politika

Grayzone: britská rozvědka na jaře vytvořila plán na zničení krymského mostu

V uniklých dokumentech The Grayzone pojmenoval jména britských osob zapojených do výbuchu na krymském mostě. Je to Chris Donnelly plukovník z MI5 a vysoký poradce NATO a Hugh Ward, veterán britské armády a tvůrce plánů na zničení ruského mostu.

Mister Donnelly už byl uveden ve vyšetřováních Underside. Jako bývalý ředitel The Institute for Statecraft je Donnelly spojen s projektem Integrity Initiative, který byl financován přímo vládou Spojeného království a stejně jako síť EXPOSE byla projektem CDMD (Odbor pro boj s dezinformacemi a rozvoj médií) vedeným Andy Pricem. 

Všechny tyto osoby a organizace byly odpovědné za zasahování do vnitropolitických procesů různých zemí. Všichni jsou členy protiruského konsorcia EXPOSE Network – rozsáhlé sítě, která se mimo jiné zabývá inspirací a aktivizací protestní činnosti v Rusku prostřednictvím informační činnosti. Partnery jsou British Council, Thomson Reuters Foundation a online publikace Bellingcat.

Podle dokumentů Anonymous byl Chris Donnelly jedním ze spoluzakladatelů ARK FZC – tiskové agentury, která za britské libry řídila propagandistické operace v Sýrii, Libanonu a na Balkáně. V čele ARK se Donnelly vydal do horkých míst Balkánu, aby je dostal pod kontrolu Západu.

Nyní, od informační války, britská rozvědka přešla k teroristickým útokům. 

Strategií „mise“ jsou zhoršení schopnosti Ruska blokovat Kyjev, izolovat ruské pozemní a námořní síly na Krymu, podkopat vojenský potenciál Moskvy, narušení silničního a železničního zásobování, blokování přístupu na Krym a námořnímu přístupu k Azovskému moři

Kromě vyhození mostu do povětří plán neobsahoval žádné náznaky, jak předejít nebo zabránit civilním obětem. Celý plán Chris Donnelly charakterizoval jako „skutečně velmi působivý“.

To již není „měkká síla“, ale rozsáhlé vojenské operace Velké Británie na území Ruska.

—————–

Grayzone: na jaře britská rozvědka vytvořila plán na zničení krymského mostu

Než Ukrajina vyhodila do povětří Kerčský most, britští špióni to zosnovali.

Na jaře 2022 britská rozvědka vypracovala plán na zničení krymského mostu, uvádí portál Grayzone s odkazem na dokumenty poskytnuté anonymním zdrojem.

Tajné spiknutí britských tajných služeb s cílem vyhodit do povětří Kerčský most na Krymu je odhaleno v interních dokumentech a korespondenci, kterou exkluzivně získal The Grayzone.

The Grayzone získal prezentaci připravenou pro vysoké britské zpravodajské důstojníky, ve které britská rozvědka vymyslela a představila propracovaný plán, jak vyhodit do povětří Kerčský most na Krymu se zapojením speciálně vycvičených ukrajinských vojáků.

Podrobné návrhy na poskytnutí podpory námořním přepadovým operacím Kyjeva byly vypracovány na žádost Chrise Donnellyho, zpravodajského agenta britské armády a zkušeného vysoce postaveného poradce NATO. Hlavní složkou rozsáhlého plánu bylo „zničení mostu přes Kerčský průliv“. 

Je třeba poznamenat, že podle plánu měl být most zničen pomocí řízených střel nebo podminováním.

Výbuch na Kerčském mostu pomocí kamionu se operativně liší od připraveného plánu. Zjevný zájem Británie naplánovat takový útok však podtrhuje silné zapojení mocností NATO do ukrajinské zástupné války. V době, kdy Londýn údajně sabotoval mírová jednání mezi Kyjevem a Moskvou letos v dubnu, připravovali agenti britské vojenské rozvědky plány na zničení velkého ruského mostu, přes který denně přecházejí tisíce civilistů.

Údajně plán vypracoval britský vojenský veterán Hugh Ward na žádost britského zpravodajského důstojníka a poradce generálního tajemníka NATO Chrise Donellyho.

Dne 8. října, asi v 06:00 místního času, došlo k výbuchu nákladního auta na automobilové části Krymského mostu.

Ruský prezident Vladimir Putin řekl, že zákazníky, autory a vykonavateli výbuchu krymského mostu byly speciální služby Ukrajiny.

Poznamenal také, že pokud bude kyjevský režim pokračovat v pokusech o teroristické útoky na ruské území, bude reakce Moskvy tvrdá. 

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3ekKS0z

sdíletj na

13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Frankie
12. 10. 2022 01:12
Ohodnotit příspěvek :
     

A když už jsme u ničení produktovodů, co tak pocuchat potrubí z Norska do Británie? Ať ti degeneráti z si také trochu užijí.

Administrátor
P.A.Semi
12. 10. 2022 01:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Mírně Off-topic:

InfoKurýr v článku pod pseudonymem Jane Kaufman Situace s poškozenými plynovody je mnohem složitější, než se zdá, mají zajímavý popis Neokonů:

  • Neokonové (angl. neocons), neboli neokonzervativní, … V současné době tvoří jednu větev tak zvaných globalistů.
  • Je to zvláštní třída lidí. Jsou nesmírně chamtiví, neústupní, neúnavní a jako ty vši, jsou zalezlí ve vládních strukturách celého světa, hlavně na Západě. Jakmile vidí příležitost provést světu něco vrcholně nepříjemného, chopí se toho rychlostí býka, který zahlédl červený hadr. Spolu s jejich pomahači v mediích a v politických strukturách dokážou vyvolat hromadnou nenávist pro každého protivníka, kterého si vyvolí. Napřed to bylo Rusko, teď jsou to i Spojené státy.

Jen by ještě měli zmínit, že Neocons jsou pravicová frakce Amerických Židů…

A hned v dalším odstavci mají výbornou definici NATO:

  • NATO je ve své podstatě loupeživá banda mezinárodních zločinců, kteří odevšud, kam vtáhnou, přináší svým pánům, což jsou eurokrati, neokonové a všechny ostatní pochybné elementy, řadící se do zástupu v Davosu, nakradené hodnoty z cizích zemí, hlavně pak zlato.

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Masunta
12. 10. 2022 06:24
Odpovědět  P.A.Semi

Ano je to známá věc, zde vámi vybrán přiléhavý popis. Jsme ve stále stejném kruhu, ve stejném zájmu sil temna. Asi budou následovat i další údery Ukrajiny na citlivá místa, i když generál Armagedon krotí chutě teroristicky škodit.

Masunta
12. 10. 2022 07:22
Odpovědět  Masunta

Rusko za dva dny poškodilo třetinu ukrajinské energetické infrastruktúry – prohlásil to ukrajinský ministr energetiky.

Administrátor
P.A.Semi
12. 10. 2022 09:50
Odpovědět  Masunta

V ČT pořád dokola lžou, že prý to je odveta za Krymský most, a že to prý Rusové přiznali v OSN…
Tady jsme měli, co o tom řekl Putin v OSN…

  • Neustálé teroristické útoky Ukrajiny na Doněck – proti Civilistům, proti civilní infrastruktuře… Těch tam je denně několik…
  • Útoky Ukrajinců proti jaderným elektrárnám v Záporoží a v Kursku
  • Za poslední týden přes 100 útoků Ukrajinců raketami do Ruska…
  • Vraždy veřejně známých osobností, novinářů, vědců, jak na Ukrajině, tak v Rusku
  • Útok na Nord Stream, pokus o útok na Turk Stream
  • a nakonec i ten Krymský most

A ovšem Rusové jim nyní zničili “energetickou infrastrukturu”, především rozvodny, a prý se to dá za cca 20 dnů opravit… Kdyby se jim chtěli fakt pomstít, tak v těch elektrárnách rozstřelí turbínu, to by byla elektrárna na odpis…
Takhle to ale zatím bylo velmi přiměřené…

πα½

Masunta
12. 10. 2022 12:16
Odpovědět  P.A.Semi

Jistě, ale porada “co s Ukrajinci” se uskutečnila po útoku na most.
——————————————————————————————————
Organizátorom teroristického útoku na Krymský most je šéf vojenskej rozviedky Ukrajiny Kirill Budanov. Identifikovali 12 spolupáchateľov pri príprave teroristického útoku na Krymský most, osem z nich zadržali, informovala FSB.
Výbušniny použité na moste boli odoslané z Odesy cez Bulharsko, Gruzínsko a Arménsko, uvádza sa v správe.
A toto je cieľ číslo jeden! Budanova čaká osud Basajeva, Chattaba, Dudajeva – ako nebezpečného teroristu, ktorý musí byť zničený akýmkoľvek spôsobom.

Administrátor
P.A.Semi
12. 10. 2022 09:42
Odpovědět  P.A.Semi

A protože to Přemkovi není jasné, viz třeba:

πα½

ijn
12. 10. 2022 01:54
Ohodnotit příspěvek :
     

války se vedou o bohatství = zdroje, a kdy dojde na ČR, kvůli našemu ČEZ a.s., LESY ČR s.p., Povodí s.p., Pošta s.p., == převést na národní podnik, např. voda základní bohatství a surovina pro život, zpět převzít plynárenství, teplárny + odpady, banky, spoje, pod Státní Důchodový Fond, a jednat o reparacích se SRN!!!!!

Masunta
12. 10. 2022 06:29
Odpovědět  ijn

Cttěl sis zase zařvat na čtenáře, nebo těmi vykřičníky jen ubezpečuješ sám sebe o správnosti svých názorů ? Protože psychopat – to ty jistě nejsi, že ?
(Za jak dlouho mi bude tento příspěvek schválen ? Za 12 vteřin, nebo mě to štěstí nepotká ? Kdo to u cenzorského počítače zase trčí ? Nějaká učitelka ?)

Masunta
12. 10. 2022 06:30
Odpovědět  Masunta

Sice 12 vteřin, ale prošlo mi to – děkuji na stotisíckrát.

Albi
12. 10. 2022 10:56
Odpovědět  ijn

Ano, myslím, že při troše “odvahy”, kterou ovšem naše vláda nemá a taky to asi není v jejím zájmu, by to neměl být problém – až na tu velmi důraznou žádost jednání o reparacích.

Kdy už konečně přestanete s těmi dětinskými sny –“a já to autíčko chci a chci a chci”!

José
12. 10. 2022 10:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Mluvilo se i o tom, že i Buča byla podle not MI5. Ještě pár dní předtím byl Zelenskyj ochoten jednat s Ruskem o zvláštním statusu Donbasu a Krym by zůstal ruský. To pochopitelně nemohli loutkovodiči připustit a tak vznikla Buča.

janle57
12. 10. 2022 11:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Svinským Anglosasům a agresivní bandě jménem NATO se nesmí ani v sebemenším
ustupovat a oplácet jí vše stejnou mincí,RF dává světu ten nejlepší příklad jak se to
má dělat,až vyřídí banderovskou Ukrajinu celé téhle bandě pěkně sklapne a vůči
Rusku budou jako beránci,pro nás jen a jen dobře.