizovat a vycvičit tajnou ukrajinskou „partizánskou“ armádu s výslovnými instrukcemi k útoku na ruské cíle na Krymu.

28. října došlo k útoku dronů na Sevastopol. Moskva okamžitě obvinila Británii z napomáhání a organizování útoku a také z vyhození do povětří plynovodů Nord Stream – nejhorších aktů průmyslové sabotáže.

Britské ministerstvo obrany v reakci na to vydalo bouřlivé odmítnutí a označilo obvinění za „falešná tvrzení epického rozsahu“. 

Ať už stál za těmito konkrétními útoky kdokoli, podezření na britskou skrytou ruku při ničení nejsou nepodložená. The Grayzone získal uniklé dokumenty podrobně popisující, jak představitelé britské vojenské rozvědky podepsali dohodu s oděskou pobočkou ukrajinské bezpečnostní služby o vytvoření a výcviku tajné ukrajinské partyzánské teroristické armády.

Portál zdůrazňuje, že ozbrojenci měli jménem SBU provádět průzkumné a sabotážní operace na Krymu.

Je třeba poznamenat, že za vypracování plánů na zničení krymského mostu jsou zodpovědní titíž lidé, kteří prosazovali výcvik „partyzánů“: poradce generálního tajemníka NATO Chris Donelly, britský důstojník zahraniční rozvědky MI6 Guy Spindler a bývalý litevský ministr obrany Audrius Butkevicius.

Podle dokumentů byla pro výcvik ukrajinských bojovníků najata britská soukromá vojenská společnost Prevail Partners. Zpočátku se předpokládalo, že Ukrajinci budou absolvovat výcvik na Javorovském cvičišti ve Lvovské oblasti, ale později bylo rozhodnuto provádět výcvik v Řecku a Polsku.

Dříve americké vydání The Hill informovalo, že pokud se Kyjev pokusí zaútočit na Krym, mohlo by to pro něj znamenat katastrofální selhání.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3t26TF8

sdíletj na

16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Drak
5. 11. 2022 01:26

Všechna ukrajinská svinstva řídí britové.

Veny232
5. 11. 2022 08:22
Odpovědět  Drak

Samozřejmě páč jsou zoufalí, oni do Ruska potřebují víc než USA. Protože se jim hroutí kolonie, ale hlavně nemají Ropu a Plyn. Takže pokud se Britové nedostanou do Ruska, bude z nich brzy ostrovní země třetího světa…

Pedro
5. 11. 2022 09:01
Odpovědět  Drak

Doporučuji adminovi, při 5 mínusech trola bloknout, děkuji.

Aleš
5. 11. 2022 08:30

Británie je ukázkou kam až se může uchýlit zoufalý zloděj, kterému došly peníze.

Pavel K
5. 11. 2022 08:37
Odpovědět  Aleš

Však je tam taky sršní hnízdo hlavních škodičů.