Fred M’membe komentoval návštěvu Kamaly Harrisové v Zambii

Vůdce zambijské opozice o USA: Země, která zabila mnoho představitelů jiných zemí, nás chce učit demokracii.

M’membe vyjádřil nespokojenost s nadcházejícím „turné“ americké viceprezidentky Kamaly Harrisové v Africe. Prohlašuje, že země jako Amerika je nemůže učit o demokracii. Podle jeho názoru Bílý dům umí pouze zabíjet představitele jiných států a svrhávat vlády nevyhovujících států. 

Svým krajanům připomněl „demokratické dary“ Spojených států v podobě atentátů na africké vůdce.

„Země, která svrhla tolik vlád v Africe, která způsobila tolik otřesů v Africe a dalších částech světa. Země, která zabila tolik vůdců v Africe a dalších částech světa. Vrahové Patrice Lumumby, vrazi Kwame Nkrumah, vrazi Násira, vrazi Muammara Kaddáfího nás dnes přijdou poučovat o demokracii. Země, která byla postavena na hrubé síle, na zotročování jiných lidských bytostí, na ponižování Afričanů, na vykořisťování Afričanů, nás dnes přijde učit demokracii. Pokud nerespektujete důstojnost druhých, pokud nerespektujete suverenitu jiných zemí, nemůžete se prohlašovat za ‚šampiona demokracie‘,“ řekl Fred M’membe.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/42VURxD

sdíletj na

4.5 10 hlasy
Ohodnotit příspěvek
25 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Aleš
1. 4. 2023 20:10

Fred má pravdu.
USA světový zloděj vrah agresor č1.

Pavel K
1. 4. 2023 20:19

Je načase aby se jich svět přestal bát a jestli někde něco špinavého provedou, tak musí přijít okamžitá odplata.

Ivan
1. 4. 2023 20:57
Odpovědět  Pavel K

Mám silný pocit , ze se ta doba ,nezadržitelně blíží ,,,,, minimálně polovina zemí , které se jich bály , se jich už bát přestávají a nebojí ,,, a další se přidají ….

Pavel K
2. 4. 2023 10:28
Odpovědět  Ivan

Jen dobře. 🙋‍♂️

Markýza
2. 4. 2023 10:55
Odpovědět  Ivan

Přesně tak. Příklady táhnou.

Autor
1. 4. 2023 20:42

Švihal bičem přes záda otroků
Potomek bílých čistokrevných anglosasů
Slovy hladí jak dráb
Přitom na mysli samý Šváb
Kůže barvy Měsíce strany odvrácené
Duše kruté a lhostejné
Ač tělo vysoustružené ženské
Duše přesto temné krutě otrokářské
Tma špatně skrývá, že ona
S plnými truhlami šatů
Látek nejdražších druhů
Nahou je zla královna

Umělá inteligence R.P.D.S.J.J./05942/verze/a369

josef
1. 4. 2023 20:44

Je na čase, aby se nejen africké, ale i jihoamerické a asijské , nakonec i evropské země daly dohromady a vystavily USA a nejen jim účet. Účet za násilí, vraždy, drancování a věrolomnost.

Markýza
1. 4. 2023 20:47

A to se podívejme na Afriku, jak se do toho pustila!

EvaK
1. 4. 2023 21:50
Odpovědět  Markýza

Aby ne, ve dnech náštěvy čínského prezidenta v Rusku, bylo v Moskvě také setkání hlav některých afrických zemí s Putinem.

Bety
1. 4. 2023 22:54
Odpovědět  Markýza

Aby ne! Nezávislost získali africké (i jiné) státy jen na oko. Celou dobu sloužily západu, nejen USA,
jak dojné krávy. Není divu, že toho mají už plné zuby. Kdysi jsem měla atlas, kde se uváděly údaje
o nerostném bohatství a příjmu na obyvatele. Nestačila jsem se divit – Afrika – zlato, diamanty, uran, ropa, prostě co si vzpomenete. A příjem na obyvatele? Tak 100 dolarů ročně byl průměr. Jediný stát který se tomu vymykal byla Libye, protože Kaddáfí nebyl dosazená loutka. Nakonec ho zabili také.
a výsledek známe. Zabavené peníze, ukradená ropa a rve se tam každý s každým.
Rusko se totálnímu vykradení vzepřelo , nabídlo alternativu rovné spolupráce a tak i jiným dodalo
odvahu.

Ivan
1. 4. 2023 20:50

Dobrý večer , politiku sleduji okrajove cca 20 let. Po 2 letech , kdy jsem na internetu denně cca 3 až 6hodin , mohu s čistým svědomím říci , ze mi západ a jeho chování , silně připomíná organismus napadeny rakovinou,,,,,, p.s. Na tom internetu ,samozřejmě myslím vše ostatní na celém světě ,kromě seznam.CZ a podobné zaručené servery . Hezky zbytek víkendu přeji všem ,,,,

Pedro
1. 4. 2023 21:00
Odpovědět  Ivan

V klipu elánu “z trička zúri čegevara” je celý svět za 3 min.

Milan ze Zahrady Čech
1. 4. 2023 22:54

Ještě blbější než jsem čekal. Myslím Amíci. Ale jen tak dál! Dokopali jste pod ochrannou náruč ruského médi přes půlku Asie, tak proč ne ještě Afriku a dá-li Bůh i jižní Ameriku?
No, nejsou ti Amíci k zulíbání? Tolik bl-bosti v jednom cucku se hned tak nevidí. Na ty nemá ani uražená jitrnice s voním lejnem, mikronem a šílencem dohromady.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
2. 4. 2023 10:56

Oni jsou ale Milane taková malá chuďátka. Já bych jim dal na posilněnou 40 % Stock Brandy z Plzně Božkova a kdyby to nepomohlo a způsobilo jim to bolení hlavičky, tak potom toho Pribináčka z Laktosu Praha. Omlouvám se mladším, nevím jak se dnes Laktos nazývá. Ale Frede, radostí kvetu, když tě čtu. Kéž bych tak rozkvetl až uslyším to co bych chtěl slyšet o našich škůdcích, že už dojeli svoji misi.

Markýza
2. 4. 2023 21:07
Odpovědět  Pavel z Moravy

Laktos zůstal Laktosem 🙂 Už od roku 1936, jak jsem vypídila. Momentálně v česko – bulharském! vlastnictví. Tak Bulhaři potraviny uměli i za bolševika, takže dobře. A Pribinák chutná naprosto stejně co pamatuju.

Markýza
2. 4. 2023 10:57

Víte, já si začínám myslet, že je to prostě autodestrukční mechanismus. Víte, jak jsou lidi, co si prostě neporadí sami se sebou, tak dělají všechno proto, aby dostali přes hubu – tak tohole, jen ve velkém.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Vladimír
2. 4. 2023 09:11

Z jedné strany okázalá ochrana lidských práv, různých menšin a pod., na druhé straně více méně skryté svrhávání nepohodlných vlád k dosažení většího zisku bez ohledu na oběti. A tenhle systém provozují už jak dlouho? 70 let? Už je nejvyšší čas…

Bety
2. 4. 2023 14:03
Odpovědět  Vladimír

No oni tenhle systém provozují o dost dýl. Ale měli tu výhodu, že když téměř vyvraždili indiány, spadla tehdejším anglosasům do klína velká země. A další přistěhovalci, kteří v Evropě neměli co do úst a tam bylo země dost, viděli na USA jen to. A tenhle mýtus o skvělé Americe uměli skvěle propagovat až do nedávna. Jenže jsou nenasytní a postupem času se začali chovat k celému světu jako k těm indiánům. Ostatně jejich původní vlast, Velká Británie, se takhle chovala odjakživa.
Jak to řekla Tchatcherová, ta slavná železná lady? Nejen že se Rusko musí o své nerostné bohatství rozdělit, ale že na obsluhu toho bohatství stačí, aby Rusů zbylo jen takových 15 milionů.
Velmi humánní, že?

katango
2. 4. 2023 15:38
Odpovědět  Bety

Nevím, jak Tchatcherová, ale Krvavá Madla určitě řekla, že se Rusko musí podělit o své netostné bohatství.

Markýza
2. 4. 2023 19:28
Odpovědět  katango

Traduje se to, ale nejspíš je to výmysl. Prý to začal šířit jakýsi ruský okultista a když se ho ptali, kde to vzal, řekl, že vidí Madlén do hlavy. No, mezi námi já dobře vím, že někdo je skutečně schopen napojit se na druhého skrze fotku, ale že by viděl myšlenky, to jsem ještě neslyšela. Ovšem takovouhle myšlenku by možná viděl i okultistický prvňáček 😀
Takže nejspíš si to fakt myslela, ale dokazatelné to zřejmě není.

Bety
2. 4. 2023 20:15
Odpovědět  Markýza

Nemyslím, protože oni z huby vypustí cokoli, protože podle jejich názoru mohou
všechno a ostatní mají mlčet. A když je okolo toho příliš velké haló, tak to prostě
zapřou.

Bety
2. 4. 2023 20:07
Odpovědět  katango

No a taky řekla, že půl milionu mrtvých iráckých dětí, které zemřely kvůli tomu, že
nemohly dostat léky – embargo – je přijatelná cena za demokracii.

Markýza
2. 4. 2023 21:08
Odpovědět  Bety

To řekla opravdu, mám to video schované.

Frank
2. 4. 2023 09:35

Drzost amerických zmetků nezná hranic, ale už jim zvoní silně hrana.

Pavel z Moravy
2. 4. 2023 10:42

A řekl to velmi přesně a ukazuje to, že i když se zatím zdá, že jsou amíci stále dost silní, jednota druhých národů, kteří jich mají plné kecky jim časem jejich aroganci otupí. Je opravdu načase. A doufám, že s koncem jejich arogance, odejde i arogance naší bandy, která si z naší vlasti a lidu udělala svoje vlastní mraveniště ve kterém jedná se svým lidem jako s nesvéprávným. Kdybych se tak dožil doby, kdy ti, kteří v 89 dostali správu země do svých rukou a místo aby pracovali pro rozkvět vlasti a blahobyt lidu, tuto bohatou průmyslovou a zemědělskou zemi zničili se zodpovídali ze svých činů. Vím, že pouze sním, neboť lobby grázlů je silná, ale to stejné, že se nemůže nic stát si říkali vrchní lovčí a náhončí Marie Antoinety, která radila svým poddaným to známé, když nemají na chleba, ať jedí koláče. A francouzská historie se svými velkými spisovateli je velkým přínosem pro odboj. To myslím Macrónek ani neví, to už je frantík bez hrdosti.