politika

Geschäft s ruskou vakcínou? KDO chce část „zisku“ z ruské vakcíny “Sputnik V”?

Čím dále, tím je to zajímavější a zajímavější. Vzpomínáte si, jak velký diskreditační skandál se rozpoutal (jinak je těžké pojmenovat to, co se odehrálo médiích) kvůli registraci ruské vakcíny? 

I když se jednalo jen o jednu z etap, kterou v Rusku musí provést:
Třetí fáze, konkrétně provedení náhodného placebem kontrolovaného klinického hodnocení, již začala 26. srpna 2020 v Moskvě. Plánuje se očkovat asi 40 tisíc lidí.

A to je normální fáze. Ale ozvalo se vytí ….

WHO však hovořila pozitivně o ruské vakcíně. Dokonce i OSN řekla Putinovi „děkuji“  a vyjádřila vděčnost za nabídku očkovat zaměstnance organizace ruskou vakcínou.

Hlavní otázka je – proč WHO byla tak loajální k ruskému vývoji? Tato organizace byla vytvořena Západem a takové organizace se obvykle nevytvářejí na obranu zájmů zemí jako je Rusko. 
A pro hájení zájmů zemí co něco vytvoří.

Musíme přidat další informace:
Rusko má objednávku ze zahraničí na zhruba 1 miliardu dávek. Je pravda, že dosud má kapacitu na výrobu pouze 5 milionů za měsíc…. několik zahraničních společností projevilo „zájem“ a obdrží licenci k provádění objednávek …<…>Zatímco cena jedné vakcíny bude asi 10 USD, <…> jednoduchá matematika – zisk bude asi 10 miliard USD.

A toto je pouze prvotní posouzení.

A pak více přidala WHO:
Regionální úřad Světové zdravotnické organizace pro Evropu hodlá podpořit propagaci ruské vakcíny proti koronaviru „Sputnik V“.

Jaká krásná hádanka. Nechce snad pro sebe WHO získat nějaký „geschäft“ z této vakcíny? 

Koneckonců, pokud nemůžete stát v čele, musíte se alespoň procesu účastnit. 
A pokud budete mít i zisk, je to ještě lepší.

https://bit.ly/3i5nWy8

sdílet na