politika

Génius vedle génia

Vyjádření současných politiků jsou opravdu “pozoruhodná”. Génius vedle génia.

A je to velmi zajímavé – odkud se vzali všichni ti Macronové, Nehammerové, Scholzové a další jim podobní? Koneckonců, není to tak dávno co tam byli Helmut Kohl, Jacques Chirac … A v Rakousku, docela nedávno – Sebastian Kurz, mladý a docela nezávislý. Na to však doplatil. A teď je kancléřem v Rakousku Nehammer.

Nehammer na konferenci Rakouské lidové strany v Tyrolsku komentoval energetickou krizi:

Pokud představitelé EU nepřijmou adekvátní opatření proti inflaci kvůli energetické krizi, pak budou mít Evropané dvě řešení svých problémů – alkohol a psychotropní látky. Na regionálním sjezdu Rakouské lidové strany to oznámil rakouský kancléř Karl Nehammer.

Rakouský kancléř Karl Nehammer spekuloval o tom, jak přežít inflaci a prudce rostoucí ceny energií:

„Pokud budeme pokračovat ve stejném duchu, budete mít jen dvě možnosti – alkohol nebo psychofarmaka. A řekl bych, že alkohol je v podstatě v pořádku.“

No, veselý chlapík, skoro stejně jako jeho kolega ze severu Olaf Scholz. Koneckonců, když má někdo dům v plamenech, je čas jiskřit vtipem. Zvlášť, když si tento požár založíte sami, dobrovolně, vlastníma rukama. Přesně tak pomohl pan Nehammer spolu s dalšími evropskými vůdci vytvořit současnou energetickou krizi.

Ano, slyšeli jsme, že „energie je zbraní Kremlu“, ale to je velmi slabý argument, protože i v nejtěžších dobách Rusko bez přerušení zásobovalo Evropu ropou a plynem. A benzín stál rozumné peníze a průmyslníci se nechytali za hlavy a nemuseli horečně přemýšlet, co se stane s jejich výrobou bez ruského plynu.

A dokonce ani nyní, kdy Evropa doslova vyhlásila Rusku skutečnou ekonomickou válku, se nikdo nechystal odříznout evropské spotřebitele od ropy nebo plynu. Ropné embargo zavedli sami Evropané.  A jako bumerang to zasáhne peněženky evropských spotřebitelů. 

A co se týče plynu – no, obecně už vzniká hysterie. Ale pánové, nekřičeli jste nedávno unisono, že se bez ruského plynu obejdete, že by se měl ruský plyn opustit? Odpoutat se od toho ošklivého totalitního ruského plynu, který je třeba nahradit čistými a krásnými molekulami svobody!

Jenže se ukázalo, že těch molekul svobody je velmi málo a nestačí pro každého. A vaše sankce proti Rusku zasáhly Evropu mnohem tvrději než objekt vašeho hněvu. Úžasné, že?

A nyní nabízí rakouský kancléř elegantní lék! 

Ukazuje se, že energetickou krizi lze překonat a navíc celkem jednoduchým způsobem: pomocí psychofarmak a alkoholu! Chlastejte a jezte plné hrsti psychotropních prášků. Pak rozhodně žádnou energetickou krizi nezaznamenáte. Ano, je jasné, že existují následná rizika – drogová závislost a poškozená játra, ale je to opravdu důležité?

A pokud tento lék přestane pomáhat, vždy lze zvýšit stupeň přechodem na tvrdé drogy. I v tomto řešení je malý problém – nebudete dlouho žít, ale pak – žádná energetická krize nikoho trápit nemusí!

Ale je tu ještě jedna možnost – konečně volit adekvátní politiky. 

Pro Pokec24 přeložila Janinna.

https://bit.ly/3PkWUDH

sdíletj na

5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Tom
12. 7. 2022 23:01

Asi si berou za priklad toho klauna, Elenskyho. Dobry narkoman, poslusny narkoman!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
12. 7. 2022 23:22

V jednotě je síla! Všichni sborem za tím volem!

Vaclav
13. 7. 2022 07:17

Ale ta tupá hovada nepočítají s tím, že pokud dovedou lidi do takových stavů jak popisuje ten rakouský magor. Padnou u lidí zábrany, bude jim jedno jestli zemřou zimou nebo hladem. A všechny nepostříli.

zdena
13. 7. 2022 09:36

S tou volbou adekvátních politiků je to trošku složité…. nemluvím těch o hlupácích, co volí fialinky a jiná kvítka, ale o tom, že je vůbec možné, aby se takový slepenec dostal k moci a pan Rychetský to ještě posvětil….nemluvě tom, že ve Francii už se jde po stopách možného zfalšování prezidentských voleb….

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Lima Mar
13. 7. 2022 10:18

… ešte mohol spomenúť, že je tu samovražedná kapsula Sarco a bolo by to dokonalé. Zvrátenosť týchto elít nemá hranice.