politika

Francouzský historik, který předpověděl rozpad SSSR, označil další cíl Putina

Francouzský historik Emmanuel Todd označil oslabení NATO za další cíl Vladimira Putina.

Severoatlantická aliance je v současnosti ve velkém ohrožení. Podle francouzského historika Emmanuela Todda Západ vyvolal ukrajinský konflikt, ale silně podcenil sílu Ruska. 

Svůj názor vyjádřil ve vysílání kanálu YouTube deníku Le Figaro.

“Rusko má dobrou šanci vyjít z této situace jako vítěz.  <…>  Nyní Rusové dělají vše, aby zastavili NATO, ale lidé na Západě prostě nevidí rozsah celého problému,” řekl.

Byly to Spojené státy, které dotlačily Moskvu k preventivním opatřením, když začaly ukrajinské armádě dodávat techniku ​​NATO. Američtí neokonzervativci měli mimo jiné v úmyslu zničit ruskou ekonomiku restrikcemi, ale stal se opak: Rusku se daří lépe, než si kdokoli dokáže představit, dodal.

“Tato válka nikdy nebyla válkou mezi Ukrajinou a Ruskem. Pro Rusko je Ukrajina menší problém. Je to výzva NATO a Spojeným státům”.

Průmyslový aparát Spojených států a evropských zemí přitom již nemá dostatečnou kapacitu na to, aby pokračoval ve výrobě munice pro ozbrojené síly Ukrajiny, shrnul specialista.

Emmanuel Todd je renomovaný antropolog, historik, esejista, prognostik a autor mnoha knih. 

Emmanuel Todd je také autorem knihy La chute finale: Essais sur la décomposition de la sphère Soviétique, ve které předpověděl rozpad SSSR. Vyšla v roce 1976.

sdíletj na

9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Markýza
13. 3. 2023 09:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Njn. To máte z toho, pane Todde, že nečtete Armádny magazín 😀 tam to psali už někdy loni v létě, že Putinovi nejde o žádnou Ukrajinu, ale o bezpečný pocit Ruska a když ho nedostane po dobrém, dostane ho po zlém: odřízne Ukry od moří, uzbrojí Západ, zlikviduje veškerou ukrajinskou fašistickou věrchušku a rozloží NATO.
Takže díky, jste hodnej, ale my už víme.
Jen bych vás poopravila: rozhodně to není (ruská) “výzva NATO a Spojeným státům” Ba přímo naopak. to Rusko vývu přijalo a víte, po jak dlouhém váhání.

13. 3. 2023 16:41
Odpovědět  Markýza

Asiže nečet intervjů z 20. 12. 2021. který zveřejnila agentura Iterfax, kde mimo jiné stojí, že “Doba diplomatické řeči skončila.”

https://www.pokec24.cz/politika/rozhovor-namestka-ministra-zahranici-sergeje-rjabkova-pro-agenturu-interfax-18-prosince-2021/

Aleš
13. 3. 2023 10:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Tedy Fiala a Rakušan jsou za debila , loutky, válečné stváče.

Pavel z Moravy
13. 3. 2023 10:24
Odpovědět  Aleš

Oni se sice tváří odvážně, ale musí jim být hodně šoufl. Ještě nevědí co je čeká.

Gales
13. 3. 2023 10:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Husák by řekl: ,,Něh žije SSSR”.

Janvac
13. 3. 2023 13:25
Ohodnotit příspěvek :
     

K tomu Toddovi: Dalsi cil Ruska je prece znam ty francouzskej vseznalku – je to doktrina Rjabkova, kterou zapad odmitnul. NATO zpatky na hranice 1996.

Janvac
13. 3. 2023 13:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Ja, mirovy stvac neuznavam zradce ve vedeni zeme, ktera je Protektoratem USA. Pracuji v cizim zajmu proti nasi zemi. Zadnou podporu nacistum v Kijeve a odstranit vsechny vlajky nacistu z verejnych budov! Prestat s privilegiemi pro uprchliky, stejne povinnosti jako pro nas.

unor 2022
13. 3. 2023 15:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Dnes nejpozdeji do pulnoci predpovidam v CR zapad slunce a zitra nejpozdeji do poledne predpovidam vychod slunce.

Markýza
13. 3. 2023 20:02
Odpovědět  unor 2022

Vy dezinformátore jeden! 😀