politika

Global Times: Americká hegemonie musí být v příštím desetiletí rozdrcena

Takto reagoval Ústřední výbor Komunistické strany Číny na projev šéfa Pentagonu Lloyda Austina na Reagan National Defense Forum 3. prosince.

▪️Austin šestkrát zopakoval Bidenův termín „rozhodující desetiletí“ v kontextu čínsko-americké rivality. Jeho projev se mimochodem jmenoval „Rozhodující desetiletí“.

Americký ministr obrany řekl, že Spojené státy nedovolí Číně změnit „svůj region a mezinárodní řád“.  Dodal, že příštích několik let „určí budoucnost bezpečnosti v Evropě “.

▪️Nicméně „propast v síle mezi Čínou a USA se zmenšuje,“ uvádí Global Times:

„Stále více zemí si nyní začíná uvědomovat, že takzvaný globální řád je produktem globální dominance USA za účelem ochrany zájmů samotných USA.”

Jako příklad GT uvádí ukrajinský konflikt, kde Washington „vyzývá Evropu, aby neustále potlačovala Rusko“ a zároveň „spouští krutou konkurenci, která udusí evropskou ekonomiku“.

“Skutečný mezinárodní řád musí být založen na Chartě OSN, nikoli na mezinárodním řádu založeném na pravidlech pod jurisdikcí dlouhé ruky Washingtonu,” říká tiskový orgán Ústředního výboru ČKS.

A nadcházející desetiletí by mělo být rozhodující v rozdrcení hegemonie USA.

▪️Američtí představitelé často prohlašovali výroky ve smyslu „nenecháme Čínu dělat tohle, nedovolíme Číně tamto“.

Předseda Sboru náčelníků štábů USA Mark Milley nedávno prohlásil, že Amerika nedovolí, aby Čína byla „vojensky rovnocenná nebo nadřazená Spojeným státům“.

Jak se však říká, pes štěká, ale karavana jede dál.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

http://Jelena Panina

sdíletj na

24 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Moravakk
7. 12. 2022 00:53

Nejučinnější nástroj dominance hegemona od 2WW nejsou zbraně,kapitál/rezervní systém dolaru/ ale demo-kracie…to je posvátná kráva a důvod proč je tak těžké jej svrhnout …v dobách SSSR byl “pacient ” operován bez narkozy a pokud to přežil tak si to pamatoval…proto se výchova člověka sovětského typu zhroutila/ mimo jiné/ my jsme operování pod narkozou aniž o tom víme…člověk to musí sám chtít a myslet si že je to pro jeho blaho,že si vládne sám.Když někoho zmlátím,tak jej nepřesvědčím.(:
Lid se nebouří, čeká na další volby,v dobré víře že se něco změni,že už konečně přijde ten správný politik…toto divadlo trvá 33 let ,kurz se nemění ani o mm,je přesně dán,agendy se plní do puntíku a média,služby mají vše pevně pod kontrolou,to jsou totiž opravdu hlídací psi demokracie ale ta je pouhou kulisou,vlády ukryté…nikdy se tak snadno nedalo lidem vládnout jako nyní bez krve a bez bolesti..welcome to democracy.(:

Rapa
7. 12. 2022 07:17
Odpovědět  Moravakk

Nástrojem ,,Demosatanistů pod krycím názvem demokracie” jsou Ideologie. Ideologie podvodů.překrucování a lhaní,hned potom jejich finančníci-banky nosatých *upírů , jejich odporná infiltrace a všudevlezlost a nakonec války. Ta parta politiků,odporných prasat štítících se jakékoliv práce je už jen jejich křoví,jejich ůplatná žumpa bezcharakterních psychopatů ( viz čr a současná vláda šmejdů)

Moravakk
7. 12. 2022 09:39
Odpovědět  Rapa

Přesně tak …(: žijeme v časech permanentní revoluce,ideologií..demo…je jedna z nich…

Gales
7. 12. 2022 10:24
Odpovědět  Moravakk

Demokracie…. – Dem je okrást.Lepší je bojovat s Moskvou za mír než s Fóšingtónem za demokracii.

Moravakk
7. 12. 2022 11:10
Odpovědět  Gales

“Je jednoduchší oklamat člověka,než jej přesvědčit o tom že byl oklamán…”(: M.Twain

Jaroslav
7. 12. 2022 13:01
Odpovědět  Moravakk

Člověk je rád klamán a chce žít v iluzi. Dnes většina neuvažuje logicky, řídí se buď systémem mám/nemám rád, nebo nosí se/nenosí se, je trendy/není trendy. Takže momentálně se nenosí Rusko, tak je spousta lidiček proti němu, i kdyby logicky bojovalo za jejich zájmy. Nejvíce je to viditelné ve velkých městech, kdy městská pravicová chudina je silně protirusky orientovaná, pod mylným pocitem, že pokud budou podporovat “pravicové” strany typu pětikolky, tak budou k nim patřit. Neuvědomují si, že tito jimi pohrdají, a že jejich jediný zájem je sloužit páníčkovi (jistý velký muž je nazval “lapdog”, přeloženo česky ratlík), za což očekávají nějakou ohlodanou kost z hodovního stolu. A to je naše vládnoucí věrchuška, důsledky jejich nevlády jsou stále viditelnější. Nedoufám ve změnu, TV pořady typu “vaří kdejaký blb” jsou silnější než pud sebezáchovy

Moravakk
7. 12. 2022 14:17
Odpovědět  Jaroslav

V “idealismu”…společnost se řídí trendy,lehce se programuje,v TV..pod rouškou nějakého ohrožení,za nějaké “hodnoty”,pod rouškou EU hodnot,solidarity,obnovy a rozvoje,volného trhu,demokracie,války s klimatem,veřejného zdraví a nyní se přeplo na další agendu “UA” ,je to určitý proces.Obecně jen menšina dokáže samostatně myslet,jít proti proudu,to nezměníme,tak tomu bylo vždy, to že to člověk dokáže, není jeho zásluhou,myslím že k tomu dochází nějakým řízením osudu či osvícením z “hury”…(:

Jaris
7. 12. 2022 23:43
Odpovědět  Gales

To se mi libi.

Veny232
7. 12. 2022 11:14
Odpovědět  Moravakk

To jen pro to,že říkají Demokracie,Totalitě….mají k tomu své zkorumpované elity, kteří nám vysvětlí, že máme svobodu slova,ale nemůžem říkat všechno…. prostě dementi. Zločinci, Nacistická Kabala propracovaná, desítky let podvody , uplatky, vydíráním nastrčená Anglossaská Hydra.

Moravakk
7. 12. 2022 12:05
Odpovědět  Veny232

Široké téma,původ v nějaké situační etice,tam bych to viděl na nějaký talmud,tam je to explicitně vidět,co to je “situační etika”,my /naše latinská civilizace,pokud ještě vůbec existuje/ máme etiku bezpodmínečnou,lež je lež,pravda je pravda,”říkejte Ano,ano,Né,ne”..ona”etika” v podobě relativismu,modernismu,liberalismu,naturalismu,egalitarismu,německého,fr.idealismu k nám přišla v době tzv.osvícenství,v.fr.revoluce…”demoskratie” jako metoda je učinná proto že “dábel se zjevuje vždy v rouše beránčím”,je to tento princip…(:

Rattus
7. 12. 2022 14:55
Odpovědět  Moravakk

Demokracie znamená,že 2 lumpové přehlasují 1 poctivého.

Moravakk
7. 12. 2022 17:50
Odpovědět  Rattus

2 ze 3 si prohlasují,že toho 3 snědí…(: nemusí být nutně lumpi,můžou být jen přesvědčeni,že to oni jsou nositelé jediné pravdy…to je to naše právo? /svoboda,rovnost…/ kdy vše určuje nějaká většina,včetně ustavy,zákonů…je to fikce .

Boomer
7. 12. 2022 19:55
Odpovědět  Moravakk

.. nejblíže k proklamované svobodě a rovnosti, ve spojení s proporcionalitou je systém demarchie.
V Athénské demokracii poměrně dobře osvědčený, při současné úrovni technologií také velmi dobře realizovatelný. Pokud by ovšem bylo možné spolehnout se na poctivost ajťáků.. ale jak známo, příležitost dělá zloděje.

Moravakk
8. 12. 2022 00:35
Odpovědět  Boomer

Jakože máme losovat? Osvědčená je pouze monarchie,žáden jiný systém se neosvědčil,ani demokracie v sumeru,či později v athénách,kde vedla k pádu říše,byt to byl experiment a stejně tak padne naše civilizace,již k tomu není daleko…vevropa je v rozvratu,ze všech hledisek..každá rodina,národ,firma,či církev aby mohla reálně fungovat musí mít systém hierarchický,pluralitní je blud ,trik kdy se lidu namluvilo že si bude vládnout,nikdy si nevládnul a nebude..pokud mluvíme o demo-kracii tak je to jen nátěr,kulisa,viz usa,řídí lobby finanční,zbrojní,big tech,fondy,korporace,banky a ti kdo za tím stojí,”deep state”

Veny232
7. 12. 2022 11:11

Do roka a do dne.

František
7. 12. 2022 11:19

Už vidím, jak se Čína lekla. USA jsou oficiálně, jen na papíru, nejsilnější ekonomika světa s obrovským dluhem bilionů dolarů. Čína je prý druhá , bez dluhů a s ohromnými dluhopisy USA. Tak kdo je teda první? USA je jen chcípající kobyla, která má už u huby pěnu. Je v konečném tažení.

Jaroslav
7. 12. 2022 13:08
Odpovědět  František

Hlavně podíl výroby na HDP Číny je mnohem vyšší (to je skutečná hodnota), u USA je hodnota HDP spekulativní, přesný součet všech nepřesných čísel, jenom výroba je zde zastoupena minimálně. Že mají dluh je nemusí děsit, pokud si myslí, že mají nejsilnější armádu na světě, jistě nepředpokládají, že by ten dluh spláceli…Věřitelé zapomeňte, byla to Vaše hloupost půjčovat. Po půjčkách také dojde na aktiva různých zemí, které tyto mají USA. Jenom Rusko má 300mld, myslím že v tom nejsou zahrnuty aktiva ruských zbohatlíků držené na západě (to byla podmínka, že byli vybráni k zbohatnutí)

Milan ze Zahrady Čech
7. 12. 2022 13:31

Jsou to tak náhody.
Austin mele o “rozhodujícím destiletí”, Gosudar se zmínil o bouřlivém (nebo tak nějak, ale v tomto smyslu) desetiletí jež nás čeká a čínští komáři bzučí že, nadcházející desetiletí by mělo být rozhodující v rozdrcení hegemonie USA.”
Hm… Nešlo by to zcuknout na pětiletí? Rád bych se toho dožil.

Radegast
7. 12. 2022 13:45

Falešní židé Turkotataři v čele s kaganem Rothschildem a bekem Sorosem vedou válku proti bělošským USA, EU, Rusku (proti USA a EU diverzní válku zevnitř, černí imigranti, zadlužení, deenergetizace, deindustrializace) a Čína je jen jejich další projekt, nosič, hegemon. Do Číny přestěhovali 70 % průmyslu ze západní Evropy a USA.

Za 2 000 let tak falešní židé Turkotataři oběhli planetu, nakradli zlato a bělošské technologie a vrátí se do Číny. V minulosti Turkotataři vládli nebohým Číňanům několik století, tak se vlastně vracejí “domů”.

Číňané jsou vycepovaní poslušní otroci, Čína je digitální totalita, digitální otrokářství se sociálním kreditem a 200 miliony biometrických kamer v roce 2019.
https://dfens-cz.com/cinsky-system-socialniho-kreditu-a-zapad/
https://www.novinky.cz/clanek/internet-a-pc-cina-byla-jen-zacatek-technologie-rozpoznavani-obliceju-zaziva-celosvetovy-rozmach-40305638

Čína se jim hodí i pro nastávající dobu ledovou, Čína nebyla nikdy zaledněna. Evropa byla zaledněna po Berlín, Krkonoše, Ural, USA po stát Washington, horní Středozápad a New York. V New Yorku jsou dodnes k vidění ledovcové morény, Harbor Hill Moraine, a bludné balvany, Rockefeller State Park Glacial Erratic. Ledová doba Wisconsin probíhala cca před 75 000 až 11 000 lety.

Finanční krize 2008 ukázala, že vlastnit Čínu a většinu bank a průmyslu na světě je Rothschildům k ničemu, když 80 % surovin vlastní Rusko, Arábie, Afrika a Jižní Amerika, k jejich ovládnutí je BRICS.

Pavel K
7. 12. 2022 14:26
Odpovědět  Radegast

Takže tomu mám rozumět tak, že BRICS smrdí česnekem přece jen?
😭 😭 🤦‍♂️ 🤦‍♂️ 🤦‍♂️ 🤦‍♂️

oldoo
7. 12. 2022 15:05
Odpovědět  Radegast

Ty jsi dobrý informátor!Své nekompromisní tvrzení”Číňané jsou vycepovaní poslušní otroci, Čína je digitální totalita, digitální otrokářství se sociálním kreditem a 200 miliony biometrických kamer v roce 2019.”podpoříš blábolením prolhaného protičínského plátku novinky,které sami píší” podle NĚKTERÝCH ODHADŮ využívá na 200 milionů bezpečnostních kamer s touto technologií rozesetých po celé zemi.”Ty odhady jsou čí,jsou kde,to odhadovali pročínští nebo protičínští ODBORNÍCI?Netvrdím,že to není pravda,ale pokud někdo šíři nějaké informace,vytváří je stejně jako ti,co kritizuje.Tady v diskusi je to jasně vidět,Je jedno jestli jste na Seznamu nebo na Pokecu,argumentuje se stejným způsobem,jen naopak.

Pavel K
7. 12. 2022 15:41
Odpovědět  oldoo

Díky za upozornění. Ten odkaz jsem v rychlosti jen tak přelítl očima a můj mozeček nezaznamenal že je to SEZNAM. Ale stejně, může si v tomto světě být jeden jistý, že se koná dobro pro lidstvo, protože ti chazaři nepřestanou kout pikle NIKDY.

Moravakk
7. 12. 2022 15:06
Odpovědět  Radegast

USA potažmo je EU,to je spíše jejich projekt,/než by proti němu bojovali/modus operandi podobný…určitý “babylon” s nějakou egalitářskou identitou,kdy mi dodnes nikdo nevysvětlil na jách hodnotových základech stojí…(:

Vaska
8. 12. 2022 00:07

banderovci vyhrožujou Rusku údery až na Sibiř – myslím, že by Rusové v odpověď mohli banderovcům naznačit odvetnými údery až na Aljašku – pardon ta bude brzo zas ruská –
https://topcor.ru/29949-kiev-grozit-rossii-udarami-vplot-do-sibiri.html