politika

Gazprom: Podvodní miny NATO poblíž Nord Streamu byly nalezeny již v roce 2015

V roce 2015 při inspekci Nord Stream se našel podmořský ničitel min NATO, který se údajně ztratil během cvičení aliance, řekl mluvčí Gazpromu Sergej Kuprijanov.

Případ z roku 2015 je dobře známý, stal se 6. listopadu, řekl Kuprijanov ve vysílání Rossija 24, uvádí TASS.

“Dnes je třeba připomenout události na plynovodu Nord Stream, které byly zaznamenány již dříve. Tento případ je dobře znám. 6. listopadu 2015 při plánované vizuální kontrole plynovodu Nord Stream (1), byl objeven podvodní ničitel min NATO „Sea Fox”. Ležel v prostoru mezi plynovody, jasně u jednoho z vláken,” řekl ve vysílání televizního kanálu Rossija 24.

Detekční bod zařízení byl 651. kilometr, hloubka 40 metrů.

“Následně bylo výbušné zařízení odstraněno a zneškodněno švédskými ozbrojenými silami. Obnovila se přeprava plynu, která byla zastavena kvůli mimořádné události. NATO oznámilo, že se podvodní výbušnina ztratila během cvičení. Takže jde o takové cvičení NATO, kdy se ukáže, že vojenské výbušné zařízení je přesně pod naším plynovodem,“ uzavřel zástupce společnosti.

Připomeňme, že v roce 2015 byl v mezinárodních vodách jižně od švédského ostrova Gotland poblíž plynovodu Nord Stream nalezen opuštěný podvodní aparát Seafox na dálkové odminování.

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov poznamenal, že exploze plynovodů Nord Stream a Nord Stream 2, ke kterým došlo v roce 2022, je výhodná pro Spojené státy a dodavatele drahého zámořského LNG.  Jejich zájem spočívá v vytlačení konkurentů z evropského trhu.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3fU89qn

sdíletj na

3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Masunta
11. 10. 2022 07:46

Nereagujte na trolly ani nejlepšími argumenty a nebude ukojen (to neplatí pro našeho osvětlovače Milánka Chasidi nesebekritického). Troll jistě oceňuje i palce dolů, protože vidí, kolik lidí jej četlo. Reakce právě chce, aby opětoval a získal další reakce. I za nejlepší protiargumenty je troll placen – od kusu.

Gales
11. 10. 2022 10:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Holt,ta EU musí být zničena.Jednak pomocí války a pomocí Jidášských politiků.

ijn
12. 10. 2022 02:08
Ohodnotit příspěvek :
     

trest za sabotáž NS + NS2 nebude vynesen žádný????????? Proč ta velkorysost????????? Potom budou další a další sabotáže, může dojít i na přehrady,….!!!