George Chabert: Rusko a my 

Steigan: katastrofa pro celou planetu aneb konec koloniálních válek Západu – Norsko předpovědělo důsledky ukrajinského konfliktu.

George Chabert, Steigan

„Vítězství Ruska v konfliktu na Ukrajině by bylo pro NATO porážkou, aliance takový výsledek nesmí dovolit,“ řekl Jens Stoltenberg na tiskové konferenci 11. října v Bruselu. 

O tři dny později dodal, že jediný způsob, jak vyřešit konflikt, je na bojišti:

„Mnoho konfliktů se řeší u jednacího stolu, ale není tomu tak a Ukrajina musí vyhrát, takže ji budeme podporovat, dokud to bude potřeba.”

Evropská média zveřejňují prohlášení o konfliktu bez náznaku kompromisu či diplomacie a Rusové jsou denně označováni za zločince nejhoršího druhu. Nejabsurdnější tvrzení, jako že Rusové sabotují vlastní plynovody a bombardují vlastní pozice v největší evropské jaderné elektrárně, jsou prezentovány jako biblické pravdy.

Ušetřeni nejsou žádní Rusové, ani účastníci paralympijských her. Rusofobie má jasný rasistický podtext. To také není nic nového. Bývalý ministr obrany Norska to vyjádřil takto: „V šedé mase, která nyní plní ulice, divadla a vlaky v Rusku, není mnoho inteligentních očí. Zejména je patrné, jak začala převládat asijská a východní (orientální) krev.“

Po devadesáti dvou letech se toho změnilo jen málo. Rusko musí být stále zničeno. Skandinávské země, které po několik desetiletí kladly důraz na posilování mezinárodní spolupráce, bezpečnosti a neutrality, nyní soutěží ve válečných opatřeních proti Rusku. Státní i mainstreamová média se lžím nevyhýbají.  Žádná skutečná debata není možná: Rusko je vinno a musí se proti němu bojovat, bez ohledu na to, kolik lidských životů to může stát.

Co se ale stane, když Rusko válku prohraje?

Po porážce Ruska bude dalším cílem Čína. OPEC+, BRICS+, G20 — všechny pokusy o vytvoření multipolárního světa selžou. Touha indického premiéra po „novém světovém řádu“, který nebude ovládán bývalými koloniálními mocnostmi, bude odsuzována. Tato rostoucí část světa unavená koloniálním myšlením Západu se opět stane irelevantní. Dominantní měnou zůstane dolar.

Spojené státy s pomocí největší světové vojenské aliance, NATO, budou i nadále vyhlašovat válku za válkou každému, kdo bude označen za hrozbu pro takzvaný „světový řád založený na pravidlech“.

Bývalý francouzský velvyslanec ve Spojených státech Gérard Araud uvedl, že tzv. „Řád založený na pravidlech“ není nic jiného než „západní řád“ vedený Spojenými státy. Gérard Araud má pravdu. 

„Jakmile začne debata o americké zahraniční politice, okamžitě zazní prohlášení: „Musíme obnovit naše vedení. Vedení! A nyní se další země ptají: “Proč vedení?” , — cituje slova diplomata Steigan.

Až bude Rusko a Čína z cesty další na řadě bude Írán, na který se již od roku 1979 vztahují západní sankce. Nebude těžké převzít kontrolu nad Střední Asií a pak postaví na místo Turecko a Saúdskou Arábii. Pákistán a Indie se budou muset rovněž vzdát jakéhokoli zdání suverenity. Afrika se svými současnými 29 americkými vojenskými základnami se po Latinské Americe promění v „zadní dvorek“ Spojených států.

Na druhou stranu porážka NATO oslabí alianci a donutí USA zastavit své imperiální války. Pokud jde o Evropskou unii, porážka NATO bude znamenat konec šestisetleté éry kolonialismu.

Porážka Ruska by byla katastrofou nejen pro Rusko, ale pro celou planetu. Katastrofa to bude především pro nás v Evropě. Sny de Gaulla a Gorbačova o mírové, stabilní a prosperující Evropě od Lisabonu po Vladivostok budou pohřbeny ještě hlouběji.

Ekonomická válka, kterou vedou Spojené státy proti svým spojencům, nutí Evropu kupovat „špinavou“ energii od Američanů za ceny čtyřikrát vyšší, než jaké musí platit američtí konkurenti. 

“Není to přátelské,” řekl opatrně francouzský prezident Emmanuel Macron.

Německý politik Oskar Lafontaine to vyjádřil přesněji: „Po více než století je deklarovaným cílem americké politiky zabránit za každou cenu splynutí německého byznysu a technologií s ruskými surovinami. Je zcela zřejmé, že pokud vezmeme v úvahu tuto historii, pak máme co do činění s dlouho připravovanou zástupnou válkou Ameriky proti Rusku”.

V nejlepším případě porážka Ruska povede k tomu, že se Evropa promění v chudé muzeum bez historie; na vzdálený kontinent stěží dost dobrý pro vzdělávací cesty bohatých Američanů.

Na pozadí probíhajícího globálního přezbrojování, dalšího rozšiřování NATO k hranicím Ruska a rozmístění amerických raket s dobou letu 4-5 minut do Moskvy se jaderná válka s epicentrem na našem kontinentu stane nevyhnutelnou. 

„Ukrajinská krize je jen rozcvička. Přichází další” – řekl Charles Richard, šéf amerického strategického velitelství a věří, že Ukrajina je jen přípravou na věci budoucí: „Přichází ta velká.“

Jens Stoltenberg by si proto měl dávat pozor na to, co si přeje pro nás ostatní. Na konci článku autor vzkázal Jensi Stoltenbergovi, aby byl opatrnější se svými přáními pro všechny Evropany.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3Hdhvcj
https://steigan.no/2022/12/russland-og-vi/

sdíletj na

3.9 14 hlasy
Ohodnotit příspěvek
63 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Ijn
7. 12. 2022 04:04

Kolektivní Západ se střelil nejen do nohy, …ale do hlavy,…..jeho konec je v důsledku odklánějí peněz nevyhnutelny!!!

Rattus
7. 12. 2022 14:49
Odpovědět  Ijn

Spíše si obě nohy ustřelil a je chromý.Jen nechápu,že pokud si tohle evropští politici
uvědomují,tedy snahu USA zničit Evropu.Proč se tedy nepostaví společně proti.
Nemyslím ted’ale dříve třeba koncem devadesátých let.Přece ta snaha USA musela
být zřejmá už tehdy.V minulosti jsem se domníval,že proto také vznikla EU.Měl jsem
přítele,bohužel zemřel.Vystudoval práva a už v devadesátkách tvrdil,že USA nikdy
nedopustí aby EU byla silná a EU nedopustí,aby zbohatla východní Evropa.Neumím
si představit svět ve kterém USA získají trvalou hegemonii nad světem.

Veny232
7. 12. 2022 06:45

Kdy se vyráží pověsit ten Fialovej ksindl?

Pavel K
7. 12. 2022 07:39

Stoltenberg by zasloužil nakopat do pukavců, krysa jedna hnusná.💩💩💩

Markýza
7. 12. 2022 13:33
Odpovědět  Pavel K

Já se z něj raduju. Pověděl nám aspoň na plný kule, jak ta situace stojí.

jerry
7. 12. 2022 07:44

Severský státy zas nikdy až tak MOC NEBYLY PROTI NACISMU, ŽE…?!
Norsko ma Barnevernet což je okopírovaný hitlerův Lebensborn a kradou děti (což my zas kopírujeme OSPODem odspoda až nahoru) , Švédsko dodávalo Hitlerovi div se nestrhalo, Finsko bylo vyloženě nacistické a hákový kříže používají dodnes a o pobaltských rozvojových nacistických zemích nemá cenu mluvit. Přidejte si banderovskou “Ukradinu” a je to!
Mimochodem..pšonkům taky nevěřím, už nás obsadili 3x ! Ti nenávidí všecky! Tak jako úkáčka…

Helena
7. 12. 2022 08:14
Odpovědět  jerry

K severským státům přidejte ty pobaltské-ty lezly do řiti Hitlerovi a fašistické jsou dodnes. Stoltenberg je ten samý blb, co Fyjala, štěkající ratlík. Rusko nikdy neprohraje! Rusko má po staletí neustále nepřátele, kteří by rádi bezpracně vykradli jeho bohatství. Kdo trochu zná ruskou mentalitu-stačí se podívat na sportovce…..jsou velmi houževnatí, pevně zakořeněni a spojeni se svou vlastí. Také proto jsou vyřazováni ze sportů, jednoduše téměř všechno nad těmi xpohlavními “sportovci” vyhrávají, a to západ nemůže skousnout. Mají výborné univerzity, vědce, fyziky, chemiky /Mendělejevova tabulka/, výborný a nádherný balet….

ladik
7. 12. 2022 16:53
Odpovědět  Helena

Všichni si pamatujte tu jednu větu: Rusko nikdy neprohraje!

Markýza
7. 12. 2022 18:29
Odpovědět  ladik

Případně Tolstého větu: Dvakrát jsme válčili s Evropou: poprvé jsme skončili v Paříži, podruhé v Berlíně. Když tedy říkám Kyjev, jsem velmi mírný.

Pavel K
7. 12. 2022 18:49
Odpovědět  Markýza

👍 👍 🤣 🤣 🤣

Helena
7. 12. 2022 08:26
Odpovědět  jerry

A to samé bylo do nedávna u nás. Proto angloamíci z duše příšerně nenávidí Rusko a Slovany vůbec, protože jim amíci nesahají ani po kotníky. Krachující emerice už nikdo nechce naletět s jejich vývozem “demokradcie”, už jim nikdo nechce dát nic zadarmo, jako tomu bylo dosud. Tak to zkouší na Rusko. Ale nad Ruskem nikdo nezvítězí! Je dobře, že Rusko zničilo na té zpropadené Ukrajině americké laboratoře, protože to by se jim hodilo vypustit na ruských hranicích nějaké svinstvo. Až by Evropa pomřela, měli by to bez boje. Ale takhle se ti zm.di bojí velice o své hnusné životy a dobře ví, že pokud by se uchýlili k jaderné válce, Rusko nebude váhat a tihle zm.di, co si hrajou na bohy, přijdou o své bídné životy strašlivou smrtí. A smrt je to jediné, čeho se ti západní zbohatlíci nejvíc bojí.

Pavel z Moravy
7. 12. 2022 10:00
Odpovědět  Helena

Výborně zhodnoceno paní Heleno, můj o 20 roků starší známý, nyní již mrtvý to viděl již před 10 roky. Pamatuji se jak mi opakoval, Pavle tady to hnědne a já mám obavy, že oni to tady spálí, myslel tím jadernou válku. Bohužel i nás Slovany z ČR zatáhli amíci a celý západ do této odporné hry proti Rusku. Tajná nacistická organizace Pavouk, která vznikla hned po válce vykonala svoje a ta odporná nacistická ideologie opět zachvacuje Evropu. Nejhorší je, že do toho zatáhli mírumilovný český národ. Ale zrádci a zaprodanci, kterých jsme také měli vždy dost se činí. Jsou možná odpornější než ti původní nenávistníci ze západu. Vůbec nezávidím mladým generacím co je v tomto odporném evropském prostředí čeká. Jim je vlastně ideologie nenávisti vůči slovanství tak nějak podloudně vštěpována do jejich hlaviček formou všech lží proti historii Slovanů a Rusů obzvláště. Nikdy neměl přijít 89 v této formě. Měli jsme zůstat volní a svobodní a rozhodovat o svém osudu sami. Jenže to by nesměl Havel s Gorbačovem a západní bandou tento zparchantělý systém protlačit do naší vlasti. Teď potřebujeme alespoň 2 miliony vlastenců, aby to změnit. Mladé generace ale již propadly jejich vlivu. Co s tím?

Pavel z Moravy
7. 12. 2022 10:23
Odpovědět  Pavel z Moravy

Jinak přesně jste odhadla jejich slabiny. Ti zm.rdi se strašlivě bojí o své nanicovaté životy. Jim nevadí zabíjení jiných, to mohou v pohodě sledovat z gaučů na televizních přijímačích ve svých luxusních vilkách. Ale jejich životy a životy jejich blízkých, pokud by byly ohroženy, to je jiné kafe. Proto by ti západní grázlové potřebovali, aby ten nejhorší konflikt proběhnul pouze tady na východě. Nejen proto, aby nás vykradli a zotročili, ale asi proto aby si připravili vhodný prostor pro boj proti Rusku nás přijali do náruče svého svazu. Nevěřím, že většině východoevropských lídrů to nedocvaklo. Moc dobře věděli, co se za tím vším skrývá, ale moc a dobré čmrdlíky, které jim z toho kapaly a kapou je přesvědčily. Takoví hlupáci to nejsou, aby nevěděli, že zaprodávají vlastní národy. Bohužel, slušně řečeno, zmatené generace, které tito zaprodanci ovládají tomu přihlížejí a pouze svojí vlastní vinou skončí jako nicky na tomto prostoru bez budoucnosti.

milan h
7. 12. 2022 09:10
Odpovědět  jerry

pritom v dnesnim Polsku jsou uzemi a mesta ktere zalozili Cesti kralove a knizata aV bule karla iv jsou uvedeny tzv zeme ktere su od koruny neoddelitelne tzn naporad Horni Dolni Luzice Slezska nevim jak Morava ta za jirika z Podebrad patrila k Rakousku

Rapa
7. 12. 2022 15:26
Odpovědět  milan h

Morava odnepaměti patřila slovanům a slovanským národům.Existují stále písemné záznamy více jak tisíc let staré,co nestačil zničit řím,ani germáni.Mimo jiné.záznamy z prastarých tabulek z Omska uveřejněné v Knize Velese popisují,jak na žádost Kyjevské Rusi v r.480 šel vládnout tehdejší rusi kníže Veren z velikogradu moravského, a to od r.480 do r.500 našeho letopočtu.Nic se tak mnoho nepřekrucuje a nezatajuje,jak dějiny slovanů. Česká republika je dnes velmi ponižována i s našimi prastarými dějinami,které se zamlčují,tutlají a překrucují infiltrací cizinců a i kolaborantů bez znalostí a je jich dost a Brno kdysi svaté je dnes hnízdem politického i universitního zla demagogů snad nejhorších,zasvinili Moravu a nyní i Prahu ve vládních budovách,jsou ostudou celé České republiky,našeho domova,naší vlasti.

Jan
7. 12. 2022 20:33
Odpovědět  Rapa

Souhlasi, mafianske Brno a Morava zasobuje svymi zm.dy Prahu na politickych postech starostu (Hudecek, Hrib) a politiku uz delsi dobu. Nahore na hrade jsou casto Slovaci i Zide z Uzhorodu a vselijaka pakaz co se cpe do Prahy.
O te Samove risi nam taky lzou. Kupec Samo se jmenoval Samuel a byl to Zid. Lzeme si do kapsy, historici vyrabeji knihy poplatne politicke garniture, ktera nas v tu dobu ovlada. Ceske Legie byla sebranka, bojujici na strane Belogvardejcu financovanych Britanii, ktera se chtela zmocnit Ruska a jeho uzemi a zdroju. Ukradli carsky poklad a vozili ho po Sibirske magistrale v pancerovem vlaku. Poklad castecne rozkradli. Museli ho odevzdat bolsevikum, jinak by je nepustili na lode ve Vladivostoku.
Revoluci 1905 vyvolali za uplatky zednaru Masonu z Londyna. Na zrade Ruska a cara se podilely vsechny politpartaje krome bolseviku! Ti pak zorganizovali kontrarevoluci VRSR 1917.

Jan
7. 12. 2022 20:17
Odpovědět  milan h

Kaliningrad zalozil Premysl Otakar II, az tam sahala jeho rise!
Budete se divit, odkud zapad vytlacil Slovany! Ted je chce zahnat za Ural.
Cele Sasko a Braniborsko, Rujanu ovladali zapadni Slovane. Zbyli jen Sorbove/ Srbove na nasi hranici, kterym zla DDR umoznila zachovat rec a zvyky. Ostatni byli lsti zbaveni svych vudcu a asimilovani Teutony. Pry, ze byli pohane a tak se masakrovali. Duvod se vzdycky najde, kdyz se chcete zmocnit uzemi a ovladnout je. Ceska knizata vcas prijmula krestanstvi a tak se zachranila. Nemec byl mnohem silnejsi a tak jsme byli jen vazalove, kdyz nesmyslne valky s nemeckymi knizaty nam neprinesly vitezstvi.
Vsude narazite na slovansky puvod nazvu. Reka Isar v Bavorsku je Jizera, staronemecky Baja Man je muz z Böhmen, ti osidlili Bavory. Bodamske jezero drive Wodan See podle vody, atd.
Slabosti Slovanu i nas Cechu je duverivost, bezelstnost a posranost. Jedine Rusove jsou jini, nemaji namichanou krev Vikingy, Zidy, Vandaly, Langobardy, Teutony a vsemi, kteri zde zanechali sve deti. Nase inteligence je zradna a stupidni odjakziva. Stale nevi, ze pro zapad jsme jen podlidi, urceni jim slouzit. Ceska zhovadilost nas vede do zahuby.

oldoo
7. 12. 2022 09:23
Odpovědět  jerry

Podívejte se na hajlující Václavské náměstí za Hitlera a pochopíte tu proamerickou pakáž.Je potřeba se občas podívat do zrcadla a neječet pořád oni,oni…

Pavel
7. 12. 2022 10:12
Odpovědět  oldoo

Dobrá poznámka,však dnes je to “nemlych” to samé.Stačí se podívat na Prahu,Brno,Plzeň a další větší města.Primátoři a starostové v čele s tím s v “Řiťoryjí” bourají pomníky rudoarmějců a v “Goebbels” televizi je každy druhý dokument věnován Sudeťákům a křivdě na nich spáchané z naší strany. Těch 200 000 našich zabitých a umučených spoluobčanů, po těch ani pes neštěkne! Je mi z dnešní doby a stavu naší společnosti na blití!!!

Pavel K
7. 12. 2022 14:07
Odpovědět  Pavel

No na blití je především TO že jim to těmhle šmejdům dovolujeme.
Tady se zkrátka ujmula moci fašistická klika a já bych byl v celku rád, kdyby to tu SPECNAZ vyčistil.

oldoo
7. 12. 2022 15:16
Odpovědět  Pavel K

Mně je na blití například z toho,jaké představy(zřejmě pravdivé)O OBČANECH má kandidátka na prezidenta,když navštíví pomník vlasovců a poklábosí před fotografem s tím ŘEPORYJSKÝM SPROSTÝM PRASETEM!

Markýza
7. 12. 2022 18:32
Odpovědět  oldoo

K Řeporyjci si musí pro rozumy každý vskutku demokratický kandidátík!

Kam chodit pro dobrou radu.jpg
skeptik
7. 12. 2022 19:06
Odpovědět  Markýza

Svůj k svému, sociopat k sociopatovi.

Jan
7. 12. 2022 20:40
Odpovědět  Pavel

Holokaust a jeho propaganda slouzi k obrane Zidu a jejich statu. Obrana a litovani vysidlenych Nemcu v mediich u nas zase pripravuje pudu k jejich navratu. Je to pospineni pamatky zahynulych a umucenych vlastencu a nevinnych lidi za Protektoratu. Lidic, Lezaku, Leskovic, atd.
Nedovedete si vubec predstavit, jake lzi a spinu siri media o Rusku a Rusech na zapade. Financuji se lzive dokumentace, filmy, knihy, atd. Falsuje se historie 2. valky.

Peter 008
7. 12. 2022 21:15
Odpovědět  oldoo

To hajlující jste přehnal. Kolik tam bylo Čechů? A kolik dobrovolně? Pak se nelze divit, že vítání německých vojsk pražskými Němci je vydáváno za projev názorů českého lidu! Dokonce i v Rusku! Přitom jsou fotografie plačících lidí i lidí se sevřenou hrozící pěstí plní bezmoci, kteří se dívají na právě probíhající okupaci!
Trošku myslete při tom, co píšete. Proto vám dávám mínus a mělo by být hodně velké.
I když dobře vidím, kolik vás podpořilo. Myslete lidi!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel
8. 12. 2022 08:56
Odpovědět  Peter 008

Peter, nedělejte si iluze o Pražácích a Brňácích. Pokud si myslíte, že to dotyčný s tou fotkou přehnal, tak si najdete video a fotky s přísahy Pražáků “říši” po atentátu na Heidricha.Rodiče máme ještě naživu,tak víme od nich jak třeba v Brně řádili Hitlerjugent a jak se tam cítili našinci, kteří tam museli denně za prací.

Aleš
7. 12. 2022 08:20

Takový Zapad lépe když zdechne. USA příčina skoro všech válek.

Markýza
7. 12. 2022 21:00
Odpovědět  Aleš

No – ani ti Amíci zas nejsou takoví satanáši. Oni tak rozvrtat, rozbordelit a zmizet. Ale pravda je, že náš milý Západ se nějak ocitl ve slepé ulici a před ním zeď, za ním medvědi……..zdechnutí tohoto systému se ukazuje jako velice dobrý nápad.

Karel
7. 12. 2022 08:25

Bliží se doba, kdy firma na špagáty bude velmi prosperovat. Válkychtivých zmetků, kteří si zaslouží šibenici, je plná Evropa.

Pozor
7. 12. 2022 09:30

“Sny de Gaulla a Gorbačova o mírové, stabilní a prosperující Evropě od Lisabonu po Vladivostok budou pohřbeny ještě hlouběji.”
Len idiot tu môže spomínať zradcu Gorbačova, veď ten je príčinou všetkého čo sa dnes deje.

Peter 008
7. 12. 2022 21:17
Odpovědět  Pozor

Chtěl jsem to také napsat o tom Gorbačovovi. Je to urážka skutečného vlastence své země de Gaulla.

Veny232
7. 12. 2022 09:31

https://www.novinky.cz/clanek/domaci-pece-neni-kvuli-ukrajincum-mene-dostupna-rika-sef-vzp-40416468 Lže dobytek, na lampu s ním,zažil jsem to na vlastní kůži,4 hodiny čekání na pohotovosti s ledvinovou kolikou, Ukrajinské sfině šli bez čekání, Oblastní nemocnice Kladno prosím…Dobytka zlodějskýho s platem statisíce znárodnit a zavřít, stejně jako celej Fialovej hnus.

Pavel K
7. 12. 2022 10:19
Odpovědět  Veny232

Samo se nezavře a oni to ví. Nevím, jen budu trochu logicky uvažovat. Není divné, že to co nám vláda dělá a co ještě připravuje, že se vůbec nebojí nám až takhle ubližovat? Já když někomu budu dělat špatné věci a ten dotyčný bude ranař a já nebudu mít někoho v záloze, že to za mě v případě napadení vyřeší, tak toho honem nechám. Budu se logicky bát že dostanu po čuni. A tihle nám den ode dne nakládají víc a víc. Divné, ne?

Helena
7. 12. 2022 10:40
Odpovědět  Pavel K

Jim už nic jiného nezbývá, než slepě poslouchat své pasáky. Jsou v tom až po uši, z tohohle vlaku se vystoupit nedá, ten nikde nestaví. Oni se víc bojí svých páníčků, než nás – zatím!! Mafie je neúprosná: teď na ně tlačí mafie ukrajinská a americká-nemají to ti hajzlíci vůbec jednoduchý. Ve skrytu svých pekelných duší doufají, že je jejich pasák nenechá padnout! Přece jim to slíbil ! :)))

Pavel K
7. 12. 2022 14:14
Odpovědět  Helena

Ano výše píši když jsme zrušili armádu tak bych i uvítal spencaz mávátkem jak za starých časů ve školním věku.

Veny232
7. 12. 2022 10:52
Odpovědět  Pavel K

Přitom by se vešli do jednoho kamenolomu….nechápu že si necháme ničit zem od nich.

Pavel K
7. 12. 2022 14:17
Odpovědět  Veny232

Je to pár dní co jsem tu napsal do dvou vagónů. Á makat a to vostře.

Markýza
7. 12. 2022 20:58
Odpovědět  Pavel K

Máte pravdu….pár týdnů v tom vašem kamenolomu by napravilo leccos.

Boomer
7. 12. 2022 20:35
Odpovědět  Veny232

..tož možná to bude tím, že oni mají klíče od kasy, na povel armádu, policii, justici, k tomu exekutory a my jen plkáme, plkáme, plkáme.. a to jim neškodí, to je jim na prospěch, lidi si uleví a šlapou tupě dál za vlajkou, jako stádo.

Veny232
8. 12. 2022 11:35
Odpovědět  Boomer

Jen se neboj,my bohové na ně zakleknem, že to ještě nezažili.

Pavel
8. 12. 2022 09:02
Odpovědět  Pavel K

Oni totiž moc dobře ví, že pokud se vzbouříme, dojde sem tak jako v 68 cizí vojsko.Proto bylo nutné zlikvidovat bojeschopnou armádu.Jen teď nedojde z východu,ale z NATO a opět s nimi Pšonci.Ti už jsou nadržení na Těšínsko!

Pavel K
8. 12. 2022 14:07
Odpovědět  Pavel

Už to tu píši hezkých pár týdnů, že není možné že to co nám dělají nemají strach našeho zbouření proti nim. Já být na jejich místě, tak bych se bál a minimálně položil funkci a někam se zdekoval. Toto nemůže dopadnou, že si poklepeme na ramena a řekneme si, co jsme si to jsme si a tečka. Tady se stalo spousta nespravedlnosti, kriminálních činů.

unor 2022
7. 12. 2022 12:12

Kdo je to MY?
Cesko udajne podporuje vstup Ukrajny do NATO.
Kdo to TO udajne Cesko?
Kdo osobne chce nasledovat polomrtve a mrtve Ukrajince umirajici za zajmy zbrojaru v USA?
Jeden osobne tedy urcite ne. Neb neni Cesko.

Pijack
7. 12. 2022 13:21
Odpovědět  unor 2022

Správná otázka. Pokud ti, co říkají MY, jsou ti, kteří chtějí bojovat na frontě za zájmy fašizmu a západu, pak víme kdo to je. Je to celá ODS i se svými voliči a jejich koaliční lokajové, též se svými voliči. Oni totiž nemají žádné právo mluvit za ostatní většinu národa. Oni nejsou národ. Oni jsou jen protektorátní správci země. K nim patří i nejvyšší státní zástupce, Rychetský a pátá kolona – mainstream. Ti všichni chtějí položit vlastní život za západ. Přejme jim to. Klidně ať pochcípají, mě to mrzet nebude. Ale ať si válčí za své a mimo naši vlast. No, chci je vidět, až se zmobilizují, kdo z nich začne fňukat, že ne on… to jiní 🙂

unor 2022
7. 12. 2022 15:09
Odpovědět  Pijack

Tak ti ten svuj zivot jistojiste na oltar zajmu USA nepolozi.
Lec radi tak nalozi s zivoty druhych. I tech a nebo prave tech,
co je za sve zastupce pri sprave statu CR neuznavaji.

Frank
7. 12. 2022 13:53

Rusko si nemůže dovolit prohrát válku. A jestli kdejaký šmejd slintá něco jiného, je to jeho věc. Brzy přijde doba, kdy kolaboranti z EU půjdou k čertu a skončí hegemonie USA.

Pavel z Moravy
7. 12. 2022 14:47

Já vám to řeknu prostě na rovinu jak to cítím, jsme národ sráčů co si nechá kálet na hlavu. Do prdele s tím vším, být mladý a zdravý tak tady na to prdnu, protože s tímto národem připoseroutek to tady nikdy dobré nebude. Ku.va, za socíku je sra.lo, když zdražili rohlík ze 30 na 40 haléřů a 1kg brambor ze 40 haléřů na 50 haléřů. Teď je mohou okrádat a zaprodávat a nic. Za nějakou dobu jim možná dají nějakou osobní kontrolu kdy jí, pijí, močí apod a tento národ bude chrochtat a libovat si že tak to má být. Kdysi když nám jeden pán měnil měřáky na topení, tak říkal, že mu maminka opakuje jó synku, pod stolem ses narodil, pod stolem umřeš. Toto je totální konec národa. Ámen.

zuza
7. 12. 2022 16:16
Odpovědět  Pavel z Moravy

Dnes sme mali zavretú menzu, tak som bola na obede v reštike so 7 kolegami (cca 40 a menej rokov). Ja jediná som platila v hotovosti, všetci ostatní platili platobnou kartou alebo telefónom. Cestou späť do firmy mi unisono dohovárali, že aké je to výhodné platiť všetko kartou a telefónom, že načo mi je hovotosť. Ja som povedala, že nech si dajú implementovať pod kožu čip, že to bude ešte jednoduchšie. A mladí sa zhodli na tom, že áno, keď sa to bude dať aj u nás, tak sú za. Budú mať čip, nemusia si pamätať heslá, budú tak platiť, otvárať si dvere a autá a pod. Oni sú už stratení, len o tom ešte nevedia.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pijack
7. 12. 2022 16:40
Odpovědět  zuza

Naše generace má štěstí jak hrom. Nacházíme se na samotném vrcholu civilizace a máme i to štěstí, že sledujeme obrat. – sestup dolů a můžeme porovnávat. Vyspělé technologie nahrazují šílenci green dealem, požíráním červů, vegani, pokrok do pekel a tak… Špičkové technologie jádra i spalovací motory nahrazují snílkové větrů a sluníčka, moderní je potetované celé tělo, čipy do každé lopaty, kuřata se vyrábí v marketech… Je mi jejich budoucnost ukradená.

Pavel z Moravy
7. 12. 2022 17:14
Odpovědět  Pijack

Nikdy jsem si Pijacku nemyslel, že to řeknu, ale mně už začíná být jejich budoucnost také ukradená. Přece se nebudeme trápit tím co nemůžeme ovlivnit. Být mladší, tak opravdu odjedu k nějakým normálním lidem, protože to, že člověk náleží k určitému národu přestane mít jakýkoliv význam, když to bude národ zbabělců a duševně vyprázdněných lidí. To, že toto se děje v kdysi tak kulturní a vyspělé zemi s chytrými lidmi je ten nejhorší zlý sen, který nás mohl potkat.

Pavel K
7. 12. 2022 17:55
Odpovědět  Pavel z Moravy

Pavle máš recht. A já bych ho měl mít taky ať pochcípají, proč bychom na tu mládež měli brát ohled když sami o nás nedobře mluví. Ale chápu jde o naše rodiny.

Peter 008
7. 12. 2022 21:27
Odpovědět  Pavel z Moravy

Řeknu to asi tak. Je mnoho ztracených, ale ani národních buditelů nebylo až tak moc. A po pravdě řečeno ti bohatší “Češi” je využívali často jen pro své úzké zájmy. LIterárně je to popsáno v románech Vladimira Neffa, které byly také skvěle natočeny pro televizi. A co dokázali! Není třeba nikoho zachraňovat, to je stejně marné, ale pokud je možnost, tak je nutné a povinné předat to těm, kteří možná jednou zase pozvednou náš prapor národa. Mockrát to nevyjde, ale kdyby jen jednou u každého … Ta největší chyba je odsuzovat mladé paušálem, stejně tak odsuzují ty starší – více méně nás – že jim jako zabíráme místa. Oni si neuvědomují, co už my teď víme, že KAŽDÝ JEDNOU ZESTÁRNE.
Kromě toho si myslím, že realita je krutě probudí ze spánku. Minimálně proto, že se zásadně zhorší stav celého “západu”.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
8. 12. 2022 10:17
Odpovědět  Peter 008

Petře, samozřejmě, že paušálně odsuzovat je hloupost, ale i ti mladí, kteří vidí co se děje a jaký život jim chystají se nepostaví na tu stranu odvahy a záchrany. Mají třeba naše názory, ale do boje nepůjdou. To už je nad jejich síly. Potom nemá cenu se jejich osudem zabývat.

Boomer
7. 12. 2022 19:39
Odpovědět  zuza

.. možná jejich pozornosti unikl pořad ČT, ve kterém se problematikou vývoje AI zabývají naši odborníci, obzvláště zajímavé byly vstupy dvojice Kateřina Klapilová + Michal Pěchouček.
Hodně lidí vnímá AI pouze jednosměrně, jako cestu k vylepšení vlastních možností, málokoho zajímá, že by přímé napojení člověka na AI mohlo sklouznout i k opačnému směru.. k ovládnutí napojené osoby.
Klapilová pracuje v rámci NUDZ na velmi zajímavém projektu..

https://www.ceskatelevize.cz/porady/11054978064-fokus-vaclava-moravce/219411030530003/

Markýza
7. 12. 2022 20:55
Odpovědět  Boomer

Tak to já taky vnímám jednosměrně, ale právě z toho opačného směru. Husina mě bere. Ostatně už dlouho tvrdím (dejme tomu dvacet let), že Armageddon probíhá, i když ne meči a kulomety, ale v rovině mentální a informační. A začíná to být pěkně vidět, že? A nestojí proti sobě prosím žádné Dobro a Zlo, nýbrž organické, živoucí, přirozené a mírně chaotické proti anorganickému, pravoúhlému, proti něčemu, co se ze všeho živého snaží udělat tištěné spoje……..

Boomer
7. 12. 2022 21:10
Odpovědět  Markýza

.. tož Muskův projekt Neuralink má být údajně ve finální fázi ověřování. Propustnost spojení by měla být na úrovni 1Gb/sec..

katango
8. 12. 2022 14:56
Odpovědět  Markýza

Četla jste od S.Lema Nepřemožitelný? Tam je podobné téma. Ovšem na vymazání všeho živého stačila velmi primitivní AI.

Markýza
9. 12. 2022 18:36
Odpovědět  katango

Nečetla – a to jsem od něj četla kdeco. Já spoléhám na úžasnou myšlenku (autora už nevím, nějaký biolog, evidentně) že “život je pevná blána, neprostupná pro zlé oko pravděpodobnosti”
Život jsou kličky a křivky, trocha zmatků a veselí, rituální boje a spousta lásky.
Neumím si představit jakoukoli AI, jak tomu konkuruje…….a mám pocit, že tomuto techné už zdálky zvoní umíráček.

PENNYS
7. 12. 2022 19:46

I když jsem a držím všechny palce RUSKU , asi špatně vysvětlili USA -Okrajině “ČERVENOU ČÁRU.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
7. 12. 2022 20:56
Odpovědět  PENNYS

No já vám nevím – mně to připadá poměrně pochopitelné, ta červená čára :-))) Spíš bych řekla, že si nedají a nedají a nedají pokoj.

Jan
7. 12. 2022 19:55

Z tech valecnych stvacu je mi nanic. Co to je za zmrdy, kteri tuto nenavist k Rusku neustale zivi? Kdo je k tomu vede, proc nikdo nechce mirova jednani, proc nejsou demonstrace za mir?
Protoze jsme ovladani chobotnici satana, ktera nas zene do zahuby. Evropani svou nechopnosti se branit se mohou se svym relativnim blahobytem rozloucit a budou radi, kdyz eskalaci konfliktu s Ruskem, na ktery zadelal zapad, preziji…

Jan
8. 12. 2022 10:12

V soucasne dobe probiha proces odpojeni Evropy a Nemecka od USA. Je sabotovan US poskoky ve vladach a ve vedeni EU a NATO.
Zatcenim lidi, kteri pry meli organizovat prevrat v Nemecku bude tlak na svobody obcanu pokracovat. Smejdi uz nemaji paku covid a lockdown, musi mit nejaky duvod pro stane pravo. Mraz se taky zpozdil a tak se vyckava…

Jan
8. 12. 2022 10:15

V Nory jsem pracoval a neco o nich vim. Neskutecni tvrdolini, ktere takhle nastavilo drsne pocasi severu. Stoltenberg je valecny stvac a zlocinec.