Generální štáb Běloruska: Západ se připravuje na válku s Moskvou a Minskem

Spojené státy a Evropská unie se připravují na ozbrojený střet s Moskvou a Minskem, protože hybridní agrese Západu proti Rusku a Bělorusku nepřináší výsledky. Uvedl to šéf Hlavního zpravodajského ředitelství – zástupce náčelníka Generálního štábu Ozbrojených sil Běloruska Ruslan Kosygin.

„Západ začíná chápat, že tradiční metody hybridní agrese proti Bělorusku a Rusku nepřinášejí požadovaný výsledek. A právě v tomto ohledu Washington a Brusel už ani neskrývají, že se vlastně připravují na ozbrojený střet s našimi zeměmi,“ cituje Kosygina agentura BelTA.

Zástupce generálního štábu poznamenal, že vojensko-politická situace kolem Běloruska se vyvíjí v kontextu tvrdé konfrontace mezi Ruskou federací a tzv. kolektivním Západem.

„Ve stejné době se naše země, jakožto vojenský spojenec a strategický partner Moskvy, ocitla v epicentru těchto událostí,“ uvedl.

Cíl Washingtonu je podle Kosygina zcela jasný: „vyvolání destruktivních procesů v politické, ekonomické a informační sféře, neustálé pokusy změnit současné vedení na vedení ovládané Západem, s přeměnou našich států na čistě surovinové přívěsky a dodavatele levných intelektuálních a pracovních zdrojů“.

„Není pochyb o tom, že proti unijnímu státu probíhá koordinovaná hybridní válka, ve které se důraz postupně přesouvá k násilným scénářům,“ řekl Kosygin.

„Pokud se stát, podle názoru Spojených států, chová na světové scéně nebo v regionálním prostoru příliš nezávisle, pak musí být omezen,“ uvedl.

Zástupce náčelníka generálního štábu běloruských ozbrojených sil v této souvislosti uvedl, že „Washington a jeho spojenci se snaží vytvořit ohniska napětí a lokálních vojenských konfliktů v bezprostřední blízkosti hranic svazového státu a vtáhnout do nich Rusko a Bělorusko.“

„Výrazným příkladem je Ukrajina, kterou od roku 2014 postupně pumpovali zbraněmi, cvičili vojáky nejen k boji, ale k boji konkrétně proti Rusům. Bohužel v podobném duchu jsou protiruské a již nějakou dobu i protiběloruské nálady pevně zasazeny do myslí občanů Polska a pobaltských zemí,“ pokračoval Kosygin.

Dodal, že v tomto ohledu je zvláště aktivní Polsko, které opakovaně prokázalo své imperiální ambice.  Běloruský generální štáb předpokládá, že právě rukama Poláků se NATO pokusí rozpoutat válku s Ruskem a Běloruskem. 

Pro Pokec24 přeložila Janinna.

https://bit.ly/3yKzZw7

4.4 7 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.4 7 hlasy
Ohodnotit příspěvek
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
VAL
7. 7. 2022 00:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Nějak se mi ta baťkovina z různých důvodů nezdá.

Kowy
7. 7. 2022 04:04
Ohodnotit příspěvek :
     

To nebude tak horké. Je třeba si uvědomit, že polovina lidí bude bojovat na straně Ruska a ta druhá polovina bez telefonu netrefí ani na záchod. Kolik lidí bude ochotno obětovat svůj život za majetky nakradené tou demobolševickou verbeží? Už vidím,jak mladí bojují za blahobyt demobolševicků a jejich děťátka to pozorují od pláže u moře. Oni rychle prozří

Pavel K
7. 7. 2022 08:03
Odpovědět  Kowy

Tak ono možná nejde o to kdo vyhraje, ale co nejvíce to všechno rozjebat a aby poumíralo dle plánu globalistů co nejvíce lidí. Vopíchanci budou kapat téže a černouškové jsou už připraveni je nahradit. Nesmíme zapomínat kde jsou všechny ty zbraně které se vyexpedovaly za poslední třeba jen půl roku. Já třeba mám doma jen vidle.

Pavel
7. 7. 2022 09:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Zápaďáci ztrácí vliv a jelikož jich všichni mají plné zuby, je možné že ten největší konflikt chtějí vyvolat. To by nebylo nic divného. Oni se s porážkou nesmíří, nesmíte zapomenout jak dlouho zde na planetě vládli. V současnosti je západní společnost zdegenerovaná a duševně vyprázdněná, ano mladí čummobilové nebudou chtít válčit, ale ti vysoce postavení, co přichází o moc a světovládu s těmi vybudovanými bunkry jsou asi klidně schopni konflikt vyvolat. Určitě jste četli, jaké podzemní bunkry má kupříkladu Gates vybudované pro své přítelíčky. Oni si totiž opravdu myslí, že se zachrání a zbytek, ten plebs? Co jim je po plebejcích.

me2d44
7. 7. 2022 13:03
Odpovědět  Pavel

No, kolego, na ty bunkry bych se moc nespoléhal. Pokud vím, tak jeden z kinžalů zničil – s klasickou hlavicí – bunkr v hloubce 130 metrů. To by se ty západní „elity“ musely prokopat skrz zeměkouli, aby je to nedostalo. Mimochodem: hypersonik v poslední fázi letu je jako meteorit. Stačí mu kinetická (česky pohybová) energie. Ta hlavice – ať jaderná, nebo konvenční, případně termobarická, je jen „doplněk“ ( u té třetí se nemusí dostat ani pod zem, to zajistí vakuum po výbuchu).

Pavel
7. 7. 2022 14:42
Odpovědět  me2d44

Dík za vysvětlení, ale oni asi ty bunkry stavěli, když pořádně nevěděli co ty zbraně mohou způsobit.

janle57
7. 7. 2022 09:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Válku si rozhodně nepřeji,ale pokud k válce NATO s Ruskem doopravdy dojde,
naše čummobilská generace,dle branného zákona bude muset narukovat
a prokázat své hrdinství a položit život za výdobytky kapitalismu a majetky
pánů Babišů,Vítků,Kellnerů a dalších megazlodějů,jen ať si nezapomenou
vzít hnědé spodní prádlo,aby to jejich hrdinství nebylo zas tak moc vidět.

Ladislav
7. 7. 2022 11:58
Odpovědět  janle57

Já si myslím, že už se pomalu chystaji odblombovávat blomby ze Sarmatů a dalších soniků! Vžy připraven!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
me2d44
7. 7. 2022 13:12
Odpovědět  janle57

Nezlobte se, ale otázečka: S čím budou ti naši mobilizovaní bojovat? „Uloženky“ jsme poslali na Ukrajinu – pro Rusy vhodný kovový šrot, na nové technice nejsou školeny ani Aktivní zálohy, měli bychom mít 30 000 vojáků ve zbrani a 10 000 občanských zaměstnanců, přitom máme necelých 5 000 poservefinálů se zbraní a do 35 000 jsou to kancelářské krysy. Když bude přírodní katastrofa na našem území, tak skoro nemá kdo pomáhat. To už neříkám o tom, že dle mých zkušeností nejsme schopni ani týden bránit jeden okres, natož republiku. O to se postaraly naše vlády od roku 1989!

Pavel
7. 7. 2022 14:45
Odpovědět  janle57

Ještě je tu jedna možnost, třeba ti čummobilové megazloděje milují a s radostí se za ně obětují. Rodina pak dostane nějaký řád a svět se točí dál.

Vladimír
7. 7. 2022 12:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Proti NATO, tedy i proti Polsku, by snad Rusko válčilo jadernými zbraněmi – nebo ne??? Proč by měli proti jasné přesile zbytečně umírat ruší vojáci?

me2d44
7. 7. 2022 13:25
Odpovědět  Vladimír

Vláďo, nezlobte se, ale proč zrovna jádrem? Na ty spojenecké systémy protivzdušné obrany v pohodě stačí ruské hypersoniky – troufnu si říct – i bez nálože. Ono to funguje, jako meteorit…..

Gales
7. 7. 2022 17:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Bude lepší bojovat s Moskvou za mír, než s Fóšingtónem za demokracii.

jiří
7. 7. 2022 18:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Laserové zbraně nasazeny a připraveny EMP bomby.
https://de.technocracy.news/Blackout-Warfare-China-Russland,-das-Super-Emp-Bomben-baut/